مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهر

تاریخ ارسال نوشته: 5 فوریه 2017
رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهر

رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهر

رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهر

 

رشته های دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)-نوشهر دریا سالار"الفرد تیرهامان"ابراع کننده استراتژی دریایی در اوایل قرن بیستم می گوید

رشته های دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)-نوشهر

دریا سالار”الفرد تیرهامان”ابراع کننده استراتژی دریایی در  اوایل قرن بیستم می گوید:

اقیانوس های کره زمین،حبابی پر آب هستند که ۳/۴ جدار زمین را پوشانده اند.هر کشور و یا ائتلافی از کشورها که قدرت فرماندهی برای این دریاهای بزرگ را داشته باشد،می تواند ثروت دنیا را کنترل کند و از این طریق بر کره ی زمین مسلط شود.البته شرط اساسی و لازم برای این کار،وجود نیروی دریایی قدرتمند است که دارای پایگاه های عملیاتی در داخل کشور و ماوراء دریاها باشد و با انبوای از کشتیرانی تجارتی،تکمیل و پشتیبانی شود.

این استراتژی دریایی توسط قدرت های بزرگ جهانی در جنگ جهانی اول و بعدها در جنگ جهانی دوم و سال های جنگ سرد دنبال شد و با پیشرفت پر شتاب فناوری ناشی از جنگ جهانی دوم،آمریکا و شوروی ثابق از استراتژی دریایی برای دستیابی به منافع  ملی و اهداف استراتژکی خود  نهایت بهره را بردند.کشور آمریکا هم اکنون نیز از پیروان ثابت قدم استراتژی دریایی است و ناوگان رزمی و بازرگانی وابسته به آن در تمام آبهای حساس جهان حضور داشته و قدرت خود را به منظور اعمال سیاست های خارجی این کشور مورد بهره برداری قرار می دهد و این قدرت را از محل های حضورشان به سرزمین های مورد نظر نفوذ داده و منتقل می سازد.

تاریخچه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی – نوشهر

دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) واقع در نوشهر(رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهر)،مهر ماه ۱۳۶۰ در همین راستا فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه در حال حاضر ۵ رشته(رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهر) عرشه، تفنگداردریایی، مهندس الکترونیک و مخابرات دریایی، مهندسی دریایی و مدیریت و کمیسردریایی دانشجو می پذیرد. که دراین میان رشته مدیریت و کمیسر دریایی دانشجویان خود را از هر سه گروه آزمایشی ریاضی و فنی،علوم تجربی و علوم انسانی انتخاب می کند که ما آن را در بخش رشته های شناور معرفی کردیم.

توانایی های لازم(رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهر):

کلیه رشته های دانشگاه علوم دریایی امام خمینی در دفترچه آزمون سراسری با یک کد معرفی می شود و هر سال اوایل مرداد، سازمان سنجش آموزش کشور از بین داوطلبان علاقه مند به دانشگاه علوم دریایی حدود ۲۰ برابر ظرفیت را به این دانشگاه معرفی می کند که از میان این تعداد، داوطلبان پس از معاینات پزشکی، مصاحبه و تست ورزش، ۲برابر ظرفیت به سازمان سنجش معرفی می شوند ودر نهایت سازمان سنجش با توجه به فرم انتخاب رشته این دسته از داوطلبان، تعداد دانشجوی موردنظر دانشگاه علوم دریایی امام خمینی را معرفی می کند. این دانشجویان در یک روز مشخص به دفتر گزینش و استخدام نیروی دریایی مراجعه کرده ودر حضور نماینده سازمان سنجش آموزش کشور از بین ۵ رشته تخصصی دانشگاه علوم دریایی انتخاب رشته می کنند.

موقعیت شغلی رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهر در ایران:

دانشجویان در طی تحصیل، شبانه روزی بوده و کلیه هزینه های خوراک،پوشاک،کمک آموزشی و زیست آنان بر عهده نیروی دریایی است و پس از گزراندن ۱۱۸ واحد موفق به اخذ درجه ناوبان  دومی می شوند و از نیروی دریایی حقوق دریافت می کنند و پس از فارغ التحصیلی برابر قانون ارتش به درجات بالاتر می روند. از نظر بازار کار، مشکلی نخواهند داشت و درآمد بالایی بعد از فارغ التحصیلی می توانند داشته باشند زیرا مستقیما زیر نظر نیروی دریایی مشغول به کار خواهند شد.

درس های این رشته در طول تحصیل(رشته های دانشگاه علوم دریایی نوشهر):

دروس پایه مشترک در دو شاخه نظامی و تجاری:

 • ریاضی
 • برنامه نویسی
 • کامپیوتر
 • فیزیک
 • شیمی عمومی.

دروس اصلی و تخصصی شاخه ناوبری تجاری:

 • اصول مهندسی دریایی
 • معماری کشتی
 • مبانی مهندسی برق
 • اصول حسابداری
 • ناوبری ساحلی
 • قوانین راه
 • مخابرات بصری
 • تاریخ جنگلهای دریایی
 • مانور با شناور
 • اصول مخابرات دریایی.

دانشگاه های پذیرنده

دانشگاه علوم دریایی نوشهر

برای اطلاعات بیشتر در باب موضوع معرفی دانشگاه علوم دریایی آمام خمینی(ره) – واحد نوشهر می توانید بر روی لینک (دانشگاه علوم دریایی نوشهر)کلیک نمایید. این رشته در مقاطع تحصیلی کارشناسی در دوره های روزانه در دانشگاه های دولتی دانشجو می پذیرد. از متقاضیان رشته های علوم دریایی تقاضا می شود که قبل از انتخاب رشته حتما با مشاوران و کارشناسان تحصیلی مشورت داشته باشند. مشاوران درخت دانش می توانند در انتخاب رشته کنکور ۹۶ در کنار دوستان عزیز باشند.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

 

 

13 نظر