مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

مهندسی معماری بدون کنکور

تاریخ ارسال نوشته: 29 دسامبر 2018
مهندسی معماری بدون کنکور

معرفی رشته مهندسی معماری بدون کنکور ؟(توانایی های لازم-گرایش ها)

رشته مهندسی معماری بدون کنکور را در کدام دانشگاه ها داریم؟(سطح علمی کدام یک بالاتر است؟)

ثبت نام رشته معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد را در چه مقاطعی داریم؟(کاردانی یا کارشناسی)

آیا رشته معماری بدون کنکور در کارشناسی ناپیوسته پذیرش داریم؟(کاردانی به کارشناسی)

کدام واحد های دانشگاه آزاد تهران رشته معماری را بدون کنکور ارائه می دهند؟(مقاله را مطالعه بفرمایید)

آیا با دیپلم تجربی و انسانی می توان معماری خواند؟(تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون کنکور معماری)

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته معماری نیمسال دوم ۹۷-۹۸(نیمه دوم دی ماه ۹۷)

تفاوت معماری داخلی با مهندسی معماری و بازار کار؟(مطالعه مقاله)

و…؟؟؟

در این مقاله سعی داریم به سوالاتی که داوطلبان رشته مهندسی معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد طی تماس با مشاوران درخت دانش مطرح نموده اند و دیگر رشته های بدون کنکور آزاد تهران و شهرستان ها را برای متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۷-۹۸ توضیح دهیم.

معرفی رشته معماری

معماری یا Architecture که در زبان فارسی سره مهرازی نامیده می شود هنر و فن طراحی ساختن بناها، فضاهای شهری و دیگر فضاهای درونی و بیرونی برای پاسخ هماهنگ به نیازهای کارکردی و زیباشناسانه است. مهندسی معماری بدون کنکور یک هنر اجتماعی است یعنی یک معمار ساختمان را با توجه به نیاز اجتماعی با ایده های شخصی و اجتماعی ظراحی می کند تا جایی که این بنا و ساختمان به هویت یک ملت و اجتماع تبدیل می شود.

رشته معماری همانطور که رابطه ای مشخص با هنرهای زیبا دارد به همان اندازه نیز رابطه ای مشخص با مهندسی دارد گرچه این دو حرفه تعریفی مشخص دارند اما باید خاطر نشان کرد بسیاری از ساختمان ها و بناهای تاریخی که ساخته شده اند به دست افرادی بوده است که هم مهندس و هم معمار بوده اند زیرا هر بنا علاوه بر اینکه منتقل کننده یک معنا، حس و ایده ای هستند نیاز به برخی پیش بینی های تکنیکی دارد که علم مهندسی معماری را می طلبد.

مهندسی معماری بدون کنکور

توانایی های لازم رشته معماری

رشته معماری تلفیقی است از هنر و فن و معمار را نمی توان به صورت محض مهندس معمار و یا هنرمند نامید.

اندکی ذوق هنری و سلیقه، قدرت تخیل و رویا پردازی قوی، قدرت خلق یک اثر قوی و روحیه کارگروهی خوب از توانایی های لازم برای رشته مهندسی معماری بدون کنکور است.

گرایش های رشته معماری

گرایش های رشته مهندسی معماری بدون کنکور شامل ۶ گروه است به شرح زیر:

  • معماری -معماری
  • معماری -منظر
  • معماری-معماری داخلی
  • معماری-معماری اسلامی
  • معماری –بازسازی پس از سانحه
  • معماری-مطالعات معماری ایران

همچنین رشته هنر و ساخت از رشته های شناور معماری می باشد که شامل سه گرایش می باشد:

  • مدیریت پروژه و ساخت
  • تکنولوژی معماری
  • انرژی معماری

ثبت نام رشته معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد را در چه مقاطعی داریم؟

یکی از پرطرفدارترین رشته های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷-۹۸ رشته مهندسی معماری بدون کنکور است چه برای دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش، چه برای دیپلمه های شاخه های نظری و همچنین فارغ التحصیلان کاردانی اما آنچه برای متقاضیان جای سوال است:

رشته معماری بدون کنکور را چه دانشگاه هایی ارائه می دهند؟

در چه مقاطعی بدون کنکور می توان وارد حرفه معماری شد؟

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷-۹۸ برای مقاطع کاردانی(پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)  زیر پذیرش دارد.

شرایط ورود به رشته مهندسی معماری بدون کنکور نیمسال دوم ۹۷-۹۸

از شرایط ورود به رشته معماری بدون کنکور نیمسال دوم ۹۷-۹۸ و ملاک پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم است اما برای هر مقطع تحصیلی داشتن مدارک که در زیر اشاره شده است الزامی است.

شرایط ثبت نام بدون کنکور معماری در مقطع کاردانی پیوسته ۹۷-۹۸

برای ثبت نام کاردانی پیوسته  داشتن دیپلم در یکی از شاخه هاي فنی و حرفه اي یا کاردانش یا دیپلم سه ساله متوسطه نظري یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه الزامی است.

شرایط ثبت نام بدون کنکور معماری در کاردانی ناپیوسته ۹۷-۹۸

در ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه الزامی است.

شرایط ثبت نام بدون کنکور معماری در مقطع کارشناسی پیوسته ۹۷-۹۸

جهت ثبت نام کارشناسی پیوسته داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه الزامی است.

شرایط ثبت نام بدون کنکور معماری در مقطع کارشناسی ناپیوسته ۹۷-۹۸

برای ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ناپیوسته  متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته با دارا بودن مدرك کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) میتوانند در هر رشته اي در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام نمایند.

اگر مایل به ادامه تحصیل در رشته مهندسی معماری بدون کنکور هستید عرض کنیم که نگران نباشید زیرا مقطع و واحد دانشگاهی ارائه دهنده بدون کنکور معماری به اندازه کافی وجود دارد تنها کافی است با توجه به موقعیت مکانی و معدل کتبی دیپلم واحد دانشگاهی که احتمال قبولی در آن برای شما زیاد است را بشناسید که با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ وبدون پیش شماره در ارتباط باشید.

چه دانشگاه هایی بدون کنکور رشته معماری را بدون کنکور پذیرش دارند؟

هر ساله بر تعداد متقاضیان بدون کنکور افزوده خواهد شد و بیشترین داوطلبان مربوط به دانشگاه آزاد بدون کنکور هستند اما این رشته را دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی بدون کنکور ارائه می دهند برای اطلاع از لیست کامل دانشگاه هایی که رشاه معماری بدون کنور پذیرش دارند با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون پیش شماره در ارتباط باشید.

واحدهای دانشگاه آزاد بدون کنکور رشته معماری

در اینجا برخی از واحدهای دانشگاه آزاد تهران و مراکز استان ها را به تفکیک مقطع تحصیلی برای متقاضیان رشته معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد آورده ایم و جهت اطلاع از لیست کامل واحدهای دانشگاه آزاد برای رشته معماری با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ و بدون پیش شماره تماس حاصل فرمایید.

کاردانی ناپیوسته معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران:

اسلامشهر، دماوند، رباط کریم، رودهن، شهرقدس، صفادشت، ورامین، فارسان…

کاردانی ناپیوسته معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد مراکز استان ها:

ارومیهاردبیل، ایلام، بوشهر، شهرکرد، بیرجند،بجنورد، زنجان،سنندج، کرمانشاه، کرمان، یاسوج، گرگان، خرم آباد، ساری، بندرعباس، همدان و …

کاردانی پیوسته مهندسی معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران:

اسلامشهر، آموزشکده فنی سمای اسلامشهر، آموزشکده فنی سمای اندیشه، آموزشکده فنی سمای تهران،  پردیس، آموزشکده فنی سمای تهرانسر، دماوند، آموزشکده فنی سمای رباط کریم، شهرقدس، یادگار امام، شهریار، صفادشت، فیروزکوه و…

کاردانی پیوسته مهندسی معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد مراکز استان ها:

تبریز، آموزشکده فنی خوراسگان، آموزکده فنی شهرکرد، مشهد، بوئین زهرا و…

کارشناسی  ناپیوسته مهندسی معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران:

در مقطع کارشناسی ناپیوسته  بیشتر واحدهای دانشگاه آزاد تهران بدون کنکور رشته معماری را ارائه می دهند از جمله:اسلامشهر، پردیس، پرند، تهران جنوب، تهران مرکزی، یادگار امام ، شهرقدس، شهریار، فیروزکوه، ورامین،رودهن،  و…

کارشناسی  ناپیوسته معماری بدون کنکور مراکز استان ها:

تبریز، ارومیه، اردبیل، اصفهان، ایلام، بوشهر، شهرکرد، اهواز، زنجان، سمنان، زاهدان، شیراز، قزوین، قم، سنندج، کرمانشاه، کرمان، کرمانشاه، یاسوج، گرگان، رشت، خرم آباد، ساری، اراک، بندرعباس، همدان و…

کارشناسی  پیوسته معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران:

در مقطع کارشناسی پیوسته  بیشتر واحدهای دانشگاه آزاد تهران بدون کنکور مهندسی معماری را ارائه می دهند از جمله:اسلامشهر، پرند،دماوند، رباز کریم، رودهن، ورامین، فیروزکوه و…

با توجه به موقعیت مکانی خود برای انتخاب نزدیک ترین و بهترین واحد دانشگاه آزاد تهران می توانید با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید، تلفن ثابت و بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کارشناسی  پیوسته معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد مراکز استان ها:

 ارومیه، اردبیل،شهرکرد، بوشهر،بیرجند، بجنورد،زنجان،سمنان، زاهدان، شیراز، قزوین، قم، سنندج، کرمان، کرمانشاه، ساری، اراک، بندرعباس، همدان، یزد و شهرهای دیگر ایران

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته مهندسی معماری

ثبت نام بدون کنکور در تمام واحد های دانشگاه آزاد فقط و فقط ازطریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می شود برخلاف سال های گذشته برای ثبت نام بدون کنکور آزاد ۹۷ نیمسال دوم بهمن ماه نیاز نیست از ابتدا به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایید و مراجعه حضوری مرحله بعد از اعلام نتایج بدون کنکور آزاد ۹۷ می باشد.

برای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷-۹۸ در هر زیر گروه آزمایشی می توان ۲۰ کد رشته/محل را بر طبق اولویت بندی انتخاب نموداز آنجا که رشته معماری در زیر گروه ریاضی می باشد باید با زیر گروه آزمایشی ریاضی وارد شوید.

توجه: با هر کارت اعتباری فقط برای یک زیر گروه آزمایشی می توان انتخاب رشته نمود و برای انتخاب رشته در زیر گروه دیگر باید کارت مجدد خریداری کنید.

مشاوره تحصیلی ثبت نام بدون کنکور درخت دانش

مشاوره تحصیلی درخت دانش راهنما شما در معرفی رشته های بدون کنکور و دانشگاه های ارائه دهنده رشته های بر اساس سوابق تحصیلی لیست رشته های بدون کنکوردانشگا آزاد نیمسال دوم ۹۷، ثبت نام بدون کنکور معماری، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد، ثبت نام بدون کنکور پیام نور، ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ،اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ خواهد بود.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

سایت ثبت نام رشته مهمندسی معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد : azmoon.org

شماره  تلگرام: شماره ۰۹۰۳۳۸۰۶۱۹۶(جهت مشاوره حضوری) و آی دی sderakhtedanesh@ جهت دریافت لینک کانال

اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد