مطالب تصادفی

ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 99؟ زمان ثبت نام کنکور سراسری 99؟ مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری 99؟...

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

شروط لازم ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99-1400 یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان آزمون پزشکی با مدرک کارشناسی می...

مدرک زبان لازم جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

مدرک زبان لازم جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99-1400 یکی از مهترین سوالاتی است که داوطلبان با مشاوران...

منابع آزمون لیسانس به پزشکی 99

منابع آزمون لیسانس به پرشکی ۹۹

یکی از مهمترین سوالات داوطلبان ثبت نام در آزمون پزشکی با مدرک کارشناسی این است که منایع اصلی امتحان کدامند؟...

مصاحبه دکتری

تاریخ ارسال نوشته: 5 می 2019
مصاحبه دکتری

مصاحبه دکتری ۹۸ دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد؟

مصاحبه تخصصی و شرایط دعوت به مصاحبه ۹۸؟

شانس قبولی در مصاحبه دکتری به چه اندازه می باشد؟

زمان مصاحبه و شرایط مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد؟

مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری

برگزاری آزمون دکتری تخصصی از سال ۹۰ به بعد  که با شرایط ویژه ای و متفاوت و رسمی تر انجام شد به صورت نیمه متمرکز، جایگاه مصاحبه همان جایگاه همیشگی با انسجام و تاثیر بیشتر مثبت مشاهده کردیم.

آزمون دکتری سال ۹۸ هم همانند سالهای گذشته به صورت نیمه متمرکز در دو مرحله آزمون و مصاحبه برگزار شد. نکته قابل توجه این است که آزمون نیمه متمرکز دکتری با غیبت ۱۸ هزار نفری داوطلبان و متقاضیان همراه بود که با توجه به تعداد داوطلبان قابل توجه می باشد.

میزان تاثیر مصاحبه در پذیرش دکتری

با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور میزان تاثیر نمره مصاحبه در نتایج آزمون دکتری ۵۰ درصد می باشد که با نمره آزمون دکتری برابری می کند.

نحوه محاسبه نمره کل داوطلب جهت تعیین قبولی یا عدم قبولی با توجه به میزان تأثیر نمره مصاحبه و نمره آزمون کتبی در سال‌های مختلف متفاوت بوده است. در مصاحبه های آزمون دکتری ۹۸ سراسری ۴۰ درصد نمره به سوابق پژوهشی، ۳۰ درصد به سوابق آموزشی و ۳۰ درصد نیز به ارزیابی های جلسه مصاحبه اختصاص داده شده است.

در طی سالهای اخیر میزان تاثیر نمره مصاحبه به نسبت آزمون و نمره کتبی متفاوت بوده که باید گفت از سال ۹۲ تا ۹۵ میزان تاثیر نمره آزمون مصاحبه ۷۰ درصد بود که از سال ۹۶ تا ۹۸ به ۵۰ تغییر پدا کرد. میزان تاثیر مصاحبه را در کنکور و آزمون ۹۸ را نمیتوان انکار کرد.

نحوه برگزاری مصاحبه سراسری دکتری ۹۸

مصاحبه  معمولا بعد از محاسبه نمرات آزمون کتبی داوطلبان و متقاضیان اعلام خواهد شد. بر اساس نمرات کسب شده داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش معمولا اطلاع رسانی های لازم را انجام داده و نتایج چندبرابر ظرفیت پذیرفته شدگان اعلام خواهد شد. داوطلبان باید در مدت زمان اعلام شده در دانشگاه ها و مراکز معرفی شده توسط سازمان سنجش برای مصاحبه خود اقدام نمایند.(تعدادی از دانشگاه ها از طریق سایت خود اقدام به دعوت مصاحبه نموده و داوطلبان باید از طریق شماره تماس و سایت دانشگاه برای مشاهده زمان وشرایط و همچنین تحویل مدارک به صورت اینترنتی و یا حضوری اقدام نمایند)

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در سالهای اخیر با تجمیع شدن آزمون آن با سراسری در یک روز و یک زمان  معمولا تفاوت هایی را هم در اعلام نتایج و انتخاب رشته و مصاحبه شاهد بودیم. برای مثال در سالهای۹۴ ،۹۵ و۹۶ معمولا داوطلبانی که پذیرش شده بودند با مراجعه به یک دانشگاه معتبر حضور پیدا کرده و نسبت نمرات آنها در تمامی مراحل مصاحبه سنجش شده و نتایج آنها به صورت کلی به واحدها و دانشگاه ها برای ثبت نام پایانی اطلاع رسانی میشد.

در سال تحصیلی ۹۷ مصاحبه دانشگاه آزاد به صورت آمایشی در مناطق ۱۰ گانه صورت گرفت که داوطلبان بعد از پذیرفته شدن در مرحله آزمون از انتخاب ها و اولویت های انجام شده به تعدادی از انتخاب ها انتخاب رشته دعوت بعمل می آید.

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد سال ۹۸ هم مانند سال تحصیلی ۹۷ خواهد بود و داوطلبان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشند.

زمان مصاحبه دکتری سراسری ۹۸

زمان مصاحبه دکتری ۹۸ معمولا در اواخر اردیبهشت مشخص خواهد شد و  داوطلبان می توانند برای نیمه اول خرداد ماه به محل مصاحبه مراجعه کرده و آزمون حضوری و مصاحبه خود را ارائه دهند. مدارک هم در زمان مصاحبه باید همراه داشته باشند.

زمان مصاحبه دانشگاه آزاد در مقطع دکتری ۹۸

زمان مصاحبه دانشگاه آزاد در تیر ماه به صورت امایشی و مناطق ۱۰ گانه انجام خواهد شد. برای دریافت اطلاعات به روز می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش عضو شوید.

راههای ارتباطی با مشاوران تحصیلی درخت دانش شامل:

شماره تماس مستقیم با مشاوران درخت دانش : ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ شماره گیری از طریق تلفن ثابت بدون نیاز به گرفتن کد در تمامی نقاط کشور

کانال تلگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

بررسی امتیازها در مصاحبه دکتری ۹۸

در زیر سعی داریم بروزترین مطالب را برای دوستان عزیز از اساتیدی که در جایگاه مصاحبه حضور دارند خدمت دوستان گردآوری کرده و در کمترین زمان ممکن این اطلاعات را منتشر کنیم. قابل توجه دوستان عزیز برای دریافت اطلاعات به روز می توانید با مشاوران تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشید.

به زودی در این مقاله به صورت کلی نحوه امتیازدهی و میزان امتیازها را در هر قسمت از مصاحبه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

امتیاز مقاله و کتاب در مصاحبه دکتری ۹۸

امتیازات در مقالات داخلی و خارجی و ثبت آنها در نشریه متفاوت می باشد معولا در جدول زیر لیست کامل امتیازات درج شده است که داوطلبان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه امتیازدهی مقالات در مصاحبه دکتری در ارتباط باشند.

تالیف یا ترجمه کتاب هم امتیاز خود را که شامل ۴ امتیاز ممی باشد دارد. تمایم امتیازات در این مقطع ۴۰ امتیاز می باشد ه مربوط به مقالات علمی داخلی و خارجی می باشد.

ردیفنوع فعالیتحداکثر امتیازنوع ارزیابی و داوری
۱مقالات علمی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی
گواهی ثبت اهتراع مورد تایید سازمان
برگزیدگان در در جشنواره علمی
۲۲ امتیازمقاله ها ۷ امتیاز دارند
گواهی ثبت اختراع ۵ تا ۷ امتیاز
مقالات علمی ترویجی با رشته تحصیلی۶ امتیازهر مقاله ۲ امتیاز
مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر۴ امتیازخارجی ۲ و داخلی ۱ امتیاز
تالیف یا ترجمه کتاب۴ امتیاز
بررسی پایان نامه داوطلبان۴ امتیاز۴ امتیاز

محاسبه امتیاز آموزشی در مصاحبه دکتری ۹۸

معمولا معدل داطلبان در مقطع کارشناسی ارشد و نمره داوطلب در پایان نامه تاثیر بسزایی دارد در اعلام نتایج و محاسبه نمرات داوطلبان در مصاحبه.

امتیازات مربوط به این دوره ۳۰ امتیاز می باشد که داوطلبان می توانند طبق جدول زیر به بررسی آنها بپردازند.

ردیفنوع فعالیتحداکثر امتیازاتنحوه امتیاز دهی بررسی و ارزیابی
۱معدل و دوره فعالیت دانشگاه در دوره کارشناسی۶ امتیازطبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۲معدل و کیفیت دانشگاه کارشناسی ارشد۵ امتیاز
طبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۳مدت زمان دوره تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد۶ امتیاز
طبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۴المپیادهای دانشجویی۵امتیاز
۵مدرک زبان معتبر۸ امتیازجدول مرتبط با مدارک زبان در زیر

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاورین مجرب درخت دانش در تمامی مراحل ثبت نام مصاحبه دکتری تخصصی ۹۸ همراه شما خواهند بود، برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس حاصل بفرمایند.(تماس از طریق تلفن ثابت بدون نیاز به گرفتن کد)

هیچ نظری وجود ندارد