مطالب تصادفی

منابع کنکور سراسری ۹۹

درسی معرفی منابع کنکور سراسری 99 نظام جدید؟ معرفی منابع کمک درسی کنکور نظام جدید ؟ معرفی منابع نظام قدیم...

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 امروز 11 آذر ماه 98 مشخص شد و بر اساس اطلاعیه سایت سازمان...

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران از چه زمانی آغاز خواهد شد؟(28 آبان ماه 98) شرایط ثبت...

سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد نیمسال دوم

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم 98-99 کدام است؟(مطالعه مقاله) نحوه ورود به سایت ثبت نام بدون...

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

تاریخ ارسال نوشته: 3 آگوست 2017
رشته های بدون کنکور آزاد خوزستان

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

قبل از اینکه به معرفی دانشگاه آزاد اهواز بپردازیم نکته قابل توجه این است که لیست رشته های ارائه شده با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه در واقع غنی می باشد و خیلی از رشته های تحصیلی را در برمی گیرد، بعد از معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز تعدادی از رشته های ارائه شده در آن مرکز را ذکر خواهیم کرد.

تاریخچه و دستاوردها

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز نخستین دانشگاه در استان خوزستان بوده است که در سال ۱۳۶۲با یک رشته ریاضی کار خود را آغاز کرد. وجود پاره‌ای مشکلات موجب شد که این رشته پس از چندی منحل اعلام گردد و این واحد بار دیگر در بهمن ماه سال ۱۳۶۳ با دو رشته عمران و کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) تجدید حیات نمود و به دانشجویان رشته ریاضی اعلام شد که می‌توانند به واحدهای دیگر انتقال یافته و یا در دو رشته مذکور ادامه تحصیل دهند.

ذانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

اولین ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز یک ساختمان ملکی در منطقه زیتون کارمندی بوده است که در آن دو رشته کشاورزی (زراعت – اصلاح نباتات) و عمران راه اندازی گردید. پس از راه اندازی رشته حقوق قضایی دو ساختمان دیگر به صورت استیجاری در منطقه کیانپارس اهواز به ساختمان‌ها افزوده شد.

درسال ۱۳۷۲ساختمان منطقه چهارشیر از واحد آبادان –خرمشهر خریداری گردید. در سال ۱۳۷۳ قطعه زمینی در منطقه گلستان (کوی سعد) جهت مدرسه وابسته به دانشگاه (سما) خریداری شد.

آخرین مرحله در توسعه فضای آموزشی اختصاص دارد به خرید پنج هکتار و نیم زمین در منطقه گلستان اهواز که فعالیت آن در سال تحصیلی ۷۴-۱۳۷۳ آغاز شده است و در حال حاضر با بیش از ۱۶۴۰۰ متر مربع فضای آموزشی مجتمع دانشگاهی واحد اهواز را تشکیل می‌دهد.

چاپ مقالات علمی و پژوهشی در مجلات معتبر علمی- پژوهشی داخلی و خارجی و ارائه مقاله در همایش‌های ملی و بین المللی، تالیف کتاب‌های دانشگاهی، ثبت اختراع، برگزاری همایش‌های منطقه‌ای و مشارکت در برگزاری همایش‌های بین المللی نیروگاه‌های هسته‌ای و دیگر همایش‌ها همگی سند روشنی بر چشم انداز حوزه پژوهشی واحد علوم و تحقیقات استان خوزستان است.

ریاست این دانشگاه در حال حاضر بر عهده دکتر شهرام لک می باشد.

موقعیت جغرافیایی

آدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در استان خوزستان ، شهرستان اهواز ، بزرگراه گلستان فرهنگ شهر واقع شده است. این دانشگاه در حال حاضر بیش از۲۰۰۰۰ دانشجو دارد.

دانشکده ها و رشته ها

۱- دانشکده فنی و مهندسی ۲- دانشکده علوم انسانی ۳- دانشکده علوم پایه ۴- دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی ۵- دانشکده پرستاری و مامایی ۶- دانشکده اقتصاد

در این دانشگاه رشته های زیادی ارائه می شوند از جمله رشته های بدون کنکور دانشگاه اهواز،روانشناسی، حقوق، مدیریت های دولتی، بازرگانی، حسابداری و در زیرمجموعه گروه علوم تجربی، رشته های پرستاری، پزشکی، مامایی، دندان پزشکی، هوشبری و بقیه رشته های پیراپزشکی(رشته های با آزمون) ارائه خواهند شد.

رشته های بدون کنکور گروه ریاضی شامل مهندسی معماری، الکترونیک، برق، عمران، مهندسی صنایع و …. پذیرش خواهند شد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه ازاد اهواز هم برای دوستان عزیز پیشنهاد می شود شما می توانید رشته دلخواه خود را در این دانشگاه انتخاب کرده و تحصیل خود را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اهواز می توانید با مشاوران تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشید.

ملاحظات

راههای ارتباط با دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز :

تلفن : ۰۶۱۳۳۳۴۸۴۲۰       فکس : ۰۶۱۳۳۳۲۹۲۰۰     صندوق پستی : ۱۹۱۵         کد پستی : ۳۷۳۳۳-۶۱۳۴۹

وبسایت دانشگاه     

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

 

هیچ نظری وجود ندارد