hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

معرفی دانشگاه مازندران No ratings yet.

معرفی دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران

تاریخچه و دستاوردها

گام‌های ایجاد دانشگاه مازندران در سال ۱۳۴۹ با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این مؤسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.

این دانشگاه هم اکنون، بزرگترین مرکز آموزش عالی دولتی استان به شمار می‌رود دارای سابقه‌ای بالغ بر ۳۵ سال است که هسته اولیه آن را مؤسسه آموزش عالی اقتصادی و اداری – مدرسه عالی علوم کشاورزی- مؤسسه آموزشی کشاورزی گرگان- دانشکده فنی نوشیروانی بابل و مرکز تحصیلات تکمیلی بابلسر (دانشگاه شمال) تشکیل داده‌اند که در سال ۱۳۵۸ و با تصویب شورای عالی انقلاب از ادغام این مراکز دانشگاه مازندران به صورت رسمی تأسیس و در طی سال‌های اخیر رشد قابل توجهی در هر دو عرصه کمی و کیفی یافته است.

همچنین در سال ۱۳۶۴ دانشکده پزشکی تحت پوشش دانشگاه مازندران ابتدا در بابل و سپس در در سال ۱۳۶۷ در ساری تأسیس گردید که در سال ۶۷–۱۳۶۶ با قرارگرفتن مجتمع‌های پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دانشگاه مازندران جدا و از آن تاریخ به صورت مستقل درآمدند. دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز در سال ۱۳۶۸ از دانشگاه مازندران منتزع و به صورت دانشگاه مستقل درآمد. در پی برنامه توسعه و گسترش آموزش عالی در استان و ایجاد دانشگاه‌های تخصصی، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری نیز مطابق مصوبات سفر ریاست جمهوری از دانشگاه منتزع و به صورت دانشگاه‌های مستقل درآمدند؛ و مقرر شد تا جامعیت دانشگاه به عنوان محور آموزش عالی استان، از قالب ایجاد رشته‌های فنی و مهندسی و کشاورزی حفظ گردد. ریاست این دانشگاه در حال حاضر بر عهده دکتر سید خلاق میر نیا می باشد.

موقعیت جغرافیایی

آدرس دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران در استان مازندران ، شهرستان بابلسر خیابان پاسدارن واقع شده است. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 12000 دانشجو دارد.

دانشکده ها و رشته ها

دانشکده های دانشگاه مازندران عبارتند از :1- دانشکده الهیات و معارف اسلامی 2- دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی 3- دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران 4- دانشکده دامپزشکی 5- دانشکده شیمی6- دانشکده علوم اقتصادی و اداری7- دانشکده علوم انسانی و اجتماعی 8- دانشکده علوم پایه 9- دانشکده علوم ریاضی 10- دانشکده فنی و مهندسی 11- دانشکده هنر و معماری 12- دانشکده علوم دریایی

ملاحظات

راههای ارتباط با دانشگاه  :

تلفن : 01135303000       فکس : 01135253353     کدپستی : 13534-47416

وبسایت دانشگاه

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.