مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

تاریخ ارسال نوشته: 20 ژانویه 2020
ثبت نام کنکور سراسری 99
 • زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹؟(۱۶ مهر ماه)
 • ادغام انتخاب رشته پزشکی کنکور ۹۹ تمامی دانشگاه ها در هنگام ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ چگونه است؟
 • مراحل گام به گام و مشاوره نحوه ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری ۹۹؟(مشاوره تحصیلی درخت دانش)
 • تفاوت ثبت نام آزمون سراسری ۹۹ نظام جدید با نظام قدیم در چیست؟
 • دانلود و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ۹۹؟(مطالعه مقاله)
 • مدارک و شرایط ثبت نام کنکور ۹۹؟(انتهای مقاله)
 • لیست حذفیات کنکور سراسری ۹۹؟(انتهای مقاله)

کنکور سراسری ۹۹ تفاوت هایی با کنکور سالهای گذشته در برگزاری و همچنین درج سهمیه ها و میزان تاثیر آنها، بیشتر شدن تعداد داوطلبان نظام جدید و .. ادغام انتخاب رشته سراسری و آزاد و دانشگاه های پردیس در رشته های پزشکی که توصیه می کنیم برای برداشتن اولین گام یعنی ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ تا انتهای مقاله را مطالعه و از کارشناسان درخت دانش مشاوره بگیرید.

ثبت نام کنکور سراسری 99

ثبت نام کنکور ۹۹

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ از تاریخ ۱۶/۱۱/۹۸ آغاز و تا تاریخ ۲۴ اسفند ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت،(براساس اطلاعات سایت سازمان سنجش) داوطلبان برای اینکه با خیال راحت و اسوده ثبت نام خود را انجام دهند می تانند در لینک های اطلاع رسانی تلگرام و اینستاگرامی ما در سایت استفاده نموده و بعد از اطلاع از زمان ثبت نام با هماهنگی و مشاوره و راهنمایی بهنرین منابع کنکور سراسری ۹۹ مشاورین تحصیلی درخت دانش از طریق شماره گیری شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون کدگیرگیری و تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید و مراحل ثبت نام خود را به انجام برسانند.

ادغام انتخاب رشته پزشکی کنکور ۹۹ تمامی دانشگاه ها در هنگام ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ چگونه است؟

ادغام انتخاب رشته رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی دانشگاه های آزاد وسراسری به منظور جلوگیری از پذیرش غیرقانونی دانشجویان رشته های پزشکی از کنکور سراسری سال ۹۹ به بعد به صورت یکجا و با دریافت دفترچه راهنما انجام خواهد گرفت از این رو برای ثبت نام آزمون سراسری ۹۹ به همان روال سابق که در ادامه این مقاله مفصل توضیح داده ایم اقدام خواهیم کرد.

تفاوت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ نظام جدید با نظام قدیم

سوال بسیاری از داوطلبان کنکور ۹۹ از مشاوران و کارشناسان ما این است که کنکور امسال چه تفاوتی با کنکور سال گذشته دارد؟ تفاوت ثبت نام کنکور سراسری نظام جدید با نظام قدیم چیست؟ تکلیف نظام جدی دیها (دوازدهمی ها) با نظام قدیمی ها چگونه است؟ کسانی که سال گذشته کنکور شرکتکرده اند امسال جز کدام دسته از داوطلبین می باشند؟

در جواب باید به تمامی شرکت کنندگان کنکور سراسری ۹۹ گفت: امسال با سال گذشته فرق خواهد داشت و داوطلبان می توانند گروه آزمایشی خود را اختیاری انتخاب نمایند یعنی آن دسته از افراد که با منابع کنکور نظام قدیم آشنایی بیشتری دارند می توانند گروه آزمایشی آن را انتخاب نمایند و بلعکس.

طریقه ثبت نام کنکور سراسری نظام جدید ۹۹

نحوه ثبت نام کنکور سراسری نظام جدید و نظام قدیم تماما از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی WWW.SANJESH.ORG می باشد و پس از تهیه کارت اعتباری شرکت در آزمون ۹۹ و دریافت سریال اعتباری ۱۲ رقمی اقدام به تکمیل فرآیند ثبت نام خود نمایند. داوطلبان کنکور سراسری ۱۳۹۹ باید توجه داشته باشند که تنها مجاز به شرکت در نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده اند می باشند یعنی دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید باید در هنگام ثبت نام گزینه مربوط به فارغ التحصیل نظام جدید هستم را فعال نمایند.

نحوه ثبت نام کنکور 99

نحوه ثبت نام کنکور ۹۹

طریقه ثبت نام کنکور نظام قدیم ۹۹

نحوه ثبت نام کنکور نظام قدیم ۹۹ از آنجا که تا کنکور ۹۸ داوطلبان نظام قدیم به فارغ التحصیلان دیپلم ۴ ساله نظام قدیم گفته می شد با داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی تلفیق می شود و با تواجه به نظام آموزشی خود گزینه مورد نظر را فعال نمایند امسال با این تفاوت که همه می توانند نظام آموزشی خود را انتخاب نمایند.

راهنمای گام به گام نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

نحوه ثبت نام کنکور ۹۹ برای دو نظام آموزشی که داریم(قدیم – جدید) هیچ تفاوتی در مراحل ندارد و طبق عکسی که در زیر گذاشتیم تنها مراحل اولیه را باید درست وارد نماییم ثبت نام کنکور نظام با نظام جدید ۹۹ با سال گذشته تفاوت دارد که در ادامه مقاله کامل توضیح داده ایم اما زمان ثبت نام همانند مراحلی که در زیر توضیح داده ایم ثبت نام خود را انجام دهید:

 1. ورود به سایت ثبت نام کنکور ۹۹ (سایت سازمان سنجش و پذیرش آموزش کشور)
 2. خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون سراسری ۹۹ و دریافت سریال اعتباری ۱۲ رقمی
 3. دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور
 4. انجام مرحل بعدی ثبت نام کنکور ۹۸(توضیح در ادامه مقاله)

برای اطلاعات بیشتر و انجام رایگان مراحل گام به گام ثبت نام کنکور، دریافت کد سوابق تحصیلی، سهمیه های کنکور سراسری، وضعیت نظام وظیفه، فرم شماره ۳ کنکور سراسری و ابهامات و سوالات خود را می توانید از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ و بدون پیش شماره با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید.

خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون سراسری ۹۹

اولین گام ثبت نام کنکور ۹۹ ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری به آدرس سایت سازمان سنجش می باشد که لینک مستقیم آن را در انتهای مقاله بعد از یادگیری مطالب آموزشی برای دسترسی سریع قرار داده ایم اما خرید کارت اعتباری کنکور سراسری برای تمامی گروه های آزمایش در قسمت خرید کارت در بخش سراسری می باشد که با ورود به سایت سنجش قسمت سراسری کلیک بر روی خرید کارت انجام خواهد گرفت.

نحوه خرید کارت ثبت نام کنکور دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی ۹۹

در قسمت خرید کارت که در بالا توضیح داده ایم بعد از انتخاب گروه اصلی و پرداخت هزینه ثبت نام در سایت که در ادامه کامل به صورت تصویری توضیح داده ایم گزینه پیام نور و غیر انتفاعی را نیز انتخاب خواهیم نمود و جداگانه هزینه ثبت نام آن را پرداخت خواهیم کرد.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۳۹۹

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ برای گروه های اصلی ۲۸۰۰۰ تومان می باشد و برای دانشگاه پیام نور مبلغ ۱۲۰۰۰ تومان که بعد از پرداخت هزینه می توانید سریال ثبت نام را دریافت نموده و با وارد کردن کد ملی وارد صفحه ثبت نام خود شوید توصیه می شود برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و دریافت شرایط ثبت نام و تحصیل مججد سهمیه ها و درصد سوابق تحصیل و نحوه وارد کردن معدل با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید و یا تا انتهای مقاله را مطالعه نمایید.

دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور  ۱۳۹۹

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری شامل ۳ قسمت مهم می باشد:

 1. قبل از اقدام به ثبت نام
 2. اقدام به ثبت نام
 3. بعد از ثبت نام

هر کدوم از این قسمت های مهم دفترچه راهنمای ثبت نام نیز خود شامل بند هایی می باشد که ما در ادامه مقاله مفصل توضیح داده ایم مواردی شامل: مدارک لازم، دریافت کد سوابق تحصیلی نظام جدید و نظام قدیم، دریافت کد رهگیری ثبت نام و .. که می توانید برای دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از طریق سایت درخت دانش اقدام نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

مدارک مورد نیار برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ شامل موارد زیر می باشد:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • کد سوابق تحصیلی و پیش دانشگاهی(نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی را می توانید از طریق مشاوران درخت دانش سوال بفرمایید)
 • کد پستی منزل و محل اقامت
 • کد وضعیت نظام وظیفه
 • معدل کتبی و معدل کل
 • کد پیگیری مربوط به سهمیه رزمندگان
 • فایل عکس اسکن شده
 • کد مربوط به داوطلبان غیر ایرانی

نکته قابل توجه در رابطه با عکس بارگذاری شده:

در زیر شما می توانید شرایط انتخاب عکس خود را مشاهده نمایید.

ثبت نام کنکور سراسری 99

شرایط لازم عکس اسکن شده برای ثبت نام آزمون سراسری ۹۹

در صورت ایجاد هر گونه سوال و ابهامات در ثبت نام خود می توانید با مشاورین درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ در ارتباط باشید.

مراحل ثبت نام تا برگزاری کنکور سراسری ۹۹

 1. ثبت نام کنکور سراسری
 2. مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی
 3. دریافت کارت ورود به جلسه امتحانی
 4. برگزاری آزمون سراسری
 5. اعلام نتایج  اولیه آزمون سراسری
 6. انتخاب رشته کنکور ۹۹
 7. اعلام نتایج نهایی کنکور ۹۹ و استقرار کارنامه و نتایج

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

همانطور که در بند بالا مشاهده کردیم برای حضور در آزمون سراسری و موفقیت در این آزمون باید مراحل را به ترتیب در زمان مذکور انجام شود. مرحله اول که همان ثبت نام کنکور سراسری است  نیازمند دارابودن شرایط زیر می باشد:

شرایط عمومی ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ که شامل:

اعتقاد به اسلام و یا یكي از ادیان رسمي مصرح  در قانون اساسي جمهوري اسلامي ایران. عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوري اسلامي ایران. با نظام جمهوري اسلامي عناد داشته، باید تغيير نظر او احراز شود. نداشتن سابقه عضویت در سازمان هاي غيرقانوني، فراماسونري و اعقاب آنها عدم احراز فساد اخلاقي.   عدم اعتياد به مواد مخدر عدم احراز فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون سراسری ۹۹

با توجه به اینکه شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور ۹۹ از حساست بیشتری برخوردار می باشد پیشنهاد میکنیم حتما لینک زیر را جداگانه مطالعه نمایید.

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

حذفیات کنکور سراسری ۹۹

تعدادی از داوطلبان به نکات ریز برگزاری و شرایط کنکور سراسری توجه نکرده و تا حدودی نسبت به این موضوعات سهل انگاری میکنند اما در واقعیت آگاهی دشتن ااز شرایط ثبت نام و همچنین حذفیات کنکور یکی از موارد مهم در بزرگترین ماراتن علمی کشور می باشد. با توجه به اینکه حذفیات کنکور سراسری در دو دوره تحصیلی نظام جدید و نظام قدیم می باشد پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاات دقیق و به روز از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

حذفیات کنکور سراسری ۹۹

سهمیه های کنکور سراسری ۹۹

با توجه به اینکه طی سالهای گذشته در کنکور سراسری از سهمیه های متفاوتی استفاده می شد در حال حاضر با پیگیری های متوالی و پی در پی این سهمیه ها به حداقل خواهد رسید و تعدادی از سهمیه ها در کنکور سراسری ۹۹ حذف خواهند شد.(البته سهمیه های مناطق، ایثارگران و خانواده شهید، مناطق زلزله زده و تعدادی دیگراز سهمیه ها در کنکور ذر سایت سایت سازمان سنجش لحاظ خواهند شد) به زودی در لینک زیر سهمیه کنکور سراسری ۹۹ به صورت به روز شده در اختیار شما دوستان عزیز قرار خواهند گرفت.

سهمیه های کنکور سراسری

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاورین مجرب درخت دانش در تمامی مراحل بزرگترین ماراتن علمی کشور(کنکور سراسری ۹۹) شامل: ثبت نام کنکور ۹۹، برنامه ریزی درسی کنکور سراسری ۹۹، معرفی منابع کنکور سراسری ۹۹، مشاوره و برنامه ریزی های درسی ، انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹، حذفیات کنکور سراسری ۹۹ و …. در کنار شما داوطلبان عزیز این آزمون خواهند بود.

برای ارتباط با مشاورین درخت دانش شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ را بدون نیاز به گرفتن کد از طریق تلفن ثابت شماره گیری نمایید.

اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

کانال تلگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد