مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

تاریخ ارسال نوشته: 4 سپتامبر 2017
نتایج تکمیل ظرفیت نیمه متمرکز و فرهنگیان

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۹۷

تکمیل ظرفیت چیست؟(مطالعه مقاله)

چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ بهمن ماه هستند؟(تمام افراد واجد شرایط و حتی افرادی که کنکور ۹۷ شرکت نکرده اند)

میزان تاثیر سهمیه ها در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ نیمسال دوم به چه میزان می باشد؟(مطالعه مقاله)

زمان اعلام دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷ نیمسال دوم و بدون کنکور سراسری چه زمانی است؟(۱۵ دی ماه ۹۷)

رتبه قبولی در تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷ چه رتبه هایی هستند؟(با ۲۰۰۰۰ تجربی در تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷ چه رشته ای پذیرش خواهیم شد)

سوال پرتکرار: تکمیل ظرفیت پرستاری و رشته های پیراپزشکی و رتبه لازم برای قبولی در این رشته ها؟؟

نحوه ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ چگونه است؟

لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷بر اساس سوابق تحصیلی را از کجا می توانیم دریافت کنیم؟(مشاوره تحصیلی درخت دانش)

و …???

تعداد زیادی از این سوالات دغدغه های داوطلبان کنکور سراسری ۹۷ برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری نیمسال دوم می باشد. برای دریافت پاسخ سوالات می توانید مطالب زیر را به دقت مطالعه بفرمایید.

زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری بهمن ماه ۹۷-۹۸ اعلام شد

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم ۹۷ که بر اساس شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری نیمسال دوم بهمن ۹۷ و معدل کتبی دیپلم می باشد در تاریخ ۲۵ دی ماه ۹۷ دفترچه بدون کنکور سراسری منتشر خواهد شد.

داوطلبین واجد شرایط برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری نیمسال دوم ۹۷-۹۸،  لیست رشته های بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه سراسری، پذیرش بدون کنکور رشته های پیراپزشکی دانشگاه سراسری و معدل لازم برای ورود به هر کدام از دانشگاه ها می توانند با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت با مشاوران مجرب درخت دانش تماس حاصل نماید.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸  و همچنین دفترچه پذیرش براساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۹۷ می توانید بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

تکمیل ظرفیت سراسری چیست؟

دانشگاه های دولتی و غیر دولتی معمولا هر سال برای پرکردن صندلی های خود اقدام به انتخاب رشته مجدد به عنوان تکمیل ظرفیت انجام می دهند. تکمیل ظرفیت بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته سراسری اعلام خواهد شد، این در حالی است که کنکور سراسری ۹۷ در دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد به حالت تجمیع درآمده و نکته قابل توجه این است که تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ فقط برای رشته پیراپزشکی و پزشکی اعلام خواهد شد.

تکمیل ظرفیت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

در پاسخ به سوال پرتکرار تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ به چه کسانی تعلق خواهد گرفت:

تکمیل ظرفیت به داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ خود موفق نشدند و نتوانستند رشته ای را مورد پذیرش قرار بگیرند و یا پذیرش شده اند و به رشته ی انتخابی خود علاقه ای ندارند و قصد دارند شانس خود را برای قبولی در کنکور سراسری ۹۷ امتحان نمایند تعلق می گیرید.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۹۷

تکمیل ظرفیت برای داوطلبانی است که در کنکور سراسری سال۹۷ شرکت کرده اند و برای آنها کارت ورود به جلسه صادر شده است. تکمیل ظرفیت برای تمامی داوطلبانی که در کنکور قبول شده اند امکان انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت را فراهم کرده و داوطلبانی که چه در رشته ای قبول شده اند و چه نشده اند می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

در صورتی که داوطلبانی که انتخاب رشته موفق داشته اند و در تکمیل ظرفیت شرکت کنند، در صورت عدم قبولی در تکمیل ظرفیت، هیچ چیزی را ازدست نداده اند و فقط شانس خود را برای انتخاب رشته یا دانشگاه بهتر امتحان کرده اند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ( شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۹۷ )

تکمیل ظرفیت به افرادی تعلق می گیرد که در انتخاب رشته یا دقت نکرده اند و انتخاب رشته بدی داشته اند و یا برای زمانی است که حتی در رشته مورد نظر قبول نشده اند و این یک فرصت دوباره برای انتخاب رشته صحیح در کنکور است تا بتوانند مزد زحمات چند ساله خود را به خوبی دریافت کنند. انتخاب رشته بطور کلی یک پروسه با دقت است و اگر در انتخاب رشته دقت لازم را به عمل نیاورید، احتمال اینکه در آینده از رشته تحصیلی خود راضی نباشید بسیار است.

مقاله های پربازدید مرتبط با تکمیل ظرفیت ۹۷ را می توانید مطالعه نمایید(بر روی لینک های رنگی کلیک نمایید)

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

کارنامه محرمانه کنکور سراسری ۹۷

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

زمان اعلام دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷

طبق اطلاعات بدست آمده از سازمان سنجش، دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ در تاریخ ۳۰ آبان ماه منتشر  شد. تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری با تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد متفاوت خواهد بود به طوری که دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری منتشر خواهد شد و به صورت پی دی اف در اختیار شما دوستان قرار خواهد گرفت در حالی که دانشگاه آزاد برای تکمیل ظرفیت ۹۷ خود فقط  رشته های پزشکی و پیراپزشکی را ارائه داد.

نحوه ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ۹۷(شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری)اخرین قطعه پازل کنکور سراسری خواهد بود، پس با توجه به ظرفیت های موجود رشته ها و همچنین تمرکز زیاد در هنگام انتخاب رشته خود، از وجود اشتباهات جلوگیری بفرمایید. اولویت های انتخابی شما در تکمیل ظرفیت مهم است در صورتی که اولویت های بعدی خود را در تکمیل ظرفیت بخواهید امکان اعتراض برای نتایج تکمیل ظرفیت نخواهید داشت.

لیست رشته های تکمیل ظرفیت سراسری

در واقع برای همه سوال پیش می آید که چه رشته های برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ ارائه خواهند شد، نکته قابل توجه این است که رشته های پزشکی و پیراپزشکی ها خودگردان و مازاد ظرفیت در میان این رشته ها خواهند بود.

رشته های دیگر نسبت به صندلی های خالی دانشگاه اعلام ظرفیت خواهند شد یعنی بعضی از واحدها صندلی های بیشتری برای اعلام پذیرش خواهند داشت و این بستگی به شرایط دانشگاه ها و همچنین افزایش ظرفیت این واحد ها دارد.

تعداد زیادی از دوستان ثبت نام خود را در واحدهای مازاد و پردیس های خودگردان انجام نداده اند و همین مورد باعث شده است که صندلی خالی زیادی برای رشته های مذکور داشته باشیم. تعداد زیادی از دوستان دفترچه تکمیل ظرفیت دولتی سال ۹۶ را دریافت کرده اند که این کار اشتباهی است و با تکمیل ظرفیت روزانه ۹۷ کاملا متفاوت می باشد.

درصد و احتمال قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

( شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری )

در رابطه با احتمال و درصد قبولی در تکمیل ظرفیت در رشته مورد نظر خودتان باید عرض کنیم که درصد قبولی بسته به تقاضای داوطلبان کنکور درباره یک رشته متفاوت است و اما ناامید نباشید چون بارها مشاهده شده که داوطلبان از جمله خود بنده توانستم در رشته مورد نظر خودم که در انتخاب اول قبول نشده بودم حتی در یک دانشگاه بالاتر قبول شوم. البته نکته قابل توجه این است که دانشگاه آزاد بعد از اعلام تکمیل ظرفیت خود برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی تعداد زیادی از داوطلبان را مورد پذیرش قرار داد و همچنین از طرف مقابل بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم بهمن ۹۷-۹۸ و بدون کنکور پیام نور باعث شد که تعداد زیادی از متقاضیان رشته های غیر پزشکی به حالت بدون کنکور برای وردی مهرماه اقدام کرده و مورد پذیرش واحدهای دانشگاهی قرار گرفته اند.

نحوه پیگیری نتیجه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

داوطلبان عزیز، به منظور پیگیری نتیجه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ ، به سایت اینترنتی سازمان سنجش وارد شوید و سپس از سمت راست گزینه کنکور سراسری را انتخاب کنید و سپس بر روی لینک اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود(شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری) ، اطلاعات خود اعم از کد داوطلبی و شماره پرونده و سایر مشخصاتی را که میخواهد وارد نمایید و نتیجه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را مشاهده نمایید.

چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۷ هستند؟

تنها شرط مجاز بودن در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری۹۷ حضور در جلسه ی کنکور و داشتن شماره پرونده و شماره داوطلبی می باشد.
انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را بهتر است کسانی انجام دهند که از قبولی اولیه خود راضی نیستند و در بین کد رشته های دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سازمان سنجش، دانشگاهها و رشته های بهتری از قبولی اولیه خود پیدا می کنند. همچنین تمامی کسانی که قبول نشده اند نیز می توانند از این شانس مجدد استفاده کنند.

آیا درصورت قبولی در رشته مورد نظر در تکمیل ظرفیت روزانه، باید از رشته قبلی انصراف دهیم(شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری)؟

درصورتی که در تکمیل ظرفیت قبول شوید ، دیگر نمیتوانید رشته قبلی را ادامه دهید و حتما باید انصراف دهید. طبق اطلاعیه جدید سازمان سنجش افرادی که برای تکمیل ظرفیت خود اقدام می کنند در صورتی که قبلا مورد پذیرش واحد دانشگاهی قرار گرفته باشند، می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند اما در صورت پذیرش در تکمیل ظرفیت حتما باید ثبت نام خود را در واحد قبولی مربوطه در تکمیل ظرفیت ثبت نام کنند.

تکمیل ظرفیت پرستاری و رشته های پیراپزشکی

با توجه به افزایش پذیرش رشته های پیراپزشکی و پرستاری در دانشگاه آزاد تعداد زیادی از داوطلبان انتخاب های خود را در دانشگاه آزاد به انجام رسانیده و در واحد آزاد ثبت نام انجام داده اند، و این منجر به این موضوع می شود که پذیرش برای رشته های مذکور افزایش یافته و متقاضیان عزیز تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷ برای انتخاب های خود از این رشته ها استفاده نمایند.

برای دریافت نمره تراز و رتبه قبولی رشته پرستاری و پیراپزشکی می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

رتبه قبولی پرستاری در تکمیل ظرفیت

(با اعلام ثبت نام تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷ مشاوران درخت دانش با انتخاب رشته واقع بینانه و اولویت بندی بر اساس علائق و بازار کار رشته ها بهترین انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت برای شما انجام خواهند داد. کافی است انتخاب رشته تکمیل ظرفیت خود را به ما بسپارید)

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را می توانید با مشاوران تحصیلی درخت دانش تجربه کنید.

مشاوره غیر حضوری با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت بدون نیاز به گرفتن کد در تمام نقاط کشور

مشاوره حضوری خود را می توانید با شماره تلگرام ۰۹۰۳۳۸۰۶۱۹۶ رزرو نمایید.

میزان تاثیر سهمیه ها در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ بسیار اهمیت دارد. بطور مثال یکی از داوطلبان که رتبه ۴۵ هزار را در کنکور داشت ، در یکی از بهترین دانشگاههای دولتی  کشور مشغول درس خواندن است، به همین دلیل سهمیه ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور دولتی بسیار مهم است و شانس قبولی را تراز پایین را هم افزایش میدهد. اما با توجه به بررسی های انجام شده ، سهمیه بسیج در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ تأثیر فراوانی ندارد و تنها یک امتیاز در دانشگاه آزاد است. داوطلبانی که از سهمیه ۵ درصد و ۲۵ درصد استفاده نموده در تکمیل ظرفیت هم برای دوستان لحاظ خواهد شد.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

تکمیل ظرفیت سراسری در تاریخ مذکور به مدت ۶ روز به طول خواهید کشید، اما برای دریافت نتایج تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ باید تا بهمن ماه ۹۷ صبر داشته باشید. نکته قابل توجه این است که بدلیل به تاخیر افتادن اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ دوستان توجه داشته باشند که از برنامه ریزی درسی کنکور ۹۷ خود چشم پوشی نکنند. انتخاب رشته تکمیل ظرفیت خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید.(شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری)

دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور سراسری ۹۷

داوطلبان و متقاضیان تکمیل ظرفیت روزانه ۹۷ در صورتی که شماره داوطلب و شماره پرونده ثبت نام خود را به فراموشی سپرده اند می توانند. به بند زیر توجه نمایند:

در صورتي كه در بازه زمانی دریافت کارت ورود به جلسه آزمون يا اعلام نتايج آزمون ها به شماره پرونده، شماره داوطلبي، شماره سریال ثبت نام و … دسترسی ندارید يا آنها را فراموش کرده اید، پس از عضویت و ورود به سیستم، در زمان ارسال درخواست جديد، پس از انتخاب آزمون و سال م(ربوطه، درخواست با عنوان “دريافت شماره پرونده یا داوطلبی” را انتخاب كنيد تا فرم مربوطه براي شما نمايش داده شود.
در اين فرم در صورت صحت و مطابقت مشخصات فردي ثبت شده در سامانه پاسخگويي با اطلاعات مندرج در پايگاه داده ازمون، بلافاصله، شماره پرونده، شماره داوطلبی و سایر اطلاعات مورد نیاز توسط سیستم در پاسخ به درخواست شما اعلام مي شود.

تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری

فرصتی برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند و یا نتوانسته اند در کنکور سراسری ۹۷ نتیجه دلخواه خود را کسب کنند و غیر مجاز بوده اند.
علاوه بر تکمیل ظرفیت در رشته هایی که پذیرش بر اساس شرط شرکت در کنکور یعنی بر اساس کارنامه نتایج کنکور می باشد، برای گروه دیگر هم یعنی کسانی که تمایل دارند در تکمیل ظرفیت در رشته هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است، شرکت نمایند اعلام شد.

لیست رشته های ریاضی در تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی

اقتصاد کشاورزی، ریاضیات و کاربردها، فیزیک، علوم کامپیوتر، آمار، کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندسی پزشکی، شیمی کاربردی، مهندسی شهرسازی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوافضا، مهندسی مواد و متالورژی و..
برای اطلاع از لیست رشته های رشته تجربی و همچنین انسانی،هنر و زبان خارجه در تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷ با مشاوران درخت دانش در تماس باشید.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

گفتیم که اولین قدم برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور، دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ و اطلاع از لیست رشته ها و ظرفیت رشته های ارائه شده می باشد. پس از این مرحله داوطلبان باید کارنامه سبز کنکور سراسری ( کارنامه نهایی ) را دریافت کنند تا فاصله رتبه خود با رتبه آخرین نفر قبولی در رشته های مورد نظر خود را تخمین بزنند و سپس بر اساس اولویت بندی خود فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایند.

مشاوران درخت دانش برای دریافت شماره داوطلبی، شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام (در صورت گم کردن شماره داوطلبی) با دوستان عزیز همراه خواهند بود.

برای دریافت دفترچه می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

مشاوره تحصیلی درخت دانش(شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری)

مشاوران و کارشناسان درخت دانش در گذاشتن آخرین قطعه پازل کنکور سراسری ۹۷ که تکمیل ظرفیت دولتی و شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری می باشد در خدمت شما دوستان عزیز خواهند بود. دوستان عزیز برنامه ریزی درسی کنکور ۹۷ را از مشاوران ما می توانید دریافت نمایید. برنامه ریزی درسی کنکور ۹۸ را با پویش های هفتگی و ماهانه درخت دانش همراه باشید. برای ارتباط با مشاوران و کارشناسان درخت دانش می توانید با شماره تلفن دیجیتال ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن کد ارتباط برقرار نمایید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

296 نظر