مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

خلاقیت تیزهوشان

تاریخ ارسال نوشته: 6 مارس 2017
معرفی منابع تیزهوشان ششم به هفتم

خلاقیت تیزهوشان معمولا در دوران کودکی فرزندان، به باهوش بودن آنها شک می کنند اما در دوران پیش دبستانی و ابتدایی و خیلی کم در دوران متوسطه استعدادهای بالقوه و بالفعل موجود در آنها خود را نشان می دهد. خیلی از این کودکان در زمینه های هنری و بسیاری از آنها در زمینه های دیگری مانند نمایشی، تحصیلی، رهبری، ورزشی و … استعداد بالایی دارند و با نشان دادن اشتیاق نسبت به این کارها می توان بالا بودن نبوغ این کودکان را کشف کرد.

کودکان تیزهوش را می توان از طریق کنجکاوی زیاد و علاقه زیاد به یادگیری و آموزش شناخت. اکثر این کودکان تیزهوش در درس ریاضیات استعداد ویژه ای دارند. علاوه بر داشتن دایره لغات گسترده نسبت به هم سالان خود، از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردارند. و قدرت تخیل و تفکر انتزاعی بالایی دارند و همیشه به جای آن چیزی که وجود دارد به فکر آن چیزی که می تواند وجود داشته باشد، هستند.

دارا بودن قدرت خلاقیت و ابتکار بالا از ویژگی خاص تمام تیزهوشان می باشد و اگر زمینه رشد و شکوفایی این خلاقیت(خلاقیت تیزهوشان) برای آنها مهیا شود می توانند از کسانی باشند که مسائل و مشکلات  آینده کشور را با قدرتی که دارند حل و فصل کنند.

برای اطلاع از زمان و شرایط و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸-۹۹، لیست مدارس تیزهوشان تهران بر روی لینکی رنگی کلیک نمایید.

خلاقیت تیزهوشان

خلاقیت تیزهوشان

نقش خانواده و محیط اطراف در کشف خلاقیت تیزهوشان

عوامل وراثتی و محیطی در بروز این خصوصیت خاص دانش آموزان(خلاقیت تیزهوشان) تیزهوش نقش دارد. اما آن چه که اهمیت دارد این است که در مدارس فعلی موجود ما این چنین شرایطی برای بروز و شکوفایی خلاقیت کودکان وجود ندارد. و در مدرسه فقط به یادگیری مطالب آموخته شده دیگران و گذشتگان می پردازند و دانش آموز بهتر دانش آموزی است که دانش و معلومات معلم خود را زود فرا گیرد که این تعریف از دانش آموز نمونه باعث می شود فرزندان ما به حفظ کردن مطالب درسی بپردازند و اگر این کار را نکنند از دیگر هم کلاسی ها جا می مانند در حالی که اگر فضای آزاد خلاقانه ای برای این نوع کودکان وجود داشته باشند که بدون ترس از اشتباه کردن و عقب افتادن از هم کلاسیها با قدرت خلاقانه خود به یادگیری از طریق کنجکاوی و آزمایش بپردازند مطمئنا به رشد و شکوفایی می رسند.

کودکانتان را از اشتباه کردن نترسانید. زیرا که اگر آماده خطا کردن و پذیرش اشتباهات و خطاها نباشیم و زمینه لازم را برای کودکان فراهم نکنیم قطعا کودکان تیزهوش ما نمی توانند استعداد ذاتی خود را بروز دهند. کودکان تیزهوش در مدارس متاسفانه می آموزند که نباید اشتباه کنند پس از کجا به کشفیات جدید برسیم؟

توصیه به والدین در رفتار با کودکان و فرزندان تیزهوش خود

توصیه ای که به والدین کودکان تیزهوش می شود این است که آنها را در مسیر کشف و کنجکاوی های خود آزاد بگذارند. هرچند که وجود این خصوصیت برای خانواده های این کودکان آزار دهنده است چون باید علت همه چیز را با چشم ببینند آنها دائما در حال جداسازی قطعات اسباب بازی هایشان هستند و معمولا با ریخت و پاش هایشان در خانه باعث به هم ریختگی فضای خانه می شوند اما با کمی خونسردی و امید به این که فرزندتان با این کارهایش به موفقیت می رسد می توانید کمک زیادی به پیشرفت آنان داشته باشید.

مشاوره و برنامه ریزی درسی تیزهوشان درخت دانش

قابل توجه دانش آموزان تیزهوش برای موفقیت در تمامی مقاطع تحصیلی نیاز به برنامه ریزی روزانه تیزهوشان، ثبت نام مدارس نمونه دولتی منظم دارید، برای یک برنامه ریزی منظم با مشاوران و کارشناسان درخت دانش در ارتباط باشید. شماره ارتباط با کارشناسان و مشاوران درخت دانش ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ می باشد. ارزوی ما موفقت شما دوستان عزیز می باشد.

نکته مهم:

برای اطلاعات بیشتر در باب موضوع های تحصیلی و نحوه پیشرفت و موفقیت در آزمون های تیزهوشان می توانید بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

نحوه تست زنی در آزمون تیزهوشان،

برنامه ریزی درسی تیزهوشان،

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان،

افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان،

شرایط مدارس تیزهوشان،

تاثیر تغذیه در پیشرفت درسی دانش آموزان تیزهوش،

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان،

برنامه ریزی روزانه تیزهوشان،

شرکت در کلاس های فوق العاده تیزهوشان،

مراحل مرور و مطالعه خوب درسی تیزهوشان

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

به امید موفقیت داوطلبان پر تلاش ایران عزیز

هیچ نظری وجود ندارد