مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم

تاریخ ارسال نوشته: 26 فوریه 2018
فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم
 • فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم امسال ۹۹-۱۴۰۰ کدامند و هدایت تحصیلی به چه مناست؟(مطالعه مقاله)
 • هدایت تحصیلی در کدام یک از مقاطع تحصیلی ضروری می باشد؟(پایه نهم)
 • مشاوره و راهنمایی هدایت تحصیلی پایه نهم چگونه باید باشد؟
 • زمان انتخاب رشته پایه نهم؟
 • دریافت نمونه برگ هدایت تحصیلی پایه نهم ؟
 • مشاهده و نحوه پرکردن فرم ۲۵۰ سوال آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی پایه نهم؟(مشاوره تحصیلی درخت دانش)
 • ظرفیت زیرگروه های فنی حرفه ای، کارودانش، علوم تجربی، علوم ریاضی و علوم انسانی ؟

در این مقاله سعی بر این داریم که فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم، ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم را برای دوستان عزیز کامل توضیح داده و شرایط و زمان هدایت تحصیلی را توضیح دهیم.

"<yoastmark

فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم چه تاثیری در انتخاب رشته دارند؟

انتخاب رشته پایه نهم مهم ترین مرحله زندگی افراد برای تحصیل در آینده و انتخاب زیرگروه تحصیلی می باشد. با توجه به اینکه طی سالهای اخیر فرم های هدایت تحصیلی در مقطع متوسطه به دانش آموزان برای راهنمایی های بیشتر ارائه میشد، در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ احتمال می رود که فرم های تحصیلی با کمی تغییرات ارائه شوند که تاثیر زیادی و در انتخاب رشته دارند.

توجه: دریافت نمونه برگ هدایت تحصیلی پایه نهم در انتهای مقاله قرار داده شده است.(کپی کردن آزاد می باشد، توصیه می شود قبل از دریافت مطالب را بادقت مطالعه نمایید.)

مشاوره و راهنمای هدایت تحصیلی و تکمیل فرم های پایه نهم ۹۹

هدایت تحصیلی و نحوه تکمیل فرم هدایت تحصیلی پایه نهم یکی از مهمترین بحث های است که یک دانش آموز در طی انتخاب رشته خود باید مد نظر داشته باشد، برای دانستن این که چگونه انتخاب رشته کنیم در پایه نهم و مشاوره و راهنمایی و معرفی رشته ها و بازار کار انتخاب بهترین رشته بر اساس استعداد دانش آموز، رشته تجربی یا فنی حرفه ای ؟ می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

برای مطالعه پربازدید ترین مقالات درخت دانش در مورد انتخاب مدرسه پایه نهم:

نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۹۸

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۹۸-۹۹

هدف اصلی هدایت تحصیلی پایه نهم متوسطه اول

با توجه به اینکه هدایت تحصیلی در این مقطع خیلی حساس می باشد، پیشنهاد مشاورین درخت دانش به شما متقاضیان و داوطلبان هدایت تحصیلی و همچنین به خانواده های این عزیزان پیشنهاد می کنیم که نگاهی متفاوت به انتخاب رشته فرزندانشان داشته باشند، به این منظور که علاوه بر بازار کار رشته و زیرگروه مورد نظر علاقه و توانایی فرزندان خود را مورد توجه قرار دهند.

سال تحصیلی ۹۷-۹۸ برای هدایت تحصیلی یک سال متفاوتی خواهد بود چون که براساس اطلاعات منتشر شده از لحاظ انتخاب افراد شاهد افزایش ظرفیت هایی که اعلام شده هستیم.

برای هدایت تحصیلی هیچ گونه اجباری وجود ندارد و برای رشته هایی که علاقمندان آن زیاد هستند، افزایش ظرفیت وجود خواهد داشت تا اگر دانش آموزی قصد ورود به رشته ای را داشت، به تقاضای او پاسخ داده شود؛ چراکه با توجه به آمار تعداد کمی از دانش آموزان در رشته تحصیلی مورد علاقه خود مشغول به تحصیل هستند بنابراین سال نهم باید جدی گرفته شود.

نکته قابل توجه:

با توجه به اینکه آزمون تیزهوشان درحذف آزمون تیزهوشان در پایه ششم و ثبت نام مدارس نمونه و تیزهوشان در پایه نهم ادغام شده است، داوطلبان عزیز متوجه این باشند که از ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه پایه نهم به دهم اطلاع داشته باشند.

زمان شروع سامانه هدایت تحصیلی

سامانه هدایت تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم بعد از امتحانات نهایی و از نیمه دوم تیرماه آغاز خواهد شد، دوستان می توانند برای انتخاب رشته خود و تعیین اولویت های انتخابی با مشاورین درخت دانش در ارتباط باشند.

دریافت فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم ۹۹-۱۴۰۰

دریافت فرم های هدایت تحصیلی معمولا از طریق واحدهای مدارس ارائه می شود اما سال تحصیلی ۹۹ احتمالا از طریق اینترنتی هم دریافت شود.

دو فرم اصلی برای هدایت تحصیلی وجود دارد

     ۱) فرم توصیه نامه

     ۲) فرم زمانبندی  

این فرم‌ها از ۲۰ تیرماه صادر می‌شود و دانش‌آموزان و خانواده‌ها می‌توانند از طریق مدارس متوسطه اول نسبت به دریافت آنها اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت این فرم ها (هدایت تحصیلی خارج از کشور و انتخاب رشته پایه نهم) بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک مشاهده به زودی فعال خواهد شد اما در زیر می توانید فرم های سالهای قبل را مشاهده نمایید.

مشاهده و دریافت فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم

فرآیند ثبت‌نام در دو هفته انتهایی تیر و دو هفته ابتدایی مردادماه صورت می‌گیرد و ثبت‌نام براساس اولویت‌های زمان‌بندی که به دانش‌آموز اعلام شده میباشد و دانش‌آموز مراجعه کرده و ثبت‌نام می‌کند.

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

برای دریافت اطلاعات و راهنمایی های بیشتر می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

هدایت تحصیلی پایه نهم

مشاوره تحصیلی درخت دانش

جهت دریافت اطلاعات و رفع سوالات و ابهامات تحصیلی خود (هدایت تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم) و همچنین برنامه ریزی درسی تیزهوشان و نمونه دولتی در سراسر ایران بدون نیاز به گرفتن پیش شماره از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳  تماس بگیرید تا مشاوران مجرب و آگاه درخت دانش شما را در رفع نیازهای تحصیلی و ارائه اطلاعات به روز راهنمایی نمایند.

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

6 نظر

 • سلام خسته نباشین من‌معدل هفتمم ۱۹.۳۳ ریاضی ۱۸ علوم ۱۵ معدل هشتمم ۱۹.۲۱ ریاضی ۱۹.۵ علوم ۱۷.۵ معدل نهمم ترم اول ۱۹.۱۴ نهم ریاضی ۱۸ و علوم‌ ۱۹ امکانش هست بتونم برم تجربی؟؟! لطفا جواب بدید التماس میکنم یا علی
  • نویسنده
   سلام باز با مزاجعه به سایت نسبت به تکمیل فرآیند اقدام نمایید در صورت مواجه شدن با مشکل از طریق شماره گیری 9099072943(بدون پیش شماره )و از طریق تلفن ثابت با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید.
 • ببخشید من معدل هفتمم شو ۱۹.۴۳ در هردو ترم ریاضیرو ۲۰ شدن و علوم رو یکیو ۱۹ و یکیو ۱۸ ودر هشتم معدلم شد ۱۹.۵۲ و ریاضی اولیرو ۱۹ و دومی رو۲۰ و علوم رو اولی رو ۱۹ و دومیرو ۱۸.۲۵ شدم و در نهم ترم اول و ۱۹.۲۹ شدم و ریاضیو ۱۶.۵ و علوم رو ۱۷.۵ و ترم دوم فعلا ریاضیرو دادم که ۲۰ شدم آیا میتونم برم
 • سلام خسته نباشید من کلاس هفتم و هشتم ریاضی و علومم 19 شد ولی کلاس نهم ریاضی 20 ولی علوم 15 شدم آیا میتونم برم رشته ی تجربی ؟ پاسخ بدید لطفا