مطالب تصادفی

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 98 آغاز شد مطالعه مقاله)...

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

تاریخ ارسال نوشته: ۳ تیر ۱۳۹۶
دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

تاریخچه و دستاوردها

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار یکی از قدیمیترین و تخصصی ترین دانشگاههای دریانوردی ایران است که در سال ۱۳۵۵ با همکاری دانشگاه ساوت همپتون انگلیس و دانشگاه سیستان و بلوچستان جهت تربیت نیروهای متخصص ناوگان دریایی کشور تاسیس گردید. این دانشگاه زیر نظر IMO و منطبق با استاندارد STCW 2010 و دارای گواهینامه ISO از موسسه TUV NORD  اروپا می باشد.

پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ کلیه پرسنل خارجی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار اخراج شدند و نیروهای ایرانی جایگزین آنها شدند.پس از انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۶۲ اولین دوره پذیرش دانشجو با توجه به کنکور سراسری انجام پذیرفت. در سال ۱۳۸۱ این دانشگاه از دانشگاه سیستان و بلوچستان مستقل گردید و تا سال ۱۳۸۴به عنوان یک مرکز آموزش عالی مستقل به کار خود ادامه داد و در سال ۱۳۸۴ به دانشگاه ارتقاء پیدا کرد.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در سال ۱۳۹۵ موفق به کسب رتبه برتر در بین تمامی دانشگاههای کشور گردید و این دانشگاه برای نخستین بار در ایران فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته دریانوردی داشته است. اولین زن فارغ التحصیل در رشته های کارشناسی ارشد دریانوردی از این دانشگاه بوده است. این دانشگاه از نظر سیستم کیفیت آموزشی دارای استانداردهای بین المللی می باشد. ریاست این دانشگاه در حال حاضر برعهده دکتر محمود نصیری می باشد.

موقعیت جغرافیایی

آدرس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در استان سیستان و بلوچستان ، شهرستان چابهار واقع شده است. این دانشگاه در حال حاضر ۳۷۰۰ نفر دانشجو دارد که در مقاطع کارشناسی تا دکتری مشغول به تحصیل می باشند.

دانشکده ها و رشته ها

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار دارای سه دانشکده مهندسی دریا ، دانشکده مدیریت و علوم انسانی و دانشکده علوم دریایی می باشد. دانشکده مهندسی دریا دارای رشته های  دریانوردی ، مهندسی کشتی ، مهندسی مخابرات و الکترونیک دریایی ، مهندسی معماری کشتی و مهندسی عمران می باشد. دانشکده مدیریت و علوم انسانی دارای رشته های مدیریت بازرکانی دریایی ، زبان انگلیسی ، علوم اقتصادی و معارف اسلامی می باشد. دانشکده علوم دریایی دارای رشته های شیلات ، زیست شناسی دریا ، شیمی دریا و علوم پایه می باشد.

ملاحظات

راههای ارتباط با این دانشگاه :               تلفن : ۰۵۴۳۵۳۲۰۰۲۰        کدپستی : ۹۹۷۱۷۵۶۴۹۹

وبسایت دانشگاه

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

هیچ نظری وجود ندارد