hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

دفترچه انتخاب رشته No ratings yet.

دفترچه انتخاب رشته

دفترچه انتخاب رشته

دفترچه انتخاب رشته

در این مقاله درخت دانش، به تشریح کامل دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۶ پرداخته تا شما داوطلبان گرامی کنکوربا توجه به شناخت کامل و دقیق دفترچه انتخاب رشته  به بهترین شکل به انتخاب رشته خود بپردازید.

در دفترچه انتخاب رشته، بحث درصد تاثیر سوابق تحصیلی، مطرح شده است. درباره تاثیر سوابق تحصیلی  کافی است بدانید هر داوطلبی که گروه ازمایشی کنکور او با رشته تحصیلی دیپلم او یکی باشد، سوابق تحصیلی در کارنامه او با ۲۵ درصد تاثیر اعمال می شود.  اما اگر داوطلب در رشته ای غیر از رشته تحصیلی دیپلم خود ازمون کنکور داده باشد، تاثیر این درصد کمتر خواهد بود.

سهمیه متعلق به ایثارگران و خانواده شهدا در این دفترچه کامل توضیح داده شده است. 20 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به به داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران و خانواده شهدا تعلق گرفته است. اما سازمان سنجش قبولی داوطلبان متقاضی استفاده از این سهمیه را مشروط به کسب 80 درصد تراز آخرین نفر قبولی در آن کد رشته برای پزشکی و پیراپزشکی و برای بقیه رشته ها 70 درصد تراز آخرین نفر قبولی اعلام نموده است.

در دفترچه انتخاب رشته اسامی دانشگاه ها و وضعیت پذیرش هر کدام از آنها به طور کامل توضیح داده شده است.

این دانشگاه ها عبارتند از:

روزانه، نوبت دوم یا همان شبانه، مجازی، نیمه حضوری، پردیس خودگردان و …

دانشگاه های دولتی بودجه خود را از طریق وزارت علوم تامین می کنند. معمولا کیفیت این دانشگاه ها بهتر از بقیه دانشگاه ها می باشد. دانشگاه شبانه معمولا ظرفیتی کمتر از روزانه دارد و به دلیل این که تحصیل دانشجویان دانشگاه شبانه رایگان نمی باشد، تعهد به خدمت تعهد به خدمت از انان نیز گرفته نخواهد شد.

از لحاظ امکانات رفاهی دانشگاه شبانه فقط با اخذ هزینه بیشتر حاضر به پرداخت امکانات به دانشجویان خود است. به غیر از موارد ذکر شده این دانشگاه با دانشگاه های روزانه تفاوتی ندارد. دانشگاه مجازی، نیمه حضوری ،پردیس خود گردان، نیز همان رتبه های دانشگاه روزانه و شبانه با کمی اختلاف  را نیاز دارد. دانشگاه پردیس خودگردان همان دانشگاه دولتی است ولی با ظرفیت بیشتر و با رتبه های کمتر هم نسبت به روزانه می توان رشته های برتری را در این دانشگاه برگزید البته فقط برای کسانی است که توانایی مالی بالایی دارند.

این دانشگاه پذیرش کشوری دارد و بومی و غیر بومی به یک اندازه سهیم می باشند. دانشگاه فرهنگیان همان تربیت معلم است که با شرایط خاصی دانشجو می پذیرد. ویژه فرهنگیان مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی اموزش و پرورش است.

دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی

دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی، که پذیرش بر اساس کارنامه کنکور و سوابق تحصیلی است  و برای دانشگاه پیام نور باید نهایتا تا پایان انتخاب رشته کارت اعتباری ان را نیز تهیه نمود. برای تحصیل در ان باید شهریه پرداخت کرد و ویژگی خاص ان این است که حضور در کلاس های نظری غیر ضروری است.دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی زیر نظر دانشگاه های دولتی نمی باشند و تنها نکته مهم در ان این است که مجوز خود را از وزارت علوم گرفته اند.  دانشگاه های غیر انتفاعی از لحاظ کیفیت بهتر از موسسات غیر انتفاعی هستند.

هر رشته تحصیلی را با توجه به پراکنندگی ان در دانشگاه های کشور در یکی از چهار مجموعه استانی،ناحیه ای، قطبی، کشوری دسته بندی کرده اند(در مقاله دفترچه سراسری به تفصیل توضیح داده شده است). مثلا اگر رشته ای در همه دانشگاه تای استان های کشور وجود داشته باشد گزینش ان رشته به صورت استانی صورت می گیرد. اگر فقط در دانشگاه واقع در یک استان از چند استان مجاور موجود باشد،گزینش ان ناحیه ای، و اگر فقط در دانشگاه های یک ناحیه از چند ناحیه نزدیک به هم موجود باشد قطبی است.

اگر یک رشته در دانشگاه های کشور حتی در یک قطب هم گنجانده نشود، یا توزیع ان در قطبهای کشور، ناهمگون باشد،گزینش کشوری است. البته ناگفته نماند که پذیرش رشته های قطبی،ناحیه ای، استانی بومی است. دوستان عزیزی که اطلاعات بیشتری در باب موضوع دفترچه انتخاب رشته نیاز داشتند می توانند بر روی لینک دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 کلیک کنند.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوران خبره و مجرب درخت دانش به تمامی سوالات شما داوطلبان گرامی در زمینه انتخاب رشته سال ۹۶ ، با تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون نیاز به کد گیری، اماده پاسخگویی هستند. در صورت برقرار نشدن ارتباط با تلفن درخت دانش می توانید سوالات خود را در سایت درخت دانش مطرح نموده تا مشاوران ما در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ گویند.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.