مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

شرایط مدارس نمونه و تیزهوشان

تاریخ ارسال نوشته: 3 مارس 2017
شرایط مدارس نمونه و تیزهوشان

در این روزها  والدین دانش آموزان تیزهوش به پرسش و تحقیق درباره شرایط مدارس نمونه و تیزهوشان انتخاب بهترین مدرسه برای فرزندانشان(لیست مدارس تیزهوشان تهران)، مشغول هستند و نگرانی آنها در این مورد کاملا به جا و طبیعی است. در این مقاله سعی بر این داریم با راهنمایی های لازم در جهت انتخابی درست به شما و فرزندانتان، زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸-۹۹ یاری رسانده باشیم.

  1. تا بحال به موضوع بهترین سیستم آموزشی مربوط به کدام کشور است فکر کرده اید؟.
  2. بهترین مدارس دنیا در کدام کشور هستند اندیشیده اید؟
  3. چرا و به چه علت این کشورها بهترین مدارس را از لحظ سیستم آموزشی دارند؟
  4. علت پیشرفت درسی دانش آموزان آنان در چیست؟

شرایط مدارس نمونه و تیزهوشان

کشورهای موفق در حیطه آموزش(شرایط مدارس نمونه و تیزهوشان)

کره جنوبی

از بهترین کشورها از لحاظ نظام آموزشی است. رمز موفقیت دانش آموزان در مدارس کره جنوبی، آموزش همراه با مشاهده و تجربه است. تقریبا ۹۸ درصد نرخ سواد در این کشور است. درتمام روزهای هفته مدارس کره جنوبی مشغول فعالیت و تدریس هستند. و در تمام طول سال فقط یک ماه و نیم تعطیلی دارند که آن هم پشت سر هم نیست. در این کشور در آزمون تافل همه دانش آموزان موفق هستند و نمرات بالایی می گیرند. والدین این دانش آموزان تمایل دارند که فرزندانشان در مدارس شبانه هم حضوری فعال داشته باشند، یعنی در واقع دانش آموزان این کشور شب و روز به تحصیل مشغولند.

ژاپن

در کشور ژاپن با تفاوت اندکی از کره، به دانش آموزانشان زمان استراحت بیشتری می دهند و مادران وظیفه اصلی کنترل درسی فرزندانشان را بر عهده دارند و مدارسی جداگانه برای دانش آموزان تیز هوش در نظر نگرفته اند و در ذهن دانش آموزانشان خلاقیت را ایجاد می کنند و تمام توان خود را بر افزایش قدرت خلاقیت در دانش آموزان صرف می کنند.

سنگاپور

کشور دیگری که در جایگاه بالایی در نظام آموزشی برخوردار است، کشور سنگاپور است. تمرکز خاصی بر پایه و هوشمند سازی سیستم آموزشی دارد و این وجه تمایز آن با دیگر نظام آموزشی کشور ها است.

هنگ کنگ

هنگ کنگ به دلیل تجاری بودن کشورش، سه زبان انگلیسی، چینی و ژاپنی به دانش آموزانش تدریس می نماید. دانش آموزان این کشور در یادگیری سرعت عمل زیادی دارند و همه به مراحل تحصیلی بالا و یافتن شغلی مناسب دست پیدا می کنند.

کشور بعدی که قبلا از اولین کشور ها بوده و بهترین نظام آموزشی را داراست با کوتاهترین زمان آموزش، بیشترین بازدهی را داراست. در طول دوران تحصیل هیچ آزمونی برگزار نمی شود فقط در پایان دبیرستان یک آزمون جامع برگزار می شود و کلا آموزش بر اساس تفریح و تجربه و اکتشاف همراه است. و از سال اول ابتدایی تا سال ششم معلمان ثابتی دارند.

بریتانیا، کانادا، هلند، جمهوری ایرلند در رتبه های بعدی این تقسیم بندی (شرایط مدارس نمونه و تیزهوشان)  قرار گرفته اند. مشاهده می شود در تمام این کشور هایی که از نظر نظام آموزشی در سطح بالایی قرار دارند، کلاس ها دانش آموز محور هستند و معلم همراه با دانش آموزان در حال خلاقیت، مشاهده و یادگیری می باشد و نقش یک راهنما را دارد. پس به این نتیجه می رسیم که پیشرفت آنان ببشتر به خاطر تلاش برای ایجاد ذهنی خلاق در دانش آموزان بوده است.

در کشور های ذکر شده هیچ تفاوتی بین دانش آموزان قائل نبوده و همه را در یک حد می بینند، و خلاقیت تنها سلطان در این مدارس به شمار می آید.

مدارس در ایران(شرایط مدارس نمونه و تیزهوشان)

در وضعیت و جو فعلی ایران ما مدارسی از بقیه متمایزند که علاوه بر خصوصیات فیزیکی و بهداشتی مناسب، و ملاحظه سلامت جسم و روان دانش آموزان، به روش ها و برنامه های آموزشی  خوبی مجهز باشد. دو عامل وراثت و محیط نقش اصلی در پیشرفت دانش آموزان تیزهوش را دارد. در واقع می توان بیشتر از ضریب هوشی بالای این دانش آموزان عامل مهمتر در پیشرفت تحصیلی شان را محیط و شرایط تحصیلی عنوان کرد.

معلمان و توانایی بالای دبیران این مدارس در قدرت انتقال اطلاعات مساله مهمی است و همچنین رعایت  اینکه آنها باید الگوی مناسب اخلاق، صداقت، رفتار و دیگر صفات بارز پسندیده باشند. باید صلاح اصلی رعایت انظباط در مدارس تشویق باشد نه تنبیه. باید رابطه ای دوستانه در این مدارس وجود داشته باشد تا دانش آموزان به راحتی مشکلات خود را با معلمان در میان بگذارند. ارتباط خوب این مدارس با اولیای دانش آموزان باید وجود داشته باشد.و همچنین داشتن فضای کافی و مناسب برای کلاس های فوق برنامه، و کلاس های ویژه آموزشی و آزمایشگاه و سالن ورزشی و کتابخانه و تعداد قابل قبولی کامپیوتر و …. لازمه رشد تحصیلی در این مدارس است. باید تشویق خلاقیت و ابتکار در این مدارس در سرلوحه کار قرار گیرد.

مشاوره و برنامه ریزی درسی تیزهوشان درخت دانش

قابل توجه دانش آموزان تیزهوش برای موفقیت در تمامی مقاطع تحصیلی نیاز به برنامه ریزی منظم دارید، برای یک برنامه ریزی منظم با مشاوران و کارشناسان درخت دانش در ارتباط باشید. شماره ارتباط با کارشناسان و مشاوران درخت دانش ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ می باشد. ارزوی ما موفقت شما دوستان عزیز می باشد.(شرایط مدارس نمونه و تیزهوشان)

نکته مهم:

برای اطلاعات بیشتر در باب موضوع های تحصیلی و نحوه پیشرفت و موفقیت در آزمون های تیزهوشان می توانید بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

نحوه تست زنی در آزمون تیزهوشان،

برنامه ریزی درسی تیزهوشان،

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان،

افزایش خلاقیت تیزهوشان،

افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان،

شرایط مدارس تیزهوشان،

تاثیر تغذیه در پیشرفت درسی دانش آموزان تیزهوش،

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان،

برنامه ریزی روزانه تیزهوشان،

شرکت در کلاس های فوق العاده تیزهوشان،

مراحل مرور و مطالعه خوب درسی تیزهوشان

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

سایت ورود به ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان: azmoon.medu.ir

به امید موفقیت داوطلبان پر تلاش ایران عزیز

هیچ نظری وجود ندارد