مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

ثبت نام کنکور ارشد ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: 8 دسامبر 2018
ثبت نام کنکور ارشد 98
 • دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸
 • چه کسانی می توانند در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ شرکت نمایند؟
 • ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ از چه تاریخی شروع می شود؟مهلت ثبت نام چقدر است؟
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ چیست؟
 • در چند رشته می توان برای کنکور کارشناسی ارشد۹۸ شرکت نمود؟
 • تاریخ آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ کی است؟

خبر فوری:

ثبت نام مجدد کنکور کارشناسی ارشد آغاز شد داوطلبان می توانند با مشاورین درخت دانش برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود و یا ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام مجدد کنکور ارشد ۹۸ تمامی رشته ها (نظام جدید و نظام قدیم) در تاریخ ۲۸ بهمن ماه ۹۷ روز چهارشنبه آغاز شد لطفا برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام با مشاوران درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

تمدید ثبت نام کنکور سراسری ارشد ۹۸

پيرو اطلاعيه مورخ ۹۷/۰۹/۱۱ و همچنين انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام در آزمون‌ كارشناسي ارشد ناپيوسته سال ۱۳۹۸ در تمامي دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و غيردولتي از جمله دانشگاه آزاد اسلامي و بيست و چهارمين المپياد علمي- دانشجويي كشور، بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان ثبت‌نام كننده در آزمون مذكور مي‌رساند كه به منظور فراهم نمودن تسهيلات براي آن دسته از داوطلباني كه در زمان مقرر (از تاريخ ۹۷/۰۹/۱۶ لغايت ۹۷/۰۹/۲۵) در آزمون مزبور ثبت‌نام نموده‌اند مي‌رساند، اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان از روز يكشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۲۸ لغايت روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۲/۰۱ بر روي پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org قرار گرفت.

لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما، نسبت به مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام و در صورت تمايل نسبت به ويرايش اطلاعات اقدام نمايند.

ضمناً به منظور مساعدت و همراهي با داوطلباني كه در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نگرديده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده كه در بازه زماني فوق (۹۷/۱۱/۲۸ لغايت ۹۷/۱۲/۰۱) اين دسته از متقاضيان نيز بتوانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.

بر اساس آخرین اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور از۱۷ آذر ماه ۹۷, ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ شروع می شود و تا تاریخ ۲۵ آذر ادامه خواهد داشت. همزمان با شروع ثبت نام, دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود. با فعال شدن لینک دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ شما میتوانید دفترچه مربوطه را از طریق سایت درخت دانش دریافت نمایید.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ شامل چه بخش هایی می باشد؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه از جزییات دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد توضیح دهیم. انتظار می رود این دفترچه  شامل بخش هایی هم چون تعریف بعضی از اصطلاحات لازم و ذکر شده در دفترچه, شرایط عمومی و اختصاصی برای داوطلبان هر رشته, مقررات و قوانین موجود در رابطه با خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مذکر, شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی, سهمیه های موجود و تسهیلاتی که هر دانشگاه برای دانشجویان در نظر می گیرد, ثبت نام و مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد۹۸, نحوه برگزاری آزمون انتخاب رشته و گزینش نهایی داوطلبان, شرایط و ضوابط برگزاری المپیاد علمی دانشجویی کشور, جدول مربوط به نام استان و نام و کد شهرستان محل اقامت و جدول مربوط به رشته های امتحانی و در نهایت فرم مخصوص تعداد واحد گذرانده برای دانشجویان سال آخر و نمونه فرم پیش ثبت نام می باشد.

فقط کافی است با شماره گیری ۹۰۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت و بدون کد گیری با مشاوران درخت دانش در تماس باشید و به موفقیت دست یابید.

چند توصیه مهم به داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ وزارت علوم و تحقیقات داریم:

 • اول اینکه لطفا منتظر تمدید مهلت ثبت نام نباشید و ثبت نام خودرا به ساعات نهایی مهلت ثبت نام نگذارید چراکه در بسیاری از موارد مشاهده شده که به دلیل ترافیک بالای داوطلبان و مشکل فنی در سیستم برخی از داوطلبان از ثبت نام جامانده اند.
 • لطفا قبل از ثبت نام کارشناسی ارشد۹۸, دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ را به خوبی مطالعه نمایید و کلیه ی قوانین و ضوابط موجود را مشاهده کنید که خدایی ناکرده مشکلی برای شما در مراحل ثبت نام ویا بعد از آن برایتان اتفاق نیوفتد.
 • اگر دانشجوی سال آخر دوره کارشاسی هستید قوانین و شرایط مربوط به این داوطلبان را به خوبی مطالعه کنید.
 • در نهایت هنگام ثبت نام نهایت دقت را در ارسال عکس مورد نظر, انتخاب حوزه امتحانی, و انتخاب رشته امتحانی و رشته شناور داشته باشید. چرا که به کررات مشاهده شده که مشکلاتی از این قبیل برای داوطلبان رخ داده است.

چه کسانی می توانند در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم ۹۸ شرکت نمایند؟

 • تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون کارشناسی ارشد۹۸ شرکت نمایند.
 • دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی در صورتی که مشمول آیین نامه ابلاغی شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۲۸/۰۵/۹۲ توسط معاون آموزشی وزارت متبوع باشند. می توانند در آزمون شرکت نمایند.
 • داوطلبانی می توانند در مهرماه۹۸ در دوره کارشناسی ارشد پذیرفته شوند که حداکثر تا تاریخ۳۱ شهریور ماه سال۹۸ فارغ التحصیل شوند. در صورتی که ظرفیت نیم سال دوم وجود داشته باشد این داوطلبان می بایست حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۸ فارغ التحصیل شوند.
 • پذیرفته شده گان قطعی رشته های دوره روزانه سال۹۷ چه در دانشگاه محل قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند حق ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد۹۸ را نخواهند داشت.

تاریخ آزمون کارشناسی ارشد ۹۸

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش از روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه ۹۸ لغایت چهارشنبه چهارم اردیبهشت ۹۸ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون قابل دریافت می باشد و آزمون در روز های پنجشنبه و جمعه  پنجم و ششم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

داوطلبان در چه رشته هایی می توانند در کنکور کارشناسی ارشد۹۸ شرکت نمایند؟

کلیه داوطلبان کارشناسی ارشد ۹۸ می توانند حداکثر در دو رشته امتحانی شرکت نمایند. یک رشته به عنوان رشته اصلی و یک رشته به عنوان رشته شناور. لیست رشته های شناور در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ موجود می باشد. این رشته ها با ستاره مشخص شده اند. برخلاف کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که داوطلبان تنها می توانند در رشته های مرتبط با مدرک کارشناسی خود شرکت نمایند. در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم داوطلبان با هر مدرک کارشناسی می توانند در کلیه ی رشته های درج شده در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ شرکت نمایند.

رشته هایی که از آن ها در دفترچه با عنوان دفترچه یاد شده در واقع مجموعه ای از رشته های مرتبط و نزدیک به هم می باشند که مواد امتحانی نسبتا مشترکی دارند. داوطلبی که مایل به قبولی در یکی از این زیر مجموعه ها می باشد باید بر روی رشته ی مورد نظرش هدفگذاری نماید و دروسی را که برای رشته ی مورد نظر او مهم و دارای ضریب می باشند را در جلسه آزمون پاسخ دهد. البته در صورتی که داوطلب هدف مشخصی ندارد می تواند تمامی موارد امتحانی را در حدی که می تواند پاسخ دهد و در نهایت منتظر نتیجه باشد. و با توجه به رتبه داوطلب در هر زیر مجموعه انتخاب رشته نماید.

برای دانلود دفترچه می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸

برای ثبت نام بدون کنکور  کارشناسی ارشد می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد

مشاوره تحصیلی درخت دانش

در صورتی که در رابطه با مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور ارشد ۹۸, نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ سوالی دارید, و یا در رابطه با انتخاب منابع مفید برای هر رشته امتحانی نیاز به یک مشاور کاربلد و با تجربه دارید با مشاوران درخت دانش در تماس باشید. همچنین مشاوران درخت دانش می توانند به شما در انتخاب رشته امتحانی مفید و مناسب برای شما و یا انتخاب رشته شناور کارآمد به شما کمک نمایند. و با ایجاد یک برنامه ریزی مناسب شما را تارسیدن به هدفتان که قبولی در مقطع کارشناسی ارشد۹۸ در رشته مورد نظر و بهترین دانشگاه های کشور است یاری نمایند.

انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران و شهرستان های خود را به مشاورین مجرب درخت دانش بسپارید 

راههای ارتباطی با مشاوران تحصیلی درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

(با تلفن ثابت و بدون پیش شماره)

هیچ نظری وجود ندارد