مطالب تصادفی

منابع کنکور سراسری ۹۹

درسی معرفی منابع کنکور سراسری 99 نظام جدید؟ معرفی منابع کمک درسی کنکور نظام جدید ؟ معرفی منابع نظام قدیم...

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 امروز 11 آذر ماه 98 مشخص شد و بر اساس اطلاعیه سایت سازمان...

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران از چه زمانی آغاز خواهد شد؟(28 آبان ماه 98) شرایط ثبت...

سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد نیمسال دوم

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم 98-99 کدام است؟(مطالعه مقاله) نحوه ورود به سایت ثبت نام بدون...

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

تاریخ ارسال نوشته: 4 سپتامبر 2017
نتایج تکمیل ظرفیت نیمه متمرکز و فرهنگیان

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۹۷

بر اساس اطلاعیه رسمی سازمان سنجش آموزش کشور زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۹۷ از ۲۳ آبان شروع خواهد شد و داوطلبان تا ۲ آذر ماه مهلت خواهند داشت. تمامی کدرشته محل‌هایی که در مرحله انتخاب رشته ۹۷ تکمیل نشدند اعلام نیاز می‌کنند. البته به احتمال زیاد مانند سالیان پیش این مهلت تمدید می‌شود.

چگونگی ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ در تمامی رشته‌های ذکر شده، هر فرد می‌تواند در زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۵۰  کد رشته محل را برگزیند. در اینجا یعنی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ هم مانند مرحله انتخاب رشته اولویت‌ بندی کد رشته محل‌ها بسیار مهم خواهد بود. پس از تکمیل انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش این سایت به شما یک کد رهگیری می‌دهد که باید آن را تا پایان اعلام نتایج نهایی حفظ کنید.

برای اطلاع از شرایط تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ و حداقل رتبه لازم برای قبولی در رشته های تکمیل ظرفیت ۹۷ بر روی لینک رنگی زیر کلیک نمایید.

تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ از ۲ بخش دانشجو جذب می‌شود. یکی بر اساس سوابق تحصیلی و دیگری برای حاضران در جلسه آزمون سراسری. البته باید بدانید که تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی اکثرا از دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی و گاهی پردیس‌های خودگردان هستند. بسیاری از داوطلبان به این نکته مهم توجه نمی‌کنند. در هر صورت برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ بر اساس سوابق تحصیلی نیاز نیست که داوطلب در کنکور سراسری ۹۶ شرکت کرده باشد. در واقع داوطلب بر اساس معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

برای آن دسته از داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری ۹۷ موضوع متفاوت است. آنها می‌توانند همانند سالیان پیش و بر اساس تجربه در رشته‌های دانشگاه‌های سراسری و روزانه ثبت نام کنند. در واقع این شانس برای آنان متصور است که حتی در رشته‌های پرطرفدار همچون رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قبول شوند. در این مدل دیگر معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی ملاک ارزیابی نخواهد بود.

این نکته را از یاد نبرید که همانند مرحله انتخاب رشته، کسانی که در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ پذیرفته می‌شوند، دیگر حق ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ را از دست می‌دهند. پس اگر هدف شما کنکور سراسری سال ۹۷ است، با عنایت به این موضوع اقدام به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنید.

در صورت قبولی نهایی داوطلبان در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶، قبولی پیشین آنان منتفی تلقی خواهد شد و چنانچه داوطلبان، در دوره روزانه پذیرفته شوند و یا قبولی قبلی آنان دوره روزانه باشد، حتی با انصراف دادن از تحصیل نیز از کنکور سال ۹۷ محروم خواهند شد. در صورت پذیرفته شدن نهایی این دسته از داوطلبان در تکمیل ظرفیت، با آنان بر اساس قوانین دانشجوی انتقالی رفتار می‌شود.

فهرست رشته‌های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

این فهرست را می‌توانید از دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ استخراج کنید. تمامی ۶ گروه تحصیلی در آن ذکر شده است. بسیاری از رشته‌های پیام نور و غیرانتفاعی که پیش از این در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ فقط از کنکور سراسری دانشجو می‌گرفتند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور دانشجو می‌گیرند. دانشگاه فرهنگیان نیز اقدام به ایجاد رشته محل‌های جدید زیادی کرده است.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

 

هیچ نظری وجود ندارد