مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹

تاریخ ارسال نوشته: 15 آوریل 2019
پیش ثبت نام مدارس شاهد 98-99

در این مقاله سعی داریم نحوه پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ چگونه است و راهنمای ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸-۹۹ و معرفی سامانه ثبت نام مدارس شاهد و لیست مدرسه شاهد تهران و نمونه برگ فرم ثبت نام مدرسه شاهد را توضیح دهیم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمائید و برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام مدارس شاهد پایه هفتم ۹۸ (دبیرستان متوسطه اول) کلیک نمایید.

اطلاعیه کنکوری ها: انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ نیمه دوم مرداد ماه آغاز خواهد شد برای اطلاع از مشاوره و انتخاب رشته پایه دهمی ها ضرفیت رشته هارا در نظر بگیرید.

مهلت پیش ثبت نام مدارس شاهد پایه دهم ۹۸-۹۹ تا ۲۱ تیر

ثبت نام مدارس شاهد پایه دهم ۹۸ فردا چهارشنبه ۵ تیر ماه آغاز می شود و به مدن دو هفته مهلت ثبت نام داردد شرایط پیش ثبت نام این مقطع متوسطه دوره دوم با مقاطع دیگر متفاوت است و یکی از امتیازات معدل دانش آموز می باشد که توصیه می شود برای انجام تمامی مراحل نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ ئوره دوم متوسطه و بالا بردن شانس قبولی در این دوره با مشاوران مجرب شاهد درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

پیش ثبت نام مدارس شاهد 98-99
پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹

مهلت پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ پایه هفتم تا ۱۷ تیر ماه تمدید شد

پیش ثبت نام مدرسه شاهد برای پایه هفتم ۹۸-۹۹ و یا پیش ثبت نام مدارس شاهد دبیرستان دوره اول ۹۸ امروز ا تیر ماه ۹۸ آ؛از و تا ۱۷ تیر ماه مهلت ثبت نام دارد و همچنین برای پایه دهم از ۴ تیر ماه سامانه ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ فعال خواهد شد.

توصیه می شود برای انجام تمامی مراحل ثبت نام مدارس شاهد، ویرایش اتیاز و افزایش شانس قبولی، توضیح شرایط و معرفی امتیاز بندی و سهمیه های جدید، شهریه مدارس شاهد ۹۸ و ارسال رسید و … می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل تماس) حاصل نمایید.

دفترچه پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ متوسطه دوره اول منتشر شد

زمان انتشار دفترچه ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ هر کدام از مقاطع باهم متفاوت است از این رو اولین مقطع ثبت نام پایه اول ابتدایی می باشد که یکم تا سوم خرداد ماه ۹۸ زمان شروع پیش ثبت نام می باشد و برای دو ایه دیگر نیمه دوم خرداد ماه و اول تیر ماه خواهد بود.

پیش ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸-۹۹ به چه معناست ؟

زمانی که ثبت نامی نتایج داشته باشد آن ثبت نام را پیش ثبت نام می نامیم، از آن جا که ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ اعلام نتایج دارد و امکان آن وجود دارد که دانش آموز مورد قبول مدرسه قرار نگیرد به همین دلیل ثبت نام مدارس شاهد را پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ می نامند که در ادامه کامل در مورد آن توضیح خواهیم داد.

پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ چگونه است ؟

دانش آموزان می توانند برای پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ از طریق سامانه سجا اقدام نمایند و از آن جا که پیش ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸ – ۹۹ اینترنتی می باشد ، داوطلبان می بایست نسبت به تکمیل امور پیش ثبت نام خود در سامانه سجا فرم ثبت نام مدارس شاهد را به صورت صحیح تکمیل نمایند.

برای مطالعه پربازدیدترین مقاله های درخت دانش قبل از ورود به سایت و انجام پیش ثبت نام توصیه می شود که حتما مطالعه شوند:

ثبت نام مدارس شاهد تهران ۹۸-۹۹

شهریه مدارس شاهد ۹۸-۹۹

نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد ۹۸-۹۹

چرا باید فرزندان خود را در مدارس شاهد ثبت نام کنیم؟

هزینه پیش ثبت نام مدارس شاهد

هزینه پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ مبلغ صفر هزار تومان(کاملا رایگان) می باشد و هزینه مشاوره گرفتن از مشاوران درخت دانش نیز بدون پرداخت هزینه می باشد.

سامانه پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ کدام است ؟

سامانه پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ همان سامانه سجا که به اختصار همان سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران می باشد که خیلی از داوطلبان به اشتباه به جای ورود به سامانه سجا ۹۸ به نشانی: saja.medu.ir وارد سامانه سجاد یا سنام می شناسند.

متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سامانه پیش ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸  – ۹۹، لیست مدارس شاهد تهران و شهرستانها، شهریه مدارس شاهد ۹۸ از طریق سرویس هوشمند ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل) با مشاورین مشاوره تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشند .

چه کسانی مجازاند در پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ شرکت کنند؟

تنها افرادی مجاز به ثبت نام مدارس شاهد هستند که از شرایط عمومی و شرایط ایثارگری و شرایط علمی لازم در هر سه مقطع  بر خوردار باشند. که قطعا الویت با دانش آموزانی است که طبق شرایطی که در ادامه بدان خواهیم پرداخت بتوانند با توجه به جدول امتیازبندی امتیاز بیشتری را کسب نمایند .

همینطور که در بالا هم اشاره نمودیم شرایط ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ را برای ۳ مقطع داریم اول ابتدایی و اول متوسطه و دوم متوسطه که همان (پایه اول و پایه هفتم و پایه دهم) می باشد، به عبارتی دیگر یعنی تنها افرادی می توانند در سامانه سجا چیست؟ اقدام کنند که اولا شرایط ثبت نام را دارند که به نوعی می توان گفت داوطلبان باید اول سال تحصیلی در هر یک از مقاطع باشند .

دانش آموزانی مجاز به ثبت نام در مدارس شاهد خواهند بود که هم از شرایط عمومی و هم شرایط ایثارگری و هم شرایط علمی برخور دار باشند

آیا بدون سهمیه ایثارگری می توان پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ انجام داد؟

بله – اگر دانش آموزان بخواهند بدون سهمیه ایثارگری پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ را انجام دهند می توانند از طریق سهمیه آزاد شانس خود را امتحان امتحان نمایند و حالا سوال اصلی بسیاری از دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدرسه شاهد این است که:

سهمیه های آزاد در پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ کدامند؟

سهمیه های آزاد در پیش ثبت نام مدارس شاهد سامانه سجا ۹۸-۹۹ عبارتند از :

حافظان قرآن کریم

که در حقیقت شامل تمام دانش آموزانی می باشد که حافظ قرآن کریم(هر جزء ۵۰ امتیاز)  می باشند که این امکان را دارند برای ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ – ۹۹ در سایت saja.medu.ir اقدام نمایند.

کسب رتبه های استانی منطقه ای و کشوری

همچنین تمام دانش آموزانی که حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات سالانه حفظ و مفاهیم و قرائت قرآن و نهج البلاغه آموزش و پرورش در سطح منطقه و استان و کشور و نیز مسابقات در سطح بین الملل شده باشند نیز می توانند از سهمیه آزاد استفاده کنند.

همچنین تمام دانش آموزانی که حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات فرهنگی و هنری و ورزشی و علمی دانش آموزان در سطح منطقه و استان و کشور و نیز در سطح بین الملل شده باشند و یا این که دانش آموزانی که حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات مطالعه و تحقیق طرح های شاهد و ایثارگران شده باشند می توانند از سهمیه آزاد در پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ استفاده نمایند.

سایر سهمیه های آزاد شاهدی

شایان ذکر است که فرزند کارمند رسمی و پیمانی آموزش و پرورش و بنیاد شهید شاغل در طرح شاهد و نیز دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدارس شاهد محل تدریس والدین و فرزندان کارکنان رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدارس ایثارگران و فرزند فرهنگیان شاغل به تدریس در مدارس مناطق عملیاتی و فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش و بنیاد شهید شاغل یا بازنشسته ( مامور با انتقالی به ادارات دیگر ) و یا فرزند ویا نوه خیر مدرسه ساز و کلیه دانش آموزان نیز با توجه به امتیاز علمی خود می توانند متفاضی استفاده از سهمیه های آزاد در نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ شوند .

شرایط پیش ثبت نام مدارس شاهد سال تحصیلی ۹۸-۹۹

از آن جا که به فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر فرزندان شاهد می گویند می توان  گفت الویت ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ به دانش آموزان شاهد بیشتر اختصاص پیدا می کند .  که دانش آموزانی که از این شرایط برخوردار باشند می توانند برای پیش ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸-۹۹ اقدام نمایند . البته داوطلبان می بایست از شرایط عمومی و شرایط ایثارگری و شرایط علمی که در زیر بدان اشاره نموده ایم نیز برخوردار باشند که بتوانند از امتیاز بیشتری برخوردار شوند و  راحت تر بتوانند در مدرسه شاهد قبول شوند .

شرایط عمومی پیش ثبت نام شاهد ۹۸-۹۹

شرایط عمومی پیش ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸ – ۹۹ عبارتند از :

 • رعایت و مقررات انضباطی و تربیتی آموزش
 • سکونت در محدوده تعیین شده
 • دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتار
 • رعایت احکام شرعی و پوشش مناسب ( برای دانش آموزان دختر حجاب برتر )
 • التزام و پایبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزش های اسلامی و تربیت دینی

داوطلبانی که از شرایط عمومی لازم  برخوردار باشند می توانند برای ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸ – ۹۹ اقدام نمایند .

شرایط ایثارگری پیش ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸-۹۹

داوطلبینی که شرایط دانش آموزان شاهد و ایثارگر را دارند می بایست حتما مطابق با امتیاز بندی که مربوط به دانش آموزان شاهد و ایثار گر می باشد که در ادامه بدان خواهیم پرداخت عمل نمایند، این امتیازات شامل مواردیست که در زیر بدان اشاره شده است که توصیه می شود دانش آموزان شاهد و ایثارگر در صورت داشتن امتیاز مربوط به دانش آموزان شاهد و ایثارگر نسبت به وارد نمودن امتیاز بنیادی و ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا اقدام نمایند.

سهمیه های ایثارگری پیش ثبت نام مدارس شاهد کدامند؟

 1. فرزندان جانبازان زیر ۵۰ درصد
 2. فرزند همسر شهید
 3. فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی
 4. فرزند جانباز ۲۵ تا۴۹ درصد
 5. نوه آزاده و جانباز۵۰ تا۶۹ درصد
 6. و نیزامتیاز خواهر و برادر شهید و جانباز۷۰ درصد و بالاتر هر مورد ۵۰۰ امتیاز خواهد بود
 7. و نیز به ازای حضور در مناطق عملیاتی از تاریخ اول مهر۶۷ به بعد حداکثر۶۰ ماه به ازای هرماه یک امتیاز تعلق می گیرد
 8. و نیز به ازای حضور در جبهه و مناطق جنگی در هشت سال دفاع مقدس(شهریور۵۹ تا شهریور۶۷) حداکثر۹۶ ماه هر ماه۱۵ امتیاز تعلق می گیرد
 9. به ازای حضور در مناطق امنیتی از تاریخ اول مهر۶۷ به بعد حداکثر۹۰ ماه به ازای هر ماه۲ امتیاز تعلق می گیرد
 10. فرزند مدافعین حرم
 11. فرزند جانباز با حداقل ۲۰ درصد از کار افتادگی
 12. دانش آموز جانباز
 13. فرزند جانباز تا۲۵درصد و خواهر و برادر شهید و جانباز ۷۰ درصد و بالاتر
 14. نوه شهید و جانباز۷۰ درصد و بالاتر

امتیاز فرزند رزمنده جبهه, مقاومت مدافعین حرم هر ماه ۳۰ امتیاز در صورت جانبازی یا شهادت رزمندگان جبهه مقاومت تا زمانی که تحت پوشش بنیاد شهید قرار نگرفته اند فرزندشان با گواهی صادره از سوی ایثارگران سپاه ثبت نام قطعی خواهد شد

شرایط علمی پیش ثبت نام تمام مقاطع مدارس شاهد ۹۸-۹۹

برای مقاطع مختلف شرایط علمی با هم متفاوتند که در ادامه سعی کرده ایم شرایط علمی ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸-۹۹ را برای پایه های مختلف ارائه نمائیم.

شرایط علمی پیش ثبت نام مدارس شاهد مقطع اول ابتدایی ۹۸-۹۹

برای پایه اول ابتدائی شرایط علمی ثبت نام مدرسه شاهد را نداریم، در حقیقت برای پایه اول نیز داوطلب در صورت کسب نمودن  حد نصاب امتیاز و نیز دارا بودن شرایط عمومی می تواند برای مدارس شاهد اقدام به ثبت نام نماید.

شرایط علمی پیش ثبت نام مدارس شاهد مقطع اول راهنمایی ۹۸-۹۹

شرایط علمی پیش ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸-۹۹ برای پایه هفتم عبارتند از کسب حداکثر دو نمره خوب می باشد ولی برای سایر داوطلبان پایه هفتم که  منظور همان دوره اول متوسطه می باشد کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس یا حداکثر در یک درس کسب مقیاس خوب در سایر دروس در امتحانات خرداد ماه پایه ششم ابتدایی می باشد . که داوطلبان همچنین می بایست تابعیت ایرانی داشته باشند.

شرایط علمی پیش ثبت نام مدارس شاهد مقطع اول دبیرستان ۹۸-۹۹

شرایط علمی برای پایه دهم نیز عبارتند از کسب حداقل نمره سالانه ۱۴ در پایه نهم برای درس هایی که در نمونه برگ هدایت تحصیلی برای رشته انتخابی درج شده است و نیز داوطلب می بایست در پایه نهم قبولی خرداد با حداقل معدل کل ۱۶ باشد.

لینک های مرتبط پیش ثبت نام مدارس شاهد:

کانال تلگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

ورود به سایت ثبت نام مدارس شاهد ۹۸: saja.medu.ir

ورود به سامانه سجاد

هیچ نظری وجود ندارد