مطالب تصادفی

منابع کنکور سراسری ۹۹

درسی معرفی منابع کنکور سراسری 99 نظام جدید؟ معرفی منابع کمک درسی کنکور نظام جدید ؟ معرفی منابع نظام قدیم...

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 امروز 11 آذر ماه 98 مشخص شد و بر اساس اطلاعیه سایت سازمان...

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران از چه زمانی آغاز خواهد شد؟(28 آبان ماه 98) شرایط ثبت...

سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد نیمسال دوم

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم 98-99 کدام است؟(مطالعه مقاله) نحوه ورود به سایت ثبت نام بدون...

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تاریخ ارسال نوشته: 7 سپتامبر 2017
تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی و پیراپزشکی

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷-۹۸

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ معمولا از اوایل آبان منتشر می شود. تکمیل ظرفیت به عنوان فرصتی برای داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد به شمار می­ رود و داوطلبانی که خود را شایسته تحصیل در رشته ای بهتر از آن­چه پذیرفته شده­ اند می­ بینند و از نتیجه قبولی اولیه خود رضایت ندارند و یا حتی داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به انتخاب رشته نشده­ اند می ­توانند یک بار دیگر شانس خود را امتحان و برای قبولی در رشته دلخوا­ه خود اقدام کنند. اما شرکت در این مرحله چه شرایطی داشته و کدام داوطلبان امکان شرکت در تکمیل ظرفیت را دارند؟

خبر فوری:(۷ آبان ۹۷)

دفترچه تکمیل ظرفیت ذخیره دانشگاه ازاد رشته های پزشکی منتشر شد.

برای مشاهده دفترچه و شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران مجرب انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با شماه ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

متقاضیان مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷-۹۸

حتی افرادی که به هر دلیلی در مرحله اول انتخاب رشته مرداد ماه شرکت نکرده اند نیز می ­توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد­ نام کنند و ملاک شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت تنها حضور در کنکور سراسری و صدور کارنامه اولیه است. داوطلبانی که پس از اعلام نتایج نهایی در انتخاب رشته مرداد ماه پذیرفته شده­ اند اما به هر دلیل از رشته خود راضی نیستند نیز می­ توانند در این مرحله شرکت کرده و شانس خود را برای پذیرش در این مرحله امتحان کنند.

اما باید این نکته را در نظر داشت که در صورت قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت، پذیرش قبلی متقاضیان منتفی شده و داوطلبان تنها می­ توانند در همان رشته ­ای که در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته شده­ اند تحصیل نمایند. این حالت فقط برای رشته ­های دانشگاه آزاد مصداق دارد و قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت تاثیری بر قبولی داوطلب در دانشگاه­های سراسری، غیرانتفاعی و پیام نور ندارد.

برای اطلاع از دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷، شرایط و نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ و شرایط تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ بر روی لینک رنگی زیر کلیک نمایید:

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷

شرایط تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷-۹۸

برای شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، هر داوطلب مجاز به انتخاب ۲۰ رشته محل بر اساس علاقه و اولویت خود می­باشد. داوطلب باید این نکته را درنظر بگیرد که تنها حق انتخاب از میان رشته محل­هایی را دارد که در کنکور همان گروه آزمایشی شرکت کرده است. لازم به ذکر است که در مرحله تکمیل ظرفیت معمولا در تمامی رشته­ها پذیرش انجام می­شود.

نتایج و نمره تراز قبولی رشته ­های مختلف که بر اساس نتایج کنکور همان سال و یا سال­های قبل به دست آمده می­تواند برای داوطلبان در نقش یک راهنمای خوب عمل کرده، اما از آن­جا که انتخاب رشته فرایندی است که به سلیقه داوطلبان در هر سال بستگی دارد، نمی­توان با اطمینان کامل نسبت به نمره تراز لازم برای هر رشته محل اظهار نظر کرد اما تا حد زیادی می­توان به عنوان یک معیار ارزیابی قابل اتکا روی آن حساب کرد. برای اطلاعات بیشتر درباره دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد با مشاوران ما در ارتباط باشید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

7 نظر