hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

نکاتی برای موفقیت در کنکور تیزهوشان 5/5 (2)

نکاتی برای موفقیت درکنکور تیزهوشان

نکاتی برای موفقیت در کنکور تیزهوشان

نکاتی برای موفقیت در کنکور تیزهوشان

برای موفقیت در هر آزمونی، نکاتی را باید مد نظر داشت. در آزمون تیزهوشان به دلیل اینکه در سنین حساسی از زندگی می باشد افراد شرکت کننده معمولا با استرس و مشکلات دیگری همراه می شوند و برای رفع این مشکلات هم خانواده هم خود شرکت کنندگان آزمون باید به نکاتی توجه کنند.(نکاتی برای موفقیت در کنکور تیزهوشان)

عوامل موثر در موفقیت افراد به ترتیب عبارتند از:

1 – با تکیه بر خداوند متعال که تلاش هیچ کدام از بندگانش را بی ثمر نمی گذارد و اعتماد به نفس خود و تلقین این عبارت که«خواستن توانستن است» و «من می توانم موفق شوم» مطالعه و آموزش و یادگیری خود را شروع کنید زیرا که هیچگاه برای درس خواندن دیر نیست. از همین لحظه با نام خدا و ایمان قلبی به موفقیت شروع کنید.بیشتر از گذشته تلاش کرده  و درس خواندن و تلاش بیشتر را هرگز فراموش نکنید.

2 – با توجه به تعداد سوالات بیشتر در درس ریاضی و همچنین ضریب بالای آن تمرکز بیشتری بر ریاضی و هوش داشته باشید و تست های بیشتری در این زمینه می تواند سنگ بنای موفقیت و پیشی گرفتن از رقیبان را در شما مستحکم تر کند. برنامه ریزی کنید و حداقل دو ساعت در روز را به تست زنی نمونه سوالات تیزهوشان سالهای گذشته و کتاب کمک درسی اختصاص دهید.یادگیری بهتر درس ریاضی دو مرحله ای است اول مرحله باید با هوش و ذکاوت کامل درس را در کلاس بیاموزد و مرحله دوم تکمیل یادگیری در منزل با انجام مسائل و تستهای مربوط به آن درس است.سه منبع مهم برای این کار شامل کتاب بنفش ریاضی، سوالهای ریاضی کتاب اشتباهات متداول و کتاب ریاضی تیزهوشان است.

3 – از کتاب هایی استفاده کنید که سوالات مهم و مفهومی را در بر دارد. تا هم آمادگی برای تست زدن در شما ایجاد شود و هم درک بیشتری از سوالات مفهومی پیدا کنید.

4 – بعد از حل مسائل به خاطر اینکه موضوع حل شده در ذهن شما تثبیت شود باید به بررسی مسائل و سوالهای مشابه بپردازید فراموش نکنید باید در تست زنی سرعت رو به افزایش باشد و هر روز تست های بیشتری در زمان کمتری با پاسخ صحیح داده باشد.

نکاتی برای موفقیت در کنکور تیزهوشان

5 – زبان و ادبیات فارسی و هدیه های آسمانی را نیز فراموش نکنید به این دلیل که تمرکز بیشتر رقبا بر سر بقیه دروس است و این می تواند امتیاز خوبی به نفع شما در آزمون باشد حداقل دو روز یک بار به تست زنی این دروس بپردازید و به خاطر تعداد کم سوالات امتیاز از دست ندهید.

6 – پیشنهاد می شود جهت تسریع در امر یادگیری قبل از ورود به کلاس و قبل از اینکه معلم این مبحث را تدریس نماید دانش آموز در منزل خود روخوانی و مطالعه جزئی در آن درس داشته باشد. این امر در بالابردن سطح یادگیری و به خاطر سپردن موضوع تدریس شده خیلی خوب و مفید است.

7 – حتما برنامه ریزی داشته باشید و طبق برنامه ساعات مشخصی را به خواندن یک درس اختصاص دهید تا دچار خستگی و دلزدگی نشوید.

8 دانش آموز باید خود مشوق خودش باشد و خودش را تشویق کند. و با تکرار جملاتی مانند « من دانش آموز تیزهوش و موفقی هستم با پیش خوانی دروس، تلاش زیاد و سخت کوشی، ایمان و باور به خود و استعدادهایم موفق خواهم شد».

9 – با روش خودت مطالعه کن واینکه دیگران چگونه کتاب مشخصی را می خوانند نداشته باش هر کاری که در گذشته برای یادگیری و تثبیت درس در ذهن انجام داده ای امروز هم همان روش را به کار ببر مثلا اگر با صدای بلند بهتر حفظ میشوی باز هم همان روش را ادامه بده یا با خط زرد کشیدن پایین مطالب مهم یا خط درشت نوشتن و …

10 – استفاده درست از تکنیک های آزمون (نکاتی برای موفقیت در کنکور تیزهوشان)

به این معنی که دو روز مانده به امتحان کامل همه موارد آموخته شده و فقط مروری در ذهن انجام شود با اطمینان قلبی از آموخته های خود و به دور از آدمهای استرسی سر جلسه حاضر شو و از سوال اول شروع کن سعی کن قبل از اینکه به گزینه ها نگاه کنی خود جواب درست سوال را بدهی بعد اگر موفق نشدی آنوقت به گزینه ها نگاه کن و اگر سوالی را نتوانستی حل کنی کنار سوال علامت کوچکی بزار و برو سوال بعدی را انجام بده. راجع به سوالات ریاضی کامل روش حل مساله را انجام بده تا به جواب برسی و اشتباه نکنی.

اخرین توصیه (نکاتی برای موفقیت در کنکور تیزهوشان)

11 – ارزیابی پیشرفت تحصیلی خود را دو هفته یک بار انجام بده یعنی اینکه بعد از اتمام دو هفته تلاش و اضافه کردن معلومات باید آزمونهای دوره ای شرکت کنی تا نقاط قوت و ضعف خود را از طریق جواب آزمون به دست آوری و در رفع آنها برنامه ریزی کنی اگر در آزمونهای دوره ای شرکت نکنی پس هیچ اطلاعی از نقاط ضعف خود نداشته و این باعث جا ماندن از رقبای دیگر می شود.

استفاده از جعبه لایتنر برای فهم سریعتر و مطالب و تثبیت مطالب در حافظه بلند مدت، درخت دانش تهیه جعبه لایتنر را به شما دوستان پیشنهاد می کند.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

توسط | 2019-02-26T11:53:09+04:30 فوریه 23rd, 2017|تیزهوشان, مهم ترین مقالات|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.