hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

شرایط تحصیل در اتریش No ratings yet.

شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش به شرایط افراد بستکی دارد، افرادی که قصد مهاجرت و یا حتی در پی دریافت ویزا برای کشورهای خارج هستند باید ضوابط و قوانینی را رعایت کنن و از این قوانین آگاه باشند.

در صورتیکه متخصصین برای اقتصاد داخلی دارای توانایی زیادی باشند می توانند بدون داشتن پیشنهاد کار به راحتی حدود ۶ ماه در اتریش اقامت داشته باشند . همانطور که بیان شد شرایط تحصیل در اتریش متناسب با هر شخص و دارا بودن شرایط تحصیلی ، شغلی و … متفاوت خواهد بود و هر شخص در هر موقعیتی که می باشد می تواند از شرایط تحصیل در اتریش متناسب با شرایط خود استفاده نماید.

شرایط تحصیل در اتریش در هر مقطع تحصیلی نیز متفاوت می باشد و هر کدام دارای طول دوره تحصیلی ، زبان و هزینه های تحصیل ، زمان شروع به تحصیل متفاوت می باشد به عنوان مثال دانشجویی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش باشد مدت زمان تحصیل وی ۳ سال می باشد و زبان تحصیل وی نیز آلمانی می باشد و هزینه ی تحصیل دانشجو بسته به رشته تحصیلی وی که از زیر شاخه های مهندسی و یا علوم پایه و یا علوم انسانی باشد متفاوت می باشد.

شرایط تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف

یکی از شرایط تحصیل در اتریش آشنایی کامل با زبان آلمانی می باشد در این حال افرادی وجود دارند که تمایل به گذراندن زبان آلمانی در کشور اتریش را دارند ، دوره آموزشی زبان آلمانی در اتریش طی ۲ سال به طول می انجامد البته لازم به ذکر است که هزینه آموزش زبان آلمانی در کشور اتریش در طی هر ۳ ماه ۴۱۰ یورو می باشد.

یکی از نکات مهمی که در آموزش هر زبان می توان به آن اشاره نمود زندگی در کشوری است که شخص تصمیم به آموزش آن زبان را دارد ، صحبت با مردمانی که به زبان آلمانی صحبت می کنند و زندگی در کشوری که اکثریت افراد به زبان آلمانی واقف هستند سبب می گردد که بازه ی زمانی یادگیری زبان بسیار بسیار کوتاهتر از زمان در نظر گرفته جهت آموزش شود ، بنا بر آنچه ذکر شد مدت زمان آموزش زبان آلمانی در اتریش حدودا” یک سال برآورد شده که در طی این مدت زمان شخص به راحتی تسلط کافی و لازم را جهت تحصیل در مقطع مورد نظر خود به دست خواهد آورد .

البته لازم به ذکر است که جزء شرایط تحصیل در اتریش در مقاطع فوق و دکتری مسلط بودن به زبان انگلیسی می باشد از جمله شرایط تحصیل در اتریش دریافت ویزای تحصیلی از کشور اتریش می باشد . تمام دانشجویانی که در ایران به تحصیل مشغول بوده اند می بایستی ریز نمرات خود را به همراه گواهی صادره از دانشگاه برای دانشگاه مقصد خود در اتریش ارسال نمایند به گونه ای که این گواهی نشان دهنده عدم محدودیت برای ادامه تحصیل دانشجو را بیان نماید .

دوره پیش دانشگاهی

و اما دوره پیش دانشگاهی از جمله شرایط تحصیل در اتریش  برای بعضی متقاضیانی که موفق به اخذ پذیرش شده اند می باشد و در این قسمت از مبحث شرایط تحصیل در اتریش می پردازیم به اینکه چه افرادی ملزم به گذراندن این دوره می باشند ؟

تمام متقاضیانی که نمره کسب شده آنها در دروس تخصصی رشته خود بسیار پایین باشد و نیز تمام متقاضیانی که به زبان آلمانی آشنا نباشند می بایست یک دوره ۱ تا ۲ ساله برای پیش دانشگاهی را بگذرانند .

پیش از اقدام به مهاجرت می بایست تمامی موارد را لحاظ نماید به شرح ذیل می باشد :

 (1زبان تدریس در تحصیل در اتریش:

تدریس در دانشگاه های اتریش، ملزم فراگیری زبان آلمانی و انگلیسی می باشد. زیرا زبان اول برای تدریس در این کشور زبان آلمانی می باشد. با انتخاب دانتشگاه مناسب و فراگیری زبان آلمانی می توانید آینده شغلی و کاری خود را تضمین کنند.

۲) امنیت در تحصیل در اتریش :

دومین مسئله مهم در تحصیل اتریش، مساله امنیت در تحصیل می باشد چرا که خیلی از افراد در زندگی و تحصیل خود درکشور مورد نظر اهمیت زیادی می دهند و در واقع بهترین کار را انجام می دهند. تحصیل در اتریش این امنیت را ایجاد کرده و از بابت آن افراد مشکل خاصی نخواهند داشت.زیرا کشور اتریش از این بابت یکی از کشورهایی می باشد که دارای بیشترین امنیت وجایگاه اجتماعی بالا می باشد.

دومین مسئله مهمی که در شرایط تحصیل در اتریش بیان می شود و پیش از اقدام به مهاجرت می بایست مورد توجه قرار گیرد امنیت در کشور مقصد می باشد ، تمام متقاضیانی که تصمیم به مهاجرت به خارج از کشور را دارند عمدتا” از خانواده هایی هستند که  دارا بودن امنیت از جمله ملاک های اصلی برای انتخاب یک کشور محسوب می گردد

۳) دارا بودن بیشترین کیفیت امکانات در برابر هزینه های صورت گرفته :

کشور اتریش یکی از کشورهایی است که از لحاظ امکانات در درجه ی عالی می باشد. بعضی از افراد در کشورهایی به تحصیل خود ادامه می دهند و همچنین هزینه هایی را هم پرداخت می کنند، در حالی که واقعا از امکانات خاصی بهره مند نمی باشند، و همین موضوع باعث می شود افراد انگیزه خود را برای ادامه تحصیل در خارج و در مقاطع بالاتر از دست بدهند در حالی که با انتخاب خوب کشور مقصد خود می توانند انگیزه بیشتر و آینده بهتری داشته باشند. کشور اتریش از جمله کشورهایی می باشد که از نظر امکاناتی نظیر کیفیت خوابگاه های مطلوب و یا امکانات ورزشی و یا بهداشتی نیز در مبحث امکانات در درجه عای قرار دارد. برای مثال تعداد اندکی از مزایای تحصیل در اتریش را ذکر خواهیم کرد.

  1.  وجود اینترنت رایگان
  2.   وجود سایت های کامپیوتری با دارا بودن بیشترین امکانات و بالاترین کیفیت
  3.  وجود کتابخانه های الکترونیکی متمایز
  4.  وجود بیشترین امکانات ورزشی در حد بی نظیر و مطلوب .

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

توسط | 2017-09-14T11:10:23+00:00 فوریه 23rd, 2017|تحصیل خارج از کشور|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.