hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

نقش خانواده در یادگیری تیزهوشان No ratings yet.

نقش خانواده در یادگیری تیزهوشان

هوش به عنوان مؤثرترین عامل در پیشرفت تحصیلی  به شمار می رود، و عوامل مؤثر بر پیشرفت هوش، انگیزه، وسایل و امکانات کمک آموزشی، معرفی منابع آزمون تیرهوشان نهم به دهم، شرایط اقتصادی دانش آموزان و سطح فکری والدین، برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نهم به دهم و از همه مهمتر نقش خانواده در یادگیری تیزهوشان می باشد.

در جامعه امروزی ما، اکثر والدین فرزندان تیزهوش، از تمام توان خود برای پیشرفت فرزندانشان استفاده می کنند و با در اختیار گذاشتن امکانات لازم و فراهم کردن شرایط خوب برای آنان، از هیچ نظری دریغ نمی کنند. در این میان باید به این نکته اشاره کرد که والدین خوب، باید شرایطی فراهم کنند که فرزندشان از ادامه تحصیل و یادگیری لذت ببرد، یعنی سطح فکری خود را در این مورد بالا ببرند.

تنها همراهی با او در درس خواندن و در اختیار گذاشتن امکانات کافی نیست. خیلی از دانش آموزان باهوش در ایران هستند که به خاطر طرز فکر خانواده ها و تاکید بر درس خواندن، فرزند تیز هوش خود را از ادامه موفقیت باز می دارند. چون فرزندان تیز هوش در شرایطی پرورش می یابند، که آن محیط مستعد و بالنده باشد.

فقط از لحاظ مادی نیاز فرزند را برآورده کردن، یک افتخار نیست، باید سعی کنید سطح قکری خانواده(نقش خانواده در یادگیری تیزهوشان) را بالا ببرید. از آنجا که دانش آموزان بیشترین زمان خود را در خانه به سر می برند، پس خانواده(نقش خانواده در یادگیری تیزهوشان) عامل اصلی تعیین کننده شکوفایی استعدادهای آنان است. باید فرزندان لذت و عطش یادگیری را در والدین خود به چشم ببینند. این عطش می تواند بسیاری از خلأهای زندگی را پر کند. به دلیل حضور فعال مادر در خانه مهمترین نقش را در پیشرفت تحصیلی فرزندان دارد.

برای اطلاع از زمان و شرایط و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98-99، لیست مدارس تیزهوشان تهران بر روی لینکی رنگی کلیک نمایید.

دغدغه های خانواده ها را در آزمون تیزهوشان 98-99 چگونه کنترل کنیم؟

نقش خانواده در یادگیری تیزهوشان خیلی از مادران تمام دغدغه زندگیشان این است که فرزندشان را از لحاظ در اختیار گذاشتن تغذیه و پوشاک مناسب تأمین کنند، این در حالی است که مادران چند سال پیش هم همین کار را برای فرزندانشان می کردند. مادران امروز نباید مانند چند سال گذشته وقت خود را پای تلویزیون و نگاه کردن به تک تک سریالها برای پر کردن اوقات فراغت خود بگذارند هر چند که در دنیای امروز مادران تمام وقت خود را با حضور در فضای مجازی مانند تلگرام و واتساپ و حضور در کانال های آشپزی و ….هزاران مورد دیگر پر می کنند. منظور این نیست که بالای سر فرزندان بایستید تا مشق بنویسند، تمرینات انجام دهند و یا برایش دیکته بگویند، مادران باید در رشد فکری و فرهنگی در خانواده وقت بگذرانند، اگر واقعا تمایل دارند که فرزند باهوش و مستعد آنان راه های ترقی را به خوبی پشت سر بگذارد.

یک مادر نمونه در وهله اول انتظار خودش را از خود بالا می برد و به معلومات و یادگیری های خود قانع نمی باشد، بلکه وقت خود را به زمان هایی برای سرگرمی و زمان هایی برای ارتقای اندیشه تقسیم می کند.

آگاه سازی فرزندان (نقش خانواده در یادگیری تیزهوشان)

باید فرزندان خود را نسبت به مسئولیتی که دارند، آگاه سازید. نتایج درس خواندن و درس نخواندن را در چند سال آینده به او نشان دهید و به او بگویید چه اشکالاتی را در او به وجود می آورد و چه فوایدی از نتیجه درس خواندن عایدشان می شود. با این کار شوق بیشتری برای یادگیری در او به وجود می آید. فرزندان قدرت نتیجه گیری و مثبت فکر کردن را از والدین خود الگو می گیرند پس مثبت فکر کردن را به آنها یاد بدهید. اگر فرزندتان را باور کنید، او نیز خودش را باور می کند و در وجود او این باور نقش می بندد که او دانش آموزی متفکر، خلاق و باهوش است و این باعث رشد این خصوصیات در او می شود.

رفتار خانواده ها در مدت زمان مانده به آزمون تیزهوشان

با نزدیک شدن فاصله امتحان و آزمون دانش آموزان، باید معلمان و خانواده به گونه ای برخورد کنند که با راحتی و بدون استرس پیش بروند و گرنه ایجاد ترس و دلهره بیشتر از حد توان فرزندانشان به آنها باعث پریدن تمام یادگیری هایشان می شود. آگاه ساختن آنان برای آزمون پیش رو اهمیت دارد ولی تا جایی که باعث دلهره و اضطراب نشود. وجود این اضطراب باعث سردرد، سرگیجه، تپش قلب، حالت تهوع و گاها تنگی نفس می گردد.

از آن جایی که نوع نگرش خانواده ها (نقش خانواده در یادگیری تیزهوشان)  می تواند تأثیری بازدارنده یا ارتقاء دهنده در پیشرفت تحصیلی تیزهوشان داشته باشد. در خانواده ای که ارزش چندانی به یادگیری می دهند طبیعی است که فرزند آنان در روند تحصیلی دچار افت شود.از بین تمام نقش هایی که خانواده در قبال فرزندان به عهده دارد نقش نظارت بر کنترل  در روند تحصیلی فرزندان از همه مهمتر است.حمایت های منطقی، سازنده و اصولی خانواده، باعث ایجاد اعتماد به نفس در فرزندان شده و راه پیشرفت را هموار می سازد. ارتباط خانواده ها با مدارس و مشورت با آنان می تواند تأثیر مثبتی در روند آموزش داشته باشد.

عوامل موثر در یادگیری تیزهوشان(نقش خانواده در یادگیری تیزهوشان)

عواملی مانند: کم سوادی والدین، مشکلات عاطفی، جو اجتماعی خانواده، عدم ارتباط صمیمانه با پدر و مادر، شغل و میزان در آمد خانواده، حضور یا عدم حضور والدین، وضعیت و شوق تحصیلی و یادگیری در دیگر اعضای خانواده، در پیشرفت تحصیلی فرزندان نقش مهمی ایفا می کنند.

اگر در خانواده ای فقط اصرار به درس خواندن زیاد وجود داشته باشد، و از فرزندشان بخواهند نمره عالی بگیرد، و رفتار خود را با میزان خوب بودن نمره تغییر دهند، این همان مشکلی است که رغبت در تحصیل و یادگیری را در وجود دانش آموز کم می کند، اما اگر نگاه کردن به وضعیت درس روزانه دانش آموزان هیچ تغییری در بروز محبت از والدین رخ ندهد و فقط این کار جهت کمک به او در رفع مشکلش باشد، مطمئنا خود دانش آموز در پی حل مشکلات درسی خواهد بود و روحیه ای دو چندان پیدا می کند.

توجه به دانش آموزان

هرگاه دانش آموز مطلبی را برایتان خواند به دقت گوش کنید و درباره آن با هم بحث کنید. در هفته دو سه بار به مدرسه مراجعه کنید و نقاط درسی قوی و ضعیف فرزندتان را بیابید و در رفع مشکلات به او کمک کنید. ارتباط بین مدرسه و خانواده، باعث ایجاد نوعی هماهنگی در در هدف ها، روش ها و انتظارات تربیتی و آموزش بین خانه و مدرسه می شود در نتیجه از بروز تضادها، دوگانگی ها و تعارض ها، در امور تحصیلی و تربیتی فرزندان جلوگیری می شود. در سنین ابتدایی کمک بیشتر در یادگیری امری طبیعی است اما در راهنمایی کم کم این مسئولیت را به عهده خود آنان بگذارید و نظارت مستقیم بر آن داشته باشید البته در موارد درسی خاص هم که ضعیف تر هستند باز تا حدود یک ساعت و کمتر از آن در روز ایرادی ندارد.

برای اینکه والدین الگوی مناسبی برای فرزند خود باشند، باید در زمان روبه رویی با مشکلات دنبال مقصر نگردند و مسئولیت امور زندگانی را بپذیرند، و به دنبال راه حل بگردند.

درخت دانش تمام سعی خود را می نماید تا با ارائه راه کارهای مفید در جهت پیشرفت علم و دانش و موفقیت آینده سازان کشورمان، با شما والدین گرامی در این راه همراه باشد، و باز گشای گره ای از مشکلات شما و فرزندان دلبندتان باشیم.

برنامه ریزی درسی تیزهوشان درخت دانش

قابل توجه دانش آموزان تیزهوش برای موفقیت در تمامی مقاطع تحصیلی نیاز به برنامه ریزی منظم دارید، برای یک برنامه ریزی منظم با مشاوران و کارشناسان درخت دانش در ارتباط باشید. شماره ارتباط با کارشناسان و مشاوران درخت دانش 9099072943 می باشد. ارزوی ما موفقت شما دوستان عزیز می باشد.

نکته مهم:

برای اطلاعات بیشتر در باب موضوع های تحصیلی و نحوه پیشرفت و موفقیت در آزمون های تیزهوشان می توانید بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

نحوه تست زنی در آزمون تیزهوشان،

برنامه ریزی درسی تیزهوشان،

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان،

افزایش خلاقیت تیزهوشان،

افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان،

شرایط مدارس تیزهوشان،

تاثیر تغذیه در پیشرفت درسی دانش آموزان تیزهوش،

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان،

برنامه ریزی روزانه تیزهوشان،

شرکت در کلاس های فوق العاده تیزهوشان،

مراحل مرور و مطالعه خوب درسی تیزهوشان

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

به امید موفقیت داوطلبان پر تلاش ایران عزیز

Please rate this

توسط | 2019-03-12T14:49:38+04:30 مارس 4th, 2017|تیزهوشان|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.