مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد

تاریخ ارسال نوشته: 23 آوریل 2019
مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد

شاید تا چند سال پیش اگر از رشته های بدون کنکور و به خصوص رشته هایی مانند رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد صحبت می شد، کمتر کسی باور می کرد اما امروزه بسیاری از دانشگاه های کشور اقدام به پذیرش بدون کنکور در رشته های مختلف و خوب نموده اند از جمله دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی کاربردی و… در این مقاله سعی داریم به معرفی رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد، زمان، شرایط و نحوه پذیرش بدون کنکور مهندسی پزشکی بپردازیم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد
مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد

آیا مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد است ؟

همان طور که در بالا به آن اشاره شد سوال بیشتر داوطلبان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۹۸ از مشاوران ما این است که آیا مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد وجود دارد ؟ و رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد برای سال ۹۸ مهر و بهمن چه دانشگاه هایی پذیرش دارند؟

در جواب باید گفت بله ما رشته مهندسی پزشکی را بدون آزمون پذیرش داریم ولی نه تمامی دانشگاه ها فقط دانشگاه آزاد بدون آزمون و مهندسی پزشکی بدون کنکور پیام نور هستند که این رشته را پذیرش دارند که توصیه می شود برای مشاوره و انتخاب بهترین دانشگاه تهران و شهرستان ها با مشاوران درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل) تماس حاصل نمایید.

معرفی رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد

قبل از اینکه در مورد مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد توضیح دهیم به معرفی رشته مهندسی پزشکی می پردازیم، امروزه با گسترش تکنولوژی بسیاری از دانش ها با صورت بسیار مهندسی شده تری در حال پیشرفت هستند از جمله پزشکی حال این سوال پیش خواهد آمد که مهندسی پزشکی یعنی چی؟

مهندسی پزشکی (Biomedical engineering) یا مهندسی زیست پزشکی علمی است که به دنبال ایجاد پل ارتباطی بین علوم مهندسی و دانش پزشکی است جهت برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه ساخت و نگهداری تجهیزات و ابزار پزشکی جهت تشخیص ، پیشگیری و یا درمان بیماری.

گرایش های مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد

امروزه در بسیاری از دانشگاه های کشور این رشته در حال پذیرش دانشجو می باشد، گرایش های مهندسی پزشکی بدون آزمون در مقطع کارشناسی شامل ۴ گرایش زیر است:

  1. بیوالکتریک
  2. بیومکانیک
  3. بیومتریال
  4. بالینی

جهت اطلاع از زمینه فعالیت هرکدام از گرایش های این رشته، دانشگاه های ارائه دهنده مهندسی پزشکی بدون کنکور، ادامه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی، بازار کار، نحوه ورود به رشته، لیست رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد و … دیگر سوالات خود می توانید با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید.

مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

شاید ابهام بسیاری از داوطلبان ورود به رشته پزشکی بدون کنکور می باشد که آیا ورود به رشته پزشکی با آزمون باشد و یا مهندسی پزشکی بدون کنکور باشد تفاوتی در مدرک دارد؟ که باید گفت خیر زیرا واحد های ارائه شده در هردو مورد یکسان است و از واژه بدون آزمون در هیچ کدام از مدارک دانشجودرج نخواهد شد.

لذا چنانچه علاقه مند به تحصیل در رشته مهندسی پزشکی می باشید و از طریق کنکور سراسری توانایی و زمان برای قبول شدن در رشته مهندسی پزشکی را ندارید توصیه مشاوران مشاوره تحصیلی درخت دانش انتخاب رشته مهندسی پزشکی بدون آزمون آزاد می باشد که در ادامه مقاله به زمان ، نحوه و شرایط پذیرش مهندسی پزشکی بدون کنکور خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد ۹۸

با توجه به اینکه رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ در مقطع کارشناسی ارائه می شود لذا از شرایط شرایط ثبت نام مقطع کارشناسی مهندسی پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی آزاد ۹۸ داشتن حداقل یکی ازمدارک زیر است:

  1. دیپلم نظام قدیم چهارساله
  2. مدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی-واحدی)
  3. مدرک دیپلم نظام جدید ۳-۳-۶
  4. دارای مدرک کاردانی پیوسته (برای فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای و کاردانش)

آیا با دیپلم تجربی می توان در مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد ثبت نام کرد؟

رشته مهندسی پزشکی از رشته های زیر گروه ریاضی می باشد و با توجه به اینکه پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم و معدل کل) صورت می پذیرد و اینکه با توجه به زیر گروه تحصیلی داوطلب (ریاضی، تجربی، انسانی و…) دروس امتحانی بالطبع متفاوت است لذا چنانچه دیپلم داوطلب با زیر گروهی که برای آن متقاضی می شود، درصد تاثیر سوابق تحصیلی متفاوت است.

لذا داوطلبانی که دارای دیپلم زیرگروه تجری هستند در صورت داشتن شرایط مورد نظر می توانند جهت ثبت نام رشته های مهندسی بدون کنکور اقدام نمایند، برای اطلاع از جدول تاثیر سوابق تحصیلی بدون کنکور ۹۸ بر روی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

آیا با دیپلم انسانی می توان در مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد ثبت نام کرد؟

با توجه به توضیحاتی که در بند قبل ارائه شد، در مورد داوطلبانی که دارای دیپلم انسانی هستند نیز باید گفت که می توانند برای ثبت نام رشته مهندسی پزشکی آزاد بدون کنکور اقدام کنند اما تاثیر سوابق برای این داوطلبان در شرایط برابر، کم تر از داوطلبان دارای مدرک دیپلم ریاضی و تجربی و برایر ۵۰% می باشد.

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور کدام دانشگاه دارد ؟

هر ساله بر دانشگاه ها و واحد های ارائه دهنده رشته مهندسی پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی افزوده می شود ازجمله دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و… که در این مقاله به دلیل متقاضیان زیاد دانشگاه آزاد بدون کنکور به معرفی واحدهای دانشگاه آزاد ارائه دهنده مهندسی پزشکی خواهیم پرداخت.

داوطلبان واجد شرایط جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور آزاد، لیست کامل دانشگاه هایی که مهندسی پزشکی را بدون کنکور ارائه می دهند با مشاوران درخت دانش از طریق شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (با تلفن ثابت و بدون پیش شماره) در ارتباط باشید.

لیست دانشگاه های که مهندسی پزشکی را بدون کنکور پذیرش دارند؟

در این قسمت لیست دانشگاه هایی که در رشته مهندسی پزشکی ثبت نام دارند را خدمت داوطلبان محترم ارائه می دهیم:

مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه تهران

تنها واحد های دانشگاه آزاد تهران که مهندسی پزشکی بدون کنکور را ارائه می دهد رشته های بدون کنکور آزاد تهران شرق می باشد، که داوطلبان می توانند ثبت نام بدون کنکور رشته مهندسی پزشکی تهران را انجام دهند.

مهندسی پزشکی بدون کنکور مراکز استان ها

اردبیل، تبریز، ارومیه، شهرکرد، مشهد، زنجان، سمنان، قزوین، قم، کرمان، رشت، یزد.

با توجه به موقعیت مکانی خود برای انتخاب نزدیک ترین و بهترین واحد دانشگاه آزاد تهران و شهرستان ها، زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور مهر ۹۸ و… می توانید با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید، با تلفن ثابت و بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

چه کسانی می توانند ثبت نام مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد بدون آزمون ۹۸ را انجام دهند؟

علاوه بر داشتن شرایط عمومی ثبت نام، با مراجعه به قسمت شرایط ثبت نام مهندسی پزشکی بدون کنکور در همین مقاله، که در بالا توضیح دادیم علاوه بر همان ۴ مورد نیز افرادی که دارای مدرک لیسانس و حتی بالاتر نیز می باشند می توانند دوباره برای انتخاب این رشته و دیگر رشته های پزشکی بدون کنکور اقدام نمایند.

زمان ثبت نام مهندسی پزشکی بدون کنکور ۹۸

بر خلاف سال های گذشته، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی های نیمسال اول ۹۸ خیلی زودتر شروع شده است، ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکوراز ۲۶ اسفند ۹۷ آغاز شده است و تا ۶ شهریور ۹۸ متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org جهت ثبت نام خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد رشته مهندسی پزشکی ۹۸

ثبت نام مهندسی پزشکی بدون آزمون آزاد تماما از طریق سایت دانشگاه آزاد می باشد از ثبت نام گرفته تا اعلام نتایج دانشگاه آزاد مهر ۹۸ و نحوه ثبت نام رشته مهندسی پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد شامل مراحل زیر است:

  • خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ۹۸
  • ثبت اطلاعات و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد ۹۸

با توجه به اینکه مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آفقط در مقطع کارشناسی ارائه می شود لذا هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام ب ۴۶۰۰۰ تومان می باشد.

در ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور چند کد رشته محل می توان انتخاب کرد؟

داوطلبان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد حتما توجه داشته باشند که در هر زیر گروه آزمایشی مجاز به انتخاب ۲۰ کد رشته/محل می باشند اما هر کارت اعتباری فقط مربوط به یک زیر گروه آزمایشی لذا توصیه می شود اگر در انتخاب رشته خود تردید دارید، اگر نمی دانید که رشته مورد نظر شما در کدام زیر گروه آزمایشی است.

اولویت بندی رشته وواحد های دانشگاه آزاد و دیگر سوالات خود با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید

مشاوره ثبت نام رشته های آزاد بدون کنکور درخت دانش

مشاوران تحصیلی درخت دانش با داشتن اطلاعات به روز و آگاهی از آخرین تغییرات در پذیرش و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسر کشور همراه و مشاور شما داوطلبان محترم در ثبت نام بدون کنکور آزاد ۹۸، شرایط نظام وظیفه در ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور و… خواهند بود از طریق راه های ارتباطی زیر:

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

شماره  تلگرام: شماره ۰۹۰۳۳۸۰۶۱۹۶ و آی دی sderakhtedanesh@ جهت دریافت لینک کانال

اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد