hit
counter

دفترچه تکمیل ظرفیت

دفترچه تکمیل ظرفیت

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 96 معمولا بعد از بازگشایی دانشگاهها و شروع کلاسها منتشر می شود. بعد از شروع ترم جدید و اتمام ثبت نام از ورودی های جدید، دانشگاهها از ظرفیت باقی مانده خود در رشته ها مطلع می شوند چون معمولا ظرفیت همه رشته ها تکمیل نمی شود. به همین دلیل با توجه به اعلام ظرفیت قبلی ظرفیت های باقی مانده مشخص می گردند و دفترچه تکمیل ظرفیت منتشر می شود. دفترچه تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش منتشر می شود و این فرصت برای متقاضیان فراهم می شود که مجددا شانس خود را برای انتخاب رشته های جدید امتحان کنند.

رشته ها و دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 مانند انتخاب رشته کنکور سراسری باید اصول کلی انتخاب رشته رعایت شود و دسته بندی رشته را انجام دهید. دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 هنوز منتشر نشده و تا این تاریخ  اطلاعی از رشته ها در دسترس نیست. باید این نکته را یادآور شویم که رشته های ارائه شده در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در هر سال متفاوت می باشد اما کلیات آن را می توان یکسان دانست.

چه کسانی می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ثبت نام نمایند ؟

اگر شما هم در کنکور سراسری شرکت کرده اید می توانید در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 شرکت کنید، البته تنها نکته حائز اهمیت در این میان توجه به علاقه و شرایط خود شماست. اگر در رشته ای قبولی گرفته اید و مشغول به تحصیل در دانشگاه هستید و واقعا از رشته کنونی خود رضایت ندارید در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شرکت کنید.این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری دیگر نمی توانید در رشته فعلی خود ادامه تحصیل دهید.پس با دقت و سنجیده تصمیم بگیرید.

قبولی در رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

درباره احتمال و رتبه قبولی تکمیل ظرفیت نمی توان نظری کلی داد، برخی احتمال قبولی در تکمیل ظرفیت را بیشتر از انتخاب رشته اصلی می دانند اما این نظر درباره رشته های پرطرفدار صادق نیست میزان احتمال قبولی در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کاملا وابسته به تصمیم دیگر داوطلبان دارد.

زمان انتشار دفترچه تکمل ظرفیت کنکور سراسری 96

آخرین تاریخ اعلام شده درباره انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 از سوی سازمان سنجش روز سه شنبه 96/8/23 بوده است. به محض قرار گرفتن دفترچه تکمیل ظرفیت در سایت سازمان سنجش، می توانید آن را در همین صفحه و از طریق لینک زیر دریافت نموده و یا با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش از آخرین اخبار و زمان انتشار دفترچه آگاه شوید و لینک دانلود را دریافت نمایید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

توسط | 2017-09-09T20:39:39+00:00 سپتامبر 7th, 2017|تکمیل ظرفیت, کنکور, کنکور 97|7 دیدگاه

درباره نویسنده :

7 نظر

 1. Sara اکتبر 13, 2017 در3:00 ق.ظ- پاسخ

  سلام. ببخشید من در دانشگاه شمال امل قبول شدم
  میخواستم بدونم ک میتونم تو تکمیل ظرفیت انوشیروان بابل یا بابلسر شرکت کنم ؟
  نمیخوای دانشگاه آزاد برم. چون وضعیت مالیم خوب نیست..

  • Dorna Rezapour اکتبر 14, 2017 در9:34 ق.ظ- پاسخ

   سلام بله شما میتونین در تکمیل ظرفیت شرکت کنین و هیچ مشکلی پیش نمیاد. اما در صورتی که در دانشگاه قبول شدین انصرافتون رو از دانشگاه مبدا اعلام کنین.

 2. زهرا اکتبر 19, 2017 در4:33 ب.ظ- پاسخ

  سلام ببخشید اگرمردودشده باشیم.تونیم.توتکمیل.ظرفیت.سراسری.شرکت.بکنیم.رتبم.4496شده.ینی.حقوق.میارم.میشه جواب.بدید

  • ترانه نوامبر 10, 2017 در2:01 ب.ظ- پاسخ

   سلام بله ميتونيد

 3. محمد نوامبر 16, 2017 در7:19 ب.ظ- پاسخ

  من انتخاب رشته نکردم میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم

 4. ابراهیم نوامبر 17, 2017 در11:45 ق.ظ- پاسخ

  سلام اعلام شد تکمیل ظرفیت از۲۳آبان شروع میشود اما تا حالا که۲۶آبان است هنوز خبری نیست میشه زمان دقیق انتشار دفترچه و ثبت نام را بگید لطفا سریع ممنون

  • Mobin Hosseini نوامبر 18, 2017 در10:40 ق.ظ- پاسخ

   درود دوست عزیز 30 آبان منتشر خواهد شد.

ارسال نظر