مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: 5 فوریه 2019

سوال بیشتر داوطلبان و متقاظیان واجد شرایط زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ این است که دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۹۸ چگونه است؟ سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش چه سایتی است؟ نحوه مشاهده کد سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش و … ؟؟

در این مقاله سعی داریم به تمامی سوالات داوطلبان در نحوه گرفتن کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ ، انتخاب رشته کنکور ۹۸ پاسخ دهیم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی در سایت آموزش و پروش

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور سراسری برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۹۸ ابتدا به سامانه اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورد به دانشگاه های آموزش و پرورش به آدرس dipcode.medu.ir مراجعه نمایند، لازم زکر است قبل از مشاهده کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود حتما نحوه مشاهده و شرایط را در ادامه مقاله مطالعه بفرمایید.

چه کسانی نمی توانند دراین سامانه کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی دریافت کنند؟

افرادی که جز موارد زیر باشند سوابق تحصیلی آنها در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۹۸ موجود نیست و مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۸ نبوده و اطلاعاتی در سایت آموز و پرورش ندارند:

  1. فارغ التحصیلان قبل از سال ۸۴
  2. دیپلمه های تطبیقی مدارس غیر ایرانی تحصیل خارج از کشور
  3. فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی نظام قدیم آموزش متوسطه
  4. فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش(غیر نظری)
  5. فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی قبل از سال ۱۳۹۱ مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور سراسری ۹۸ و دانشگاه آزاد نشده و اطلاعاتی در سایت دریافت کد سوابق تحصیلی ندارند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸، مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری ۹۸، معرفی
انواع سهمیه های کنکور سراسری، دریافت کد دیپلم و پیش دانشگاهی خود و … می توانید با مشاوران مجرب انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ درخت دانش از طریق شماره گیری شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت) تماس حاصل نمایید و یا ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

نحوه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۹۸ بعد از اینکه وارد سایت آموزش و پرورش جهت دریافت سوابق تحصیلی شدیم در قسمت پایین صفحه بر روی لینک مشاهده سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کلیک می کنیم و وارد پنجره زیر می شویم:

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۹۸

کد دانش آموزی چیست و چگونه آن را در سوابق تحصیلی خود درج نماییم؟

هر دانش آموز زمانی که وارد مدرسه خواهد شد دارای کد دانش آموزی است و این کد در مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور سراسری ۹۸ موجود می باشد و در نتیجه جدول اول را کامل می کنیم.

توصیه می شود حتما مقاله: تفاوت ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ نظام جدید با قدیم چیست؟ را مطالعه بفرمایید

کد منطقه چیست و چگونه آن را در درج کنیم؟

هر دانش آموز در مدرسه و منطقه ای تحصیل کرده است که هم در مدرک درج گردیده شده است و هم در دریافت کد منطقه سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org درج گردیده شده است و جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۹۸ جدول آن را نیز تکمیل می کنیم.

کد مقطع چیست و چگونه کد مقطع خود را در گرفتن کد سوابق تحصیلی انتخاب کنیم؟

کد مقطع شامل سه گزینه می باشد:

  1. متوسطه
  2. پیش دانشگاهی
  3. متوسطه دوم

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور سراسری ۹۸ مقطعی را که می خواهیم سوابق آن را درج کنیم انتخاب می کنیم.

ثبت نام کنکور ۹۸ خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید

تاریخ تولد را چگونه درج کنیم؟

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۹۸ باید تاریخ تولد خود را به صورت پشت سر هم به عنوان مثال:تاریخ تولد: ۱۳۷۱/۰۴/۱۶ (۱۶ تیر ۷۱) را به صورت ۷۱۰۴۱۶ درج می کنیم.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی در صورت عدم دریافت و یا مشکل در مشاهده، انجام تمامی مراحل ثبت نام هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری، مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش، دریافت کد سوابق تحصیلی، راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و معدل پیش دانشگاهی، می توانید با مشاوران مجرب درخت دانش از طریق شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن کد و تلفن ثابت) تماس حاصل نمایید، و برای اطلاع از زمان و مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ می توانید عضو کانال تلگرام درخت دانش شوید.

2 نظر