hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

شهریه دانشگاه آزاد No ratings yet.

خبر فوری

شهریه دانشگاه آزاد

نرخ شهریه برای رشته های غیر پزشکی و علوم پزشکی  دانشگاه ازاد اسلامی سال 96-97 اعلام شد.

دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه ای را به روسای واحد های مراکز استان، روسای واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما ابلاغ نمود که در این بخشنامه نرخ شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های علوم پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه آزاد را برای سال تحصیلی 96-97 از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری تخصصی را به شرح زیر اعلام نموده است.

شهریه دانشگاه آزاد به صورت زیر می باشد:

“با عنایت به مصوبات مورخ 18/12/95 و 22/5/96 شانزدهمین و بیست و دومین اجلاس هیئت امنای دانشگاه مبنی بر تعیین نرخ شهریه دانشجویان، مقرر شد نرخ شهریه شامل شریه ثابت و متغییر کلیه دانشجویان به شرح زیر اعمال شود:

  • به هدف جذب نخبگان و کمک به تحصیل دانش آموزان مناطق محروم و کاستن بار مالی خانواده ها، شهریه ثابت و متغییر رشته محلهای گروه غیر پزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی که در نقشه جامع علمی کشور دارای اولویت بوده و کمبود دانشجو دارند، تا 50 درصد کاهش می بابد.
  • این کاهش 50 درصدی شهریه(شهریه دانشگاه آزاد) برای سال 96-97 بعد از اعمال افزایش تا ده درصدی شهریه این رشته محل ها نسبت به سال 95، محاسبه می شود.پیشنهاد دقیق ارقام کاهش یافته شهریه ثابت و متغییر هر رشته محل با رعایت شرایط فوق الذکر در اختیار رئیس واحد دانشگاهی و تصویب نهایی بر عهده کمیسیون دائمی هیات امنای استان است.
  • دانشجویان قدیم(شامل ورودیهای سال 95 و ما قبل آن):

الف- دانشجویان رشته های غیر پزشکی:

بر اساس شهریه پایه ای که هر ورودی در سال 95 پرداخت کرده است، در سال تحصیلی 96-97 بدون افزایش در نظر گرفته می شود. و نرخ 10 درصد افزایش شهریه متغیر که هر ورودی در سال 95 پرداخت کرده است.

ب- دانشجویان رشته های علوم پزشکی:

شهریه پایه(ثابت)، برای دانشجویانی که قبل از مهر 96 وارد دانشگاه شده اند افزایش نمی یابد. و شهریه متغیر افزایشی برابر ده درصد شهریه متغیری که هر ورودی در سال 95 پرداخت نموده است.

  • شهریه سالانه پردیس های خودگردان علوم پزشکی با نرخ ده درصد افزایش نسبت به شهریه سالانه ای که هر ورودی در سال 95 پرداخت کرده است.
  • دانشجویان جدیدالورود(از مهر 96):

الف- دانشجویان غیر پزشکی:

هم شهریه ثابت هم شهریه متغیر در کلیه مقاطع تحصیلی نسبت به شهریه پایه و متغیر پرداختی در سال 95 به میزان ده درصد تعیین شده است.

ب- دانشجویان علوم پزشکی:

نرخ افزایش شهریه ثابت و متغیر در کلیه مقاطع تحصیلی نسبت به شهریه پایه و متغیر و پرداختی در سال 95 در شهرستان ها به غیر از تهران به میزان ده درصد و در شهر تهران 12 درصد تعیین شده است.

شهریه سالانه پردیس های خود گردان علوم پزشکی با نرخ ده درصد افزایش در شهرستانها و 12 درصد افزایش در تهران نسبت به شهریه سال قبل می باشد.(شهریه دانشگاه آزاد)

  • شهریه رشته محلهای جدید که در واحد دانشگاهی دایر شده است و این رشته ها در واحدهای دیگر همان استان یا استان همجوار موجود بوده اند، بر اساس شهریه رشته های هم نام واحد دانشگاهی تعیین شود.
  • شهریه پایه و متغیر دکترای پژوهش محور همانند شهریه دکترای آموزشی و پژوهشی با احتساب ده درصد افزایش نسبت به سال قبل تعیین شود.

تبصره:

تبصره 1- مجموع اعتبار تخفیفات شهریه دانشگاه آزاد برای هر واحد دانشگاهی حداکثر 75 درصد شهریه محاسبه شود که نحوه اجرای آن طی بخشنامه ای متعاقبا اعلام خواهد شد.

تبصره 2- در چارچوب مصوبات هیات های امنای استانی، میزان و نحوه محاسبه شهریه واحدهای برون مرزی، واحدهای بین الملل داخلی و دانشجویان غیر ایرانی متعاقبا از طریق اداره کل بین الملل دانشگاه، بخشنامه مربوطه ابلاغ خواهد شد.

تبصره 3- در صورت تصویب رشته با عنوان جدید برای سال تحصیلی 96-97 میزان شهریه آن با بررسی در دبیرخانه کمیته شهریه سازمان مرکزی دانشگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.

مسئولیت اجرای بخشنامه با روسای واحدها و مراکز آموزشی و نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده روسای واحد های مراکز استان( دبیر هیات امنای استان) می باشد”.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

Please rate this

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.