مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

معرفی دانشگاه مازندران

تاریخ ارسال نوشته: 8 جولای 2017
انتخاب رشته سراسری مازندران

معرفی دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران

تاریخچه و دستاوردها

گام‌های ایجاد دانشگاه مازندران در سال ۱۳۴۹ با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این مؤسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.

این دانشگاه هم اکنون، بزرگترین مرکز آموزش عالی دولتی استان به شمار می‌رود دارای سابقه‌ای بالغ بر ۳۵ سال است که هسته اولیه آن را مؤسسه آموزش عالی اقتصادی و اداری – مدرسه عالی علوم کشاورزی- مؤسسه آموزشی کشاورزی گرگان- دانشکده فنی نوشیروانی بابل و مرکز تحصیلات تکمیلی بابلسر (دانشگاه شمال) تشکیل داده‌اند که در سال ۱۳۵۸ و با تصویب شورای عالی انقلاب از ادغام این مراکز دانشگاه مازندران به صورت رسمی تأسیس و در طی سال‌های اخیر رشد قابل توجهی در هر دو عرصه کمی و کیفی یافته است.

همچنین در سال ۱۳۶۴ دانشکده پزشکی تحت پوشش دانشگاه مازندران ابتدا در بابل و سپس در در سال ۱۳۶۷ در ساری تأسیس گردید که در سال ۶۷–۱۳۶۶ با قرارگرفتن مجتمع‌های پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دانشگاه مازندران جدا و از آن تاریخ به صورت مستقل درآمدند. دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز در سال ۱۳۶۸ از دانشگاه مازندران منتزع و به صورت دانشگاه مستقل درآمد. در پی برنامه توسعه و گسترش آموزش عالی در استان و ایجاد دانشگاه‌های تخصصی، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری نیز مطابق مصوبات سفر ریاست جمهوری از دانشگاه منتزع و به صورت دانشگاه‌های مستقل درآمدند؛ و مقرر شد تا جامعیت دانشگاه به عنوان محور آموزش عالی استان، از قالب ایجاد رشته‌های فنی و مهندسی و کشاورزی حفظ گردد. ریاست این دانشگاه در حال حاضر بر عهده دکتر سید خلاق میر نیا می باشد.

موقعیت جغرافیایی

آدرس دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران در استان مازندران ، شهرستان بابلسر خیابان پاسدارن واقع شده است. این دانشگاه در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجو دارد.

دانشکده ها و رشته ها

دانشکده های دانشگاه مازندران عبارتند از :۱- دانشکده الهیات و معارف اسلامی ۲- دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ۳- دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران ۴- دانشکده دامپزشکی ۵- دانشکده شیمی۶- دانشکده علوم اقتصادی و اداری۷- دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ۸- دانشکده علوم پایه ۹- دانشکده علوم ریاضی ۱۰- دانشکده فنی و مهندسی ۱۱- دانشکده هنر و معماری ۱۲- دانشکده علوم دریایی

ملاحظات

راههای ارتباط با دانشگاه  :

تلفن : ۰۱۱۳۵۳۰۳۰۰۰       فکس : ۰۱۱۳۵۲۵۳۳۵۳     کدپستی : ۱۳۵۳۴-۴۷۴۱۶

وبسایت دانشگاه

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد