مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

دفترچه بدون کنکور سراسری

تاریخ ارسال نوشته: 22 نوامبر 2017
دفترچه بدون کنکور سراسری
 • دفترچه بدون کنکور سراسری ۹۸ چیست؟ چه زمانی منتشر خواهد شد؟(دفترچه منتشر شده است لینک ورود در ادامه مقاله)
 • زمان آغاز تکمیل ظرفیت دانشگاهها بر اساس سوابق تحصیلی؟(شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری)
 • دانلود دفترچه بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۹۸؟(مطالعه و کلیک بر روی لینک مورد نظر)
 • مشاوره انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۹۸؟(مشاوره تحصیلی درخت دانش)
 • لیست رشته های براساس سوابق تحصیلی ۹۸ کنکور سراسری؟(مطالعه مقاله)
 • توجه: لینک دانلود دفترچه بدون کنکور سراسری ۹۸ در زیر قرار داده شده است قبل از دریافت دفترچه حتما نکات زیر را مطالعه نمایید.

خبر فوری:(۸ بهمن ماه ۹۸): ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از ۱۶ بهمن ماه آغاز و  ثبت نام بدون کنکور سراسری دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و ..  تا ۱۵ یهمن ماه ۹۸ تمدید شد و رشته بازیگری بدون کنکور دانشگاه هنر پارس اعلام شد.

انتشار دفترچه بدون کنکور سراسری مهر ماه ۹۹

امروز سه شنبه ۸ بهمن ۹۸ با منتشر شدن اطلاعیه سایت سازمان سنجش در خصوص انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری مهر ۹۹ اعلام شد که ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری ترم مهر ۹۹ از ۲۰ اسفد ۹۸(۹۸/۱۲/۲۰) آغاز خواهد شد و تا ۳۱ شهریور ماه ۹۹ مهلت ثبت نام خواهد داشت از این رو به تمامی متقاظیان توصیه می کنیم به دلیل مهلت بیش از ۶ ماهه زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول ۹۹ با اطلاعات کامل از رشته ها و دانشگاه ها اقدام به ثبت نام نمایید.

اطلاعیه تمدید ثبت نام دفترچه بدون کنکور سراسری بهمن ۹۸-۹۹

امروز ۱ بهمن ۹۸ سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم پذيرش صرفاً با سوابق تحصيلي در دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پيام نور، غيرانتفاعي، مجازي و پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در آزمون سراسري سال ۱۳۹۸ (اعم از داوطلباني كه در پذيرش رشته‌هاي صرفاً با سوابق تحصيلي آزمون سراسري سال ۱۳۹۸ ثبت‌نام نموده و يا ننموده‌اند) مي‌رساند:

كه به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلباني كه تا اين تاريخ (۹۸/۱۰/۳۰) براي ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده است كه حداكثر تا روز سه‌شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۱۵ نيز بتوانند با مراجعه به دانشگاههای آزاد و سراسری و … نسیت به ثبت نام بدون آزمون خود اقدام نمایند برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، آدرس دانشکاه ها و مغدل لازم برای قبولی می توانید با مشاوران ما از طریق شماره گیری شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کدگیری و تلفن ثابت متزل تماس حاصل نمایید.

دفترچه اصلاحیه ۲ رشته های بدون کنکور سراسری بهمن ۹۸-۹۹

آن دسته از داوطلباني كه قبلاً ثبت‌ نام و انتخاب رشته در رشته های بدون کنکور سراسری خود را تكميل و كدرهگيري دريافت نموده‌اند مي‌ توانند در صورت تمايل نسبت به ويرايش كد رشته محل‌هاي انتخابي خود اقدام نمايند.
لازم به توضيح است با توجه به اينكه تقاضاي برخي از موسسات آموزش عالي و ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۹۸ براي اعلام رشته‌هاي جديد، توسط دفتر گسترش آموزش عالي در دست بررسي مي‌باشد، لذا جداول كدرشته محلهاي جديد آن موسسات به عنوان اصلاحات سري دوم، همزمان با شروع انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال ۱۳۹۸ (رشته‌هاي با آزمون)، در دهه سوم مرداد ماه منتشر خواهد شد و داوطلبان مي‌توانند با مشاهده آن رشته‌ محلها در صورت تمايل نسبت به ويرايش مجدد رشته‌هاي انتخابي خود در آن مقطع زماني اقدام نمايند

برای دانلود دفترچه بدون کنکور سراسری سایت سنجش می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

اصلاحیه ۲ دفترچه بدون کنکور سراسری ۹۸

رشته های بدون کنکور سراسری

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه ۹۸

دفترچه لیست رشته های بدون کنکور ۹۷-۹۸ برای ورودی مهر ماه ۹۸ منتشر شد که شامل دفترچه های:

 1. دفترچه بدون کنکور سراسری روزانه، شبانه و پردیس خودگردان ۹۸
 2. دفترچه رشته های بدون کنکور پیام نور ۹۸
 3. دفترچه بدون کنکور غیر انتفاعی

برای اطلاع از نحوه ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور ۹۸ و زمان و مهلت، معرفی رشته های پرطرفدار مهندسی پزشکی و مهندسی نفت بدون کنکور پیام نور ارائه شده برای مهر ماه ۹۸ و شرایط ورود به هر کدام از رشته ها می بتوانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و یا برای مشاهده تمامی رشته ها و مراحل ثبت نام بر روی لینک دانلود دفترچه بدون کنکور سراسری ۹۸ کلیک نمایید.( توصیه می شود: قبل از مشاهده دفترچه مطالب این مقاله را کامل مطالعه نماییید تا بتوانید بهترین انتخاب رشته را انجام دهید)

علاوه بر تکمیل ظرفیت در رشته هایی که پذیرش بر اساس شرط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ یعنی بر اساس کارنامه نتایج کنکور سراسری ۹۸ می باشد، برای گروه دیگر هم یعنی کسانی که تمایل دارند در تکمیل ظرفیت در رشته هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است مانند: پذیرش بدون کنکور سراسری پیراپزشکی، رشته های پزشکی بدون کنکور شرکت نمایند اعلام خواهد شد.(دفترچه بدون کنکور سراسری)

دفترچه بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ۹۸ منتشر شد

دفترچه بدون کنکور سراسری در مقاطع کاردانی و کارشناسی آغاز شد که شامل: رشته های بدون کنکور موسسات غیرانتفاعی و پیام نور و پردیس دانشگاه صنعتی شریف کیش بهمن ۹۷ منتشر شد، برای مشاهده لیست رشته های بدون آزمون سراسری و دفترچه بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید.

اطلاعیه پذیرش رشته های بدون کنکور سراسری مهر ماه ۹۸

اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با پذيرش رشته‌هاي صرفاً براساس سوابق تحصيلي در آزمون سراسري و دفترچه پذیرش براساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری اعلام شد: طبق این اطلاعیه پذيرش حداقل ۸۵ درصد از ظرفيت پذيرش دانشجو در كل كشور در تمامي زير نظام هاي آموزش عالي صرفاً براساس سوابق تحصيلي با ملاك معدل كتبي ديپلم داوطلبان و بدون نياز به شركت در كنكور انجام ‌شود.

لذا با توجه به مصوبات فوق پذيرش رشته محل های صرفا سوابق تحصيلي مستقل از كنكور انجام خواهد شد و آزمون سراسري براي مابقي رشته محل هايي كه پذيرش آنها از تلفيق نمره كنكور و سوابق تحصيلي است برگزار مي شود و از سال ۱۳۹۸ و بعد از آن پذيرش صرفا سوابق تحصيلي در نیمسال دوم بهمن ۹۷ و مهر ماه ۹۸ توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي خواهد بود.

مهلت ثبت نام رشته های بدون آزمون سراسری مهر ماه ۹۸

زمان ثبت نام و انتخاب رشته رشته های بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول مهر ماه ۹۸ که به نحوی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری نیمسال دوم بر اساس معدل دیپلم می باشد در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز و مهلت ثبت نام رشته های بر اساس سوابق تحصیلی ۹۸ تا ۶ شهریور ۹۸ ادامه دارد.

داوطلبین واجد شرایط برای اطلاعات بیشتر در مورد مهلت و نحوه ثبت نام و پذیرش رشته های پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی کنکور ۹۷،  لیست رشته های بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه سراسری، شرایط و معدل لازم برای ورود به هر کدام از دانشگاه ها می توانند با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت با مشاوران مجرب درخت دانش تماس حاصل نماید.

لیست رشته های بر اساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۹۸

رشته های دفترچه کنکور سراسری ۹۸ به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول با آزمون هستند و دسته دوم که در این مقاله مد نظر ماست بر اساس سوابق تحصیلی می باشد که در این مقاله لیست رشته های دفترچه بدون کنکور سراسری گروه ها را برای شما داوطلبان عزیز قرار داده ایم.

رشته های بدون کنکور سراسری ریاضی فیزیک ۹۸

اقتصاد کشاورزی، ریاضیات و کاربردها، فیزیک، علوم کامپیوتر، آمار، کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندسی پزشکی، شیمی کاربردی، مهندسی شهرسازی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوافضا، مهندسی مواد و متالورژی و ….

رشته های بدون کنکور سراسری تجربی ۹۸

مهندسی طبیعت، مهندسی علوم دامی، گیاه پزشکی، علوم و مهندسی خاک، زمین شناسی، علوم و مهندسی محیط زیست، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، اقتصاد کشاورزی، شیمی محض، علوم و مهندسی شیلات، زیست شناسی دریا، اقیانوس شناسی، مهندسی فضای سبز، مهندسی صنایع چوب و ….

رشته های بدون کنکور سراسری انسانی ۹۸

کاردانی علوم ورزشی، جغرافیا، زبان و ادبیات عربی، علوم ورزشی، اقتصاد، معارف اسلامی، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و کلام و …

رشته های بدون کنکور سراسری هنر ۹۸

مرمت آثار تاریخی، فرش، هنر اسلامی، ارتباط تصویری

رشته های بدون کنکور سراسری زبان ۹۸

زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی

مشاوره رشته ها و ثبت نام بدون کنکور سراسری ۹۸

برای اطلاع از لیست کامل رشته ها، مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد، آیا برای کنکور سراسری تکمیل ظرفیت داریم؟ و … می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

تکمیل ظرفیت سراسری حالت دوگانه ایی داشت به طوری که برای اولین بار در کنکور سراسری ۹۶،  به صورت دو دفترچه منتشر شد. رشته های با کنکور و رشته های با سوابق تحصیلی

برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی سال ۹۸ بر روی لینک زیر کلیک نمایید. به محض منتشر شدن دفترچه پذیرش براساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۹۸ در لینک زیر می توانید مشاهده نمایید.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال ۹۸

دانلود دفترچه پذیرش براساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۹۸

توجه: به محض منتشر شدن دفترچه بدون کنکور سرساری ۹۸ لینک قرار داده خواهد شد.

شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی کنکور ۹۸

۱ -۱ شرايط عمومي و اختصاصي:
– داوطلبان بايد واجد شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در اين دفترچه راهنما باشند.
– داوطلبان مرد از نظر مقررات وظيفه عمومي، نبايد منعي داشته باشند.
– كليه برادراني كه حداكثر تا تاريخ ۳۰/۱۰/۱۳۹۷ در دوره هاي كارداني (فوق ديپلم ) دانشگاههـا و مؤسسـات آمـو زش عـالي و يـا كـاردانيپيوسته آموزشكده هاي فني و حرفهاي فارغالتحصيل مي شوند و رشته تحصيلي آنها، به تأييد وزارتـين علـوم، تحقيقـات و فنـاوري و بهداشـت،درمان و آموزش پزشكي و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي، فاقد دوره كارشناسي ناپيوسته بوده و در مهلت يكساله بعد از اتمام تحصيل و قبـلاز اعزام به خدمت در اين مرحله ثبت نام نموده اندتوجه به نکات زیر داشته باشند.

 • در صورت پذيرفته شدن در رشته هاي تحصيلي گروه آزمايشي ذيـربط در مقطـع بـالاتر ازكارداني (فوق ديپلم) و با احتساب تعدادي از واحدهاي دوره كارداني (فوقديپلم) در دوره بالاتر به نحوي كه حـداكثر طـول مـدت تحصـيلآنان از كارداني به مقطع بالاتر ۲ سال كمتر از طول مدت تحصيل طبق ضوابط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در همان دوره تحصيلي باشـد، قبولي آنان از نظر نظام وظيفه بلامانع خواهد بود.
 • در غير اين صورت قبولي آنان لغو گرديده و برابر ضوابط آزمون هاي سراسري حـق شـركت در آزمون و يا پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي سال آينده را نيز ندارند.

شرايط پذيرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی کنکور ۹۸

داوطلباني مي توانند در اين مرحله پذيرش شوند كه:
– واجد شرايط ضوابط عمومي و اختصاصي مندرج در اين دفترچه بوده و از نظر مقررات وظيفه عمومي منعي نداشته باشند.
– دارا بودن يكي از مدارك تحصيلي معتبر به شرح زير:
– ديپلم كامل متوسطه براي داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه.
– مدرك پيش دانشگاهي براي داوطلبان نظام جديد آموزش متوسطه و يا اخذ آن حداكثر تا پايان دي ماه ۱۳۹۷ .
– مدرك كارداني (فوق دپيلم) دانشگاهها و مؤسسات آمـوزش عـالي و يـا شـاغل بـه تحصـيل در دوره كـارداني كـه حـداكثر تـا
.مي شوند فارغ التحصيل ۹۷/۱۰/۳۰
– مدرك كارداني ( فوق ديپلم) و يا شاغل به تحصيل در دوره كارداني كه حداكثر تا ۳۰/۱۰/۹۷ فارغ التحصـيل مـي شـوند (بـراي
داوطلبان داراي ديپلم فني و حرفهاي يا كاردانش كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي مي باشند .)

تبصره پذیرفته شدگان براساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۹۸

تبصره: مدرك كارداني دانش آموختگان دورههاي كارداني پيوسته، به جاي مدرك پيش دانشگاهي ملاك عمل واقع مي شود.
در صورتي كه داوطلبي يكي از شرايط فوق را نداشته باشد، حتي در صورت ثبت نام و انتخاب رشته و قرار گرفتن در رديف قبـول شـدگان نهـايي دراين مرحله، قبولي وي « كانلميكن » تلقي ميشود و مؤسسات آموزش عالي محل قبولي از پذيرش او معذور خواهند بود. لذا به داوطلباني كـه شـرايط مورد نظر را ندارند و يا احتمال مي دهند تا تاريخ مقرر مدارك فوق را كسب ننمايند، تأكيد ميشود كه به هيچ وجه در اين مرحله شركت نكنند.

گزينش دانشجو در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۸ بر چه اساسی می باشد؟

گزينش دانشجو در اين مرحله فقط معدل كتبي داوطلبان واجد شرايط ملاك و مبناي پذيرش قرار ميگيرد و اسامي پذيرفتهشدگان در يك مرحله وبه طور يكجا اعلام ميگردد. هر داوطلب با توجه به شرايط وي ( از نظر سهميه، بوم و …) و بر اساس معدل كتبيديپلم، به اولين كدرشته انتخـابي كـهاز نظر علمي برتري دارد ( در مقايسه با ساير داوطلباني كه شرايط مشابه وي را دارند)، در صورت وجود ظرفيت معرفي ميشود.

به منظور اعلام اسامي پذيرفته شدگان، اقدامات زير انجام مي گردد(دفترچه بدون کنکور سراسری):
– بررسي كدرشتههاي انتخابي داوطلبان و ذخيره كردن آنها به همراه ساير اطلاعات آنان.
– تعيين نقطه يا اولويت قبولي هر داوطلب با توجه به شرايط و وضعيت وي ( از هر لحاظ) و مقايسه اي كه بين هر داوطلب با ديگر داوطلبان با وضـعيت مشابه وي انجام مي گيرد.

– اعلام اسامي پذيرفته شدگان.

تبصره: از آنجا كه پذيرش داوطلبان صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل كتبي ديپلم) صورت مي پذيرد و نظر به اينكه دروس امتحاني داوطلبان ديپلمه با توجه به نوع ديپلم آنان (رياضي، تجربي، انساني و …) متفاوت است، لذا چنانچه نوع ديپلم داوطلب با گروه آزمايشي كه متقاضي آنميشود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل كتبي متفاوت خواهد بود كه در اين خصوص توجه داوطلبان را به جدول ذيل معطوف ميدارد.

زمان اعلام شده جهت ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کنکور ۹۷

زمان انجام انتخاب رشته  از روز شنبه تاریخ ۴/۹/۹۷ شروع و تا یک هفته بعد یعنی تاریخ ۱۹/۹/۹۷ ادامه خواهد داشت.  افراد متقاضی شرکت در تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی می توانند در تاریخ مذکور با مراجعه به سایت www.sanjesh.org با مطالعه دفترچه و انتخاب رشته ای درست و منطقی حداکثر تا ۵۰ کد رشته محل را انتخاب نمایند البته پیشنهاد ما به شما دوستان این است که شانس طلایی موفقیت و آینده تحصیلی خود را با مشاوران درخت دانش رقم بزنید تا با اطمینان خاطر بتوانیدقبولی در  رشته مورد علاقه خود را بدست آورید.

شرط شرکت در تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی(دفترچه بدون کنکور سراسری)

نا گفته نماند دوستانی که متقاضی انتخاب رشته های  بر اساس سوابق تحصیلی هستند و قبلا در آزمون سراسری شرکت نکرده اند، حتما باید مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال را در سایت sanjesh.org واریز نمایند بعد به پر کردن تکمیل ظرفیت اقدام کنند.

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷ را با دقت بالا انجام دهید، که نیازی به تکمیل ظرفیت کنکور ۹۷(دفترچه بدون کنکور سراسری) نداشته باشید. انتخاب رشته کنکور ۹۷ را به مشاوران درخت دانش بسپارید.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97

برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری در دانشگاه های روزانه و شبانه  فرهنگیان و رشته های مازاد ظرفیت ۹۶ می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری۹۷ 

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوران و کارشناسان تحصیلی درخت دانش در تمامی مراحل انتخاب رشته تکمیل رشته کنار شما دوستان خواهند بود. مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور صرفا براساس سوابق تحصیلی، مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور ۹۸، مشاوره تکمیل ظرفیت سراسری، معرفی منابع درسی کنکور ۹۸، حذفیات کنکور ۹۸ و …. قسمت کوچکی از خدمات مشاوران درخت دانش خواهد بود.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت و کنکور سراسری ۹۷ را به مشاوران درخت دانش با کمترین هزینه بسپارید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

7 نظر

 • با سلام و خدا قوت به شما مشاوران دلسوز و زحمت کش،گروه آزمایشی من در کنکور 96 علوم ریاضی بوده،اما بعد آمدن دفترچه ی تکمیل ظرفیت تصمیم گرفتم که رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی ثبت نام کنم.شانس من با توجه به این که معدل کتبی دیپلمم 12.70صدم است و استان بومی من فارس هست،در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه صنعتی شاهرود که بر اساس سوابق تحصیلی در مرحله ی تکمیل ظرفیت دانشجو می گیرد،چقدر است? در ضمن ظرفیت رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه صنعتی شاهرود12نفر است.تو رو خدا بهم جواب بدید برام خیلی اهمیت داره.با سپاس
 • درود خسته نباشید دیپلم تجربی سال 94 با معدل کتبی 10 با توجه به اینکه بومی شهرکرمانشاه هستم احتمال قبولی در رشته عمران دانشگاه آزاد کرمانشاه بدون کنکور وجود داره؟
 • سلام طاعات عباداتتون قبول ...من دارای لیسانس تاریخ هستم ...میتونم منم کنکور بدون آزمون شرکنت کنم ...درضمن دیپلم تجربی هستم ....لطفا راهنماییم کنید ...سپاس از وقتی که میگذارین