hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

جعبه لایتنر 5/5 (1)

جعبه لایتنر

جعبه لایتنر یکی از روشهای کمک آموزشی مورد تایید مشاوران درخت دانش از ابداعات آقای سباستین لایتنر در آموزش سریعتر مطالب درسی و کمک به تثبیت مطالب در ذهن دانش آموزان می باشد. به گونه ای که مطالبی که از 5 خانه ی ساختمان جعبه ی لایتنر عبور کند هیچگاه از ذهن دانش آموز پاک نخواهد شد.

در برنامه ریزی درسی برای تمام مقاطع از جمله(مدارس تیزهوشان، مدارس نمونه دولتی، برنامه ریزی درسی و …) و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، درخت دانش جعبه لایتنر را در برنامه پیشنهادی خود قرار داده است.

مزایای استفاده از جعبه لایتنر:

  • افزایش کیفیت مطالعه با کنترل کمیت زمان
  • افزایش تمرکز دانش آموز
  • یادداشت برداری براساس سلیقه و فهم آموزشی دانش آموز
  • ایجاد یک فضای آموزشی متنوع و مهیج درسی
  • جستجوی آسان موضوعات بر اساس میزان یادگیری
  • یادگیری سریع و ماندگار در حافظه ی بلند مدت

طرز تهیه جعبه لایتنر :

می خواهیم به ساده ترین روش طرز تهیه ی یک جعبه ی لایتنر را برایتان توضیح دهیم.برای تهیه ی این جعبه امکان خرید از بیرون را نیز دارید، اما ما به شما پیشنهاد می کنیم خود شما به تهیه ی این جعبه اقدام کنید زیرا که کار با جعبه لایتنر را برای شما جذابتر خواهد کرد.

لازم نیست برای این جعبه ابعادی با طول و عرض مشخصی در نظر بگیرید. فقط کافی است که بدانید برای این جعبه فضای 5 خانه ای باید در نظر بگیرید به گونه ای که طول خاانه ها به ترتیب افزایش یابد زیرا که خانه اول فقط جای یک سری کارت(به تعداد دلخواه10، 20، 30 و …)، خانه دوم جای دو سری کارت، خانه سوم جای چهار سری کارت، خانه چهارم جای هشت سری کارت، خانه پنجم جای پانزده سری کارت دارد. با این حساب 1+ 2+4+8+15 =30 کلا اگر بدون وقفه و مرتب برنامه را پیش برویم سی روز یعنی یک ماه طول می کشد تا موضوعی که روز اول شروع به مطالعه و یادداشت برداری کرده ایم را از جعبه خارج و بایگانی نماییم.

زمان سی روزه زمان مناسبی برای تثبیت موضوعی در حافظه بلند مدت با وقفه های زمانی مشخص است. بین هر سری کارت یک برگه مقوایی رنگی به هدف جداسازی بهتربه ترتیب از خانه دوم (خانه اول یک سری است و نیاز به جداسازی ندارد) به پنجم به این ترتیب که هر کارت رنگی بین هر سری از کارت سری بعد یک سانتی متر کوچکتر باشد.

روش استفاده از جعبه لایتنر:

روش استفاده از جعبه لایتنر در روز اول

در روز اول بعد از مطالعه و خلاصه نویسی مطلب مورد مطالعه در کارتهای هم اندازه (هر تعداد دلخواه)، آنها را خوانده و در خانه ی اول جعبه ی لایتنر قرار دهید. روز دوم بعد از مطالعه ی مطلب بعدی آن را هم مختصر نویسی کرده و در کارتها بنویسید به گونه ای که هر موضوع را در یک کارت بنویسید.

اکنون باید کارتهای روز قبل یکی یکی از خود پرسیده شوند آن کارتهایی که جوابشان را درست داده اید، به خانه ی دوم جعبه منتقل و آنهایی را که نیاز به مطالعه ی مجدد دارند، همراه با کارتهای نوشته شده جدید امروز در خانه ی اول بگذارید. پشت برگه های خانه ی دوم، کارت مقوایی رنگی با کمترین ارتفاع از بقیه ی کارتها در خانه های بعدی، قرار دهید.

روش استفاده از جعبه لایتنر در روز سوم

روز سوم چون هنوز خانه ی ردیف دوم یک سری است و یک سری دیگر جا دارد، پس سراغ خانه ی اول می رویم چون ما همیشه از خانه ای شروع می کنیم که تمام سری آن تکمیل شده باشد. در خانه ی اول باز هم مرور می کنیم سوالاتی را که بلدیم و جواب درست داده ایم، به پشت کارت مقوایی رنگی ردیف دوم می بریم  و آنهایی را که موفق نشدیم جواب درست را به خاطر بیاوریم باز هم در ردیف اول می گزاریم.

روش استفاده از جعبه لایتنر در روز چهارم

روز چهارم دیگر ظرفیت خانه ی دوم ما هر دو سری پر شده پس از ردیف دوم شروع می کنیم اگر بلد بودیم به ردیف جلوی خانه ی سوم انتقال می دهیم و پشت آن یک برگه مقوایی رنگی با یک سانتی متر ارتفاع بیشتر می گذاریم. اگر بلد نبودیم به خانه ی اول بر می گردانیم و یک سری جدید مطالعه ی امروز را نیز به خانه ی اول اضافه می کنیم و موارد روزهای قبلی خانه ی اول را در صورت جواب درست به قسمت پشت خانه ی دوم می بریم و کارت رنگی را پشت آنها قرار می دهیم.

چون خانه ی سوم برای چهار گروه برگه انتخاب شده، ما هم باید چهار روز صبرکنیم تا خانه ی سوم به مرور پر شود. اما یاد آوری می کنیم در هر روز پس از ورود برگه ها از خانه ی دوم به سوم، کاغذ رنگی مقوایی پشت هر سری فراموش نشود.

به این ترتیب با تکمیل ظرفیت هر خانه ی بالاتر در هر روز از آن خانه شروع و به ترتیب شرح داده شده خانه ی چهارم را در هشت روز و خانه ی پنجم را در پانزده روز تکمیل کرده یعنی بعد از گذشت سی روز سری سری از خانه ی پنجم برگه ها را به بیرون انتقال می دهیم و بایگانی می نماییم.

راه های ارتباط با مشاوران درخت دانش:

مشاورین متخصص درخت دانش با ارائه برنامه ریزی پیشرفت تحصیلی و ارائه ی بهترین روشها برای فهم و درک دروس متفاوت در سراسر ایران با شماره 9099072943 از طریق تلفن ثابت بدون نیاز به کد گیری برای ارائه ی خدمات آموزشی تحصیلی در خدمت دانش آموزان ایرانی تمامی مقاطع تحصیلی می باشد.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

 

Please rate this

توسط | 2019-02-26T11:54:32+04:30 سپتامبر 4th, 2017|تیزهوشان, روانشناسی تحصیلی, کنکور, مدارس شاهد|1 نظر

درباره نویسنده :

یک نظر

  1. حسام سپتامبر 15, 2017 در11:37 ب.ظ- پاسخ

    سلام من باگوشی خودم رفتم سایت سنجش ارور میده همه چیم درست میزنم چرا نمیشه الان نمیتونم کافی نت برم چرا اینطوریه؟😐

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.