hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته No ratings yet.

شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 به چه صورتی است؟(مطالعه مقاله)

نحوه استعلام وضعیت نظام وظیفه چگونه است؟

شرایط نظام وظیفه برای داوطلبان کنکور سراسری 98؟ مطالعه مقاله

شماره تماس مشاوره نظام وظیفه؟ (مشاوره تحصیلی درخت دانش(

و … ؟؟

در این مقاله سعی بر این داریم به تمامی سوالات آقایان در خصوص مشاوره نظام وظیفه مربوط به معافیت تحصیلی توضیح دهیم.

مشاوره نظام وظیفه

شرایط نظام وظیفه برای داوطلبان کنکور سراسری 98

داوطلبین مردی که در کنکور 98 شرکت می کنند به هنگام پذیرش (قبولی و ثبت نام نهایی) به لحاظ وضعیت نظام وظیفه باید یکی از شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته زیر را داشته باشند در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود، در زیر 12 کد نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور سراسری 98 را خدمت دوستان ارائه می دهیم.

برای مشاوره نظام وظیفه می توانید با مشاوران درخت دانش از طریق شماره گیری شماره 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و ازطریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

کد وضعیت نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور سراسری 98

یکی از 12 کد زیر برای داوطلبان متقاضی کنکور سراسری 98 باید در کادر مربوطه شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته وارد شود:

 1. كارت پايان خدمت هوشمند
 2. كارت معافيت دايم هوشمند (كفالت ، پزشكي ، ايثارگران و موارد خاص)
 3. مشمولان داراي برگ معافيت موقت بدون غيبت (پزشكي،كفالت و ساير …) در مدت اعتبار آن
 4. دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه (پیش دانشگاهی) كه به صورت حضوری و پیوسته مشغول به تحصيل بوده و تا تاريخ 31/6/98 در سنوات مجاز تحصيلي فارغ التحصيل مي شوند .
 5. فارغ التحصيلان مقطع متوسطه (دارای مدرک پیش دانشگاهی) بشرط اتمام تحصيل حداكثر تا 20 سالگي بصورت پيوسته و حضوري(مدارس روزانه،بزرگسالان و آموزش از راه دور) و در صورتی که وارد غيبت نشده باشند.
 6. دانش آموزاني كه قبل از سن مشموليت ( قبل از 18سالگي تمام ) موفق به اخذ پيش دانشگاهي به صورت حضوري يا غيرحضوري ( داوطلب آزاد )شده باشند به شرط نداشتن غيبت.
 7. مشمولان دوره متوسطه يا پيش دانشگاهي که در سنوات مجاز تحصیلی بعنوان دانش آموز رسمی فارغ التحصیل شده و داراي برگ آماده به خدمت بدون غيبت بوده كه تاريخ اعزام آنان سپري نشده باشد .
 8. كاركنان وظيفه (سربازان در حال خدمت) بدون غيبت اوليه دارای مدرک پیش دانشگاهی حضوری و پیوسته (دانش آموز رسمی) به شرطي كه در مقاطع كارشناسي و بالاتر پذيرفته شوند .
 9. كاركنان وظيفه اي كه خدمت دوره ضرورت آنان تا تاريخ 31/6/97 به پايان مي رسد.( اين دسته از افراد بايد به هنگام ثبت نام در دانشگاه ، گواهي يا كارت پايان خدمت ارائه نمايند ).
 10. طلاب علوم ديني دارنده مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی داراي معافيت تحصيلي حوزه.
 11. كاركنان پايور شاغل در نيروهاي مسلح با ارايه گواهي اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط براي ادامه تحصيل .
 12. دانشجويان انصرافي بدون غیبت چنانچه از تاریخ 22/8/90 (ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی) الزاماً یک بارانصراف از تحصیل داده باشند و تاریخ انصراف آنها نیز در سنوات اولیه بوده باشد و همچنين از تاريخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلي تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از يك سال سپري نشده باشد.

شرایط نظام وظیفه برای پشت کنکوری ها 98

شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته پشت کنکورهای 98 در صورتی که جز مشمولان غایب باشند در صورت قبولی در رشته های انتخابی، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و درصورت شرکت در آزمون و قبولی در آن ، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.

نحوه استعلام وضعیت نظام وظیفه در انتخاب رشته

نحوه استعلام شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته شامل خرید سربازی ، درخواست معافیت سربازی، درخواست کسری خدمت، تقاضای امریه سربازی ، کارت پایان خدمت و… از طریق سات سازمان وظیفه عمومی ناجا به نشانی vazifeh.police.ir صورت خواهد گرفت.

در مطالب قبلی مقالاتی از جمله انتخاب رشته کنکور 96، دفترچه آزمون انتخاب رشته سراسری 96 و همچنین انتخاب رشته کنکور سراسری را منشر کردیم. در اینجا سعی داریم مقالاتی را درباب موضوع نظام وظیفه در کنکور را برای شما دوستان عزیز منتشر کنیم. همزمان با پایان دیپلم و شروع شدن زمان کنکور و انتخاب رشته برای داوطلبان پسر به سوال های زیادی در رابطه با شرایط نظام وظیفه (سربازی) در انتخاب رشته، در پذیرش دانشگاه، درباره ی معافیت و ده ها سوال دیگر برمی خورند… در این پست و چند پست در ادامه سعی داریم به طور تمام و کمال به سوالات شما پاسخ دهیم.

سن مشمولیت نظام وظیفه و مهلت معرفی

تمام افراد ذکور ایرانی که به سن ۱۸ سالگی تمام می رسند از اول ماه تولد شمول قانون وظیفه عمومی می گردند. اما بعضی از افراد ممکن است بنا به هر دلیلی قبل از اینکه به سن 18 سالگی برسند.فارق  التحصیلی شده باشند یا ترک تحصیل و یا اخراج شده باشند، این افراد حداکثر ۶ ماه پس از رسیدن به ۱۸ سالگی تمام باید خود را معرفی کنند.

با یک مثال توضیح را واضح تر میکنیم

دانش آموز متولد18/2/77 که قبل از 1/2/95 فارغ التحصیل ، انصراف ، ترک تحصیل یا اخراج از تحصیل شده باشد حد اکثر تا 1/8/95 فرصت معرفی خود را دارد.

سازمان  وظیفه ی عمومی نیروی انتظامی عنوان میکند که داوطلبان مرد بعد از اینکه در کنکور پذیرفته شدند تنها در صورتی می توانند وارد دانشگاه شوند  و اقدام به ثبت نام کنند که یکی از شرایط زیر را داشته باشند.

شرایط انتخاب رشته کنکور سراسری 96 (شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته)

1- کارت پایان خدمت هوشمند داشته باشند

2- کارت معافیت دائم هوشمند داشته باشند

3- متولد سال 52 و قبل از آن باشند البته به شرط اینکه تغییر سن نداده باشند

4- مشمولان فارغ‌التحصیل کارشناسی (در سنوات مجاز تحصیلی)، دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت، که زمان پذیرش و ثبت‌نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.

نکات مهم در باب شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته

داوطلبانی که تاریخ اعزام به خدمت آنها قبل از زمان اعلام نتایج کنکور است و هنوز قبول شدن آنها در آزمون کنکور مشخص و تایید نشده باید در تاریخی که روی برگه ی اعزام آنها نوشته شده به خدمت اعزام شوند و اگر بعد از دریافت نتایج، در کنکور پذیرفته شدند و دیگر شرایط مورد نیاز را هم داشتند می توانند برای ادامه تحصیلل از خدمت سربازی معافیت بگیرند(شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته). در غیر این صورت این داوطلبان غایب محسوب می شوند و مجاز به انتخاب رشته نیستند.

5- افرادی که برگه ی معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی، کفالت، و یا…) دارند تا زمانی که اعتبار دارد می توانند به ادامه تحصیل بپردازند.

6- سربازانی که دوران خدمت خود را سپری می کنند  و فارق التحصیل مقطع کارشناسی هستند و همین طور غیبت اولیه نداشته اند و نیز سایر شرایط استفاده از معافیت تحصیلی را دارند می توانند در کنکور مقطع بعدی تحصیلی شرکت کرده و در صورت پذیرفته شدن به تحصیل ادامه دهد.

ذکر چند نکته بسیار ضروری است

 • افراد مشمولی که غایب هستند مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند این افراد حتی اگر در آزمون شرکت کنند و پذیرفته شوند کارت معافیت برای آنها صادر نمی شود و دانشگاه مجاز به ثبت نام آنها نیست.
 • دانشجویانی که از دانشگاه اخراج شده اند تاپایان دوره سربازی و یا گرفتن معافیت دائم اجازه ی ادامه تحصیل ندارند.
 • فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ارشد، مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی‌باشند
 • سنوات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سه سال می‌باشد.
 • دانشجویانی که پذیرفته شده اند باید برای گرفتن معافیت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته باید با  به همراه داشتن برگه ی درخواست معافیت این مقطع به پلیس +10 همان شهرستان مورد پذیرش دانشگاه مراجعه کنند.
 • مشاوره تحصیلی درخت دانش (شرایط نظام وظیفه در انتخاب رشته)
 • مشاوره تحصیلی درخت دانش، با مشاوران با تجربه و کارشناسان آموزشی در تمامی مراحل و مقاطع تحصیلی در تلاش است با کمترین هزینه ها در خدمت شما دوستان عزیز باشد. در صورت ایجاد هرگونه مشکل در باب موضوعات مختلف تحصیلی انتخاب رشته، نظام وظیفه، کنکور سراسری، دانشگاه آزاد بدون کنکور، معرفی دانشگاه های سراسر کشور، تیزهوشان و…. می توانید با شماره تماس 9099072943 ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را مطرح نمایید.

  راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

  شماره تماس: 9099072943

  کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
  اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

توسط | 2019-02-26T11:53:32+04:30 جولای 13th, 2017|انتخاب رشته, کنکور|8 دیدگاه

درباره نویسنده :

8 نظر

 1. بهار نارنج نوامبر 3, 2018 در6:30 ب.ظ- پاسخ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید اگه کسی معافیت پزشکی داشته باشه و سربازی هم به همین خاطر نرفته باشه آیا میتونه تو کنکور دانشگاه دولتی هم بزنه مثلا برای رشته پزشکی یا فقط میتونه از دانشگاه ازاد استفاده کنه و از سهمیه دانشگاه دولتی محرومه؟( هنوز دانشگاه نرفته و تازه میخواد کنکور بده)

  • Behnam QaderPour نوامبر 4, 2018 در4:14 ب.ظ- پاسخ

   درود
   بله به هرحال بایدمعافیت داشته باشدتابتوانداقدام کند

  • Behnam QaderPour نوامبر 4, 2018 در4:17 ب.ظ- پاسخ

   درود
   بله به هرحال بایدمعافیت داشته باشدتابتواندبرای رشته پزشکی اقدام کند

  • Behnam QaderPour نوامبر 4, 2018 در4:20 ب.ظ- پاسخ

   درود
   بله به هرحال بایدمعافیتی داشته باشدتابتواندبرای رشته پزشکی اقدام کند

 2. فرشاد ژانویه 31, 2019 در5:05 ب.ظ- پاسخ

  ببخشید من یک سوال دارم

  • Mobin Hosseini فوریه 2, 2019 در12:20 ب.ظ- پاسخ

   درود
   بله سوالتون رابفرمائید

 3. علی فوریه 15, 2019 در12:57 ق.ظ- پاسخ

  سلام لطفا سوالمو قرار بدین خیلی مهمه خسته نباشید یه سوال نظام وظیفه دارم ذهنمو خیلی درگیر کرده ممنون میشم پاسخ بدین من متولد1مهر79 و جز نیمه اول79حساب میشدم برا ورود به مدرسه به صورت پیوسته و بدون جهشی خوندن و اینها عادی درسمو خوندم و آخر خرداد امسال فارغ التحصیل شدم بعد کنکور امسال تصمیم گرفتم پشت کنکور بمونم حالاقوانین نظام وظیفه رو خوندم ترسیدم فقط6ماه از مهر امسال فرصت داشته باشم و نشه کنکور بدم چون خرداد فارغ التحصیل شدم اما مهر امسال مشمول شدم(قانونش میگه کسانی که قبل از سن مشمولیت فارغ التحصیل شوند فقط6ماه فرصت دارندخودشونو معرفی کنند) حالا نمیدونم جز این قانونم یا نه؟چون قانون دیگه میگه بعد از فارغ التحصیلی سال وقت هست از اون طرف هم دوستام در حین سال پارسال مشمول میشدن و برگه از مدرسه ميگرفتند و میرفتن مجوز از نظام وظیفه ميگرفتند ولی چون ماه مهر امسال بودم نشد این کارو کنم خیلی ممنون که میخونین و وقت میذارین پاسخ میدین

  • Mobin Hosseini فوریه 16, 2019 در9:55 ق.ظ- پاسخ

   درود
   شمامی توانیدبرای گرفتن مشاوره دررابطه بانظام وظیفه وسایرحوزه هابامشاوران مجرب درخت دانش درارتباط باشید

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.