مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

سایت هدایت تحصیلی پایه نهم

تاریخ ارسال نوشته: 24 فوریه 2018
مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری 97

سایت هدایت تحصیلی پایه نهم ۹۸-۹۹

هدایت تحصیلی یکی از مهمترین موضوعات و تصمیمات دانش آموز در اولین انتخاب تحصیلی یعنی انتخاب رشته پایه نهم می باشد و به قدری با اهمیت است که تمامی دانش آموزان برای انتخاب در این مرحله نیاز به مشاوره تحصیلی رایگان و انتخاب مسیر درست یا همان هدایت تحصیلی پایه نهم دارند.

سایت هدایت تحصیلی پایه نهم همیشه یکی از پرتکرارترین سوالات خانواده ها و دانش آموزان بوده است که چه زمانی باید به این سایت مراجعه کنیم؟ چه مدارکی را باید ارسال کنیم؟ سوالات هدایت تحصیلی به چه صورتی می باشند؟ فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم کدامند؟ معرفی و نحوه ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم در این مقاله سعی داریم به پرسش های مهم دانش آموزان که با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفته اند هم به صورت کوتاه و هم به صورت مفصل پاسخ دهیم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

هدایت تحصیلی خود را به مشاوران مجرب درخت دانش بسپارید تماس از طریق شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و تلفن ثابت منزل)

زمان و مهلت مراجعه به سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم ۹۹-۱۴۰۰

یکی از سوالات دانش آموزان از مشاوران درخت دانش این است که تا چه زمانی مهلت داریم به سوالات آزمون رغبت و توانایی پاسخ دهیم و این سوالات چه تاثیری خواهند داشت؟ در جواب باید گفت که زمان ورود به سایت هدایت تحصیلی پایه نهم ۹۸/۱۱/۲۰ از ساعت ۰۰:۰۰ تا (۹۹/۰۱/۱۵) می باشد، لذا داوطلبان باید توجه نمایند در زمان مققر شده حتما به سایت همگام هدایت تحصیل پایه نهم که لینک آن در ادامه مقاله گذاشته شده است وارد و به سوالت پاسخی متناسب با رشته دلخواه (اولویت انتخابی) خود دهند.

“توصیه می شود برای مشاوره و نحوه پاسخ به سوالات مهم هدایت تحصیلی با مشاوران مجرب درخت دانش در ارتباط باشید”

داشبورد اصلی سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم ۱۳۹۹

سایت هدایت تحصیلی پایه نهم (سامانه همگام) دارای قسمت های مختلفی است که به ترتیب اهمیت شامل:

 1. آزمون های مشاوره ای
 2. هدایت تحصیلی
 3. آزمون آنلاین
 4. استعداد درخشان
 5. پرسش و پاسخ آنلاین
 6. انضباطی و تشویقی
 7. و …

که مهمترین قسمت آن آزمون های مشاوره ای که شامل ۳۲۰سوال می باشد که داوطلب باید از نمره ۱ الی ۵ به هرکدام از سوالات با توجه به اولویت بندی هدایت تحصیلی خود پاسخ دهد.

ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم

نحوه ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی به این صورت می باشد که دانش آموز با وارد کردن کد ملی ۱۰ رقمی همراه با وراد کردن رمز عبور (دریافتی از مدرسیه یا منطقه آموزش و پرورش) با ورود به سایت هدایت تحصیلی پایه نهم با آدرس: hamgam.medu.ir سایت همگام هدایت تحصیلی وارد شوند.

مشاوره هدایت تحصیلی، نحوه اولویت بندی! فاکتورهای انتخاب رشته، ریاضی؟انسانی یا تجربی، چرا رشته های فنی حرفه ای و کشف استعداد دانش آموز و نحوه پاسخ به سوالات آزمون مشاوره ای رغبت در سایت همگام می توانید با مشاوران مجرب هدایت تحصیلی درخت دانش با شماره گیری شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

پربازدید ترین مقالاط مرتبط با انتخاب مدرسه پایه نهم:(برای مطالعه کلیک نمایید)

ثبت نام مدارس شاهد ۹۸

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۸-۹۹

برای قبولی در اولویت اول هدایت تحصیلی پایه نهم باید چیکار کنیم؟

ما در اینجا درصد های تاثیر بر انتخاب اولویت ها را موردی توضیح خواهیم داد که دانش آموز اطلاع داشته باشد که هر کدام از قسمت های سایت هدایت تحصیلی پایه نهم چه درصد و امتیاز و در نهایت چه تاثیری بر انتخاب رشته پایه نهم وی دارد:

 1. نظر مشاور: با توجه به جمع‌ بندی موارد بالا و صحبت با دانش‌آموز و خانواده‌ اش انجام می‌شود و ۱۰ درصد از این ۱۰۰ امتیاز را شامل می‌شود.
 2. نحوه پاسخ به آزمون‌ های مشاوره‌ ای: سؤالات آن طوری طراحی شده تا تمام ابعاد دانش‌آموزان و رغبت واقعی و توانمندی‌ های‌شان را به طور کامل نشان دهد. این عامل ۳۰ درصد از امتیاز کل است.
 3. نظر دانش‌آموز: از دانش‌آموز نظرخواهی می‌شود و ۱۰ درصد از ۱۰۰ امتیاز کل به آن اختصاص دارد.
 4. نظر والدین: ۵ درصد از امتیاز کل به آن اختصاص داده شده است.
 5. نظر تمام معلم‌های دوره‌ی متوسطه:  که ۱۰ درصد کل را شامل می‌شود.
 6. کارنامه تحصیلی یا همان نمرات درسی: ۳۵ درصد مجموع امتیازهاست و با توجه به کارنامه‌های پایه‌ی هفتم و هشت و نهم، محاسبه می‌شود.

اولویت‌بندی رشته‌های تحصیلی بر اساس امتیاز کسب‌ شده‌ی شما از ۱۰۰ تعیین می‌شود

با ارتباط با مشاوران درخت دانش شانس قبولی در اولویت هدایت تحصیلی خود را افزایش دهید

مهمترین سوالات دانش آموزان هدایت تحصیلی پایه نهم همراه پاسخ(پرسش و پاسخ آنلاین)

 • هدایت تحصیلی چیست و چرا باید حتما از طریق مشاور تحصیلی انجام داد ؟(مطالعه کامل مقاله)
 • سوال خیلی مهم: رشته ای تجربی را انتخاب کنم یا ریاضی ؟ ( لیست رشته های تجربی با رتبه مورد نیاز )
 • تفاوت شاخه های فنی حرفه ای با کاردانش ؟( آیا زود تر می خواهیم وارد بازار کار شویم!)
 • معرفی پر طرفدارترین و پردرآمدترین رشته های فنی حرفه ای ؟( تماس با مشاوره تحصیلی درخت دانش)
 • شرایط انتخاب رشته پایه نهم به دهم رشته تجربی و رشته انسانی و .. چگونه است ؟
 • سوال پرتکرار: سامانه هدایت تحصیلی پایه نهم و سایت انتخاب رشته پایه نهم چه سایتی است ؟(بعد از مطالعه در انتهای مقاله لینک قرار داده شده است+سایت همگام)
 • حداقل معدل لازم برای قبولی در انتخاب رشته نهم و حد نصاب نمره دریافتی برای رشته های مختلف چگونه است ؟(معدل ۱۴)
 • زمان دقیق انتخاب رشته در پایه نهم به دهم چه زمانی می باشد ؟(مطالعه کامل مقاله)
 • آیا رشته های پزشکی بدون کنکور واقعیت دارد؟ (کلیک بر روی لینک مورد نظر رنگی برای داوطلبان متقاضی  زیر گروه تجربی)

در این مقاله سعی کرده ایم به این سوالات و سوال های زیادی که دانش آموزان پایه نهم در مورد انتخاب رشته با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفته اند مفصل پاسخ دهیم.

هدایت تحصیلی چیست ؟

هدایت تحصیلی، همانطور که از اسم آن مشاهده می کنیم به معنای راهنمایی و مشخص کردن یک مسیر برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف می باشد تا بر اساس آن دانش آموزان بتوانند بصورت آگاهانه شاخه و رشته تحصیلی خود و با چه نمره هایی در نهم متوسطه انتخاب رشته کنیم؟ را انتخاب کنند.
با توجه به رشد جمعیت و افزایش تمایل افراد به تحصیل در سطوح مختلف و تراکم و تنوع واحدهای درسی و ضرورت انتخاب مناسب مشاغل و حرفه‌ها و عوامل بسیار زیاد دیگر بحث هدایت تحصیلی از اهمیت بالا برخوردار است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ورود به سایت هدایت تحصیلی و زمان ثبت فرم ها و مشاوره بهترین رشته ها و پرکردن فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم، معرفی رشته های پردرآمد، کدام رشته را باید انتخاب کنیم تجربی بهتر است یا ریاضی و یا اصلا انسانی بازار کار بهتری دارد؟ با حجم زیاد داوطلبان رشته تجربی آیا از هر ۳۰ نفر یک نفر قبول خواهد شد!! ورود به سامانه سجا ۹۸ ثبت نام مدارس شاهد پایه نهم و .. شما می توانید سوالات خود را از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با مشاوران درخت دانش در میان بزارید و راهنمایی و مشاوره هدایت تحصیلی دریافت نمایید.

اهمیت مشاوره هدایت تحصیلی در انتخاب رشته پایه نهم

درست انتخاب کردن بر اساس نیازهای فعلی جامعه (بازارکار و نیروی انسانی )، علاقه داوطلب به رشته، اطلاع کامل داشتن از رشته های دانشگاهی هر کدام از رشته ها و … میتواند آینده هر داوطلبی را رقم بزند.

هدایت تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است چون دانش آموزان پایه نهم پر از انرژی، خلاقیت و استعدادهای نهفته هستند، که باید هر کدام از این استعدادها را کشف و باهمیت دانست و دانش آموز را در پی آن علایق و استعداد تشویق کرد، و راه درست و انتخاب صحیح را نشونش داد.

مشاوران درخت دانش با سابقه ای چند ساله در انتخاب رشته دبیرستان و پایه نهم، تشخیص انتخاب رشته درست برای هر داوطلب بر اساس معدل و استعداد دانش آموز و علاقه و … می توانند با انتخاب رشته ای منطقی و صحیح آینده شغلی و رضایت از رشته انتخابی را برای هر داوطلبی رقم بزنند.

“انتخاب رشته پایه نهم بکی از مهمترین تصمیمات یک دانش آموز در دوره تحصیل است که باید با اطلاعات کامل بگیرد”

سامانه هدایت تحصیلی پایه نهم ۹۸

برای ورود به سامانه و سایت هدایت تحصیلی نهم و همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر در باب مشاوره انتخاب رشته پایه نهم، رشته های نظری یا فنی؟ با چه نمره هایی اولویت بندی کنیم، پردرآمدترین رشته های دانشگاهی، معرفی رشته های دانشگاهی، فاکتورهای مهم انتخاب رشته نهم و … میتوانید:

در سراسر ایران بدون نیاز به گرفتن پیش شماره از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس بگیرید تا مشاوران مجرب و آگاه درخت دانش با انتخاب رشته ای صحیح و ساختن آینده ای با هدف بر اساس علایق و بازار کار رشته راهنمایی نمایند، و یا بر روی پربازدیدترین مقالات انتخاب رشته نهم درخت دانش زیر کلیک نمایید:

توجه: در صورت مشغول بودن خطوط و برقرار نشدن تماس ها به دلیل ترافیک تماس بالا لطفا مجددا تماس حاصل نمایید.

پردرآمدترین رشته فنی حرفه ای

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

سایت هدایت تحصیلی پایه نهم

سایت هدایت تحصیلی پایه نهم

انتخاب شاخه و رشته تحصیلی یا همان هدایت تحصیلی بر اساس ۶ مولفه تعیین شده که عبارتند از:

 • نظر دانش‌آموز: از دانش‌آموز نظرخواهی می‌شود و ۱۰ درصد از ۱۰۰ امتیاز کل به آن اختصاص دارد.
 • نظر والدین: ۵ درصد از امتیاز کل به آن اختصاص داده شده است.
 • نظر تمام معلم‌های دوره‌ی متوسطه که ۱۰ درصد کل را شامل می‌شود.
 • نتایج آزمون‌های مشاوره‌ای: سوالات آن طوری طراحی شده تا تمام ابعاد دانش‌آموزان و رغبت واقعی و توانمندی‌های شان را به طور کامل نشان دهد. این عامل ۳۰ درصد از امتیاز کل است.
 • نتایج عملکرد تحصیلی یا همان نمرات درسی: ۳۵ درصد مجموع امتیازهاست و با توجه به کارنامه‌های پایه‌ی هفتم و هشت و نهم، محاسبه می‌شود.
 • نظر مشاور: با توجه به جمع‌بندی موارد بالا و صحبت با دانش‌آموز و خانواده‌اش انجام می‌شود و ۱۰ درصد از این ۱۰۰ امتیاز را شامل می‌شود.

راهنمایی و هدایت تحصیلی دانش آموزان عزیز (هدایت تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم) باید بر اساس توانایی آنها، علاقه، بازار کار و پیش بینی و آینده نگری انجام خواهد شد و هیچ اجباری برای دانش آموزان به سمت رشته های خاص وجود ندارد؛ البته با توجه به شروطی همچون کف نمره برای برخی رشته ها لازم است دانش اموزان به توصیه های فرم هدایت تحصیلیشان دقت کنند. برای رشته‌هایی مانند علوم تجربی ، ریاضی، علوم انسانی، فنی وحرفه ای و شاخه کاردانش در گرایش‌های صنعت و کشاورزی، باید دانش آموز در برخی دروس متناسب با رشته موردنظر ، حداقل نمره تعیین شده را کسب کند وگرنه ثبت نام او در اولویت‌های چهارگانه صورت می‌گیرد.( سایت هدایت تحصیلی پایه نهم )

نکته مهم در انتخاب رشته پایه نهم:

نکته مهم در مشاوره انتخاب رشته نهم اگر هر یک از داوطلبان علایق، توانمندی های فردی، و از همه مهمتر خلاقیت های ذهنی خود را شناسایی کرده باشد و آنها را ملاک انتخاب رشته پایه نهم که می تواند سرنوشت هر یک از داوطلبان را رقم بزند قرار بدهد، در آینده در رشته انتخابی مورد علاقه حتما موفق خواهد شد.

وی افزود : شاخه نظری شامل معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم، شرایط انتخاب رشته تجربی در نهم، انتخاب رشته انسانی در نهم و معارف اسلامی است و شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش هم بیش از ۱۵۰ رشته ی تحصیلی مختلف دارد .

“فراموش نکنیم همه افراد موفق صرفا در یک رشته موفق نشدند”

هدف اصلی هدایت تحصیلی

هدف اصلی نظام تعلیمی و تربیتی رساندن دانش آموزان به سطحی از تمایزیافتگی است که خود بصورت کاملا آگاهانه و با توجه به استعدادها توانایی‌ها و رغبت‌های خویش و همچنین ظرفیت‌ها و محدودیت‌های محیطی، آزادانه انتخاب کنند و سپس تصمیم گیری نهایی کیفی خود را در تعامل سه جانبه میان خودشان خانواده و مشاور انجام دهند.(سایت هدایت تحصیلی پایه نهم)

سال هدایت تحصیلی ۹۷-۹۸ یک سال متفاوتی خواهد بود چون که براساس اطلاعات منتشر شده از لحاظ انتخاب افراد شاهد افزایش ظرفیت هایی که اعلام شده هستیم.
برای هدایت تحصیلی هیچ گونه اجباری وجود ندارد و برای رشته هایی که علاقمندان آن زیاد هستند، افزایش ظرفیت وجود خواهد داشت تا اگر دانش آموزی قصد ورود به رشته ای را داشت، به تقاضای او پاسخ داده شود؛ چراکه با توجه به آمار تعداد کمی از دانش آموزان در رشته تحصیلی مورد علاقه خود مشغول به تحصیل هستند بنابراین سال نهم باید جدی گرفته شود.
در حال حاضرتعداد افراد فارغ التحصیل بیکار در کل کشور بسیار است و نسبت به هزینه های تحصیل انها، بهره برداری لازم صورت نگرفته است لذا ارائه سامانه هدایت تحصیلی راه حل مناسبی برای پیشگیری از مشکلات آتی جوانان و جامعه میباشد.

برای مشاوره انتخاب رشته درست و بر اساس شرایط خود دانش آموز میتوانید با مشاوران انتخاب رشته نهم درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس حاصل نمایید.

“با انتخاب رشته درست و منطقی آینده شغلی و تحصیلی خود را رقم بزنیم”

زمان انجام هدایت تحصیلی نهم ۹۷

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش شروع فرایند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان را بعد از اعلام نتایج امتحانات خردادماه ۹۷ اعلام کرد و او گفت: دانش‌آموزان پایه نهم تحصیلی ۹۷ پس از تمام شدن امتحانات و اعلام نتایج می‌توانند نسبت به هدایت تحصیلی خود اقدام کنند.

پس از امتحانات خرداد کارنامه کتبی در اواخر خرداد صادر شده و پس از آن کارنامه هدایت تحصیلی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و دانش آموزان میتوانند برای ثبت نام به مدارس متوسطه دوم مراجعه کنند. فرآیند هدایت تحصیلی از ۲۲ تیرماه به بعد آغاز شده و اعلام زمان مراجعه به مدارس برای دریافت فرم‌های هدایت تحصیلی پس از بررسی ظرفیت‌های رشته های مربوطه از سوی مناطق مختلف صورت خواهد گرفت.

نکته قابل توجه:

همانطور که اطلاع دارید در مقاطع متوسطه اول آزمون ورودی تیزهوشان پایه ششم به هفتم حذف شده است و در واقع برای هدایت تحصیلی در آینده با کمی تامل و بازنگری دوباره باید انجام دهیم. همچنین طی روزهای اخیر شاهد ادغام آزمون تیزهوشان و مدارس نمونه در پایه نهم بودیم.

حد نصاب نمره درسی برای پذیرش در هر رشته

بر اساس ضوابط هدایت تحصیلی ابلاغ شده ، کف نمره تعیین شده در دروس تخصصی برای مثال در رشته های ریاضی و تجربی ۱۴ میباشد و مبنای کف نمره، مجموع نمرات سه سال هفتم، هشتم و نهم میباشد که البته نمره سال نهم دارای ضریب ۳ و نمره سال هفتم و هشتم دارای ضریب یک هستند.

سایت هدایت تحصیلی پایه نهم

سایت هدایت تحصیلی پایه نهم

هدایت تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم

دو فرم اصلی برای هدایت تحصیلی وجود دارد:

۱) فرم توصیه نامه

۲) فرم زمانبندی

این فرم‌ها از ۲۰ تیرماه صادر می‌شود و دانش‌آموزان و خانواده‌ها می‌توانند از طریق مدارس متوسطه اول نسبت به دریافت آنها اقدام کنند.

فرآیند ثبت‌نام در دو هفته انتهایی تیر و دو هفته ابتدایی مردادماه صورت می‌گیرد و ثبت‌نام براساس اولویت‌های زمان‌بندی که به دانش‌آموز اعلام شده میباشد و دانش‌آموز مراجعه کرده و ثبت‌نام می‌کند.( سایت هدایت تحصیلی پایه نهم )

اولویت های انتخابی برای دانش آموزان در دستورالعمل جدید

۱۲ اولویت انتخابی برای هر دانش آموز در دستورالعمل جدید وجود خواهد داشت و برای هر دانش آموز با توجه به عملکرد درسی اش در هر رشته چهار فرصت ثبت نام وجود دارد تا بر اساس اولویت خود در آن رشته در دوره دوم متوسطه ثبت نام اش را انجام دهد. عملکرد تحصیلی اعم از نمرات دروس در پایه های هفتم، هشتم و نهم مد نظر قرار داده میشود.

محدودیت ثبت نام بر اساس محدوده جغرافیایی برای پایه دهم در شرایط خاص برداشته خواهد شد و برخی دانش آموزان می‌توانند در مدارس مناطق دیگر ثبت نام خود را انجام دهند( سایت هدایت تحصیلی پایه نهم )

تفاوت شاخه فنی حرفه ای با شاخه کاردانش

شاخه فنی و حرفه ای با شاخه کاردانش شباهت زیادی دارد اما تفاوت هایی نیز دارد. از جمله این تفاوت ها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • شرایط ورود به شاخه فنی و حرفه ای از کاردانش دشوارتر است.
 • دروس عملی و ساعات کارگاهی شاخه کار دانش بیشتر از فنی و حرفه ای است.
 • رشته های شاخه کار دانش متنوع تر از فنی و حرفه ای است.
 • ساعات حضور در مدرسه برای دانش آموزان فنی و حرفه ای بیشتر است.

ظرفیت های مجاز برای ثبت نام دانش اموز در هر رشته

ظرفیت هرمنطقه برای رشته‌های تحصیلی مختلف مشخص شده است و هرفرد با توجه به امتیاز و رتبه ای که خود در جریان هدایت تحصیلی کسب کرده است ، وارد رشته‌ها می‌شود.

در شاخه های فنی و حرفه ای و کار دانش ظرفیت ها ۱۷ درصد است وبرخی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای برای رشته‌های پرطرفدار همه ساله آزمون ورودی برگزار می کنند واحتمالا برای سال آینده ظرفیت ۱۷ درصدی را به ۱۹ و یا ۲۰ درصد برسانند تا دانش آموزان بیشتری در مراکز فنی و حرفه‌ای ثبت نام و تحصیل کنند.

ظرفیت ها برای پذیرش در رشته های گوناگون در مناطق مختلف متفاوت است برای مثال اگر در منطقه ای ظرفیت پذیرش در رشته ریاضی ۴۰۰ نفر باشد ، این ظرفیت با توجه به عملکرد تحصیلی و داده های دانش آموزی بررسی خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت هدایت تحصیلی پایه نهم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ورود به سایت هدایت تحصیلی

ورود به سایت همگام

مشاوره تحصیلی درخت دانش

جهت دریافت اطلاعات و رفع سوالات و ابهامات تحصیلی خود (سامانه و سایت هدایت تحصیلی پایه نهم ) و همچنین برنامه ریزی درسی تیزهوشان و بهترین منابع تیزهوشان نهم در سراسر ایران بدون نیاز به گرفتن پیش شماره از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس بگیرید تا مشاوران مجرب و آگاه درخت دانش شما را در رفع نیازهای تحصیلی و ارائه اطلاعات به روز راهنمایی نمایند.

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

167 نظر

 • سلام من پایه هشتمم که برای سال نهم قصد شرکت در مدرسه نمونه را دارم... اما در یکی از سایت ها خواندم که حتی اگر قبول هم شویم اما آن رشته در هدایت تحصیلی ما نباشد نمیتوانیم وارد مدرسه نمونه اون رشته ایی که دوست داریم شویم و منی که کلی انگیزه داشتم الان دیگه هیچی از اون انگیزه باقی نمونده آموزش و پرورش ازم یه دختر افسرده و ناامید و ساخت دختری حاضر بود هر کاری واسه رسیدن به آرزو هاش انجام بده برای ما اینجوریه که الان هشتم یه آزمون سلامت روانی دادیم و من این ازمونو خیلی خراب کردم و حس پوچی دارم الان همین آزمون سی نمره داشت که من افتضاح دادم میترسم خیلی ایا این همون ازمون رغبت و استعداد رو تعیین میکنه؟؟ نمیدونید اون هفتاد درصد سال دیگه چطور تعیین میشه؟
  • با سلام خدمت شما عزیزان خواهش می کنم خواهش می کنم از شما عزیزان که جوابم رو بدید.. من هفتم معدل نوبت اول ۱۹ و معدل کل نوبت دوم ۱۸/۸۶ و ریاضی تقریبا ۱۴ و علوم هم همینطور در نوبت دو… سال هشتم نوبت اول ۱۹/۴۳ نوبت دوم معدل کل ۱۸/۲۴ و در نوبت دو ریاضی ۱۷ علوم ۱۵ امسال یعنی سال نهم نوبت اول معدل۱۹/۷ و نوبت دوم هنوز کامل معلوم نیست کمتر از ۱۹نیست ودر نوبت دو علوم کمتر از ۱۹ نیست ریاضی هم معلوم نیست..تورو خدا خواهش میکنم بهم بگید میتونم تجربی برم یانه خیلی خیلی به تجربی علاقه دارم .. وقتی اسمش میاد قند تو دلم آب میشه خواهش مبکنم بگید میتونم یانه،؛، نمره هام رو هم همونجور که تو شرایط ورود به رشته تجربی گفته اند حساب کردم و از اونها کمتر نشدــــ ممنون میشم اگه کمک کنید،
   • نویسنده
    سلام بله شما می توانید، بشرطه اینکه در فرم زمان بندی واسه شما اولویت علوم تجربی بالا قرار بگیرد برای اطلاعات بیشتر فرم های هدایت تحصیلی می اتوانید با شماره 9099072943 (بدون کد و تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.
  • با سلام خدمت شما عزیزان خواهش می کنم خواهش می کنم از شما عزیزان که جوابم رو بدید.. من هفتم معدل نوبت اول ۱۹ و معدل کل نوبت دوم ۱۸/۸۶ و ریاضی تقریبا ۱۴ و علوم هم همینطور در نوبت دو… سال هشتم نوبت اول ۱۹/۴۳ نوبت دوم معدل کل ۱۸/۲۴ و در نوبت دو ریاضی ۱۷ علوم ۱۵ امسال یعنی سال نهم نوبت اول معدل۱۹/۷ و نوبت دوم هنوز کامل معلوم نیست کمتر از ۱۹نیست ودر نوبت دو علوم کمتر از ۱۹ نیست ریاضی هم معلوم نیست..من تو سال هفتم وهشتمم معلمدعلوما اصلا اصلا خوب نبودن و من این نمرات رو آوردم،معلم ریاضی مون هم خیلی خوب نبود ،ولی امسال یه معلم علوم خیلی خوبی برا مون اومد بخاطر همین من نوبت اول علوم۲۰ نوبت دوم هم کمتر از ۱۹ نمیشم، من نمراتمرو دقیق یادم نیست و من کمترین مقدار رو تو سال هفتم و هشتم در نظر گرفته ام ، تورو خدا خواهش میکنم بهم بگید میتونم تجربی برم یانه خیلی خیلی به تجربی علاقه دارم .. وقتی اسمش میاد قند تو دلم آب میشه خواهش مبکنم بگید میتونم یانه،؛، نمره هام رو هم همونجور که تو شرایط ورود به رشته تجربی گفته اند حساب کردم و از اونها کمتر نشدــــ ممنون میشم اگه کمک کنید،
 • سلام من دانش اموز سال نهم هستم و امسال قراره ک انتخاب رشته کنیم من هر سه سال رو معدلم کمتر از 18/70 نشده ایا من میتونم برم تجربی؟ از این نگرانم ک نتونم اولویت الف رو بیارم میشه راهنماییم کنبد ؟؟ ممنون میشم
 • سلام متاسفانه من دیروز رفتم تو سایت ولی نتونستم ازمونو ثبت کنم سایت مشکل داشت ایا مشکل برای من پیش میاد در هدایت تحصیلی؟ و یه سوال دیگه امکان داره ارمون تمدید شه
 • سلام . من به رشته هنر خیلی علاقه دارم،مخصوصا نقاشی . اما میگن بازار کار نداره و از این حرفا . بعضی ها هم میگن داره و خیلی خوبه . من الان گیج شدم چیکار کنم . رشته هنر برم که علاقه دارم یا انسانی که خیلی بهش علاقه ندارم .
 • سلام من سال هفتم ریاضیم شد۸.۵متاسفانه بنا به دلایلی ولی بخاطر مستمر ۱۴.۵قبول شدم و علوم۱۶.۵هشتم علوم۱۹ریاضی۱۴معدل هفتم۱۷.۴۳هشتم۱۸.۵ امسال باید ریاضی چند بیارم تا واسه تجربی بیارم علاقه زیادی هم دارم و اینکه این ضریب ها جیه و چجوری حساب کنم
 • سلام وقت شما بخیر توروخدا کمکم کنید من دیپلم تصویرسازی کامپیوتر ازکاردانش دارم و بخاطر کنکور در پیشدانشگاهی هنر شرکت کردم میخوام بدونم اگر بخوام دیپلم سینما زیرشاخه هنر داشته باشم باید دروس تخصصی دوم وسوم روپاس کنم؟؟؟با دروس عمومی که دادم تطبیق میدن؟؟دیگه نیازی نیست دوباره پیشدانشگاهی بخونم باوجود پیشدانشگاهی هنر؟؟ و سوال اخر اینکه محدودیت انتخاب واحدبرای داوطلب آزاد وجود خواهدداشت یانه؟؟
 • سلام من امسال نهمم و بین انتخاب رشته ی ریاضیو تجربی گیر کردم واقعا من موندم ک کدومو برم من به ریاضی بیشتر علاقه دارم ینی شغلا مهندسی رو بیشتر دوس دارم اما بازار کار نداره واسم واسه من این از همه مهمتره که رشته ایی رو ک میرم بازار کاره خوبی واسم داشته باشی یعنی برم تجربی ؟! معدله کله پایه ی هفتمو هشتمم 20 هست
 • سلام من سال هفتمم رو ریاضی رو علوم رو گند زدم ولی سال هشتم نمرات 19 به بالا گرفتم تو اون درسا و الان که نهمم میخواستم بدونم اگه مثل سال هشتم نمره هام و معدلم بالا باشه میتونم برم رشته ریاضی؟؟
 • با سلام میخواستم بدونم که میشه از رشته کودکیاری تکنسین اتق عمل شد یانه چونیکی از بستگانمون رشته کودکیای برداشته الان هم تکنسین اتاق عمل هستش لطفا جواب بدید!
 • با سلام آیا روز جمعه ۱۶ فروردین میتوان له آزمون مشاوره ای پاسخ داد اگر نمیتوان لطفا مفاد آن را ارئه کرده و بگویید مانع انتخاب رشته های خوب میشود یا خیر؟
 • سلام من دوسدارم در آینده کارهای تعمیرتی و طراحی خودرو ،وسایل نظامی مخصوصا انجام بدم باید چه رشته ای انتخاب کنم از فنی برم بهتره یا از نظری
 • سلام علوم من به ترتیب از هفتم تا نهم ۱۸/۱۹_۱۸_۲۰ هست و ریاضی ۱۶_۱۵_۱۹ هست می خواستم ببینم آیا رشته تجربی قبول میشم چون علوم خیلی دوست دارم
 • سلام خسته نباشیدببخشید من کلاس نهمم اولویتمو تجربی زدم اولیاهم تجربی معدلم 19و.. مطمینم ک میتونم برم تجربی و چون رشته انسانیو تو اولویتام 4زدم حس میکنم توی هدایت تحصیلیم نمیاد من الان نظرم عوض شده و دوسدارم برم انسانی ولی اگ تویه هدایت تحصیلیم نیاد میشه کاریش کرد،؟
 • سلام پایه نهم هستم معدل هم بیسته همه ی ازمون های مشاوره ای رادادم اما ازمون رغبت و توانایی نهایی نشده ایا من نمیتونم برم رشته ی تجربی؟؟؟
 • سلام خسته نباشید من تو سایت همگام هرگه قدر میرفتم باز نمیشد تا همین امروز که رفتم باز شده ولی میگن مهلت ازمون تموم شده ولی فرم اولویت رو پر کردم میخواستم ببینم مشکلی برای رفتن به مقطع دهم پیش میاد یا نه
 • سلام پسرم هدایت تحصیلی رو انجام داده اما مدرسه خواست که الویت رشته رو انتخاب کنه اما سایت بسته س چه اتفاقی می افته پسرم رشته ای که دوست داره نمیتونه بره
 • سلام خسته نباشید پایه نهم هستم من ازمون رغبت و توانایی را نهایی کردم ولی ازمون سلامت روان را نهایی نکردم و سوال من اینه که ایا ممکنه که من رشته نیارم؟؟؟
 • سلام خسته نباشید پایه نهم هستم من ازمون رغبت و توانایی را نهایی کردم ولی ازمون سلامت روان را نهایی نکردم و سوال من اینه که ایا ممکنه که من رشته نیارم؟
 • سلام وقتتون بخیر .. من دانش اموز پایه نهم هستم . ازمون هدایت تحصیلیمو انجام دادم ولی اون موقع چون تحت تاثیر یه حرفایی بودم سوالامو واقعی جواب ندادم . الان پشیمون شدم و میخوام اولویت بندی هامو عوض کنم . امروز مشاور مدرسمون که گفت نمیشه دیگه تغییرش داد؟ میخواستم ببینم واقعا همینطوره؟ و من هیچ راه دیگه ای ندارم ؟
 • درود به شما من پایه نهم هستم و معدلم هفتمم ۲۰ هشتم ۱۹ ولی توی هشتم با اینکه معدلم بالا بود ولی ریاضیم رو خیلی خراب کردم شدم ۱۱:۵ منم علاقه زیادی به گرافیک دارم میخواستم بدونم این نمره ریاضی هشتم من آیا مشکل ساز میشه یا نه؟ اگه قبولم نکنن چیکار باید بکنم؟ پایه نهمم چه نمره ریاضی ای قابل قبوله؟ چون همه درسام خیلی خوبه
  • درود 1.مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی و حرفه و فن در سه پایه دوره راهنمایی بدون ضریب کمتر از 30 نباشد. 2.نمره درس ریاضی (1) اول متوسطه بدون تبصره و حداقل 10 باشد. 3.مجموع نمرات درس های مرتبط با رشته در دوره راهنمایی و پایه اول متوسطه (بدون احتساب نمره درس کارگاه خود اتکایی) باید حد اقل 120 و معدل آن ها کمتر از 12 نباشد.
 • سلام من ریاضی و علومم رو در پایه هفتم شدم ۱۳ هر دو رو ولی در پایه هشتم علوم ۱۶ و ریاضی ۱۷ من میتونم برم رشته تجربی؟باید کلاس نهم نمرم چند به بالا بشه ک رفتنم به تجربی قطعی بشه(شهرستان لاهیجان
  • سلام با توجه به رقابت سنگین دانش آموزان معمولا نمرات باید بالا باشه برای پذیرش لطفا جهت راهنمایی کامل از طریق شماره گیری 9099072943(بدون کد و از تلفن ثابت)با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید
 • سلام ما سال نهم هستیم و بهمون گفتن اگه معدلتون کمتر از ۱۷باشه هیچ رشته ای به غیر کودک یارب نمیتونین بریم راست میگن؟ خب اینجوری ما نمیتونیم هیچ رشته ای بریم که
  • نویسنده
   درود معدل کمتراز17رشته ی تجربی وریاضی فیزیک راصلاح نیست انتخاب کندچون اگرواردرشته ریاضی فیزیک یاعلوم تجربی شود نمیتواندنتیجه بگیردبه دلیل اینکه این رشته هاپایه قوی درسی می خواهند
 • سلام به گفته آموزش و پرورش قرار بود تا ۱۵تیر نتایج رغبت تحصیلی اعلام بشه اما هنوز خبری نشده ..... شما میدونید زمان اعلام نتایج کیه؟ ...... برای ثبت نام در مدارس سال دهم ب این نتایج نیاز داریم اما هنوز اقدامی برای اعلام نتایج صورت نگرفته .
  • نویسنده
   باسلام ووقت بخیردرخت دانش درخدمت شماست شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران مجرب درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمائید
  • نویسنده
   شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمائید
 • باسلام و خسته نباشید پسرم کلاس نهم با معدل 15/50 قبولی خرداد بوده و در سال هفتم و هشتم نیز قبولی خرداد بعد از هدایت تحصیلی فقط رشته کشاورزی رو برای او زده اندازه برای من جای سوال شده آیا میتوانم اعتراض کنم یا نه
  • نویسنده
   درود هدایت تحصیلی قرارنیست به حرف اوناباشه لزوماولی اگرامتیازبالارادرشاخه نظری کسب کرده باشدمیتواندواردرشته ریاضی فیزیک تجربی ویاانسانی شودولی میانگین ومعدل خیلی مهم است برای رشته ریاضی وتجربی بایدمعدل بالای 17 داشته باشندمعدل زیر17صلاح نیست واردرشته ریاضی یاتجربی شودچون باوجوددروس حل کردنی به مشکل برخوردمیکند.پیشنهادمیکنیم رشته فنی وحرفه ای راچراکه ازبازارکاری خوبی برخورداراست
 • روزبخیر.سال نهم رو تموم کردم اما درس تجربی نهم رو بنا به دلایلی تجدید اوردم.امتحان تجدید رو قبول شدم با نمره 18.علاقه به رشته تجربی ندارم.اما به زبان انگلیسی تسلط دارم. هدف من اینه برا مدرسه یه رشته ای انتخاب کنم که تو دانشگاه رشته زبان انگلیسی رو بتونم شرکت کنم.سوال کردم میگن توی خود مدرسه رشته تخصصی زبان وجود نداره اما توی دانشگاه میشه انتخاب کرد. از طرفی هم به رشته فنی حرفه ای {گرافیک} هم علاقه دارم.اما بهم گفتن که برای دانشگاه نمیتونم رشته زبان رو انتخاب کنم چون محدودیت داره. من باید چیکار کنم دقیقا؟
  • نویسنده
   درود باتوجه به بازارکاری خوبی که دررشته های فنی حرفه ای وجودداردوراحت ترمی توانیدواردبازارکاری شویدتوصیه من به شمادوست عزیزاین است که به دلیل علاقتون به رشته گرافیک واردرشته فنی وحرفه ای شوید
 • سلام دختر من در هدايت تحصيلى در فنى حرفه اى رشته كشاورزى (ب) و در كارو دانش رشته كشاورزى الف آورده و بقيه رشته ها رو نياورده در ثبت نام فنى يا كار رو دانش چه رشته هايي رو ميتونه انتخاب كنه
  • نویسنده
   درود زمینه موجودرشته کاردانش صنعت رشته برق ورایانه مکانیک تعمیرونگه داری ماشین آلات وموادوفرآوری ومعماری ساختمان است رشته خدمات بهداشت وسلامت خدمات بازرگانی اموراداری ورشته کشاورزی وهنراست زمینه موجودرشته های فنی وحرفه ای رشته زمینه صنعت گروه مکانیک مکانیک خودروچاپ ماشین ابزارتاسیسات مکانیکی مکاترونیک صنایع فلزی صنایع چوب ومبلمان وگروه برق ورایانه شبکه ونرم افزاررایانه الکترونیک ومخابرات دریایی والکتروتکنیک وگروه معماری وساختمان اسا زمینه کشاورزی گروه کشاورزی وغذاصنایع غذایی امورزراعی وامورباغی اموردامی وماشین های کشاورزی است
 • خواهرم با معدل بیست دوسال اخیر رشته تجربی ج شده و با مقایسه ای که کردیم حتی امتیازش از کسایی که تجربی الف شدن بیشتر بوده یعنی غیر از امتیاز از 100 چیز دیگه ای هم ملاکه؟؟؟
  • نویسنده
   باسلام ووقت بخیرخدمت شمادوست عزیزخیرملاک امتیازاست.شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمائید
  • نویسنده
   باسلام ووقت بخیرخدمت شمادوست عزیزمی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمائید
 • باسلام سوالی داشتم بنده انتخابم در هدایت تحصیلی الف و ب فقط رشته کشاورزی می باشد راهی برای تغییر یا ثبت نام در غیرانتفاعی وجود ندارد؟
  • نویسنده
   شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمائید
 • باسلام ... ینده یک سوال داشتم در مورد ثبت معدل نهم ... این ثبت معدل در چه زمانی خواهد بود و تاثیر نمره 50 د رصدی برای تیزهوشان هم شامل میشه؟ (50درصد نمره) و اینکه اگه میانگین نمرات سه سال اخیرم ریاضی وعلوم 19 باشه شانس قبولی در رشته تجربی رو دارم؟ ...باتشکر
  • نویسنده
   باسلام ووقت بخیردرخت دانش درخدمت شماست شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران مجرب درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمائید
  • نویسنده
   باسلام ووقت بخیردرخت دانش درخدمت شماست شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران مجرب درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمائید
  • نویسنده
   باسلام ووقت بخیردرخت دانش درخدمت شماست بله باتوجه به معدل بالایی که شمادرپایه نهم کسب کردیدمیتوانیدبااین معدل خوب رشته تجربی راانتخاب نمائید شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمائید
  • نویسنده
   باسلام ووقت بخیردرخت دانش درخدمت شماست بله باتوجه به معدل بالایی که شمادرپایه نهم کسب کردیدمیتوانیدبااین معدل خوب رشته تجربی راانتخاب نمائید شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمائید
 • سلام داداش من امسال وارد پایه دهم میشه نمرات ریاضی سال هفتمش 11سال هشتم13.25و نهم8 و نمرات علوم سال هفتم 11سال هشتم13سال نهم13 خاستم ببینم رشته فنی میتونه بیاره یا باید بره کاردانش؟
 • سلام ببخشید برای رشته فنی حرفه ای معدل چند می خواهد؟ باسلام ووقت بخیر معدل های سال اول ودوم وسوم که معیارمعدل های 14به بالاتراست که دربحث هدایت تحصیلی بدان پرداخته می شودشمامی توانید برای مشاوره وثبت نام بامشاوران مجرب درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل بنمائید
  • نویسنده
   باسلام ووقت بخیردرخت دانش درخدمت شماست شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام بامشاوران مجرب درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل بنمایید
  • نویسنده
   باسلام ووقت بخیردرخت دانش درخدمت شماست شمامی توانیدباشرط معدل البته تاثیرمعدل به این صورت است که هرقدرمعدل بالاتری داشته باشیدشانس قبولی بیشتری برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور پیداخواهیدکردکه برای افرادی که رشته فنی حرفه ای نیزبوده اندمناسب است
   • نویسنده
    باسلام ووقت بخیردرخت دانش درخدمت شماست شمامی توانیدباشرط معدل البته تاثیرمعدل به این صورت است که هرقدرمعدل بالاتری داشته باشیدشانس قبولی بیشتری برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور پیداخواهیدکردکه برای افرادی که رشته فنی حرفه ای نیزبوده اندمناسب است.شمامی توانیدبرای مشاوره وثبت نام مشاوران مجرب درخت دانش باشماره 9099072943ازطریق تلفن ثابت وبدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل بنمایید
 • سلام من رفتم رشته انسانی و تمام درس های مربوط به رشته انسانی را نمره ۲۰اورده ام ولی ریاضی و زبان را پایین ایا من نمیتوانم انسانی را بیاورم ؟؟؟؟
 • سلام من سال نهم ریاضی و علومم رو به تر تیب 17/5و 19 شدم سال هشتم 16/5 و 18/75 شدم وسال نهم 18 و 19 شدم معدلاتم به ترتیب سال :19/86 و 19/90 و 19/90 ایا میتونم برم تجربی
  • نویسنده
   درود احتمال داردالبته بایدمیانگین رانیزبررسی نمودولی بایدنمرات ریاضی وعلوم بالای17باشدکه بتوان واردرشته تجربی شد
 • سلام خواهر بنده معدل 19.5 هدایت تحطیلی الویت ااف و زده ریاضی الویت ج تجربی ولی خوب دلش میخواد تجربی بره به نظرتون مدارس قبول میکنند .
  • نویسنده
   درود اگر نمرات درس ریاضی وعلوم باید 17 باشد می تواند باداشتن معدل بالای 17 رشته تجربی راانتخاب نماید ومدرسه نیز به احتمال زیادقبول میکندمشکلی نیست
 • سلام من میانگین ریاضی و علومم 17 است و انتخاب خودم و پدر و مادر ریاضی بوده و اگه ازمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی رو بد شده باشم می تونم یک مدرسه خوب تو مشهد برم
  • درود برای نهم به دهم بایدازطریق مدرستون فرم هدایت تحصیلی راپرکنیدوانتخاب رشته بکنیدباتوجه به فرم شماره 6و7می توانیداین اقدامات اولیه رابرای هدایت تحصیلی انجام دهید
 • سلام روز بخیر من معدل هفتمین ۱۹.۹۰شدم و معدل هشتم ۲۰ الان من نهم هستم ویک ازمون علوم و یک ازمون ریاضی رو که برای مستمرمستمرهستش رو به ترتیب ۱۷و۱۸شدم آیا ممکنه برای هدایت تحصیلی مشکلی پیش بیاد اخه من می برم تجربی باید چیکار کنم
 • سلام من سال هفتم ریاضیم ۱۱.۵ شد و هشتم ۱۴.۵ واگر نهم ۱۵ یا ۱۶ بگیرم و علوم هر سه سال ۲۰ شدم و معدل هفتمم ۱۸.۵ شدم و هشتم ۱۹.۱۹ شدم میتونم برم رشته تجربی
 • سلام من پایه ی نهمم و امسال باید انتخاب رشته کنم اگه خواسته باشم برم تجربی ضریب درس هایی که معدلم باید خوب باشه چیه؟ ایا از طریق علوم تجربی میشه رفت معلمی ؟چون من هم معلمی رو دوست دارم و هم پرستاری موندم تو کدوم برم البته که بابام معلمه و میگه بچه های معلم سهمیه دارن تورو خدا بهم کمک کنین اگه پاسخم رو بدید ممنون میشم.و اگه خوبی ها و بدی های هر کوم رو بگین ممنون ممنون تر میشم.
  • نویسنده
   درود بله می توانیدرشته آموزش ابتدایی رابرای دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنیدولی برای رشته پرستاری حوصله زیادبایدداشته باشیدولی اگرازکارباکودکان لذت می بریدمعلمی نیزشغل ارزشمندی است
 • سلام خسته نباشیدمن متاسفانه به دلایلی در سال هفتم نمره ی ریاضیمو ۱۳ و علوم۱۷ گرفتم اما درسال هشتم و نهم پیشرفت کردم و در هر دوی این دروس نمره ی بالای ۱۷ رو کسب کردم ایا میتونم وارد رشته ی تجربی بشم؟
  • نویسنده
   درود اگردرنمون برگ هدایت تحصیلی براتون الویت الف خورده باشدبرای رشته تجربی بله می توانیدقطعاواردرشته تجربی شوید
 • سلام من هفتم ام دارم مىرم هشتم .مىخواستم بدونم رشته فنى حرفه اى بهتر است يا نظرى ؟نمرات هفتمم هم همه بيست بود .علاقه اصلى من انيميشن ولى ميگن خوب نيست و كارهم داره بعضى جاها هم ميگن كه كار داره لطفا جواب بدين
  • نویسنده
   درود اگربه کارهای عملی علاقه داریدرشته فنی حرفه ای ثبت نام کنیداگربه دروس حفظ کردنی علاقه داریدرشته نظری ثبت نام کنیداین رشته ای روهم که فرمودیدبعضی جاهابازارکاری دارد
 • سلام من معدلم 15/50 شده ولی تو برگه هدایت تحصیلی زده فقط کشاورزی اوردی با اینکه بقیه رشته ها درصد بیشتری اوردم ولی اونا را هاشور زده و کشاورزی که درصد کمتری دارد گفتن باید بری چکار میتونم بکنم لطفا پاسخ بدید
 • سلام من سال هفتمم بدلیل نداشتن اشناییت با مدرسه و بد درس دادن معلما نمره هام خراب شد معدلم ۱۸وخورده ای و علومم۱۳ و ریاضی۱۲ شدم و هشتمم علوم ۲۰و ریاضی۱۸ونهم علوم ۲۰و ریاضی۱۹ شدم میتونم برم رشته تجربی؟ لطفا جواب بدید ممنون از سایت خوبتون
  • نویسنده
   درود بایدنمون برگ هدایت تحصیلی رابررسی نموداگرالویت الف باشدمیتونیدرشته تجربی ثبت نام کنیدبازبستگی به ظرفیت مدرسه نیزدارداگرپرنشده باشدمی توانیدثبت نام کنید
 • سلام لطفا جواب بدید سوالمو من هفتمم درس علوم و ریاضیم زیاد خوب نشد بدلیل اینکه اشنایی با مدرسه نداشتم و معلماهم خوب نیودند ولی معدلم ۱۸وخورده ای شد هفتم علومم ۱۲وریاضی۱۳شد هشتم علوم۲۰وریاضی۱۸وخورده ای نهم علوم ۲۰و ریاضی۱۹ ایا میتونم برم رشته تجربی تروخدا جوابمو بدید
 • سلام من معدل سه سال هفتم هشتم نهم 20 گرفتم در کمال تعجب با اینکه درصد بیشتری از علوم کسب کردم اما در اولویت ثبت نام علوم هاشور خورده فنی و حرفه ای هم کلا هاشور خورده. و بقیه همه الف هست. لطفا کمکم کنید تو رو خدا جواب بدید.
  • نویسنده
   درود باتوجه به عملکردتحصیلی خیلی خوبی که دارید شمامی توانیدبه اداره آموزش وپرورش منطقه استان به همراه نمون برگ هدایت تحصیلی مراجعه کنید ونامه بگیریدوببریدمدرسه وثبت نامش کنید
 • سلام من نمره ی ریاضی سال هفتم ۱۴وهشتم۱۳نهمم رو ۱۶اوردم ونمرات علومم هم14و۱۵و نهمم۱۹هست معدل نهمم هم ۱۸/۸۶ایا میتونم رشته تجربی برم
 • درصد هنرم از بقیه رشته ها بالاتر بوده اما هاشور خورده و فقط سه تا رشته بیشتر قبول نشدم این سه تا هم درصدش از بقیه پایین تره و کارنامم مشکل داره مدرسه هم رفتم گففتن اینجا درست نمیکنن به نظرتون کجا باید برم که درستش کنن
 • سلام میشه راهنماییم کنیدمن هدایت تحصیلی پایه نهم گرفتم متاسفانه رشته ای که دوست داشتم یعنی تجربی گزینه ج شده و گزینه های الف من ریاضی و معارف است که به هیچ کدوم علاقه ندارم رشته ی انسانی هم گزینه ی ج است حالا موندم با اینده شغلی میشه بیشتر در مورد رشته خدمات فنی صحبت کنید
 • سلام علوم من به ترتیب از هفتم تا نهم ۱۸/۱۹_۱۸_۲۰ هست و ریاضی ۱۶_۱۵_۱۹ هست می خواستم ببینم آیا رشته تجربی قبول میشم چون علوم خیلی دوست دارم