hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم 5/5 (1)

معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم

  • چگونه رشته های پایه نهم خود را انتخاب کنیم؟(مشاوره درخت دانش)
  • مزایای مشاوره و راهنمایی گرفتن برای انتخاب رشته پایه نهم؟(پشیمان نشدن از رشته و ساختن آینده ای هدفدار)
  • سایت هدایت تحصیلی پایه نهم چه سایتی است؟(کلیک بر روی لینک رنگی)
  • شرایط انتخاب رشته پایه نهم؟(مطالعه مقاله)
  • زمان انتخاب رشته پایه نهم؟
  • میزان تاثیر نمره های دریافتی متوسطه اول در انتخاب رشته پایه نهم؟
  • فرم های هدایت تحصیلی را از کجا بیابیم ؟
  • معدل لازم برای رشته های ریاضی و تجربی چند است ؟(برای دریافت اطلاعات جدید تماس با مشاوران درخت دانش)
  • تاثیر نمره در انتخاب رشته پایه نهم به چه میزان است ؟
  • و …؟؟

و خیلی از سوالات دیگر که ذهن دانش آموزان متوسطه اول را به خود درگیر کرده، در اینجا سعی بر این داریم پاسخ دوستان عزیز را به صورت مختصر و مفید ارائه داده و در صورت نیاز به انتخاب رشته درست و بر اساس فاکتور های انتخاب رشته، نیاز های جامعه معرفی رشته های فنی حرفه ای و تجربی می توانید با کارشناسان و مشاوران تحصیلی درخت دانش از طریق شماره گیری شماره 9099072943 (بدون گرفتن یش شماره و از طریق تلفن ثابت) ارتباط باشید.

معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم

قبل از معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم نیاز است که زیرگروه های تحصیلی و همچنین توضیحاتی در باب موضوع تحصیلی در متوسطه اول و متوسطه دوم را ارائه دهیم.

انتخاب رشته به طور کلی در قالب چند تا زیر گروه انجام خواهد شد که شامل: انتخاب رشته ریاضی فیزیک در پایه نهم، انتخاب رشته علوم تجربی پایه نهم، انتخاب رشته علوم انسانی در پایه نهم، انتخاب رشته فنی حرفه ای در پایه نهم، انتخاب رشته کار و دانش در پایه نهم

انتخاب رشته در پایه نهم یکی از مهمترین انتخاب رشته های دانش آموزان می باشد چرا که این انتخاب رشته است که مسیر آینده افراد را به طور کلی تغییر داده و می توان گفت به طور قطع که بازار کار افراد و مسیر شغلی آنها در آینده با این انتخاب مشخص خواهد شد. هدایت تحصیلی در این مقطع ضروریت دارد.

انتخاب رشته ریاضی فیزیک در پایه نهم

در یک دهه پیش اکثر متقاضیان و داوطلبان انتخاب رشته پایه نهم انتخاب زیرگروه ریاضی و مهندسی(معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم) را در اولویت قرار می دادند که حال با مشکل بازار کار متاسفانه مواجه می باشند و نکته جالب تر این است که بیشتر داوطلبان در حال حاضر گرایش به انتخاب رشته های زیر گروه علوم تجربی می باشند که در واقع این موضوع هم همانند انتخاب سالهای گذشته داوطلبان کمی ترسناک به نظر می آید.

قبل از انتخاب رشته ریاضی فیزیک در پایه نهم باید به نکات زیر توجه کرد:

نهایت علاقه و کسب کردن حد نصاب نمره در دو درس ریاضی و فیزیک در دوره اول متوسطه

درک کردن مطالب درسی ریاضی و فیزیک و تجسمی کردن این مطالب

توجه به درس شیمی در کنار بقیه دروس(معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم)

میانگین معدل با18در این سه دورس اختصاصی ریاضی فیزیک

مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از دروس ذکر شده کمتر از 42 نباشد

نمره دروس ذکر شده با ضریب 3 در مقطع متوسطه اول می باشد.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل 252 باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل 14 باشد.

پس با توجه به مطالب و نکات ذکر شده داوطلبان قبل ز انتخاب رشته می بایست به نکات ذکر شده توجه کنند که بعدا با مشکل مواجه نشوند.

انتخاب رشته علوم تجربی در پایه نهم

هر فردی برای رسیدن به ایده ال های خود باید قبل از ورود به حیطه تحصیلی و زیرگروه خود دروس خود را بشناسد همانطور که در ریاضی و فیزیک ایده ال های موفقیت را، دروس ریاضی و فیزیک و درس شیمی  قرار دادیم در گروه علوم تجربی ایده ال ها را دروسی همچون زیست شناسی، ریاضی، و شیمی معرفی می کنیم.

ارتباط مستقیم زیرگروه علوم تجربی با دروسی همچون زیست و شیمی و تا حدودی ریاضی باعث شده است که ضرایب این سه درس در این زیرگروه بیشتر باشد.(معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم)

اکثر داوطلبانی که به انتخاب زیرگروه علوم تجربی گرایش دارند بیشتر برای برای موفقیت در رشته های پزشکی و پیراپزشکی می کوشند. در واقع رشته ریاضی فیزیک بیشتر درک و مفاهیم ریاضی مهم تر می باشد، ولی رشته علوم تجربی بیشتر پدیده های طبیعی و کنجکاوی و تحلیل بیشتر نسبت به پدیده ها مورد سنجش قرار می گیرد.

نکات قابل توجه در انتخاب زیرگروه علوم تجربی

تعداد بیشتر داوطلبان نسبت به بقیه زیرگروه ها و نیاز به تلاش رقابت بیشتر

تعداد اندک صندلی های دانشگاه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی

مجموع میانگین بالای 42 در دروس ریاضی زیست و شیمی و فیزیک

نمره دروس ریاضی و علوم تجربی در سه سال اول متوسطه با ضریب 3 محاسبه می گردد.

علوم تجربی و ریاضی

انتخاب رشته علوم انسانی در پایه نهم

رشته انسانی یک رشته ای خاص و متفاوت از بقیه رشته ها می باشد. قوی بودن حفظیات و قوی بودن در دروسی همچون ادبیات و عربی باعث موفقیت داوطلبان و متقاضیان این رشته در ادامه تحصیل خواهد بود.

دروس ریاضی در این زیرگروه به حداقل می رسد و توانایی هایی که متقاضیان باید داشته باشند این است که مطالب حفظی و فن سخنوری و فاکتور روابط عمومی برتری داشته باشند، دلیل آن عموم رشته های دانشگاهی علوم انسانی ارتباط مستقیم با اعضای جامعه می باشد که شامل رشته های روانشناسی، حسابداری، مدیریت، علوم سیاسی، حقوق و …..(معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم)

نکات مهم انتخاب رشته علوم انسانی پایه نهم

علاقه به رشته های نظری

علاقه به ادبیات و حفظیات

کسب نمره بالا در روس ذکر شده در متوسطه اول

تعداد داطلبانی که برتر و قوی تر هستند کمتر به این رشته گرایش دارند و این برگ برنده برای مابقی داوطلبان علوم انسانی می باشد.

مجموع نمرات دروس ادبیات ، عربی، مطالعات، زبان در سه پایه دوره اول متوسطه کمتر از 42 نباشد.

نمره درس زبان و ادبیات با ضریب بالاتر از بقیه و 4 محاسبه می شود.

درس مطالعات اجتمعی با ضریب درس 3 محاسبه می شود.

درس عربی هم با ضریب 2 در متوسطه اول محاسبه می شود.

تاثیر نمره در انتخاب رشته پایه نهم به چه میزان است ؟

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت راساس آئین‌نامه جدید، هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در پایان پایه نهم صورت می‌گیرد که 6 محور در آن تاثیرگذار است. در گذشته از مجموع 100 نمره هدایت تحصیلی 50 نمره آن به عملکرد دانش‌آموز بستگی داشت و ضریب درس‌ها برای تمام رشته‌ها یکسان بود اما هم اکنون امتیاز عملکرد تحصیلی از 50 به 35 کاهش یافته است.

معدل لازم برای رشته های ریاضی و تجربی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ورود به هر یک از شاخه­‌ها و رشته­‌های تحصیلی منوط به کسب حد نصاب (کف) نمرات دروس تخصصی پایانی نوبت دوم (خرداد ماه) مربوط به آن رشته است. به‌عبارت دیگر در صورت عدم کسب حداقل میانگین دروس تخصصی در شاخه، زمینه و رشته­‌های مربوط، سایر عوامل و ملاک‌های هدایت­ تحصیلی آن دانش‌­آموز مبنای محاسبه قرار نمی‌‌گیرد همچنین نمرات پایه‌های هفتم و هشتم ضریب یک دارد اما در پایه نهم، نمرات از ضریب 3 برخوردار است. و در شاخه تجربی ، ریاضی و انسانی حداقل معدل 14 مورد نیاز است.

نکته قابل توجه:

برای دریافت فرم های هدایت تحصیلی می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم

مشاوره تحصیلی درخت دانش

با توجه به اینکه انتخاب رشته پایه نهم به دهم از مهم ترین انتخاب های تحصیلی آدم می باشد پیشنهاد می کنیم برای راهنمایی و انتخاب رشته خود از مشاورن مجرب و تخصصی درخت دانش راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. برای ارتباط با مشاوران درخت دانش می توانید با شماره گیری 9099072943 از طریق تلفن ثابت و بدون نیاز به کدگیری انتخاب رشته خود را با خیالی اسوده انجام دهید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

توسط | 2019-02-26T11:54:10+04:30 مارس 3rd, 2018|انتخاب رشته, هدایت تحصیلی|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.