hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوره انتخاب رشته No ratings yet.

مشاوره انتخاب رشته چگونه انجام می شود؟

ابزارهای دست یابی برای یک انتخاب رشته خوب باید چگونه ابزارهایی باشند؟

نقش مشاور در انتخاب رشته چگونه است؟

انتخاب رشته مفید چگونه انجام می گیرد؟

هدف از مشاوره انتخاب رشته چیست؟

صلاحیت مشاوران انتخاب رشته چگونه بررسی شود؟

آیا از نرم افزارهای تخمین رتبه و انتخاب رشته باید استفاده کرد؟

و …..

مشاوره انتخاب رشته چیست؟

بر خلاف تصور بسیاری از مردم، مشاوره تحصیلی انتخاب رشته پند و اندرز دادن نیست و همچنین دستور دادن و تعیین تکلیف کردن نیست. مشاوره را می توان یک نوع هنر دانست که افراد مشاور با داشتن مهارت و صلاحیت علمی و حرفه ای تلاش نموده تا با روشهای منطبق بر اصول منطقی و تجربی بتوانند بهترین راه  را برای رسیدن به مقصد و هدف عالی مراجع خود بپیمایند.

با کمک کردن به مراجع در زمینه خودشناسی و علایق خود تمام راه های ممکن را نمایش داده و مراجع را آگاه نماید که در صورت انتخاب عواقب اجتماعی، صرف وقت، هزینه، میزان ریسک ناشی از این انتخاب، وضعیت بازار کار، وضعیت ادامه تحصیل در رشته مورد نظرو … ، بهترین راهها را به آنها نشان داده تا مراجع با اطمینان کامل از شناخت درباره رشته انتخابی ادامه راه را بپیماید.

در انتخاب رشته نکاتی را باید مدنظر داشته باشیم که در مقاله نکاتی درباره انتخاب رشته ذکر نموده ایم دوستان می توانند برای یه انتخاب رشته هوشمندانه بر روی نکاتی درباره انتخاب رشته کلیک نمایند.

نکته مهم:

توجه به سهمیه در کنکور 98 و انتخاب رشته 98 ضروری می باشد در صورت امکان سهمیه ها(سهمیه 5درصد یا سهمیه منطقه) را به خوبی درج نمایید.

حیطه فعالیت مشاوران انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته می تواند زمینه پیشرفت را برای طالبان علم و دانش هموار کند. از آنجا که مشاوره یک کار تخصصی است و فقط و فقط در حیطه صلاحیت متخصص روانشناسی مشاوره تحصیلی است. پس لازم است که دوستان برای انتخاب رشته مورد علاقه خود حتما با این مشاوران تماس داشته باشند و کار انتخاب رشته خود را به کاردان بسپارند. با افزایش ظرفیت ها در هر کد رشته محل و افزایش انواع متعدد دانشگاه ها و موسسات دانشگاهی گروهی از داوطلبان، انتخاب رشته خود را به افراد فاقد مدارک لازم جهت مشاوره می سپارند درست است که نهایت دوستان در یک رشته خاص و در یک دانشگاهی پذیرفته می شوند ولی از دید دیگر باید به قضیه نگاه کرد در صورت ارتباط با مشاوران بهتر، دانشگاه و رشته ی بهتر را به دنبال خواهد داشت.

شما نتیجه سالها زحمت خود و خانواده خود را به دست افراد دارای تخصص بسپارید تا بهترین و متناسب ترین رشته و دانشگاه هم ارز با رتبه و علاقه خود را به دست آورید نه این که یک عمر پشیمانی و حسرت را با خود به همراه داشته باشید. مشاورین در خت دانش در تمامی مراحل انتخاب رشته نسبت در کنار و همراه شما خواهند بود برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین از طریق شنماره تماس 9099072943 تلفن ثابت تماس حاصل بفرمایید.

مشاوره غیرحضوری انتخاب رشته: شماره تماس 9099072943

مشاوره حضوری انتخاب رشته: هماهنگی با شماره تلگرام 09332366301

تفاوت انتخاب رشته 98 با سالهای قبل

انتخاب رشته سال 98 متفاوت تر از سالهای قبل خواهد بود، به دلیل تنوع زیاد رشته ها و همچنین اصلاحیه های متمادی سازمان سنجش، تجمیع شدن کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، پذیرش رشته های بدون کنکور پیراپزشکی، مازاد ظرفیت رشته های پزشکی و ورودی های نظام جدید(نظام 6-3-3) در پایان تنوع زیاد دانشگاه ها برای انتخاب رشته از جمله؛ دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه سراسری، دانشگاه آزاد، دانشگاه های پردیس های خودگردان، دانشگاه های سما، دانشگاه پیام نور و ……

انتخاب رشته باید با شرایط خانوادگی، شرایط نظام وظیفه، علاقه افراد، و همچنین یک دانشگاه خوب از لحاظ درجه علمی توجه داشت. مشاوره انتخاب رشته باید معرفی کردن راههای متعدد برای یک مراجع را به همراه داشته باشد نه اینکه وادار کردن افراد به انتخاب یک رشته ی خاص.

آگاهی از تمامی رشته ها از لحاظ بازار کار، معرفی دانشگاه های معتبر کشور، شرایط هزینه های تحصیل، و خیلی از موارد دیگر را باید از یک روانشناس و مشاور درخواست کرد.

انتخاب رشته کنکور سراسری 98 نظام جدید بر اسا س رتبه 

انتخاب رشته کنکور سراسری 98 برای وردی های نظام جدید متفاوت تر از نظام قدیم خواهد بود، با توجه به اینکه تعداد داوطلبان در کنکور سراسری 98 برای زیرگروه تجربی بیشتر بود پس قطعا نحوه انتخاب رشته برای این زیرگروه سخت تر دشوارت و همچنین با حساسیت های بیشتری انجام خواهد شد.

انتخاب رشته کنکور سراسری 98 ورودی های نظام جدید را به مشاورین درخت دانش بسپارید.

انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری و دانشگاه های غیردولتی

انتخاب رشته بدون کنکور در حال حاضر بیشترین ثبت نام را به در مرحله انتخاب رشته به خود اختصاص داده و آمار بالایی را در تمامی دانشگاه ها می توانید مشاهده نمایید. با توجه به اینکه ثبت نام دانشگاه به صورت بدون کنکور در تمامی واحدها دانشگاه ازاد، دانشگاه سراسری، دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور امکان پذیر می باشد داوطلبان می توانند با خیال راحت پذیرش خود را قبل از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور  سراسری 98 در یکی از رشته ها تضمین کرده و با خیال راحت برای اعلام نتایج منتظر بمانند.

انتخاب رشته کنکور سراسری 98

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی

بهترین دانشگاه های غیرانتفاعی تهران

ثبت نام بدون کنکور پیام نور

مشاوره انتخاب رشته درخت دانش

انتخاب رشته متناسب با رتبه و علاقه هر داوطلب حق اوست. پس در گرفتن حق خود کوتاهی نکنید. یک انتخاب رشته درست و منطقی ضامن یک عمر خوشبختی شما و خانواده است.

جهت مشاوره انتخاب رشته و کلا مشاوره تحصیلی در تمام مقاطع با مشاوران متخصص درخت دانش از طریق شماره تلفن  9099072943 از تلفن ثابت منزل بدون نیاز به کد گیری تماس برقرار کرده و از راهنمایی های مشاوران ما بهره مند شوید.

به امید آن که هیچ داوطلب و دانش آموزی به خاطر انتخاب نادرست ادامه عمر خود را با یأس و حسرت طی نکند.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: ارسال پیامک از طریق شماره 09332366301
اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

درباره نویسنده :

3 نظر

 1. مینا سپتامبر 16, 2017 در5:01 ب.ظ- پاسخ

  سلام خسته نباشید. من درزمان انتخاب رشته ازاد کدهای تکمیل ظرفیت را زدم ووقتی نتیجه اومد مردود شده بودم یعنی دیگه نمیشه تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟؟

 2. آرزو قنبری دسامبر 31, 2018 در11:13 ق.ظ- پاسخ

  سلام وقتتون بخیر من میخام برای نیمسال دوم دانشگاه ازاد 97 بدون کنکور ثبت نام انجام بدم رشته خودم تجربیه اما مد نظرم رشته های مدیریت روانشناسی و حقوق و مهندسی هاست و میخام در شاخه های هنر و ریاضی و انسانی هم انتخاب رشته داشته باشم تو اولویت بندی مشکل دارم فرق داره تو 20 تا انتخابی که داریم کدوم رشته هارو اول بزنیم چجوریه

  • Mobin Hosseini ژانویه 1, 2019 در10:14 ق.ظ- پاسخ

   درود
   نه مشکلی نداردفقط می توانیداگرخواستیددوتاکارت اعتباری ثبت نام خریداری کنید

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.