مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

معرفی دانشگاه هنر اصفهان

تاریخ ارسال نوشته: 10 جولای 2017
دانشگاه هنر اصفهان

معرفی دانشگاه هنر اصفهان

دانشگاه هنر اصفهان

دانشگاه هنر اصفهان

تاریخچه و دستاوردها

دانشگاه هنر اصفهان به عنوان محور آموزش عالی رشته‌های هنری در استان اصفهان در ابتدا با نام «دانشکده پردیس اصفهان» و درسال ۱۳۵۵ با هدف تربیت نیروهای متخصص در زمینه حفظ و نگهداری آثار و ابنیه تاریخی تأسیس شد و به عنوان اولین مرکز آموزش عالی ایران در زمینة مرمت، فارغ التحصیلان دوره‌های کارشناسی باستان شناسی، نقاشی، معماری داخلی، ساختمان، شیمی و نساجی را به عنوان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مرمت ابنیه و کارشناسی ارشد مرمت آثار تاریخی پذیرش نمود.

این دانشکده که در نخستین دوره فعالیت خود زیر مجموعه دانشگاه فارابی به شمار می‌رفت، پس از دومین دوره جذب دانشجو، همزمان با انقلاب اسلامی، تعطیل و مجدداً پس از انقلاب فرهنگی و به سال ۱۳۶۲ بازگشایی شد. در این مقطع دانشکده پردیس اصفهان به عنوان یکی از دانشکده‌های مجتمع دانشگهای هنر اقدام به پذیرش دانشجو در رشته‌های کارشناسی مرمت آثار تاریخی، صنایع دستی و نقاشی نمود و همراستا با سایر ارگانهای متعدد متولی آموزش دانشگاهی هنر ازجمله دانشگاه فارابی، صنایع دستی و نقاشی، دانشکده هنرهای تزئینی و مدرسه عالی موسیقی به ایفای نقش پرداخت.

دانشکده پردیس اصفهان به مرور زمان و با گذشت سالیان متمادی فعالیت در آموزش هنر، به تدریج گسترش یافت تا آنجا که در سال ۱۳۷۹ با دایر نمودن پنج رشته در مقطع کارشناسی هنرهای تجسمی و معماری، یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته معماری و دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مرمت و جذب امکانات فیزیکی و تجهیزات آموزشی به عنوان دانشگاه هنر اصفهان به ایفای نقش پرداخت. دانشگاه هنر اصفهان به علت پراکندگی در بطن ساختمانهای ارزشمند تاریخی یکی از غنی‌ترین دانشگاه‌های ایران از نظر بهره‌مندی از فضای ایده‌آل هنری است. ریاست این دانشگاه در حال حاضر بر عهده مصطفی کیانی می باشد.

موقعیت جغرافیایی

آدرس دانشگاه هنر اصفهان

دانشگاه هنر اصفهان در استان اصفهان ، شهرستان اصفهان خیابان حکیم نظامی روبروی خیابان طالقانی می باشد. این دانشگاه در حال حاضر ۳۰۰۰ دانشجو دارد.

دانشکده ها و رشته ها

دانشکده های دانشگاه هنر اصفهان عبارتند از : ۱- دانشکده پژوهش های عالی هنر و کار آفرینی ۲- دانشکده حفاظت و مرمت ۳- دانشکده صنایع دستی ۴- دانشکده معماری و شهرسازی ۵- دانشکده هنرهای تجسمی

ملاحظات

راههای ارتباط با دانشگاه هنر اصفهان :

تلفن : ۰۳۱۳۶۲۴۹۸۳۶      فکس : ۰۳۱۳۶۲۴۹۸۴۱

وبسایت دانشگاه

6 نظر

  • نویسنده
   درود برای ثبت نام رشته موسیقی میتوانیدگرایش آوازایرانی یاگرایش نوازندگی سازایرانی یاکلاسیک رابرای دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کند
 • درود.بنده ليسانس مديريت دولتي از دانشگاه پيام نور اصفغهان رو دارم. خيلي علاقه مندم به ادامه تحصيل در رشته ي هنر(بازيگري-كارگرداني) خواستم راهنماييم كنيد كه چه طور اقدام كنم؟ آيا ميتونم فوق ليسانسم رو در رشته ي مورده نظرم بگيرم يا خير مجدد بايد كنكوره سراسري بدم؟
  • نویسنده
   درود می توانیدبرای مقطع ارشدازطریق کنکورسراسری مجموعه هنرهای نمایشی وسینما رابه عنوان مجموعه امتحانی انتخاب کنیدوکنکورشرکت کنید
 • سلام.من کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم اما میخوام در رشتهی نقاشی دانشگاه هنر اصفهان ادامه تحصیل بدم.ایا ممکنه؟شرایط تحصیل در این رشته چیه و باید از کجا شروع کنم؟در ضمن من حفضیاتم اصلا خوب نیست ایا در این رشته موفق میشوم؟