hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

دانشگاه تبریز No ratings yet.

معرفی دانشگاه تبریز

معرفی دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز

تاریخچه و دستاوردها

دانشگاه تبریز در سال 1325 تاسیس شد. از نظر سابقه تاسیس بعد از دانشگاه تهران ، دومین دانشگاه قدیمی کشور می باشد. این دانشگاه بعد از اتمام جنگ جهانی دوم و در زمان حکومت ملی آذربایجان به دستور سید جعفر پیشه وری ایده تاسیس آن مطرح گردید.پس از پاز پس گیری آذربایجان به دست حکومت مرکزی ایران موسسه تازه تاسیس دانشگاه آذربایجان منحل گردید. در همان سال از سوی دانشگاه تهران اقدامات اولیه جهت راه اندازی واقعی دانشگاه تبریز آغاز شد و این دانشگاه با پذیرش 160 دانشجو رسما فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود.

در سال 1346 ، دانشگاه تبریز که بعدها دانشگاه آذرآبادگان نامیده شد در مکان کنونی بنا گردید.روند نام گذاری دانشگاه به این صورت می باشد که این دانشگاه در ابتدای تاسیس به نام های آذربایجان ملی دارالفنون ، آذربایجان خلق اونیورسیته سی ، و نهایتا آذربایجان اونیورسیته سی برای این دانشگاه انتخاب شد. در سال 1326 نام این دانشگاه به دانشگاه تبریز تغییر یافت و بعد از مدتی دانشگاه آذرآبادگان شد.پس از انقلاب نام دانشگاه دوباره به دانشگاه تبریز تغییر پیدا کرد.

بر اساس رتبه بندی دانشگاه لایدن در سال 2014 دانشگاه تبریز رتبه دوم در کشور را کسب نمود. در رتبه بندی سایت URAP  دارای رتبه نهم در کشور می باشد. و در  رتبه بندی جدید ISC جز 6 دانشگاه برتر کشور می باشد. ریاست این دانشگاه در حال حاضر بر عهده دکتر محمد رضا پور محمدی می باشد.

موقعیت جغرافیایی

آدرس دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز در استان آذربایجان شرقی ، شهرستان تبریز ، بلوار 29 بهمن واقع شده است . این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از 18000 دانشجو و حدود 900نفر عضو هیئت علمی می باشد.

دانشکده ها و رشته ها

دانشگاه تبریز دارای 21 دانشکده می باشد که عبارتند از : دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی ، دانشکده اقتصاد ، مدیریت و بازرگانی ، دانشکده الهیات و علوم اسلامی ، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ، دانشکده جغرافیا ، دانشکده حقوق و علوم اجتماعی ، دانشکده دامپزشکی ، دانشکده ریاضی ، دانشکده شیمی ، دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی ، دانشکده علوم طبیعی ، دانشکده فنی – مهندسی و عمران ، دانشکده فنی – مهندسی برق و کامپیوتر ، دانشکده فنی – مهندسی شیمی و نفت ، دانشکده فنی – مهندسی فناوریهای نوین ، دانشکده فنی –  مهندسی مکانیک ، دانشکده فنی – مهندسی مرند ، دانشکده فنی _ مهندسی میانه ، دانشکده فیزیک ، دانشکده کشاورزی و دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر.

ملاحظات

دانشگاه تبریز بزرگترین دانشگاه و مرکز علمی شمالغرب ایران است.این دانشگاه دارای دو پردیس بین المللی ارس و پردیس خودگردان تبریز می باشد.در این دانشگاه 200 آزمایشگاه تخصصی و عمومی وجود دارند که برخی از آنها در سطح جهان و برخی در سطح خاورمیانه منحصر به فرد می باشند. راههای ارتباط با این دانشگاه:

تلفن : 04133340081        کدپستی : 5166616471

وبسایت دانشگاه

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

توسط | 2019-02-26T11:53:18+04:30 ژوئن 22nd, 2017|معرفی دانشگاه های ایران|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.