مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

رتبه کشوری

تاریخ ارسال نوشته: 31 جولای 2017
رتبه منطقه
  • رتبه کشوری مهم است یا رتبه منطقه؟ (مطالعه مقاله)
  • برای انتخاب رشته و اولویت بندی کدام رتبه رو باید درنظر گرفت؟ (مطالعه مقاله)
  • رتبه کشوری چه کاربردی دارد؟
  • مشاوره انتخاب رشته تخصصی کنکور؟ (مشاوره تحصیلی درخت دانش)
  • ناحیه قطبی یا بومی چیست؟

خبر فوری: کارنامه اولیه کنکور سراسری ۹۸، چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه اعلام خواهد شد و انتخاب رشته کنکور سراسری از شنبه ۱۹ مرداد ماه می باشد، در این مقاله سعی داریم به تمام سوالات و ابهامات داوطلبین کنکور سراسری ۹۸ پاسخ دهیم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه و برای مشاهده و تحلیل کارنامه بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸

برای انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ رتبه کشوری را باید در نظر گرفت؟

رتبه کشوری ملاک دانش آموز بدون سهمیه بدون در نظر گرفتن امکانات و همچنین رتبه داوطلب در کل کشور می باشد، سوال اصلی اینجاست که رتبه کشور پس چه کاربردی دارد؟ برای انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ کدام رتبه مهم می باشد؟

برای اولویت بندی انتخاب رشته کنکور ۹۸ رتبه در منطقه را باید درنظر گرفت و اما:

کاربرد رتبه کشوری کنکور ۹۸

کاربرد این رتبه در بعضی رشته ها مانند پذیرش در رشته هایی که در دانشگاه بین الملل وجود دارند یا رشته هایی که چند برابر ظرفیت هستند، رتبه کشوری نیز محاسبه می شود.

توصیه می شود برای انتخاب رشته رایگان کنکور ۹۸ خود با هزینه پایین نسب به موسسات دیگر و همچنین، اولویت بندی تخصصی بر اساس رتبه های موثر، معرفی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری و … می توانید با مشاوران مشاوره تحصیلی رایگان درخت دانش از طریق شماره گیری شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون کد و تلفن ثابت منزل) تماس حاصل نمایید.

رتبه کشوری مهمه یا منطقه؟؟

بر اساس سالهای گذشته رتبه ای که ملاک باشد برای انتخاب رشته رتبه کل در سهمیه یا منطقه بود و برای انتخاب ۹۹ درصد رشته ها رتبه کشوری تاثیر چندانی نداشت.

رتبه کشوری به چه معناست؟

رتبه کشوری: یعنی محاسبه و مقایسه شما بدون در نظر گرفتن عدالت و مقایسه شما در برابر کل داوطلبان کنکور سراسری در تمام ایران منطقه ۱ و منطقه ۲ و منطقه ۳ و خانواده شهدا و مناطقه محروم و …

 برای دریافت دفترچه کنکور سراسری ۹۸ خود کلیک نمایید

رتبه کشوری چگونه محاسبه می شود؟

رتبه کشوری از طریق فرمول های خاصی به دست می آید به این طریق که ماکزیموم نمره کل زیر گروه های همه داوطلبان در یک گروه آزمایشی در سطح کشور بدون احتساب سهمیه ها را به ترتیب به دست آورده و بعد از آن رتبه داوطلب در کل کشور تعیین می شود. در این صورت داوطلبانی که نمره برابری دارند رتبه کشوری یکسانی خواهند داشت. نباید هیچگاه از رتبه کشوری خود برای مقایسه دو نفر در دو منطقه یا در سهمیه متفاوت استفاده نمود.

ملاک انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ کدام رتبه است؟

هر كد رشته محل در آزمون سراسري داراي ظرفيتي است. توزيع ظرفيت ۹۸ در آزمون سراسري  متأثر از سهميه ها و گزينش بومي ميباشد (به غير از رشته هايي كه به صورت خـاص از داوطلبان برخي استانها پذيرش مينمايند). يعني براي هر كدرشته محل ظرفيتي براي سهميه هاي مختلف در نظر گرفته مـيشـود و داوطلبـان واجـد شـرايط در آن پـذيرش ميشوند.(برای مشاوره کنکور رتبه کشوری مهم است یا سهمیه و اطلاعات بیشتر در باب رتبه ملاک انتخاب رشته و تاثیر مهم آن با مشاوران مجرب درخت دانش درتماس باشید)

در واقع سه عامل تعيين كننده در پذيرش داوطلبان کنکور ۹۸ عبارت است از:

  1. نمره كل اكتسابي در هر يك از زير گروه ها
  2. معدل كتبي ديپلم (در رشته هايي كه صرفاً بـر اسـاسسوابق تحصيلي دانشجو ميپذيرند)،
  3. استان بومي و سهميه داوطلب. همانگونه كه عنوان گرديد ميزان پذيرش بومي در هر يك از دوره ها بر اساس جداول زیر متفاوت اسـت، كـه لازم است داوطلبان در زمان انتخاب رشته به آن دقت نمايند.
نام دورهنوع گزینش
روزانهاستاني يا ناحيه هاي يا قطبي يا كشوري است كه در جدول رشته هاي تحصيلي هر يك از گروه

هاي آزمايشي مشخص شده است.

شبانهبومی استانی
پیام نوربومی ناحیه ای
غیرانتفاعیبومی ناحیه ای
مجازیگزینش بر صورت کشوری است و بومی گزینی انجام نمی شود.
پردیس خودگردانگزینش بر صورت کشوری است و بومی گزینی انجام نمی شود.
ظرفیت مازادگزینش بر صورت کشوری است و بومی گزینی انجام نمی شود.
مشترکگزینش بر صورت کشوری است و بومی گزینی انجام نمی شود.

مشاوره انتخاب رشته بر اساس شرایط جدید انتخاب رشته ۹۸

داوطلبان عزیز کنکور سراسری ۹۸ برای انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ خود بر اساس رتبه منطقه و رتبه کشوری بر اساس شرایط جدید رتبه ها (اختلاف زیاد رتبه کشوری با رتبه در سهمیه!)، رتبه هر کدام از زیر گروه ها درج شده در کارنامه و همچنین انتخاب رشته ۹۸ بر اساس علاقه و بازار کار و تراز آخرین نفر قبولی رشته ها، فاکتورهای مهم انتخاب رشته و همچنین شرایط ورود بدون کنکور به رشته های پرطرفدار دانشگاهی می توانید با مشاوران تخصصی انتخاب رشته سراسری درخت دانش از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس حاصل نمایید و یا بر روی لینک های رنگی زیر کلیک کنید:

توجه: افرادی که تمایل به مشاوره حضوری دارند جهت تعیین زمان و رزرو وقت مشاوره با شماره ۰۹۳۳۲۳۶۶۳۰۱ در تلگرام پیام بدهند تا در اسرع وقت هماهنگی لازم با مشاوران تخصصی انتخاب رشته سراسری درخت دانش به عمل آید.

رتبه کشوری

چرا رتبه کشوری در کارنامه ذکر می شود؟

برای به دست آوردن رتبه های برتر کل کشور استفاده می شود در این تقسیم بندی هیچ داوطلبی در هر جای ایران با داوطلب دیگر هیچ تفاوتی ندارد و در کل برای آگاهی و اطلاع داوطلب از وضعیت علمی و بار آموزشی کل در اوست.  یعنی داوطلب با نگاه کردن به رتبه کشوری می تواند وضعیت بار آموزشی خود را با بهترین و برترین داوطلب در ایران مقایسه کند.

برای بعضی رشته ها که کشوری هستند در واقع استفاده از رتبه کشوری در انتخاب رشته تاثیر گذار می شود زیرا که کسی که داوطلب بومی در آن شهر باشد هیچ تفاوت و امتیازی برتر با کسی که ساکن دورترین نقطه با آن شهر است، ندارد. ولی در کل رتبه کشوری برای شناخت داوطلب از وضعیت تحصیلی خود استفاده می شود و درانتخاب رشته کنکور ۹۸  ( به جز در رشته های کشوری)  بی تاثیر است.

مشاوره انتخاب رشته درخت دانش

داوطلبان گرامی در تمامی رشته های تحصیلی برای مشاوره و انتخاب رشته ای مطمئن و بدون پشیمانی، با مشاوران متخصص و مجرب درخت دانش با شماره تلفن  ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ در سراسر ایران بدون نیاز به کدگیری تماس گرفته و با خیالی آسوده انتخاب رشته خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید. در صورت مشغول بودن خطوط و موفق نشدن به ارتباط در بعضی مناطق می توانید سوالات خود را در سایت مشاوره تحصیلی درخت دانش مطرح نموده تا مشاوران ما در کمترین زمان به سوالات شما در موضوعات مهم رتبه منطقه یا رتیه کشوری پاسخ دهند.

درخت دانش برای شما داوطلبان پر تلاش کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور در سایت سنجش آرزوی موفقیت و سربلندی می کند. با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش، زمان اعلام نتایج کارنامه اولیه کنکور سراسری ۹۸ اعلام شده است داوطلبان می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته و همچنین با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشد.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

90 نظر