hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

معرفی دانشگاه علوم پزشکی کرمان No ratings yet.

معرفی دانشگاه علوم پزشکی کرمان

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

تاریخچه و دستاوردها

دانشگاه علوم پزشکی کرمان در سال 1365 تاسیس شد. در سال اول تاسیس این دانشگاه 50 دانشجو پذیرش نمود. در آن زمان دانشگاه کرمان در محل موقوفه نوریه دایر بود. سال ۵۹ دانشجویانی در رشته پرستاری نیز به جمع دانشجویان دانشگاه کرمان اضافه گردید البته ذکر این نکته ضروری است که پذیرش اولین دوره دانشجویان پرستاری با جذب ۱۸ دانشجو توسط اداره کل بهداری استان کرمان در سال ۱۳۴۱ صورت گرفته است نهایتاً اینکه از سال ۱۳۵۹ رشد و گسترش دانشگاه علوم پزشکی کرمان شروع گردیده است، بطوریکه در سال ۱۳۶۲ بعد از بازگشایی مجدد دانشگاه‌ها پس از انقلاب فرهنگی اولین گروه دانشجویان کاردانی بهداشت کاران دهان و دندان مشغول به تحصیل شدند و در سال ۱۳۶۳ دانشکده بهداشت پایه گذاری شد. به تدریج در سالهای ۶۴ و ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان کرمان با جداشدن رشته‌های پیراپزشکی و پزشکی از دانشگاه شهید باهنر کرمان و ادغام با اداره کل بهداری سابق به صورت مستقل ادامه فعالیت داد.

دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تلاش پرسنل و مدیران خود و با همت خیر گرانقدر مرحوم مهندس علیرضا افضلی‌پور که نقش بسزایی در ایجاد و توسعه دانشگاه داشتند، توانست در کنار ۸ دانشگاه دیگر که سالها قبل از انقلاب تاسیس شده اند جزء دانشگاه‌های مادر و تیپ I قرارگیرند. در آخرین رده بندی انجام شده توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حیطه آموزشی رتبه پنجم و از نظر پژوهشی رتبه هشتم را در بین ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور کسب نموده است. بر اساس مصوبه اردیبهشت ۱۳۹۴ شورایعالی انقلاب فرهنگی و آمایش سرزمینی آموزش عالی سلامت در ایران دانشگاه علوم پزشکی کرمان همراه با دانشگاههای علوم پزشکی زاهدان ، رفسنجان ، زابل ، بم ، جیرفت و ایرانشهر در منطقه آمایشی هشتم کشور قرار داشته و ریاست دانشگاه سرپرست منطقه امایشی هشت کشور شناخته می شود. کرمان همچنین یکی از سه قطب پیوند اعضا در ایران است.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال حاضر بر عهده دکترعلی اکبر حقدوست می باشد.

موقعیت جغرافیایی

آدرس دانشگاه علوم پزشکی کرمان

دانشگاه علوم پزشکی کرمان در استان کرمان ، شهر کرمان ابتدای محور هفت باغ علوی واقع شده است.

دانشکده ها و رشته ها

دانشکده های دانشگاه کرمان عبارتند از : 1- دانشکده پزشکی 2- دانشکده دندانپزشکی 3- دانشکده داروسازی 4- دانشکده طب سنتی 5- دانشکده پیراپزشکی 6- دانشکده بهداشت 7- دانشکده پرستاری و مامایی رازی 8- دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی 9- دانشکده پرستاری زرند 10- دانشکده علوم پزشکی سیرجان 11- دانشکده سلامت شهرستان بافت

مراکز آموزشی و درمانی

1– بیمارستان افضلی پور 2- بیمارستان شفا 3- بیمارستان شهید باهنر 4- بیمارستان شهید بهشتی

ملاحظات

راههای ارتباط با دانشگاه علوم پزشکی کرمان :

تلفن : 03431325700      کدپستی : 13555-76169

وبسایت دانشگاه

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.