hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

رشته انسانی No ratings yet.

هر کدام از ماها در دوره هایی از زندگی انتخاب های مهمی باید انجام بدهیم، اولین انتخاب تاثیر گذار ما بعد از گذراندن مقطع متوسطه اول (راهنمایی) و پایه هشتم است، که باید انتخاب کنیم که می خواهیم در آینده چکاره بشیم و مسیرمون در چه راهی باشد و آن انتخاب رشته پایه نهم است، زمانی که بر سر دوراهی یا چند راهی قرار می گیریم که چه رشته ای را انتخاب کنیم، رشته انسانی خوبه؟ رشته تجربی بهتره؟ نه رشتهای ریاضی مهندسیه بازار کارش بهتره؟ و یا اصلا چرا رشته های فنی حرفه ای را انتخاب نکنم که زود وارد بازار کار بشم؟

اینجاست که نقش مشاوره تحصیلی می تواند تعیین کننده باشد در اولین و مهمترین انتخاب زندگیمون، در این مقاله سعی داریم گروه انسانی را معرفی کرده، و توضیح دهیم که پردآمدترین رشته های انسانی کدامند؟ و اصلا چه رشته ای را باید انتخاب کنیم، رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه آزاد لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه نمایید.

خبر فوری: زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 چهارشنبه 24 بهمن ماه می باشد برای اطلاع از نحوه و شرایط ثبت نام نظام جدید و نظام قدیم در سایت ثبت نام سنجش بر روی ثبت نام کنکور سراسری 98، انتخاب رشته کنکور سراسری 98 انسانی کلیک نمایید.

رشته انسانی

معرفی گروه انسانی

گروه انسانی یکی از گروه های آزمایشی در پایه نهم و همچنین از شاخه های کنکور سراسری 98 می باشد که در ادامه به معرفی این رگروه و زیر گروه هاش بیشتر می پردازیم، قبلش این مورد که در هدایت تحصیلی پایه نهم چند زیر گروه داریم؟

در هدایت تحصیلی پایه نهم 5 زیر گروه داریم که رشته علوم انسانی یکی از این رشته هاست، دیگر رشته ها به ترتیب:

  • رشته تجربی
  • رشته ریاضی
  • رشته انسانی
  • شاخه فنی و حرفه ای
  • شاخه کار و دانش

پارسال یعنی سال 97 گروه انسانی بعد از گروه تجربی بیشترین متقاضی را برای کنکور سراسری و هم برای انتخاب رشته پایه نهم داشت و از این رو در کنکور سراسری 98 انتظار این را داریم که متقاضیان رشته انسانی کنکور به 350 هزار نفر برسند.

چرا باید رشته انسانی را انتخاب کنیم؟

در جواب سوال مهم چرا باید رشته علوم انسانی را انتخاب کنیم و یا آیا رشته علوم انسانی خوبه؟ باید گفت:

نکته اول: با توجه به تعداد متقاضی این رشته و رشد جمعیت در رشته علوم انسانی در چند سال اخیر شاهد این موضوع مهم هستیم که کشورمون بعد از رشته های پزشکی رشته تجربی و حتی شاید بیشتر، به رشته های انسانی نیاز دارد و از این رو شناخت رشته های انسانی و پردرآمدترین رشته های زیر گروه انسانی می تواند هم در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 و هم در انتخاب رشته پایه نهم از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

نکته دوم: رشته های انسانی نسبت به رشته پرطرفدار تجربی از جمعیت کمتری در کنکور 98 برخوردار است، و از نظر رقابت در مقایسه با رشته های پرطرفدار تجربی می تواند رسیدن به رشته دلخواه در کنکور منطقی تر به نظر برسد.

معرفی شغل های رشته انسانی

شغل های زیر گروه انسانی از نظر علاقه، بازار کار و شرایط ورود به رشته به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. رشته های دارای محاسبات و ریاضی
  2. رشته های بدون محاسبات و پرکاربرد در زندگی

پردرآمدترین شغل رشته انسانی از نظر بازار کار

شغل های پرطرفدار انسانی که دارای محاسبات هستند مانند: رشته حسابداری، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت امور بانکی و … می باشند که دارای بازار کار متنوع و کاربردی در کشور دارند.

پردرآمدترین شغل های رشته علوم انسانی که محاسبات ریاضی کمتری دارند و در سال های اخیر شاهد انتخاب این رشته ها توسط رتبه های برتر رشته علوم انسانی در کنکور بوده ایم شامل: رشته حقوق، رشته روانشناسی و … می باشد که دو سالی است این رشته ها را نیز در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 رشته های انسانی بهمن ماه پذیرش داریم.

بهترین رشته های گروه علوم انسانی از نظر بازار کار کدامند؟

بهترین رشته های گروه علوم انسانی از نظر بازار کار رشته حقوق که هم با آزمون داریم و هم بدون آزمون آزاد و پیام نور، روانشناسی که هم بدون کنکور این رشته رو ارائه خواهیم داد و هم بدون آزمون، رشته حسابداری و مدیریت ها که از نظر بازار کار شرایط بهتری را نسبت به دیگر رشته های انسانی دارند ولی نکته مهم قال توجه این است که:

علاقه در انتخاب رشته مهم تر از بازارکار می باشد و داوطلب همچنین باید توانایی و استعداد و شرایط لازم ورود به آن رشته را داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی معرفی تمامی رشته های انسانی، شرایط ومعدل لازم برای انتخاب رشته پایه نهم و رتبه لازم برای قبولی در کنکور 98 رشته های خوب علوم انسانی، نحوه پر کردن فرم های انتخاب رشته نهم و مشاوره انتخاب رشته علوم انسانی کنکور 98 می توانید با شماره گیری شماره 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت با مشاوران تحصیلی درخت دانش تماس حاصل نمایید.

انتخاب رشته علوم انسانی نهم 98

بعد از پایان امتحانات سال آخر متوسطه اول برای انتخاب رشته گروه انسانی نهم باید فرم های انتخاب رشته را که 7 عدد فرم می باشد تکمیل نماییم، در میان این فرم ها فرم سوابق تحصیلی و فرم نظر مربیان و فرم زمان بندی از اهمیت بالایی در انتخاب رشته پایه نهم علوم انسانی  برخوردار است.

انتخاب رشته انسانی در پایه نهم می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد زیرا همه داوطلبان بعد از رشته تجربی، گروه انسانی را در پایه نهم انتخاب می نمایند.

حداقل نمره برای ورود به رشته گروه انسانی

حداقل نمره برای قبولی در زیر گروه علوم انسانی در پایه نهم باید میانگین بالاتر از 16 داشته باشیم، و بیشتر درس های مثل دینی و زندگی و ادبیات و دروس تخصصی گروه علوم انسانی میانگین بالاتر از 16 داشته باشد و حال این سوال پیش می آید که میانگین درس اختصاصی رشته دلخواه را چگونه حساب کنیم؟

برای گرفتن میانگین نمره درس در انتخاب رشته پایه نهم باید درس پایه اول متوسطه ضربدر 1، پایه دوم ضربدر1 و درس پایه سوم متوسطه اول ضربدر 3 و تقسیم بر تعداد ضریب، میانگین شود تا بتوان تشخیص داد که دانش آموز شرایط علمی ورود به رشته انسانی را دارد یا نه.

شرایط ورود به رشته علوم انسانی در پایه نهم

شرایط ورود به گروه انسانی در انتخاب رشته پایه نهم اول شرایط علمی بود که توضیح دادیم و بعد فرم مربوط به ظرفیت و زمانبندی که بستگی به نمره دانش آموز دارد که چه زمانی برای ثبت نام اقدام نماید،  دیگری نظر مربیان و سوال های گزینش استعداد می باشد که تعیین کننده شرط ورود دانش آموز به گروه آزمایشی دلخواه می باشد.

انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 98

بعد از انتخاب رشته پایه نهم انسانی و گذراندن واحد های متوسطه دوم (دبیرستان) نوبت به آزمون اصلی و ورود به شغل ها و تحقق رویاهای دانش آموز است، که بتوانید در این آزمون (کنکو سراسری 98) موفق شود، کنکور سراسری نصف راه پیموده شده توسط دانش آموز می باشد و نصف دیگر راه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 انسانی در سایت سنجش می باشد.

برای مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 98 و همچنین اولویت بندی 150 انتخاب و معرفی رشته های خوب انسانی (پردرآمدترین شغل رشته علوم انسانی) هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری می توانید با شماره 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

Please rate this

توسط | 2019-02-07T13:56:54+04:30 نوامبر 26th, 2018|گروه علوم انسانی, هدایت تحصیلی|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.