hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

ثبت نام کنکور سراسری 98 5/5 (1)

در این مقاله سعی داریم به تمامی سوالات داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری 98 که با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفتند بر اساس اولویت پاسخ دهیم.

 • زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 و زمان برگزاری چه تاریخی است؟(تاریخ شروع ثبت نام چهارشنبه 24 بهمن 97)
 • تفاوت ثبت نام کنکور سراسری 98 نظام جدید با نظام قدیم چیست؟(مطالعه مقاله)
 • مشاوره و راهنمای مراحل گام به گام ثبت نام کنکور سراسری؟(نحوه درج سهمیه و سوابق و منطقه و کد دانش آموزی و ..)
 • مدارک تحصیلی و مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 98؟(مدارک لازم جهت استفاده از سهمیه ها مطالعه مقاله)
 • شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 و چه کسانی مجاز هستند؟
 • شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 98 به چه صورتی است؟(شرایط جدید اعلام شد!)
 • تعیین وضعیت نظام وظیفه در کنکور سراسری 98 چگونه است؟
 • آیا امکان ویرایش و تصحیح فرم ثبت نام کنکور سراسری 98 وجود دارد؟(بله)
 • لینک دانلود دفترچه کنکور سراسری 98؟(به محض منتشر شدن دفترچه درج خواهد شد)
 • و … ؟؟

کنکور سراسری 98 و یا بهتر است بگوییم بزرگترین ماراتن علمی کشور یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان و متقاضیان کنکور و همچنین خانواده آنها می باشند در این مقاله سعی داریم مراحل ثبت نام کنکور سراسری 98 را به طور مفصل توضیح داده و دغدغه های ثبت نام داوطلبان کنکور 98 را به حداقل برسانیم.

ثبت نام کنکور سراسری 98 چگونه است؟

کنکور سراسری 98 هر سال برای گزینش و پذیرش داوطلبان برای ادامه نحصیلی می باشد، و معمولا بیشترین تعداد داوطلبان . متقاضیان را به خود اختصاص می دهد. کنکور سراسری سال 98 با تفاوت هایی نسبت به ثبت نام کنکور 98 سالهای گذشته مواجه شده است، چون که متقاضیان نظام جدید کنکور سراسری 98 برای اولین بار داوطلب آزمون سراسری می باشند و این مراحل ثبت نام و شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98 را به کمی تغییرات مواجه کرده است.

ثبت نام کنکور سراسری 98

“مشاورین تحصیلی درخت دانش در تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری 98 و انتخاب رشته کنکور سراسری 98 مشاوره و برنامه ریزی درسی همراه شما عزیزان می باشند”

زمان ثبت نام کنکور سراسری 98

زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 طبق روال سالهای گذشته در 24 بهمن ماه روز چهارشنبه سال 1397 انجام می شود و معمولا در اواخر اسفند ماه به مدت یک هفته ثبت نام باتاخیر و ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 98 انجام می گیرد.

برای اطلاع از زمان ثبت نام نحوه و مشاوره ثبت نام می توانید با مشاوران درخت دانش به صورت حضوری و یا غیر حضوری، شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 98 از طریق شماره تماس 9099072943 از طریق تلفن ثابت بدون نیاز به گرفتن کد در ارتباط باشند، و برای دریافت زمان دقیق ثبت نام عضو کانال درخت دانش در انتهای مقاله شوید

“قابل توجه دوستان عزیز ثبت نام کنکور سراسری 98 نظام جدید هم مانند ثبت نام کنکور سراسری 98 نظام قدیم همزمان انجام خواهد شد”

برای اطلاع از تفاوت ثبت نام کنکور سراسری 98 نظام جدید با نظام قدیم بر روی لنک مورد نظر کلیک نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 98

داوطلبان لازم است مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 98 را که شامل عکس و یا اطلاعاتی مانند کد سوابق تحصیلی دیپلم و سوابق پیش دانشگاهی می باشند را آماده نمایند که بتوانند برای ثبت نام کنکور سراسری 98 اقدام نمایند ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

در زیر مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری را به صورت کامل قرار داده ایم:

 1. شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 2. کد سوابق تحصیلی و کد سوابق پیش دانشگاهی
 3. شناسنامه و کارت ملی
 4. کد منطقه و کدپستی محل سکونت
 5. کد نظام وظیفه(متقاضیان مرد)
 6. معدل کتبی دیپلم
 7. کد پیگیری سهمیه رزمندگان(برای داوطلبان مشمول سهمیه رزمندگان)
 8. فایل عکس اسکن شده

مدارک لازم برای استفاده از سهمیه ها در کنکور سراسری 98

سهمیه های موجود در کنکور سراسری 98 مانند: سهمیه رزمندگان و ایثارگران و خانواده های شهدا و بهیاران وجود دارد، همه داوطلبان بر اساس محل تحصیل خود جزو سهمیه مناطق ( مناطق سه گانه کشوری ) محسوب می شوند مگر اینکه شرایط استفاده از سهمیه های دیگر را داشته باشند داوطلبانی که شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان را دارند لازم است به ارگان مربوط سازملن بسیج مستضعفین یا ستاد کل نیروهای مسلح مراجعه کنند.

چنانچه ارگان تائید کننده سهمیه ستاد مشترک سپاه پاسداران و یا ستاد کل نیروهای مسلح باشد لازم است کد پیگیری ( 12 رقمی ) از ناحیه محل اعزام دریافقت شود ( کد پیگیری 12 رقمی ایثارگران برای هر آزمون متفاوت باشد ) استفاده از سهمیه ایثارگران با تائید بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می گیرد و نیازی به مراجعه سایت یا سازمان خاصی نیست .

تعیین وضعیت نظام وظیفه در کنکور سراسری 98 چگونه است؟

داوطلبان مرد نیز باید وضعیت نظام وظیفه در کنکور 98 خود را به صورت کد عددی در فرم ثبت نام اعلام کنند افرادی که شرایط استفاده از سهمیه بهیاران را دارند لازم است از سازمان مربوط گواهی لازم را دریافت و نزد خود نگهداری کنند این سهمیه فقط برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی برای ورود به رشته پرستاری است. 

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98 چگونه است؟

 اگر همه مدارک لازم را در دسترس دارید و از همه ضوابط و چگونگی و نحوه برگزاری کنکور سراسری 98 آگاهی دارید می توانید برای ثبت نام کنکور سراسری 98 اقدام نمائید، در زیر مراحل گام به گام ثبت نام کنکور سراسری 98 را توضیح داده ایم ولی قبل از مطالعه مراحل:

 ثبت نام کنکور 98 خود را از طریق کافی نت انجام ندهید!!

توصیه مشاوران درخت دانش این است که حتی المقدوراز مراجعه به کافی نت مراجعه نکنید به دلیل مشکلات متعددی که در ثبت نام سال های گذشته بسیاری از داوطلبان پیش آمده است و حتما ثبت نام خود را از طریق مشاور با تجربه انجام دهید، اما اگر برای ثبت نام کنکور 98 خود به کافی نت مراجع می کنید به نکات زیرتوجه نمایید:

قبل از تایید نهایی حتما اطلاعات خود و به خصوص عکس پرسنلی را کنترل نمایید.

از فرم نهایی ثبت نام که شامل شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی است پرینت تهیه نمایید.

کارت اعتباری که از کافی نت خریداری نموده اید زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 98 نزد خود نگه دارید.

ابتدا فرم پیش نویس را تکمیل نمائید

داوطلبان ضرورت دارد پیش از ورود به صفحه ثبت نام فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری 98 را تکمیل نموده باشند مسئولیت درستی اطلاعات وارد شده در فرم ثبت کنکور سراسری 98 به عهده داوطلباست در هر مرحله مشخص می شود که داوطلبی با اطلاعات نادرست یا رعایت نکردن شرایط وضوابط ثبت نام نموده است از ادامه آزمون محروم خواهد شد

ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری 98

گام دوم: برای ثبت نام ورود به صفحه کنکور سراسری 98 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد . در ستون هایرنگی سمت راست در صفحه وبگاه سازمان سنجش روی سراسری کلیک کنید با ورود  به متن اطلاعیه روی آدرس رنگی کلیک کنید.

وارد کردن اطلاعات شخصی و وراد کردن سوابق تحصیلی

گام سوم این است در صفحه دوم ثبت نام جدید در این صفحه ابتدا در ردیف اول وضعیت دیپلم خود را وارد مشخص می کنید، قبل از این مورد باید تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98 را بدانید سپس در ردیف دوم وضعیت پیش دانشگاهی خود را مشخص می کنید در ردیف سوم سریال کارت اعتباری ( 12 رقمی ) را که قبلا تهیه کرده اید وارد می کنید.

دریافت کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام

 در آخر با وارد کردن کد امنیتی وارد صفحه جدیدمی شویدبا توجه به وضعیت دیپلم و وضعیت پیش دانشگاهی وارد صفحه جدید می شوید واطلاعات را وارد می نمائید . داوطلبان همچنین باید نسبت به تکمیل فرم ثبتنام اقدام نمایند که ضروریست بندهای 23 به بعد را تکمیل نمایند و همچنین با تائیداطلاعاتی که وارد کرده اند کد رهگیری ( 16 رقمی ) دریافت نمایند داوطلبان ضروریست این کد و شماره پرونده و همچنین اطلاعات کارت یا کارت های اعتباری را تا پایان مراحل آزمون نگهداری نمایید.

“ثبت نام کنکور سراسری 98 خود را به مشاوران مجرب درخت دانش بسپارید”

برای ثبت نام در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی نیز باید کارتی جداگانه خریداری کنید.

زمان برگزاری کنکور سراسری 98

آزمون سراسری سال 98 در روزهای پنجشنبه و جمعه در تاریخ 7/4/98 و 8/4/98 برگزار می شود. شرایط و ضوابط  کنکور سراسری 98 و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98 در پستهای بعدی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

نکته قابل توجه در ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

قبل از ثبت نام خود دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود بفرمایید و بعد از منطالعه کردن دفترچه ثبت نام را به انجام برسانید درصورت بروز هرگونه مشکل در مراحل ثبت نام می توانید با مشاوران تحصیلی درخت دانش در میان بزارید.

گروه های آزمایشی مورد ثبت نام در کنکور سراسری 98

در کنکور سراسری 98 همانند سال های گذشته آزمون سراسری 98 در پنج گروه آزمایشی انسانی, تجربی, ریاضی, هنر و زبان برگزار می شود. که از این پنج گروه سه گروه (ریاضی, تجربی, انسانی) به عنوان گروه های اصلی در نظر گرفته می شوند و داوطلب می بایست از میان این سه گروه تنها در یکی از آنها عضویت داشته باشد.

اما رشته های هنر و زبان رشته فرعی در نظر گرفته می شوند و داوطلب می تواند در کنار رشته اصلی خود در یکی از این رشته های فرعی و یا در هردو آنها نیز شرکت نماید. یا برخی از داوطلبان که قصد شرکت در گروه های اصلی را ندارند می توانند در یکی یا هردوی رشته های فرعی در کنکور سراسری 98 شرکت نمایند. اما می بایست در هنگام ثبت نام کنکور سراسری 98 برای هرکدام از رشته های مورد آزمون کارت اعتباری خریداری نمایند. که در قسمت شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98 به آن خواهیم پرداخت.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98

برای ثبت نام خود می توانید دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98 را مطالعه بفرمایید در لینک زیر می توانید دفترچه ثبت نام کنکور 98 را دانلود بفرمایید.

توجه: به محض منتشر شدن دفترچه کنکور سراسری 98 لینک های زیر فعال می باشد.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98 نظام جدید

دانلود دفترچه ثبت نام نظام قدیم کنکور سراسری 98

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 98

با افزایش داوطلبین کنکور سراسری 98 و همچنین تمرکز انتخاب رشته بر روی رشته های پرطرفدار و پردرآمد گروه های آزمایشی مثل رشته های پزشکی کنکور سراسری 98 و رشته های مهندسی و رشته های برتر علوم انسانی کنکور 98، تفاوت سوال های نظام قدیم با نظام جدید در برگزاری کنکور سراسری 98 می تواند امر مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 98 را بیشتر با اهمیت سازد، برای مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 98 خود بر اساس رتبه قبولی در زیر گروه، قطبی یا بومی بودن رشته ها، ظرفیت رشته ها و دانشگاه ها، و فاکتورهای مهم قبولی در کنکور 98 می توانید با شماره 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

برای کنکور سراسری سال 98 می توانید بندهای زیر را حتما مطالعه نمایید و برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینکهای مربوطه کلیک نمایید.

بهترین منابع کنکور سراسری 98

بودجه بندی کنکور سراسری 98

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوره تحصیلی درخت دانش با ترکیبی از مشاورین مجرب خود در تمامی مراحل ثبت نام کنکور، محیط آموزشی مناسب به صورت پانسیون مطالعاتی در تهران، برنامه ریزی درسی کنکور 98 برای تمامی شهرستان ها به نسبت توانایی داوطلبان، معرفی منابع کنکور سراسری 98، حذفیات کنکور سراسری 98 همراه شما خواهند بود. با توجه به اینکه کنکور 98 برای داوطلبان نظام جدید با نظام قدیم متفاوت خواهد بود پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت برنامه ریزی های درسی خود را برای کنکور 98 شروع نمایید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

به امید موفقیت داوطلبان پر تلاش ایران عزیز

Please rate this

توسط | 2019-01-14T15:20:15+00:00 اکتبر 22nd, 2018|آزمون ها, کنکور سراسری 98, مهم ترین مقالات|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.