hit
counter

کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران

کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران

در تاریخ 26 دی ماه سال نود و پنج در طی بررسی برنامه ششم توسعه از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاحاتی را ایجاد نمودند. که در این اصلاحات برای خانواده ایثارگران و جانبازان زیر بیست و پنج درصد و رزمندگان حداقل شش ماه خدمت داوطلبانه در جبهه ، فرزندان و همسر آنان، ارائه خدماتی در نظر گرفته شد. که یکی از این خدمات ارائه شده تاثیر سهمیه پنج درصدی ایثارگران می باشد که درباره آن توضیح خواهیم داد(کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران). افرادی که شامل استفاده از این خدمات شده بودند در تاریخ 18 الی 21خرداد ماه به سایت سنجش وارد شده و اطلاعات خود را ویرایش نمودند.

تأثیر سهمیه ایثارگران در کارنامه و انتخاب رشته به شرح زیر است:

اولین سال اجرای این اصلاحیه ایثارگران سال 96 می باشد. مهمترین نکته اینجاست که حد نصاب نمره قبولی در آزمون کنکور برای استفاده کنندگان از سهمیه پنج درصدی، همان حد نصاب اسفاده از سهمیه ی بیست و پنج درصدی ایثارگران است.

یعنی این که با کسب حداقل هفتاد درصد نمره آخرین نفر قبولی در هر رشته محل، در صورت ظرفیت خالی( مازاد بر سهمیه مشمولان بیست و پنج درصدی) آن محل به آسانی پذیرفته می شوند(کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران). با این تفاوت که تعداد این ظرفیت در مقایسه با بیست و پنج درصدی تقریبا یک پنجم می باشد.

از آنجایی که بیست و پنج درصد ظرفیت کد رشته محل ها به ایثارگران تعلق گرفته و مشمولان سهمیه بیست و پنج درصدی فقط پنج درصد این ظرفیت را پر می کند، پس مابقی این سهمیه یعنی چیزی در حدود بیست درصد ظرفیت که خالی باقی می ماند به مشمولان سهمیه ی پنج درصدی تعلق خواهد گرفت. و این یک امتیاز در مقایسه با داوطلبان استفاده از سهمیه ی مناطق است.

تأثیر سهمیه پنج درصدی ایثارگران در شهریه دانشگاه ها:

تاثیر سهمیه ی پنج درصدی ایثارگران را می توان در تخفیف از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری مشاهده نمود یعنی اگر مشمولان قانون استفاده از سهمیه ی پنج درصدی در دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، دوره های شبانه و یا دیگر دانشگاه های شهریه ای مورد تایید پذیرش شوند می توانند از تخفیف 30 درصدی شهریه ثبت نام در این دانشگاه ها برخوردار شوند(کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران).

مشاوره تحصیلی درخت دانش

داوطلبان گرامی مشمول سهمیه بیست و پنج و پنج درصدی ایثارگران می توانند جهت مشاوره و اطلاع از استفاده از سهمیه در آزمون ها و کنکور سراسری و … می توانید با شماره تلفن 9099072943 از طریق تلفن ثابت منزل بدون نیاز به کد گیری با مشاوران متخصص و مجرب درخت دانش تماس گرفته و اطلاعات لازم را از ما بگیرید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

 

 

 

توسط | 2017-08-27T16:57:35+00:00 آگوست 27th, 2017|اعلام نتایج آزمون, شهریه دانشگاه|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر