مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تاریخ ارسال نوشته: 4 سپتامبر 2017
تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی و پیراپزشکی

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهر _ بهمن ۹۷

در این مقاله سعی بر این داریم به تعداد سوالاتی که دانشجویان داوطلب تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷-۹۸ با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ کامل بدهیم:

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ چیست؟

زمان دقیق شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ نیمسال دوم چه تاریخی است؟(بهمن ۹۷)

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ شامل چه کسانی می شود و تکمیل ظرفیت ذخیره به چه کسانی تعلق نمی گیرد؟(ابتدای مقاله)

انتقالی و یا تغییر رشته با تکمیل ظرفیت آزاد ۹۷ امکان پذیر می باشد؟

نحوه، ویرایش انتخاب رشته و شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ چگونه است؟

تراز نمره قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد به تفکیک رشته و دانشگاه؟(تماس با مشاوران انتخاب رشته تخصصی تکمیل ظرفیت آزاد درخت دانش)

آیا برای نیمسال دوم دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت داریم؟(مطالعه مقاله)

و …؟؟

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ چیست؟

زمانی که تعداد ثبت نامی ها و متقاضیان رشته های دانشگاه آزاد ۹۷ پایین باشد و یا دانشگاه آزاد در رشته مورد نظر افزایش ظرفیت انجام بدهد، داوطلبین می توانند با انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزاد ۹۷ در پر کردن صندلی های خالی ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت انجام دهند.

به عنوان مثال ۱: اگر ظرفیت دانشگاه در رشته های پیراپزشکی مانند پرستاری ۴۵ نفر باشد، احتمال این وجود دارد که بعضی از این داوطلبین ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد انجام داده اند و حال به هر دلیلی برای ثبت نام حضوری اقدام ننموده اند.

به عنوان مثال ۲: احتمال این وجود دارد که خود دانشگاه آزاد در رشته های تکمیل ظرفیت افزایش ظرفیت نموده، و داوطلبان بیشتری را به علاوه دانشجویانی که حداقل نمره قبولی را در شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ کسب کرده اند را مورد پذیرش قرار دهد.

در این حالات می توان جای خالی در رشته ها را به وجود آورد و برای تکمیل کردن ظرفیت این جای خالی ها از تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد استفاده نمود.

زمان شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهر و بهمن ۹۷-۹۸

یک سال تحصیلی شامل دو نیمسال و هر نیمسال شامل یک تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد خواهد بود، این بدین معناست که ما هم در مهر ماه و هم در بهمن ماه زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد داریم.

بر اساس تکمیل ظرفیت آزاد پارسال در مقطع کارشناسی نیمسال اول مهر ماه ۹۷، امسال نیز زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷  نیمه دوم مهر ماه می باشد.

و همچنین تکمیل ظرفیت آزاد در نیمسال دوم بهمن ماه ۹۷-۹۸ در اواخر آذر ماه ۹۷ می باشد.

و حال این سوال پیش خواهد آمد که:

داوطلبان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ از کی سر کلاس میروند؟

“شروع کلاس ها در بعضی از رشته های تکمیل ظرفیت مهر ماه ۹۷ در نیمسال دوم تحصیلی یعنی از بهمن ماه آغاز خواهد شد”

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ شامل چه کسانی می شود و به چه کسانی تعلق نمی گیرد؟

در شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، داوطلبانی که در انتخاب رشته سراسری دانشگاه آزاد ۹۷ شرکت نموده اند، و دارای شناسه انتخاب رشته می باشند می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند.

حال این سوال برای داوطلبان پیش خواهد آمد که شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کدام است؟

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کد دسترسی به تراز نمره کارنامه ای دانشگاه آزاد در کنکور ۹۷ می باشد، کد شناسه انتخاب رشته ۷ رقمی بوده و در انتهای کارنامه کنکور سراسری ۹۷ درج شده است.

انتقالی و یا تغییر رشته با تکمیل ظرفیت آزاد ۹۷ امکان پذیر می باشد؟

بله، در مواردی که داوطلب در انتخاب رشته سراسری آزاد ۹۷ خود در رشته ای که پذیرش خواهد شد علاقه ای به رشته نخواهد داشت و یا به هر علتی نمی تواند در آن شهر و رشته ادامه تحصیل نماید، در این حالت می تواند برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت نموده و بر اساس تراز نمره بالایی که دارد می تواند رشته و دانشگاه خود را از تریق تکمیل ظرفیت تغییر دهد.

برای انتخاب رشته صحیح بر اساس تراز نمره قبولی رشته و دانشگاه ها برای سال ۹۷ دانشگاه آزاد و همچنین بالا بردن شانس قبولی با انتخاب رشته منطقی، شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزاد و نحوه اولویت بندی می توانید با مشاوران انتخاب رشته درخت دانش از طریق شماره گیری شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل) تماس حاصل نمایید.

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷

۱- هر داوطلب حق دارد حداکثر ۲۰ رشته محل در داخل گروه آموزشی ای که در آن کنکور داده است را در فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ وارد کند. پس بنابراین کسانی که کنکور ریاضی داده اند تنها حق دارند از رشته محل های گروه آموزشی ریاضی انتخاب خود را انجام دهند و داوطلبان گروه های آموزشی نیز همینطور.

۲- اگر داوطلب در اعلام نتایج نهایی شهریور ماه هم در یک دانشگاه غیر آزاد ( به واسطه انتخاب رشته در سایت سنجش) و یک دانشگاه آزاد به واسطه انتخاب رشته در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد قبول شده باشد نیز می تواند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کند فقط باید به این نکته توجه داشته باشد که اگر در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهر و بهمن ثبت نام نماید.

۳- ترتیب انتخاب ها در انتخاب رشته و شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد تنها باید بر اساس اولویت علاقه هر دانش آموز باشد و نه ترس از شانس قبولی

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد ۹۷

بعد از اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد مشخص شود که در یک دانشگاه قبول شده است دیگر انتخابی که در شهریور ماه در هر دانشگاه آزاد قبول شده بودید لغو می شود و در دانشگاهی حق ثبت نام دارد که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قبول شده باشد. اما قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ارتباطی به قبولی در دانشگاه غیر آزاد ندارد و حتی اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قبول شده باشد باز هم قبولی  شهریور در دانشگاه سراسری به قوت خود باقی است.

“ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷-۹۸ خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید”

شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷

مهم نیست که داوطلب در انتخاب رشته مرداد ماه شرکت کرده باشد یا خیر. این اتفاق برای خیلی ها پیش آمده است که مرداد ماه که نتایح اعلام شد خیلی ها از نتیجه خود رضایت نداشتند و کلا انتخاب رشته نکردند. حال این سوال پیش می آید که آیا می شود الان در ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ شرکت کنند یا خیر؟ در پاسخ باید گفت بله. همان طور که داو.طلب در جلسه کنکور سراسری حضور داشته است  و برایش کارنامه صادر شده است پس می تواند در انتخاب رشته دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کند.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷

ترتیب انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باید بر اساس علاقه داوطلب صورت بگیرد نه بر اساس شانس قبولی.در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چون درواقع اخرین تیری است که دانش آموز می تواند به سمت هدف نشانه بگیرد استرسش بالاتر می رود و با خود فکر می کند انتخاب هایی را وارد لیستش کند که ریسکش کمتر باشد. داوطلب می تواند چند انتخاب اولیه  را خوشبینانه درنظر بگیرد

در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ از بین انتخاب هایی که وجود دارند باید آنهایی انتخاب شوند که نسبت به تزازخوشبینانه محسوب می شوند . سپس باید در فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چند انتخاب منطقی و در نهایت چند انتخاب بدبینانه وجود داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ با مشاوران ما در تماس باشید.

فرصت انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان ذخیره رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد آغاز شد

دانشگاه آزاد در راستای حفظ و صیانت از حقوق داوطلبان و به جهت رعایت عدالت در پذیرش دانشجو، پیرو اعلام نتایج نهایی ذخیره دانشگاه آزاد رشته های گروه علوم پزشکی در ۲۳ مهرماه ۹۷ و عدم تکمیل ظرفیت ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرصت مجددی را برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد فراهم کرده است.

تکمیل ظرفیت ذخیره دانشگاه آزاد رشته های پزشکی مهر ماه ۹۷ به چه کسانی تعلق می گیرد؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد رشته های پزشکی به آن دسته از داوطلبان ذخیره اعلام شده در ۱۱ مهرماه که در مهلت تعیین شده نسبت به تکمیل فرم شماره ۱۵ اقدام کرده و در هیچ یک از اعلام نتایج قبلی موفق به پذیرش قطعی نشده اند تعلق می گیرد.

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ذخیره دانشگاه آزاد ۹۷

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مهر ماه ۹۷ از تاریخ دوشنبه ۷ آبان ماه تا چهارشنبه ۹ آبان ماه به سایت ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مراجعه و نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

و حال این سوال برای داوطلبین تکمیل ظرفیت رشته های دانشگاه آزاد ۹۷ پیش می آید که:

اعلام نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ذخیره دانشگاه آزاد کی اعلام خواهد شد؟

نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ این مرحله پنج شنبه ۱۰ آبان ماه اعلام خواهد شد.

“انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد رشته های پزشکی و پیراپزشکی خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید”

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

7 نظر