مطالب تصادفی

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 98 آغاز شد مطالعه مقاله)...

دانشگاه تبریز

تاریخ ارسال نوشته: ۱ تیر ۱۳۹۶
دانشگاه تبریز

معرفی دانشگاه تبریز

معرفی دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز

تاریخچه و دستاوردها

دانشگاه تبریز در سال ۱۳۲۵ تاسیس شد. از نظر سابقه تاسیس بعد از دانشگاه تهران ، دومین دانشگاه قدیمی کشور می باشد. این دانشگاه بعد از اتمام جنگ جهانی دوم و در زمان حکومت ملی آذربایجان به دستور سید جعفر پیشه وری ایده تاسیس آن مطرح گردید.پس از پاز پس گیری آذربایجان به دست حکومت مرکزی ایران موسسه تازه تاسیس دانشگاه آذربایجان منحل گردید. در همان سال از سوی دانشگاه تهران اقدامات اولیه جهت راه اندازی واقعی دانشگاه تبریز آغاز شد و این دانشگاه با پذیرش ۱۶۰ دانشجو رسما فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود.

در سال ۱۳۴۶ ، دانشگاه تبریز که بعدها دانشگاه آذرآبادگان نامیده شد در مکان کنونی بنا گردید.روند نام گذاری دانشگاه به این صورت می باشد که این دانشگاه در ابتدای تاسیس به نام های آذربایجان ملی دارالفنون ، آذربایجان خلق اونیورسیته سی ، و نهایتا آذربایجان اونیورسیته سی برای این دانشگاه انتخاب شد. در سال ۱۳۲۶ نام این دانشگاه به دانشگاه تبریز تغییر یافت و بعد از مدتی دانشگاه آذرآبادگان شد.پس از انقلاب نام دانشگاه دوباره به دانشگاه تبریز تغییر پیدا کرد.

بر اساس رتبه بندی دانشگاه لایدن در سال ۲۰۱۴ دانشگاه تبریز رتبه دوم در کشور را کسب نمود. در رتبه بندی سایت URAP  دارای رتبه نهم در کشور می باشد. و در  رتبه بندی جدید ISC جز ۶ دانشگاه برتر کشور می باشد. ریاست این دانشگاه در حال حاضر بر عهده دکتر محمد رضا پور محمدی می باشد.

موقعیت جغرافیایی

آدرس دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز در استان آذربایجان شرقی ، شهرستان تبریز ، بلوار ۲۹ بهمن واقع شده است . این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از ۱۸۰۰۰ دانشجو و حدود ۹۰۰نفر عضو هیئت علمی می باشد.

دانشکده ها و رشته ها

دانشگاه تبریز دارای ۲۱ دانشکده می باشد که عبارتند از : دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی ، دانشکده اقتصاد ، مدیریت و بازرگانی ، دانشکده الهیات و علوم اسلامی ، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ، دانشکده جغرافیا ، دانشکده حقوق و علوم اجتماعی ، دانشکده دامپزشکی ، دانشکده ریاضی ، دانشکده شیمی ، دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی ، دانشکده علوم طبیعی ، دانشکده فنی – مهندسی و عمران ، دانشکده فنی – مهندسی برق و کامپیوتر ، دانشکده فنی – مهندسی شیمی و نفت ، دانشکده فنی – مهندسی فناوریهای نوین ، دانشکده فنی –  مهندسی مکانیک ، دانشکده فنی – مهندسی مرند ، دانشکده فنی _ مهندسی میانه ، دانشکده فیزیک ، دانشکده کشاورزی و دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر.

ملاحظات

دانشگاه تبریز بزرگترین دانشگاه و مرکز علمی شمالغرب ایران است.این دانشگاه دارای دو پردیس بین المللی ارس و پردیس خودگردان تبریز می باشد.در این دانشگاه ۲۰۰ آزمایشگاه تخصصی و عمومی وجود دارند که برخی از آنها در سطح جهان و برخی در سطح خاورمیانه منحصر به فرد می باشند. راههای ارتباط با این دانشگاه:

تلفن : ۰۴۱۳۳۳۴۰۰۸۱        کدپستی : ۵۱۶۶۶۱۶۴۷۱

وبسایت دانشگاه

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد