مطالب تصادفی

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

شروط لازم ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99-1400 یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان آزمون پزشکی با مدرک کارشناسی می...

مدرک زبان لازم جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

مدرک زبان لازم جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99-1400 یکی از مهترین سوالاتی است که داوطلبان با مشاوران...

منابع آزمون لیسانس به پزشکی 99

منابع آزمون لیسانس به پرشکی ۹۹

یکی از مهمترین سوالات داوطلبان ثبت نام در آزمون پزشکی با مدرک کارشناسی این است که منایع اصلی امتحان کدامند؟...

منابع کنکور سراسری ۹۹

درسی معرفی منابع کنکور سراسری 99 نظام جدید؟ معرفی منابع کمک درسی کنکور نظام جدید ؟ معرفی منابع نظام قدیم...

معرفی دانشگاه مازندران

تاریخ ارسال نوشته: 8 جولای 2017
انتخاب رشته سراسری مازندران

معرفی دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران

تاریخچه و دستاوردها

گام‌های ایجاد دانشگاه مازندران در سال ۱۳۴۹ با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این مؤسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.

این دانشگاه هم اکنون، بزرگترین مرکز آموزش عالی دولتی استان به شمار می‌رود دارای سابقه‌ای بالغ بر ۳۵ سال است که هسته اولیه آن را مؤسسه آموزش عالی اقتصادی و اداری – مدرسه عالی علوم کشاورزی- مؤسسه آموزشی کشاورزی گرگان- دانشکده فنی نوشیروانی بابل و مرکز تحصیلات تکمیلی بابلسر (دانشگاه شمال) تشکیل داده‌اند که در سال ۱۳۵۸ و با تصویب شورای عالی انقلاب از ادغام این مراکز دانشگاه مازندران به صورت رسمی تأسیس و در طی سال‌های اخیر رشد قابل توجهی در هر دو عرصه کمی و کیفی یافته است.

همچنین در سال ۱۳۶۴ دانشکده پزشکی تحت پوشش دانشگاه مازندران ابتدا در بابل و سپس در در سال ۱۳۶۷ در ساری تأسیس گردید که در سال ۶۷–۱۳۶۶ با قرارگرفتن مجتمع‌های پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دانشگاه مازندران جدا و از آن تاریخ به صورت مستقل درآمدند. دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز در سال ۱۳۶۸ از دانشگاه مازندران منتزع و به صورت دانشگاه مستقل درآمد. در پی برنامه توسعه و گسترش آموزش عالی در استان و ایجاد دانشگاه‌های تخصصی، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری نیز مطابق مصوبات سفر ریاست جمهوری از دانشگاه منتزع و به صورت دانشگاه‌های مستقل درآمدند؛ و مقرر شد تا جامعیت دانشگاه به عنوان محور آموزش عالی استان، از قالب ایجاد رشته‌های فنی و مهندسی و کشاورزی حفظ گردد. ریاست این دانشگاه در حال حاضر بر عهده دکتر سید خلاق میر نیا می باشد.

موقعیت جغرافیایی

آدرس دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران در استان مازندران ، شهرستان بابلسر خیابان پاسدارن واقع شده است. این دانشگاه در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجو دارد.

دانشکده ها و رشته ها

دانشکده های دانشگاه مازندران عبارتند از :۱- دانشکده الهیات و معارف اسلامی ۲- دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ۳- دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران ۴- دانشکده دامپزشکی ۵- دانشکده شیمی۶- دانشکده علوم اقتصادی و اداری۷- دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ۸- دانشکده علوم پایه ۹- دانشکده علوم ریاضی ۱۰- دانشکده فنی و مهندسی ۱۱- دانشکده هنر و معماری ۱۲- دانشکده علوم دریایی

ملاحظات

راههای ارتباط با دانشگاه  :

تلفن : ۰۱۱۳۵۳۰۳۰۰۰       فکس : ۰۱۱۳۵۲۵۳۳۵۳     کدپستی : ۱۳۵۳۴-۴۷۴۱۶

وبسایت دانشگاه

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد