مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

ضرورت مشاوره تحصیلی

تاریخ ارسال نوشته: 12 ژانویه 2019
ضرورت مشاوره تحصیلی

ضرورت مشاوره تحصیلی در چیست؟(نقش مشاور در موفقیت تحصیلی)

اهمیت مشاوره تحصیلی در موفقیت تحصیلی چیست؟(ادامه مقاله)

جایگاه مشاوره تحصیلی در عملکرد دانش آموزان چیست؟(شناخت استعداد های نهفته دانش آموزان)

مشاوره تحصیلی چه جایگاهی در موفقیت تحصیلی دارد؟(ادامه مقاله)

آیا داشتن مشاور تحصیلی ضروری است؟(انتخا نادرست ناشی از عدم اطلاعات کافی است)

بهترین مشاوره تحصیلی در تهران کدام است؟(مشاوره تحصیلی … ادامه مقاله)

و …؟؟؟

در این مقاله سعی داریم به تمامی سوالات کسانی که اهمیت نقش مشاوره تحصیلی و هدایت تحصیلی را مهم می دانند پاسخ دهیم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

ضرورت مشاوره تحصیلی در چیست؟

اعتماد به نفس جذاب ترین ویژگی یک فرد است، اما چطور کسی می تواند آن را در وجود شما ببیند، اگر قبلا خودتان آن را ندیده باشید؟ مشاوره تحصیلی رایگان با ارائه اطلاعات درست و راه حل های مناسب فرد را در انتخاب درست راهنمایی و ساختن آینده ای بهتر را برنامه ریزی میکند.

موضوع تحصیل یکی از موضوعات بسیار تاثیر گذار در آینده هر فردی است که با توجه به اهمیت آن حوزه های مختلفی را شامل خواهد شد که در دو دسته اصلی قرار خواهند گرفت:

 1. ضرورت مشاوره تحصیلی برای والدین
 2. ضرورت مشاوره تحصیلی برای دانش آموز
ضرورت مشاوره تحصیلی

ضرورت مشاوره تحصیلی برای والدین

اهمیت مشاوره تحصیلی توجه به جنبه های مختلف مشاوره خواهد بود و چون خانواده یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در عملکرد دانش آموز و دانشجو می باشند لذا انجام مشاوره با والدین از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود زیرا والدین همواره نقش بسزایی در سرعت بخشیدن در پیشبرد اهداف دانش آموز، ایجاد محیط آرام برای شکوفایی استعداد دانش آموز و دانشجو، جلوگیری از افت تحصیلی، سرعت بخشیدن به فرآیند مطالعه و… دارند.

از این رو ضرورت مشاوره تحصیلی برای والدین به این دلیل است که مشاور، ویژگی ها و استعداد های نهفته و کمتر دیده شده به واسطه والدین را روشن جلوه می دهد و مهارت های لازم برای موفقیت تحصیلی را به والدین آموزش می دهد و راهنمای والدین درپیشگیری از بروز مشکلات خانوادگی و یا حل مسائل خانوادگی خواهند بود تا ازبروز مشکلات افت تحصیلی در دانش آموزان جلوگیری کنند.

ضرورت مشاوره تحصیلی برای دانش آموز

مشاور به دانش آموز کمک می کند که استعداد ها و توانایی هایی که تا به امروز نادیده گرفته یا کمت تر به آن توجه نموده را بهتر بشناسد و نقص هایی که در زمینه های مختلف تحصیلی و آموزشی با آن مواجه بوده است را بهتر شناخته و جهت رفع این مشکلات قدم های مثبتی بردارد و عملکرد خود را بهبود ببخشد.

می توانید برای مشاوره تحصیلی جلوگیری از افت تحصیلی و آموزش روش های بهبود مطالعه و کاهش استرس امتحان و آزمون، ضرورت مشاوره تحصیلی برای دانش آموز با مشاوران تحصیلی درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳(بدون کد و از تلفن ثابت) در ارتباط باشید و یا از طریق تلگرام درخت دانش با شماره ۰۹۰۳۳۸۰۶۱۹۶ هماهنگی لازم برای مشاوره تحصیلی حضوری را انجام دهید.

جایگاه مشاوره تحصیلی در عملکرد دانش آموز

عملکرد نادرست هر فرد به دلیل اطلاعات ناکافی و عدم شناخت خود می باشد از این رو جایگاه مشاوره تحصیلی در عملکرد دانش آموز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

مشاور تحصیلی درخت دانش با ارائه روش های مطالعه صحیح و راه کارهای غلبه بر استرس و اضطرا امتحان و ازمون به دانش آموزان و دانشجویان کمک می کند که توانایی های خود را بهتر بشناسند و آنها را در رسیدن به موفقیت تحصیلی و آینده ای روشن همیاری خواهند کرد.

اهمیت مشاوره تحصیلی در موفقیت تحصیلی

انسان موجودی است اجتماعی که به تنهایی قادر به پیشرفت نخواهد بود از این رو انسان هر روز با مسائلی روبه رو خواهد شد که نیاز به راهنمایی و مشورت دیگران را دارد در جهت پیشبرد اهداف و تصمیمات درست، در این مقاله فوکوس بر روی یکی از مهم ترین دوران زندگی که دوران تحصیلی است می باشد، دورانی که فرد انتخاب های سرنوشت سازی را روبه روی خود خواهد دید که ضرورت مشاوره تحصیلی را نمایان می کند.

مشاوره به چه معناست و مهمترین مشاوره ها کدامند

مشاوره، مشورت و دریافت کمک اطلاعاتی دربارهٔ یک موضوع است که بین مراجع (کمک‌ گیرنده) و متخصص (مشاور) انجام می‌گیرد. مشاوره در موضوعات و زمینه‌های مختلف علمی و برای اهداف گوناگون انجام می‌شود که از مهم ترین زمینه های ضرورت مشاوره تحصیلی می توان به:

 1. مشاوره تحصیلی
 2. مشاوره روانشناسی
 3. مشاوره خانواده
 4. مشاوره تحصیلی و شغلی

مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاوره تحصیلی مختص به دانش آموزان، دانشجویان و نا حدودی به والدین آنها می باشد که برای موضوعاتی همانند انتخاب رشته تحصیلی، هدایت تحصیلی، روش های مطالعه و یادگیری،مشکلات افت تحصیلی دانش آموز،  انتخاب رشته دانشگاهی، دانشگاه های بدون کنکور، معرفی رشته، ثبت نام آزمون ها، اعلام نتایج آزمونها.

هر مشکل و ابهامی که در خلال دوران تحصیلی برای آنها ممکن است رخ دهد به مشاور تحصیلی رجوع می کنند که نگرانی های آنها را برطرف نماید و راه حل های مناسب را به مراجعه کننده در انتخاب راه درست ارائه دهند و ضرورت مشاوره تحصیلی را نشان میدهد.

مشاوره تحصیلی به چند دسته تقسیم می شود؟

 1. مشاوره درسی
 2. مشاوره انتخاب رشته
 3. مشاوره بدون کنکور
 4. مشاوره تحصیلی خارج از کشور
 5. مشاوره انگیزشی کنکوری
 6. مشاوره برنامه ریزی
 7. مشاوره انتخاب مدرسه

چنانچه برای فرزندتان نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی دارید، حل مشکلات افت تحصیلی، سرعت بخشیدن به فرآیند مطالعه و تحصیل، مشاوره رشته های بدون کنکور، ضرورت مشاوره تحصیلی، شناسایی استعداد ها و توانایی های فرزندانتان، هدایت تحصیلی دانش آموزان و انتخاب رشته دانشگاه فرزندانتان نگران هستید می توانید از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ و بدون پیش شماره با مشاوران تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشید.

“موسسه درخت دانش مشاوره تحصیلی ابتدایی تا دکتری”

مشاوره تحصیلی چه جایگاهی در موفقیت تحصیلی دارد؟

از مهم ترین جنبه های مشاوره تحصیلی شناخت توانایی های داوطلب می باشد زیرا ما معتقدیم:

همه افراد در همه زمینه ها موفق نخواهند بود

از این رو مشاور تحصیلی با شناخت توانایی ها و استعداد های فرد و شناخت امکانات و موانع موجود دانش آموز را در مسیر درست راهنمایی نماید و موفقیت تحصیلی یک دانش آموز و دانشجو، گاه همکاری والدین، معلمان و مدیران مربوطه را با ضرورت مشاوره تحصیلی می طلبد و جایگاه مشاور تحصیلی را در موفقیت دانش آموز و دانشجو ضروری جلوه می دهد.

آیا داشتن مشاور تحصیلی ضروری است؟

در جواب اینکه آیا داشتن مشاور تحصیلی ضروری است؟ باید گفت که پاسخ پیچیده است زیرا درسته که بدون مشاور می توان موفق شد اما داشتن مشاور تحصیلی راه را برای شما آسان تر خواهد کرد زیرا مشاور تحصیلی شما راه شما را رفته، آزمایش و خطاهای زیادی انجام داده و می توان گفت: که امروز دیدگاه مردم نسبت به چند دهه قبل در امر مشاوره تغییر کرده است زیرا هر چه میزان تحصیلات و آگاهی مردم بیشتر می شود علاقه بیشتری به داشتن مشاور و به خصوص مشاوره تحصیلی نشان می دهند.

که امروز دیدگاه مردم نسبت به چند دهه قبل در امر مشاوره تغییر کرده است زیرا هر چه میزان تحصیلات و آگاهی مردم بیشتر می شود علاقه بیشتری به داشتن مشاور و به خصوص مشاوره تحصیلی نشان می دهند.

آیا مشاوره تحصیلی لازم هست؟

نتایجی که افرادی که از مشاور تحصیلی گرفته اند باعث ایجاد رویکرد بهتری در امر و ضرورت مشاوره تحصیلی بوده است و اینکه شما بتوانید با استفاده از اطلاعات و تجربیات مشاور تحصیلی به نتیجه مطلوب برسید لذا شناخت جنبه های مختلف تحصیلی، برنامه ریزی درست، شناخت عوامل افت تحصیلی، جهت دهی به توانایی ها و استعداد ها ودیگر دلایل اهمیت مشاوره تحصیلی را دو چندان خواهند کرد.

بهترین مشاوره تحصیلی در تهران کدام است؟

ازجمله کارها و مسئولیت های بهترین مشاوره تحصیلی در تهران و سراسری ایران می توان به تعین هدف مشخص با توجه به شرایط دانش آموز و یا دانشجو و طراحی یک برنامه کامل و جامع درسی با توجه به وضعیت تحصیلی, روحی, فردی و اجتماعی او برای رسیدن به این هدف اشاره نمود.

از دیگر وظایف یک مشاوره تحصیلی تلفنی برتر ایجاد حس خونسردی و آرامش در دانش آموز و دانشجو و یا دادن حس اعتماد به نفس و ایمان به پیروزی در نتیجه تلاش هدفمند می باشد، البته مسئولیت های مشاور تحصیلی با توجه به مقطع تحصیلی , سن و شرایط هر فرد متفاوت می باشد.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوره تحصیلی درخت دانش با درک شرایط بسیاری از داوطلبان در نقاط دور دست کشور با راه اندازی سامانه مشاوره تحصیلی از راه دور و با تماس تلفنی و مشاوره حضوری بهترین مشاوره کنکور تجربی، مشاوره تحصیلی کنکور شرایط استفاده از مشاوران با تجربه و متخصص را برای کلیه دانش آموزان و دانشجویان عزیز در تمام نقاط کشورایجاد کرده است.

راههای ارتباط با بهترین مشاوره تحصیلی تهران

فقط کافی است با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت و بدون کد گیری با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و از کلیه مزایای یک مشاور تحصیلی مناسب بهره ببرید و تمام مشکلات تحصیلی خود را با مشاوران با برطرف نمایید.

بسیاری از دانش آموزان و والدین فکر می کنند که مشاوره درسی بیشتر برای دانش آموزان دوره متوسطه دوم و کنکوری ها(سایت sanjesh.org) می باشد در صورتی که ضرورت مشاوره تحصیلی چیست؟ برای کلیه ی مقاطع تحصیلی و در هر مقطع با توجه به رده سنی و شرایط دانشجو متفاوت و مهم و ضروری می باشد.

هیچ نظری وجود ندارد