مطالب تصادفی

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 98 آغاز شد مطالعه مقاله)...

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه

تاریخ ارسال نوشته: ۱۲ شهریور ۱۳۹۷
شرایط انصراف از دانشگاه روزانه

انصراف از دانشگاه روزانه تا چندین سال قبل دغدغه خیلی از داوطلبان کنکور و دانشجویان دانشگاه روزانه و دولتی و حتی دانشگاه آزاد بوده است و به نحوی که دانشجویان به دلیل عدم آگاهی از شرایط انصراف از دانشگاه روزانه و شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری ۹۸ سال بعد آگاه نبودند و مجبور شدند رشته ای که مورد علاقه خود ندارند را ادامه داده و بعدا پشیمان باشند که چرا از اول شرایط انصراف از دانشگاه روزانه، و یا رفع محرومیت از کنکور را نمی دانستند.

دراین پست به شرایط انصراف از دانشگاه روزانه، نحوه ثبت نام کنکور ۹۸، انصراف دانشگاه دولتی روزانه شامل چه افرادی می شود و نحوه انصراف از دانشگاه روزانه ۹۷ چگونه است؟ می پردازیم.

خبر فوری: ثبت نام کنکور ۹۸ تمامی رشته ها (نظام جدید و نظام قدیم) تمدید شد، از فردا ۱۹ اسفند ماه ۹۷ تا ۲۲ اسفند ماه ۹۸ مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ داریم، لطفا برای اطلاع از نحوه ثبت نام، برنامه ریزی کنکور ۹۸ و انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ با مشاوران درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و برای ورود بدون کنکور به دانشگاه بر روی لینک ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور نیمسال اول مهر ۹۸ کلیک نمایید.

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه

انصراف از دانشگاه روزانه شامل چه کسانی می شود؟

دانشجویان دوره روزانه که قصد انصراف از دانشگاه روزانه و شرکت دوباره و ثبت نام کنکور ۹۸ را دارند به چهاردسته تقسیم می شوند:(شرایط انصراف از دانشگاه روزانه)

  1. دسته اول: در صورتی که دانشجویی پس از انتخاب رشته ۹۸ در دانشگاه و رشته ی روزانه پذیرفته شود و پس از قبولی, از انتخاب رشته خود پشیمان شده و در رشته ای که پذیرفته شده است ثبت نام ننماید باز هم به دلیل اینکه مانع قبولی فرد دیگری در آن رشته و دانشگاه شده و خود نیز در آن رشته تحصیل ننموده نمی تواند در کنکور سراسری ۹۹ بعد شرکت نماید.
  2. دسته دوم: در صورتی که داوطلبی در رشته روزانه پذیرفته شود و در آن ثبت نام نماید, اما در کلاس ها حاضر نشود. این غیاب او منزله انصراف از تحصیل است و در این صورت نیز داوطلب نمی تواند در کنکور سراسری ۹۸ شرکت نماید.
  3. دسته سوم: در صورتی که دانشجویی در رشته ای روزانه پذیرفته شود و ثبت نام نماید و وارد دانشگاه شود ولی در ترم های اول یا دوم اقدام به انصراف از تحصیل نماید باز هم نمی تواند در کنکور ۹۸ شرکت نماید و مشمول محرومیت یک ساله از کنکور سراسری می شود.
  4. دسته چهارم: داوطلبانی که در دوره روزانه در مقاطع کارشناسی (ترم سوم و بعد از آن) کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل هستند و تصمیم به انصراف از تحصیل و شرکت دوباره در کنکور سراسری ۹۸ می نمایند. این داوطلبان می بایست حتما تا قبل از تاریخ ۳۰ بهمن ماه برای دانشجویان کارشناسی و ۱۰ دی ماه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا, فرم شماره۳, انصراف از تحصیل را پر کنند و تحویل دانشگاه دهند. یعنی در صورتی که قبل از تاریخ مقرر شده از دانشگاه خود انصراف دهند شرکت آن ها در کنکور ۹۸ بلامانع است.

برای اطلاعات بیشتر در باب انصراف از دانشگاه و درخواست رفع محرومیت کنکور سراسری، شرایط تحصیل مجدد در کنکور، هزینه رایگان دوبار تحصیل در دوره روزانه رشته های پزشکی را به مشاوران کنکوری درخت دانش بسپارید برای ارتباط غیر حضوری می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه ۹۸

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه سال ۹۷ هر داوطلب تنها یک بار در طول تحصیل خود در دوره روزانه می تواند اقدام به انصراف از دانشگاه دولتی نماید و پس از آن در کنکور سراسری شرکت و دوباره در دوره روزانه پذیرفته شود.

داوطلبان آقا در صورت انصراف از دانشگاه ۹۷ ممکن است دچار مشکل خدمت وظیفه سربازی شوند و در صورتی می توانند در کنکور سال بعد شرکت نمایند و از معافیت تحصیلی بهره ببرند که در ترم مجاز از تحصیل انصراف داده باشند و یا پس از انصراف هیچ گونه مدرکی اعم از کاردانی برای داوطلبان دوره کارشناسی دریافت نکرده باشند.

برای مطالعه پربازدیدترین مقاله های سایت جامع درخت دانش بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

رفع محرومیت از کنکور ۹۸

هزینه انصراف از دانشگاه روزانه ۹۷

در صورتی که دانشجوی دوره روزانه انصرافی درسال اول تحصیلی باشد لزومی به پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه روزانه به ازای انصراف از تحصیل و تحصیل در دوره روزانه دیگر نمی باشد.

اما در صورتی که داوطلب در ترم سوم یا بعد از آن باشد و در صورتی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع  روزانه در رشته ای دیگر باشد می بایست هزینه ای را بابت انصراف از تحصیل پرداخت نماید. که در پست هزینه انصراف از دانشگاه ۹۷ به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه مقطع کاردانی ۹۷

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه مقطع کاردانی در صورتی که تا تاریخ ۳۱/۶/۹۸ فارغ التحصیل شوند نیازی به انصراف از دانشگاه نخواهند داشت و می توانند در کنکور سراسری ۹۸ شرکت نمایند البته توجه داشته باشید که در صورتی می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند که در مقطع کاردانی در رشته های غیر پزشکی تحصیل کرده باشند و مشمول طرح نیروی انسانی نشوند اما در صورتی که مشمول این طرح شوند می بایست ابتدا طرح خود را بگذرانند و پس از آن شرکت آن ها در کنکور سراسری بلامانع است.

مشاوره شرایط انصراف از دانشگاه روزانه درخت دانش

مرکز مشاوره تحصیلی درخت دانش در تمامی ساعات شبانه روز پاسخگوی تمامی سوالات تحصیلی شما می باشد. شما می توانید با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت و بدون کد گیری از شرایط و نحوه  زمان انصراف از دانشگاه روزانه ۹۷ و شرایط انصراف از دانشگاه آزاد, شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور و سایر موسسات آموزش عالی و هزینه انصراف از دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد باخبر شوید.

برای عضویت در خبرنامه اینستاگرام درخت دانش بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

127 نظر