مطالب تصادفی

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 98 آغاز شد مطالعه مقاله)...

نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
نحوه برگزاری کنکور سراسری 98

نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸ امسال با شالهای گذشته متفاوت است که در این مقاله سعی داریم به نحوه زمان برگزاری و همچنین نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ بپردازیم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

خبر فوری: ثبت نام کنکور ۹۸ تمامی رشته ها (نظام جدید و نظام قدیم) تمدید شد: زمان ثبت نام آزمون سراسری ۹۸ از تاریخ ۱۹ اسفند ماه ۹۷ تا ۲۲ اسفند ماه تمدید شد، لطفا برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام، مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ با مشاوران درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از ریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و یا بر روی لینک ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ کلیک نمایید.

زمان برگزاری کنکور ۹۸ مشخص شد

بر طبق جدول زیر تاریخ برگزاری کنکور سراسری ۹۸ مشخص شد داوطلبان آزمون سراسری ۹۸ برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام هر کدام از مقاطع می توانند بر روی لینک مقطع مورد نظر کلیک نمایند.

جدول برنامه زمانی آزمون های سال ۱۳۹۸

نام آزمون سراسری ۱۳۹۸تاریخ ثبت نام آزمون هاتاریخ برگزاری آزمون ۱۳۹۸
کنکور سراسری ۹۸۱۹ تا ۲۲ اسفند ۹۷تاریخ نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸ ۱۳ و ۱۴ تیر ماه ۹۸
ثبت نام کاردانی نظام جدید فنی حرفه ای ۹۸۲۲ تا ۲۸ اردیبهشت ۹۸جمعه ۱۱ مرداد ۹۸
ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸۱۰ تا ۱۶ اردیبهشت ۹۸جمعه ۱۱ مرداد ۹۸
کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۸پایان مهلت ثبت نام۵ و ۶ اردیبهشت ۹۸

نحوه برگزاری کنکور سراسری 98

نحوه برگزاری آزمون سراسری ۹۸

۱- در سال ۱۳۹۸، سنجش با دو آزمون جدا یعنی دو مجموعه سوال و طبق موارد زیر انجام می شود، در ضمن از مباحث مشترک بین دو نظام آموزشی یعنی نظام آموزشی قدیم و جدید (نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸)سوالات یکسانی طرح خواهند شد.
• یک آزمون با یک مجموعه سوال برای دانش آموزان نظام قدیم
• یک آزمون با یک مجموعه سئوال برای دانش آموزان نظام جدید

البته داوطلبان الزاما باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده اند، شرکت کنند.

۲- ظرفیتی مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید اختصاص داده نشده است یعنی نمرات دو گروه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تراز شده و گزینش آنها به صورت رقابتی و براساس نمره کل نهایی در زیر گروه مربوطه و دیگر شرایط و ضوابط آزمون سراسری انجام خواهد شد.(نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸)

تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۸

۳- در آزمون سراسری سال ۹۸، میزان تاثیر سوابق تحصیلی نهایتا ۳۰ درصد است. در کل ۲۰ درصد با تاثیر قطعی و ۱۰ درصد با تاثیر مثبت اعمال خواهد شد. که در زیر به طور مفصل درباره این موضوع شرح داده ایم:
داوطلبان دیپلمه پنج گروه آزمایشی ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی که مدرک دیپلم خود را در سال ۹۸ و از نظام آموزشی جدید اخذ کرده اند و همچنین امتحانات دروس پایه دوازدهم آنها نهایی سراسری و کشوری برگزار شده، سوابق تحصیلی برای آنها اعمال شده و(نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸) و سوابق تحصیلی موجود دیپلم ( پایه دوازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید ۶-۳-۳) به میزان نهایتا ۳۰ درصد به نسبت سوابق تحصیلی داوطلب است. که ۲۰ درصد آن به صورت تاثیر قطعی و ۱۰ درصد به صورت تاثیر تاثیر مثبت در نمره کل نهایی آنها لحاظ می شود.

دیپلمه های سال ۸۴ تا ۹۷

آن دسته از دیپلمه های ریاضی ، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۸۴ الی ۹۷ دریافت نموده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده نیز مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه یازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۰-۹۱ اخذ نموده اند، و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی سراسری و کشوری برگزار شده، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی دوره پیش دانشگاهی (پایه دوازدهم- سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان نهایتا ۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب است.

در مجموع میزان تاثیر سوابق تحصیلی نهایتا ۳۰ درصد است که ۲۰ درصد به صورت قطعی و ۱۰ درصد به صورت تاثیر مثبت در نمره کل نهایی آنها اعمال می شود. یعنی میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم حداکثر ۶۷/۱۶ و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی حداکثر ۳۳/۳ درصد می باشد و در صورتی که سوابق تحصیلی تاثیر مثبت داشته و منجر به افزایش نمره کل شود، به تفکیک برای دیپلم حداکثر ۳۳/۸ و برای پیش دانشگاهی حداکثر ۶۷/۱ افزایش می یابد.

میزان تاثیر مثبت معدل در کنکور ۹۸

در صورتی که تاثیر مثبت نداشته باشد، ملاک نمره کل کسب شده در آزمون و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (حداکثر به میزان ۲۰ درصد بر طبق موارد مذکور) خواهد بود.
برای دیگر دیپلمه های(غیر از بندهای دو پاراگراف بالا ) باید گفت که شامل اعمال سوابق تحصیلی نخواهند شد.
در اینجا لازم به ذکر است که وزارت آموزش و پرورش امکان جبران سوابق تحصیلی دیپلم و سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی را برای فارغ التحصیلان دوره متوسطه نظام قبلی که نهایتا تا سال ۹۷، مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده اند، برای سال ۹۸ مهیا می سازد.
اطلاعات بیشتر در خصوص میزان و تاثیر سوابق تحصیلی در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری ارائه می شود.

منابع درسی کنکور سراسری  98

۴- عناوین دروس پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه مرتبط با هر گروه آزمایشی آزمون سراسری که وزارت آموزش و پرورش امتحان آنها را به صورت نهایی برگزار می کند،(نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸) پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش، برای اعمال سوابق تحصیلی اطلاع رسانی خواهد شد.
۵- فهرست منابع سوالات آزمون برای داوطلبان هر دو نظام قدیم و جدید بعدا اعلام خواهد شد.

نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸ برای دیپلمه های فنی حرفه ای و کارودانش

۶- دانش آموزان دیپلم فنی حرفه ای و کارودانش می توانند در آزمون سراسری شرکت نمایند. اگر تمایل به اعمال سوابق تحصیلی داشتند، باید در امتحان نهایی درس های شاخه نظری گروه آزمایشی مربوط شرکت کنند و گرنه مشمول اعمال سوابق تحصیلی نمی شوند و نمره ی آزمون سراسری ملاک عمل است.

معیار پذیرش برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی

۷- معیار پذیرش برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی معدل کتبی پایه دوازدهم برای دانش آموزان نظام جدید و برای دانش آموزان نظام قدیم معدل کتبی دیپلم (سال یازدهم) است.
۸- دانش آموزان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی که در گروه آزمایشی انسانی شرکت می کنند، به جای پاسخگویی به سوالات دروس تاریخ ۱، ۲، ۳ و عربی ۱، ۲، ۳ دفترچه اختصاصی گروه علوم انسانی ، به سوالات تاریخ ۱، ۲، ۳ اختصاصی و عربی ۱، ۲، ۳ اختصاصی که مربوط به دروس متوسطه دیپلم علوم و معارف اسلامی است، پاسخ می دهند. (نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸)سوالات سایر دروس امتحانی همان سوالات گروه آزمایشی علوم انسانی خواهد بود.

نحوه برگزاری آزمون سراسری ۹۹

۱- در سال ۱۳۹۹ فقط یک آزمون با یک مجموعه سوال بر اساس نظام جدید آموزشی برگزار خواهد شد.
۲- در آزمون سراسری سال ۹۹، میزان تاثیر سوابق تحصیلی، حداکثر ۳۰ درصد با تاثیر قطعی به شرح زیر اعمال می شود.

نحوه تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۹

• آن دسته از دیپلمه های ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی، علوم انسانی، و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را سال ۹۸ و بعد از آن در نظام آموزشی جدید اخذ نموده و امتحانات دروس پایه دوازدهم آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده، مشمول اعمال سوابق تحصیلی شده و سوابق تحصیلی کسب شده در دیپلم به میزان حداکثر ۳۰ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیر قطعی در نمره کل نهایی آنها لحاظ می شود.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال ۹۹

• دیپلمه های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۸۴ الی ۹۷ اخذ نموده اند، و امتحانات یک یا چند درس آنها نهایی، سراسری و کشوری بوده، مشمول اعمال سوابق تحصیلی شده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و با تاثیر قطعی و برای داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۰-۹۱ دریافت نموده اند، و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری اجرا شده، مشمول اعمال سوابق تحصیلی شده و سوابق تحصیلی کسب شده در دوره پیش دانشگاهی به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیر قطعی در نمره کل نهایی آنها لحاظ می شود.

نحوه برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ فنی حرفه ایی کارودانش

۳- بندهای ۶، ۷ و ۸ در بند الف مربوط به آزمون سراسری سال ۹۸ در سال ۹۹ نیز عینا برقرار می باشد. ناگفته نماند که تمامی قوانین، مقررات شرایط و ضوابطی که در آزمون سراسری اجرا می شود از جمله سهمیه بندی، بومی پذیری و … مصوب مراجع ذی صلاح از جمله مجلس شورای اسلامی،(نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸) شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و سازمان سنجش آموزش کشور نیز موظف به اجرای این قوانین و مقررات است.

معرفی منابع کمک درسی کنکور سراسری ۹۷

به زودی بهترین منابع کمک درسی کنکور سراسری نظام قدیم ۹۸ و همچنین کنکور سراسری نظام جدید ۹۸ را در لینک زیر می توانید مشاهده نمایید.

بهترین منابع درسی کنکور سراسری ۹۸

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوران مجرب درخت دانش در تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۹۸، برنامه ریزی درسی کنکور سراسری ۹۸، معرفی منابع کنکور سراسری ۹۸ همراه شما عزیزان خواهند بود. برای ارتباط با مشاوران تحصیلی درخت دانش می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون نیاز به گرفتن کد از طریق تلفن ثابت در ارتباط باشند.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد