مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: 19 می 2019
نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

مسیر کنکور سراسری در هر مرحله نیاز به تصمیم درست و تلاش موثر دارد یکی از مهم ترین مراحل بعد از آزمون سراسری، انجام یک انتخاب رشته خوب است در این مقاله سعی داریم نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸، سایت انتخاب رشته کنکور ۹۸، تعداد انتخاب های مجاز در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ و مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸  را برای داوطلبان ورود به دانشگاه برای انجام انتخاب رشته درست و منطقی توضیح دهیم.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98
نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ چگونه است؟

همیشه به خاطر داشته باشید که هر فردی و به خصوص متقاضی نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۸ دارای استعداد منحصر به فرد است لذا برای همه ی داوطلبان نمی توان قانونی کلی برای انتخاب رشته تعیین نمود و باید نقاط قوت و ضعف داوطلب را شناخت و اجازه ندهیم که همواره شرایط محیط و جامعه بر تصمیمات داوطلب تاثیر بگذارد همین امر داشتن مشاور خوب و مجرب را ضروری می کند.

مشاوران درخت دانش با داشتن چندین سال تجربه در امر انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۸ و ریاضی، انسانی و هنر، زبان و در نظر گرفتن مهم ترین ملاک های انتخاب رشته، آگاهی کامل از نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۸ شما داوطلبان را در انتخاب درست رشته، دانشگاه و شهر راهنمایی خواهند نمود، می توانید با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون کد و باتلفن ثابت) با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید و یا ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

مراحل نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری برای داوطلبانی که مجوز انتخاب رشته دریافت می کنند مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ شامل مراحل زیر است گه هر کدام را جداگانه توضیح خواهیم داد:

 1. دریافت کارنامه نتایج اولیه کنکور ۹۸
 2. دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ ( ریاضی، تجربی، انسانی، هنر، زبان)
 3. ورود به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸
 4. انتخاب رشته بر اساس اولویت بندی ها و عوامل موثر در انتخاب رشته کنکور ۹۸
 5. تایید نهایی و دریافت کد رهگیری انتخاب رشته

نحوه دریافت کارنامه کنکور ۹۸

لینک نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش در نیمه اول مرداد فعال خواهد شد و داوطلبان با از سه روش زیر می توانند نتایج اولیه کنکور ۹۸ خود را دریافت نمایند:

 1. جستجو با شماره داوطلبی
 2. جستجو با شماره پرونده
 3. جستجو با اطلاعات فردی

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۸

همزمان با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸، دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۸ برای تمامی زیر گروه ها بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت و داوطلبان باید به دقت به مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۸ بپردازند.

ورود به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

از آنجا که انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ هزینه ای ندارد و لازم نیست داوطلبان اقدام به خرید کارت اعتباری انتخاب رشته کنکور ۹۸ نمایند لذا داوطلبانی که برای آنها کارنامه کنکور ۹۸ صادر شده و مجاز به انتخاب رشته کنکور ۹۸ شده اند می توانند از دو طریق زیر وارد لینک انتخاب رشته ثبت نام کنکور ۹۸ شوند، برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری درخت دانش کلیک نمایید.

 • ورود به سایت انتخاب رشته کنکور ۹۸ با شماره پرونده
 • ورود به سایت انتخاب رشته کنکور ۹۸ با شماره داوطلبی

نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۸ بر اساس اولویت بندی

مهم ترین امر در نحوه انتخاب رشته نحوه اولویت بندی رشته ها می باشد بر اساس علایق و شرایط داوطلب زیرا که برای یک انتخاب رشته رایگان کنکور https://www.derakhte-danesh.com/%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1/%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87/ در مرحله اول باید کارنامه داوطلب مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و سپس بر اساس تجربه و شناخت از درصد قبولی های سال های قبل اقدام به یک انتخاب رشته درست و منطقی نمود.

به کمک مشاوران درخت دانش شانس قبولی خود در رشته مورد علاقه خود بالاببرید

تایید نهایی و دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور ۹۸

زمانی نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۸ داوطلب ثبت خواهد شد که پس از تایید نهایی کد رهگیری دریافت نموده باشد.

سایت نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸ در نیمه اول مرداد ۹۸ داوطلبان از رتبه و تراز های خود در زیر گروه های مختلف مطلع خواهند شد و از دهه دوم مرداد با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور ۹۸ به نشانی sanjesh.org می توانند نسبت به نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۸ خود اقدام نمایند در ادامه مقاله تعداد انتخاب ها و مراحل مختلف را توضیح خواهیم داد.

تعداد انتخاب ها و اولویت های انتخاب رشته کنکور ۹۸

داوطلبانی که پس از دریافت کارنامه اولیه کنکور ۹۸ مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی ۹۸ شده اند می توانند در گروه آزمایشی که در کنکور ۹۸ شرکت کرده اید حداکثر اقدام به انتخاب ۱۵۰ کد رشته محل نمایند لذا قبل از اقدام به انتخاب رشته دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ را برای زیر گروهی که در کنکور آن شرکت نموده اید دانلود نمایید و کد رشته محل های مورد نظر را یادداشت نمایید.

راهنمای جامع نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۸

در انتخاب رشته توجه نمایید ۵ مورد در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ بسیار تاثیر گذارند لذا بعد از انجام انتخاب رشته ۵ مورد زیر را در قالب سوال از خود بپرسید و ببینید که آیا برای هر کدام جوا دارید:

 • علاقه
 • استعداد و توانایی آینده شغلی
 • انجام مشاوره (با پدرو مادر یا مشاور و یا دوستان آگاه)
 • آینده شغلی رشته
 • درصد قبولی

حال در فرم انتخاب رشته سعی کنید که انتخاب های خود را به انتخاب های رویایی، انتخاب های خوشبینانه، انتخاب های با احتمال قوی و انتخاب های حتمی تقسیم کنید به این صورت که ۲۰ درصد انتخاب ها را به انتخاب های رویایی، ۳۰ درصد را به انتخاب های خوشبینانه و همان نسبت به احتما قوی و ۲۰ د صد آخر را به انتخاب های صد در صدی خود اختصاص دهید.

مشاوره طریقه انتخاب رشته کنکور ۹۸ در سایت سنجش

مشاوران مجرب و با تجربه مشاوره تحصیلی تلفنی درخت دانش با ارائه اطلاعات کامل درباره هر رشته و هر دانشگاه و بازار کار و آینده شغلی هر رشته و همچنین بهترین انتخابها متناسب با تراز کسب شده هر فرد با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون نیاز به گرفتن کد از طریق تلفن ثابت در طول ۲۴ ساعته شبانه روز آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما کنکوریهای گرامی است.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام کنکور سراسری: http://t.me/derakhte-danesh

اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد