مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

روانشناسی تحصیلی کودک

تاریخ ارسال نوشته: 5 سپتامبر 2018
روانشناسی تحصیلی کودک

روانشناسی تحصیلی کودک به چه معناست؟

لزوم استفاده از روانشناسی تحصیلی صحیح کودک چیست؟

چرا باید از کودکی با روشهای جدید روانشناسی تحصیلی کودک پیش رفت؟

کودک از چه سنی نیاز به استفاده از راهنمایی مشاوران تحصیلی دارد؟

آیا کودک من با روندی عادی و شاید موفق باز هم نیاز به استفاده از روانشناسی تحصیلی دارد؟

و … ؟؟

روانشناسی تحصیلی کودک

روانشناسی تحصیلی کودک چیست؟

در گذشته والدین تنها در مورد دانش آموزان کنکوری با مشاوران متخصص مشورت داشته و راهنمایی های لازم را دریافت می کردند. اما  با تنوع نیازها و آرزوهای بزرگ کودکان نسل امروز دیگر والدین نباید مانند گذشته رفتار کنند و انتظار داشته باشند با روشهای قدیمی کودکانشان رشد تحصیلی صعودی داشته باشند. پس نیاز به مشاوران و روانشناسانی دارند که راه پیشرفت را به والدین بیاموزند. مشاوران مجرب مشاوره روانشناسی کودک درخت دانش روانشناسانی هستند که با متد جدید آموزشی بیشترین بازدهی و موفقیت را برای کودکان نسل امروز به ارمغان آورده اند.

لزوم استفاده از روانشناسی تحصیلی کودک

سنین کودکی بهترین زمان برای آموختن و پیشرفت تحصیلی قلمداد می شود از آنجا که آموزش و یادگیری در سنین کودکی به نوشتن بر روی تخت سنگی تشبیه شده که برای همیشه در ذهن ماندگار است اما یادگیری در سنین بالاتر را به نوشتن بر روی آب روان تشبیه کرده اند که هیچ ماندگاری ندارد و در ذهن باقی نمی ماند. طبق اطلاعات به دست آمده از روانشناسان بزرگ دنیا ثابت شده موفقیت در دوران راهنمایی و مقاطع بالاتر در دروسی مانند ریاضیات و فیزیک  و هندسه به آموزش یک سری از فنون  در کودکی بر می گردد . نه این که از همان سنین پایین به آنها ریاضی آموزش داد اما با راه های دیگری می توان این نقطه از مغز را قوت بخشید تا در آینده در این دروس موفق باشد.

همچنین تقویت در دروس حفظی که پا به پای دروس یادگیری بر تحصیل کودک لازم است ، نیازمند فعالیت و کار با کودک در زمینه های دیگر است. تا در دوران تحصیل با مشکلات یادگیری کتب درسی مواجه نشود. پس برای پیشرفت تحصیلی کودکان خود در آینده از همین لحظه باید شروع کرد تا دیر نشده دست به کار شوید و راهنمایی های لازم را از مشاوره تحصیلی کودک درخت دانش بخواهید.

دست آوردهای استفاده از رونشناسی تحصیلی کودک

با راهنمایی های مشاوره تحصیلی کودکان دبستانی درخت دانش می توانید فرزندانی با اعتماد به نفس بالا ، قدرت تمرکز و حافظه بیشتر، خلاق، اجتماعی و شاد به جامعه تحویل دهید. کودکان امروز برای موفقیت نیاز به روحیه ی شادی دارند تا شاد بودن آنها ضامن موفقیتشان شود. حفظ روحیه شاد بودن در کودکان به افزایش خلاقیت آنها در دوران تحصیل و افزایش توان تمرکز و یادگیری دارد. البته باید شاد بودن و اولویت بندی امور روزانه را از دید و علاقه کودک انجام داد. اگر کودک ما با انجام یک مهمانی بیشتر از رفتن به کلاس نقاشی شادی کسب می کند و تمایل بیشتری به آن دارد، نباید فکر کرد که کلاس نقاشی ارزش بیشتری برای کودک من دارد و او را وادار به شرکت در کلاس نمود.

مدیریت زمان و شناخت توانایی های کودکان

برای هر کودک با خصوصیات و ویژگیهای منحصر به فرد یک روش و متد خاص را باید در پیش گرفت هر چند که برای موفقیت در روانشناسی تحصیلی کودک هدف نهایی یکی است اما راه رسیدن به هدف نهایی برای هر کودک متفاوت است. والدین باید آگاه باشند که با تشویق های مستمر در یک نقطه قوت کودک خود باعث سرکوب و از دست دادن زمان برای تقویت دیگر فعالیت های لازم و ضروری زندگی امروزی نشوند. و نیز همزمان با نقاط قوت کودک شوق و اشتیاق او برای دیگر فعالیت ها نیز افزوده شده و نبوغ دانش آموز کشف شود.

در جامعه امروزی ما در بسیاری از جاها علیرغم میل درونی که تمام دانش آموزان تلاش برای برگزیده شدن دارند از بین ۲۰ یا ۳۰ دانش آموز فقط یک نفر برای موضوعی خاص انتخاب می شود پس اگر ما با سلاح روانشناسی تحصیلی کودک مجهز نباشیم کودک ما اولین ضربه مهلک بر روح و روان خود را تجربه خواهد نمود. ما باید قدرت تلاش و حفظ روحیه شادابی و افزایش قدرت شکست را در فرزند خود پرورش دهیم تا عواقب مواردی این چنین به از دست دادن اعتماد و روحیه تلاشگری او ضربه ای وارد نکند. وسلامت جامعه کوچک فرندمان را تضمین کنیم تا دچار افسردگی نشود.

کتاب و بسته های آموزشی روانشناسی کودکان

با تنوع زیاد کتاب و بسته های آموزشی موجود در بازار برای سنین مختلف و کودکانی با سلیقه های متفاوت  شما به دقت و راهنمایی نیاز دارید تا بهترین کتب آموزشی مختص فرزند خود را تهیه نمایید. زیرا که در هر زمان خاص با شرایط ویژه فرزند شما یک کتاب مخصوص پیشنهاد می شود. پس قبل از پیشنهاد یک بسته آموزشی باید فرزند شما را خوب شناخت. با پرسش و پاسخ از والدین در چند دقیقه می توان کتاب آموزشی مورد نیاز را به شما پیشنهاد داد.

برای دریافت بهترین منابع درسی کنکور ۹۸ و کودکان می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

بهترین منابع درسی کنکور ۹۸

مشاوره تحصیلی تلفنی رایگان درخت دانش

مشاوره تحصیلی رایگان درخت دانش در تمامی مقاطع تحصیلی آماده ارائه خدمات و مشاوره به والدین و دانش آموزان گرامی می باشد. با مشاوره تلفنی رایگان درخت دانش دیگر نیازی به یافتن مراکز مشاوره معتبر و پیمودن مسافتی زیاد و گذاشتن تایم به خصوص برای دریافت راهنمایی ندارید فقط با گرفتن یک شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کدگیری و از طریق تلفن ثابت باکمترین هزینه و تعرفه مخابراتی تمامی سوالات و ابهامات تحصیلی خود را رفع نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه ارتباط با مشاوران درخت دانش به صورت رایگان می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشاوره تحصیلی رایگان

مشاوره تحصیلی کودک درخت دانش

مشاوران و روانشناسان مجرب درخت دانش با آگاهی کامل از متد پیشرفته تحصیلی کودک، آینده تحصیلی کودک دلبند شما را از طریق تلفن ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کد گیری و از طریق تلفن ثابت از سراسر ایران تضمین می نماید. برای رزرو تایم حضوری نیز می توانید به شماره ۰۹۰۳۳۸۰۶۱۹۶ پیام داده و منتظر پاسخ مشاوران ما باشید. فقط کافی است درباره مشاوره تحصیلی کودک، مشاوره تحصیلی کودکان استثنایی، مشاوره تحصیلی کودکان پیش فعال، مشاوره تحصیلی کودکان تیزهوش، و …. با مشاوران درخت دانش تماس بگیرید.

با مشاوره تحصیلی درخت دانش آینده موفق تحصیلی خود را رقم بزنید.

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

برای داشتن ایرانی آباد آینده به کودکان شاد امروز نیازمندیم.

 

هیچ نظری وجود ندارد