مطالب تصادفی

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 98 آغاز شد مطالعه مقاله)...

کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

تاریخ ارسال نوشته: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

کارشناسی ارشد علوم قضایی، یکی از رشته های شناور در بین چند گروه آزمایشی می باشد. دانشجویان این رشته پس از طی یک دوره مشترک,  در صورت احراز شرایط مقرر و به تشخیص دانشگاه در یکی از دانشگاه های شش گانه کارشناسی ارشد,( حقوق خصوصی,  حقوق عمومی, حقوق جزا و جرم شناسی, حقوق تجارت, حقوق ثبت و حقوق خانواده)  ادامه تحصیل خواهند داد.

گرایش حقوق عمومی

حقوق عمومی, گرایشی از رشته حقوق است که همزمان به موضوع رابطه دولت با مردم پرداخته می شود. مهمترین دروس این رشته حقوق اساسی, حقوق اداری. و حقوق مالی است به جهت، مباحث مربوط به حکومت که در این رشته به آنها پرداخته می شود, این رشته را سیاسی ترین، رشته حقوق و به تعبیری حقوقی ترین رشته علوم سیاسی می توان نام نهاد.

حقوق عمومی می تواند با رشته هایی همچون فلسفه بویژه فلسفه سیاسی, اقتصاد, مدیریت و علوم سیاسی ارتباط داشته باشد و با هر یک از آنه در مطالعات میان رشته ای مشارکت نماید. به عبارت دیگر این رشته به بررسی و تبیین اصول و موازین مربوط به تنظیم روابط دولت و دستگاه های دولتی با اشخاصی حقیقی و حقوقی در جامعه و نیز سایر دستگاه های دولتی, می پردازد.

کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

درسهای رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی  در طول تحصیل

دروس مشترک بین تمام گرایش ها:

عربی, حقوق مدنی, حقوق جزای عمومی, متون فقه, متون حقوقی, حقوق اساسی, حقوق و جزای اختصاصی, قواعد فقه, آیین دادرسی مدنی, آیین دادرسی کیفری, اصول فقه, حقوق بین الملل عمومی, حقوق تجارت, حقوق اداری,  مقدمه علم حقوق, حقوق کار,  حقوق سازمان های بین المللی,  اولیه اثبات دعوی, جرم شناسی, پزشکی قانونی, حقوق تطبیقی, کارگاه آموزشی.

دروس تخصصی گرایش حقوق عمومی

مبانی حقوق عمومی,  حقوق عمومی در اسلام, حقوق بین الملل عمومی, حقوق اساسی تطبیقی, حقوق اساسی کشورهای اسلامی, حقوق اداری ایران, حقوق اداری تطبیقی….

گرایش حقوق خصوصی

حقوق خصوصی از قدیمی ترین رشته های دانش حقوق و اساس بسیاری از رشته هایی است که در سالهای اخیر توسعه این دانش در نظام آموزشی کشور به عنوان رشته مستقل تدریس می شود در واقع موضوع حقوق داخلی در تقسیم بندی کلی سنتی به دو حوزه حقوق خصوصی و حقوق عمومی تقسیم می شود.

برپایی این تقسیم بندی کلیه رشته های مرتبط با حقوق داخل کشور در یکی از دو گروه فوق قرار می گیرند. بنابراین بر مبنای حقوق خصوصی در معنای عام, شامل کلیه رشته هایی است که قواعد حقوقی مورد بحث در آنها, روابط اشخاص جامعه را با یکدیگر تنظیم می کندو حقوق عمومی تنظیم کننده روابط متقابل اشخاص و دولت ها با یکدیگر است.

در حال حاضر موضوعات مورد بحث در رشته حقوق خصوصی دانشگاه های کشور دانشگاه های کشور به طور کلی به دو حوزه حقوق مدنی و حقوق تجارت مربوط هستند هرچند واحدهای درسی دیگری نیز در این رشته تدریس می شود, ولی تاکید اصلی بر آموزش حقوق مدنی و حقوق تجارت در سطوح پیشرفته و تطبیقی اس.

کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

دروس تخصصی گرایش حقوق خصوصی:

حقوق مدنی تحلیلی, حقوق بین المللی خصوصی, حقوق تجارت تحلیلی, شیوه های جایگزینی حل و فصل اختلافات, مسؤلیت مدنی, تحلیل آرای قضایی, اصول و مبانی تفسیر حقوقی, زبان تخصصی…

گرایش حقوق تجارت

با رشد امکانات ارتباطی بین جوامع مختلف, روابط بازرگانی از مرزهای کشورها فراتر رفته و جنبه بین المللی پیدا کرده است. در روابط بازرگانی بین المللی به دلیل دخالت عنصر خارجی, قواعد حاکم بر رابطه و نظام حقوقی و حل. و فصل اختلافات ناشی از آن, با روابط تجاری داخلی تفاوت پیدا می کند. حقوق تجارت بین الملل از قواعدی بحث می کند که بر روابط. تجاری فرامرزی و شیوه حل و فصل اختلافات ناشی از آن, حاکم است.

دروس تخصصی گرایش حقوق تجارت:

حقوق تجارت تحلیلی, حقوق پیشرفته تجارت بین الملل, شیوه های جایگزین حل و فصل اختلافات, حقوق بین الملل خصوصی, تحلیل آرای قضایی, اصول و مبانی تفسیر حقوقی, زبان تخصصی….

گرایش حقوق خانواده

حقوق خانواده به عنوان یکی از گرایش های جدید حقوق است و به طور اختصاصی ابعاد حقوقی و مسائل مربوط به خانواده را مورد بررسی قرار می دهد.

دروس تخصصی گرایش حقوق خانواده:

عقد نکاح, اسباب قرابت,  حقوق والدین و فرزندان, امور حسبی, حقوق جزای خانواده, تحلیل آرای قضایی, اصول و مبانی تفسیر حقوقی, زبان تخصصی, متون فقه تحلیلی…

گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

جرم شناسی, دانشی است که به مطالعه علمی پدیده مجرمانه می پردازد. امروزه با فنی شدن مرتکبان جرم و پیچیده شدن نوع جرائم, سیستم عدالت کیفری به سمت تخصصی شدن می رود.تشکیل دادگاههای ویژه جرائم اقتصادی, جرائم اطفال بزهکار…..نشان از نیاز به رسیدگی تخصصی و کارشناسان مرتبط دارد. حقوق جزا به دو بخش ماهوی و شکلی تقسیم می شود.

حقوق جزای عمومی به مطالعه قواعد کلی و مشترک جرایم و مجازاتها می پردازد و در حقوق جزای اختصاصی مطالعه روی جرایمی به صورت خاص و شرایط اختصاصی حاکم و مجازات‌ها ی آنها صورت می گیرد. آیین دادرسی کیفری نیز مجموعه قوانینی است که برای کشف جرم, تعقیب متهمان و تحقیق از آنها, تعیین مراجع صلاحیت دار, شیوه‌های اعتراض به آراء, بیان تکالیف مسؤولان قضایی و انتظامی در طول رسیدگی به دعوای کیفری و اجرای احکام از یک سو و حقوق آزادیهای متهخاز سوی دیگر وضع شده است.

 

 

دروس تخصصی گرایش حقوق جزا و جرم شناسی:

حقوق جزای عمومی تحلیلی, حقوق جزای اختصاصی تحلیلی, جرم شناسی, حقوق جزای بین الملل, جامعه شناسی کیفری, تحلیل آرای قضایی, اصول و مبانی تفسیر حقوقی…

گرایش حقوق ثبت

حقوق ثبت اسناد و املاک یکی از برنامه های علمی- آموزشی است که در برگیرنده آموزش اهم موضوعات حقوقی- ثبتی با هدف بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهی و بینش حقوقی و ثبتی شاغلین مسند قضا و تقویت استنباط, تجزیه و تحلیل ابعاد حقوقی مسائل ثبت اسناد و املاک از سوی آنها است.

دروس تخصصی گرایش حقوق ثبت:

حقوق مدنی ثبت, حقوق ثبت اسناد, حقوق ثبت املاک, حقوق مالکیت فکری, اجرای احکام و اسناد, حقوق اسناد الکترونیک,  حقوق اراضی و املاک, تعارض قوانین اسناد,…

تواناییهای لازم کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

دوره کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی ویژه آقایان است و تنها برای اجرا در دانشگاه علوم قضایی به تصویب وزارت علوم, تحقیقات و فناوری رسیده است.کلیه داوطلبان گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی, علوم تجربی و علوم انسانی می توانند این رشته را انتخاب نمایند, مشروط به آنکه قبلا با مراجعه به پایگاه دانشگاه فرم درخواست پذیرش و شرکت در فرایند گزینش دانشگاه را تکمیل نموده باشند و دارای تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام آن, سلامت کامل جسمی و روانی و نداشتن سوء پیشینه کیفری, حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۷ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۷ حداکثر ۲۴ سال سن باشند و به قوه قضاییه به میزان ۲برابر مدت تحصیل تعهد خدمت بسپارند.

گفتنی است دانشجویانی می توانند پس از زی دوره مشترک, در یکی از گرایش‌های شش گانه ادامه تحصیل دهند که علاوه برحسب معدل ۱۷ از واحدهای درسی دوره مشترک , مراتب تعهد و صلاحیت عمومی آنان برای ورود به خدمت قضایی محرز باشد.در غیر اینصورت امکان ادامه تحصیل ندارند و تنها مدرک کارشناسی علوم قضایی برای آنان صادق خواهند شد.

موقعیت شغلی کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی  در ایران

فارغ التحصیلان این رشته تواناییهای لازم را برای تصدی امر قضا در محاکم جمهوری اسلامی ایران پیدا می کنند و در طول تحصیل از خوابگاه, بیمه درمانی و خدمات رفاهی استفاده و از ابتدای دوره تحصیل, مقرری ماهیانه دریافت می نمایند و سالهای تحصیل در دانشگاه جزو سوابق خدمت آنها محسوب می شود. علاوه براین چون دانشجویان علوم قضایی, کلیه دروس تخصصی رشته حقوق را نیز مطالعه می کنند, می توانند موقعیت های شغلی فارغ التحصیلان حقوق را نیز داشته باشند.

دانشگاههای پذیرنده کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی  :

علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری.

دانشجویان این رشته در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد پیوسته به صورت دوره های روزانه در دانشگاه دولتی پذیرش می شوند.

گرایش‌های این رشته: حقوق خصوصی, حقوق عمومی, حقوق جزا و جرم شناسی, حقوق تجارت, حقوق ثبت, حقوق خانواده این رشته به صورت نیمه متمرکز دانشجو می پذیرد.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 


Notice: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/derakht1/public_html/wp-includes/functions.php on line 4435

هیچ نظری وجود ندارد