مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

شرایط ثبت نام علمی کاربردی بهمن ۹۶

تاریخ ارسال نوشته: 17 فوریه 2018
شرایط ثبت نام علمی کاربردی بهمن 96

شرایط ثبت نام علمی کاربردی بهمن ۹۶

دانشگاه جامع علمی کاربردی هر سال دو بار به صورت بدون کنکور در دو مقطع کاردانی پیوسته یا همان فوق دیپلم و کارشناسی ناپیوسته یعنی کاردانی به کارشناسی اقدام به جذب دانشجو می کند. دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه های بزرگ از نظر جذب دانشجو می باشد زیرا که شهریه این دانشگاه نسبت به بسیاری از دانشگاه های شهریه ای پایین تر بوده و رشته های متنوع زیادی را ارائه می دهد. نسبت به دیگر دانشگاه ها به سادگی دانشجو می پذیرد و شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی آسان می باشد.(شرایط ثبت نام علمی کاربردی بهمن ۹۶)

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم ۹۶

از شنبه تاریخ ۲۸/۱۱/۹۶ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم ۹۶ شروع شده و تا چهارشنبه تاریخ ۲/۱۲/۹۶ ادامه خواهد داشت.

برای دانلود و مشاهده دفترچه علمی کاربردی می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود دفترچه بدون آزمون علمی کاربردی نیمسال دوم ۹۶-۹۷

شرایط ثبت نام علمی کاربردی بهمن ۹۶

در مقطع کاردانی متقاضیان ثبت نام باید دارای مدرک سه ساله نظام جدید(فنی و حرفه ای، کاردانش، نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه(چهار ساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای) باشند. از لحاظ نظام وظیفه نباید مشکلی داشته باشند. و از توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی را دارا باشند.

برای مقطع کارشناسی ناپیوسته، متقاضیان باید دارای مدرک کاردانی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مورد تأیید شورای انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش باشند.

شرایط ختصاصی:

داشتن مدرك كارداني دانشگاهها و موسسههاي آموزش عالي مورد تاييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و يا داشتن مدرك كارداني پيوسته آموزشكدههاي فني و حرفهاي وزارت آموزش و پرورش.
تبصره: دانشجويان سال آخر دوره كارداني كه حداكثر تا تاريخ ۳۰/۱۲/۹۶ موفق به اخذ دیپلم ميگردند ميتوانند از كدرشته محلهاي اين دفترچه انتخاب نمايند.

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی ترم بهمن ۹۶ بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی نیمسال دوم ۹۶-۹۷

وضعیت نظام وظیفه

  • متقاضیانی که دارای غیبت سربازی هستند، نمی توانند برای بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند.
  • دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دائم، نمی توانند برای بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند.
  • دانش آموختگان مقطع کاردانی مجاز به شروع به تحصیل مجدد در مقطع کاردانی نمی باشند.
  • افراد مشغول به خدمت سربازی، حق ترخیص از سربازی جهت ادامه تحصیل در مقطع کاردانی نیستند.
  • از تاریخ ۲۲/۸/۹۰ به بعد دانشجویان در طول تحصیل فقط یک بار مجاز به انصراف و شروع به تحصیل مجدد هستند مشروط بر این که در سنوات اولیه تحصیلی انصراف داده و از تاریخ انصراف تا شروع مجدد به تحصیل بیشتر از یک سال نگذشته باشد.
  • کارکنان وظیفه مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند.
  • دانش آموزانی که در سقف مجاز سنوات تحصیل در ماههای خرداد یا شهریور هر سال فارغ التحصیل می شوند، اگر تا پایان شهریور سال بعد در دانشگاه پذیرفته شوند، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.
  • پذیرفته شدگان جهت دریافت مجوز ثبت نام و معافیت تحصیلی باید به دفاتر پلیس + ۱۰ شهرستان محل قبولی مراجعه و برای معافیت تحصیلی خود اقدام کنند.
  • طبق تبصره ۱ ماده ۳۳ قانون سنوات اولیه تحصیلی در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته نهایتا تا دو و نیم سال و کارشناسی ناپیوسته نهایتا تا سه سال با موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه و سایر شرایط، این مدت حداکثر یک سال به عنوان سنوات ارفاقی با دریافت مجوز از وظیفه عمومی قابل افزایش است.

نکته مهم برای پذیرش شدگان بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۹۶

لازم به ذکر است انتقالی، تغییر رشته، مرخصی تحصیلی و مهمان شدن در ترم اول دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی امکانپذیر نسیت. و از نیمسال دوم تحصیلی به بعد با مجوز و شرایط و ضوابط دانشگاه امکانپذیر خواهد بود.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

جهت دریافت اطلاعات کامل برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم ۹۶ و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه، انتخاب رشته ای آگاهانه واطلاع از مراکز علمی کاربردی هر شهر و بازار کار هر رشته با مشاوران متخصص درخت دانش با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کدگیری تماس بگیرید و ثبت نام خود را انجام دهید.

 

 

 

هیچ نظری وجود ندارد