hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

مصاحبه دکتری 5/5 (1)

مصاحبه دکتری 98 دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد؟

مصاحبه تخصصی و شرایط دعوت به مصاحبه 98؟

شانس قبولی در مصاحبه دکتری به چه اندازه می باشد؟

زمان مصاحبه و شرایط مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد؟

مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری

برگزاری آزمون دکتری تخصصی از سال 90 به بعد  که با شرایط ویژه ای و متفاوت و رسمی تر انجام شد به صورت نیمه متمرکز، جایگاه مصاحبه همان جایگاه همیشگی با انسجام و تاثیر بیشتر مثبت مشاهده کردیم.

آزمون دکتری سال 98 هم همانند سالهای گذشته به صورت نیمه متمرکز در دو مرحله آزمون و مصاحبه برگزار شد. نکته قابل توجه این است که آزمون نیمه متمرکز دکتری با غیبت 18 هزار نفری داوطلبان و متقاضیان همراه بود که با توجه به تعداد داوطلبان قابل توجه می باشد.

میزان تاثیر مصاحبه در پذیرش دکتری

با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور میزان تاثیر نمره مصاحبه در نتایج آزمون دکتری 50 درصد می باشد که با نمره آزمون دکتری برابری می کند.

نحوه محاسبه نمره کل داوطلب جهت تعیین قبولی یا عدم قبولی با توجه به میزان تأثیر نمره مصاحبه و نمره آزمون کتبی در سال‌های مختلف متفاوت بوده است. در مصاحبه های آزمون دکتری 98 سراسری ۴۰ درصد نمره به سوابق پژوهشی، ۳۰ درصد به سوابق آموزشی و ۳۰ درصد نیز به ارزیابی های جلسه مصاحبه اختصاص داده شده است.

در طی سالهای اخیر میزان تاثیر نمره مصاحبه به نسبت آزمون و نمره کتبی متفاوت بوده که باید گفت از سال 92 تا 95 میزان تاثیر نمره آزمون مصاحبه 70 درصد بود که از سال 96 تا 98 به 50 تغییر پدا کرد. میزان تاثیر مصاحبه را در کنکور و آزمون 98 را نمیتوان انکار کرد.

نحوه برگزاری مصاحبه سراسری دکتری 98

مصاحبه  معمولا بعد از محاسبه نمرات آزمون کتبی داوطلبان و متقاضیان اعلام خواهد شد. بر اساس نمرات کسب شده داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش معمولا اطلاع رسانی های لازم را انجام داده و نتایج چندبرابر ظرفیت پذیرفته شدگان اعلام خواهد شد. داوطلبان باید در مدت زمان اعلام شده در دانشگاه ها و مراکز معرفی شده توسط سازمان سنجش برای مصاحبه خود اقدام نمایند.(تعدادی از دانشگاه ها از طریق سایت خود اقدام به دعوت مصاحبه نموده و داوطلبان باید از طریق شماره تماس و سایت دانشگاه برای مشاهده زمان وشرایط و همچنین تحویل مدارک به صورت اینترنتی و یا حضوری اقدام نمایند)

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در سالهای اخیر با تجمیع شدن آزمون آن با سراسری در یک روز و یک زمان  معمولا تفاوت هایی را هم در اعلام نتایج و انتخاب رشته و مصاحبه شاهد بودیم. برای مثال در سالهای94 ،95 و96 معمولا داوطلبانی که پذیرش شده بودند با مراجعه به یک دانشگاه معتبر حضور پیدا کرده و نسبت نمرات آنها در تمامی مراحل مصاحبه سنجش شده و نتایج آنها به صورت کلی به واحدها و دانشگاه ها برای ثبت نام پایانی اطلاع رسانی میشد.

در سال تحصیلی 97 مصاحبه دانشگاه آزاد به صورت آمایشی در مناطق 10 گانه صورت گرفت که داوطلبان بعد از پذیرفته شدن در مرحله آزمون از انتخاب ها و اولویت های انجام شده به تعدادی از انتخاب ها انتخاب رشته دعوت بعمل می آید.

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد سال 98 هم مانند سال تحصیلی 97 خواهد بود و داوطلبان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشند.

زمان مصاحبه دکتری سراسری 98

زمان مصاحبه دکتری 98 معمولا در اواخر اردیبهشت مشخص خواهد شد و  داوطلبان می توانند برای نیمه اول خرداد ماه به محل مصاحبه مراجعه کرده و آزمون حضوری و مصاحبه خود را ارائه دهند. مدارک هم در زمان مصاحبه باید همراه داشته باشند.

زمان مصاحبه دانشگاه آزاد در مقطع دکتری 98

زمان مصاحبه دانشگاه آزاد در تیر ماه به صورت امایشی و مناطق 10 گانه انجام خواهد شد. برای دریافت اطلاعات به روز می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش عضو شوید.

راههای ارتباطی با مشاوران تحصیلی درخت دانش شامل:

شماره تماس مستقیم با مشاوران درخت دانش : 9099072943 شماره گیری از طریق تلفن ثابت بدون نیاز به گرفتن کد در تمامی نقاط کشور

کانال تلگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

بررسی امتیازها در مصاحبه دکتری 98

در زیر سعی داریم بروزترین مطالب را برای دوستان عزیز از اساتیدی که در جایگاه مصاحبه حضور دارند خدمت دوستان گردآوری کرده و در کمترین زمان ممکن این اطلاعات را منتشر کنیم. قابل توجه دوستان عزیز برای دریافت اطلاعات به روز می توانید با مشاوران تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشید.

به زودی در این مقاله به صورت کلی نحوه امتیازدهی و میزان امتیازها را در هر قسمت از مصاحبه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

امتیاز مقاله و کتاب در مصاحبه دکتری 98

امتیازات در مقالات داخلی و خارجی و ثبت آنها در نشریه متفاوت می باشد معولا در جدول زیر لیست کامل امتیازات درج شده است که داوطلبان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه امتیازدهی مقالات در مصاحبه دکتری در ارتباط باشند.

تالیف یا ترجمه کتاب هم امتیاز خود را که شامل 4 امتیاز ممی باشد دارد. تمایم امتیازات در این مقطع 40 امتیاز می باشد ه مربوط به مقالات علمی داخلی و خارجی می باشد.

ردیفنوع فعالیتحداکثر امتیازنوع ارزیابی و داوری
1مقالات علمی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی
گواهی ثبت اهتراع مورد تایید سازمان
برگزیدگان در در جشنواره علمی
22 امتیازمقاله ها 7 امتیاز دارند
گواهی ثبت اختراع 5 تا 7 امتیاز
مقالات علمی ترویجی با رشته تحصیلی6 امتیازهر مقاله 2 امتیاز
مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر4 امتیازخارجی 2 و داخلی 1 امتیاز
تالیف یا ترجمه کتاب4 امتیاز
بررسی پایان نامه داوطلبان4 امتیاز4 امتیاز

محاسبه امتیاز آموزشی در مصاحبه دکتری 98

معمولا معدل داطلبان در مقطع کارشناسی ارشد و نمره داوطلب در پایان نامه تاثیر بسزایی دارد در اعلام نتایج و محاسبه نمرات داوطلبان در مصاحبه.

امتیازات مربوط به این دوره 30 امتیاز می باشد که داوطلبان می توانند طبق جدول زیر به بررسی آنها بپردازند.

ردیفنوع فعالیتحداکثر امتیازاتنحوه امتیاز دهی بررسی و ارزیابی
1معدل و دوره فعالیت دانشگاه در دوره کارشناسی6 امتیازطبق نظر کمیته مصاحبه کننده
2معدل و کیفیت دانشگاه کارشناسی ارشد5 امتیاز
طبق نظر کمیته مصاحبه کننده
3مدت زمان دوره تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد6 امتیاز
طبق نظر کمیته مصاحبه کننده
4المپیادهای دانشجویی5امتیاز
5مدرک زبان معتبر8 امتیازجدول مرتبط با مدارک زبان در زیر

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاورین مجرب درخت دانش در تمامی مراحل ثبت نام مصاحبه دکتری تخصصی 98 همراه شما خواهند بود، برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره تماس 9099072943 تماس حاصل بفرمایند.(تماس از طریق تلفن ثابت بدون نیاز به گرفتن کد)

Please rate this

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.