hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

ثبت نام مدارس نمونه دولتی No ratings yet.

  • ثبت نام مدارس نمونه دولتی 98-99 چگونه است؟(مطالعه مقاله)
  • زمان و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 98-99 به چه صورتی می باشد؟(عمومی – اختصاصی – استعداد درخشان)
  • نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی چگونه است؟(مطالعه مقاله)
  • مراحل ثبت نام و معرفی سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان پایه نهم و …؟؟

در این مقاله سعی بر این داریم به تمامی سوالات دانش آموزان ثبت نام مدارس نمونه دولتی 98-99 و همچنین نحوه و شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 98-99 پاسخ دهیم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی 98-99 مشخص شد

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی سال 1398 از تاریخ 98/01/28 آغاز (بیست و هشتم فروردین ماه 98) می شود و ثبت نام در سایت مدارس نمونه که در ادامه معرفی خولهیم کرد انجام خواهد شد.

مدارس محل ثبت نام مؤظفند تا سه روز قبل از اجرای آزمون، کارت ورود به جلسه را همراه نشانی دقیق حوزه امتحانی، همراه با انطباق مشخصات مندرج بر روی کارت با اصل شناسنامه، در اختیار داوطلبان واجد شرایط ثبت نام مدرسه نمونه دولتی قرار دهند.

مهلت ثبت نام مدارس نمونه دولتی سال 1398

مهلت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 98 به مدت یک هفته و تا تاریخ 98/02/05 می باشد، به داوطلبان توصیه می شود که احتمال تمدید ثبت نام وجود ندارد و حتما در زمان مشخص شده به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه و شاهد مراجعه نمایند.

سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی

سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی سایت azmoon.medu.ir می باشد که توصیه می شود برای اطلاع از نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی و شرایط، انجام تمامی مراحل ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی و آزمون تیزهوشان، مشاوره و برنامه ریزی برای قبولی در آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان و … می توانید با شماره 9099072943 (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل) با مشاوران مجرب درخت دانش تماس حاصل نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام مدارس نمونه دولتی 98-99

*- اما داوطلبان اقلیت های دینی( مسیحیان، کلیمیان، زرتشتیان) به جای پاسخگویی به سوالات قرآن و هدیه های آسمانی، به سوالات کتاب هدیه های آسمانی پایه ششم ابتدایی ویژه اقلیت های دینی با کد 7/34 پاسخ دهند.

*- به ازای هر سوال صحیح 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط 1 امتیاز منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود  داوطلبان محترم توجه داشته باشند تا از صحت یک سوال مطمئن نباشند، پاسخ ندهند و اگر بیش از یک گزینه برای یک سوال انتخاب کنند 1 امتیاز منفی برایشان منظور خواهد شد.

مواد درسی و ضریب سوالات آزمون ورودی دبیرستان های نمونه دولتی دوره اول متوسطه و زمان پاسخگویی به سوالات آزمون به شرح زیر است:

منابع طرح سوال از کتاب های پایه ششم ابتدایی سال 97-1396 می باشد. مدت زمان پاسخگویی به 80 سوال آزمون 100 دقیقه است. در ماده درسی آموزش قرآن و هدیه های آسمانی 10 سوال با ضریب 2، و فارسی( مهارت های خواندن و نوشتن) 20 سوال با ضریب 2، و مطالعات اجتماعی 10 سوال با ضریب 1، و علوم تجربی 20 سوال با ضریب 2، و ریاضی 20 سوال با ضریب 3 می باشند.

*- سوالات درس قرآن و هدیه های آسمانی، به گونه ای طراحی شده اند که کلیه داوطلبان اهل تشیع و اهل تسنن قادر به پاسخگویی باشند.

مواد درسی و ضرایب سوالات آزمون ورودی دبیرستان های نمونه دولتی  دوره دوم متوسطه و زمان پاسخگویی به سوالات آزمون به شرح زیر است:

منابع طرح سوال از کتاب های پایه نهم سال تحصیلی 97-1396 می باشد. زمان پاسخگویی به 100 سوال، 120 دقیقه می باشد.ماده درسی پیام های آسمان 10 سوال با ضریب 2، و فارسی 15 سوال با ضریب 2، عربی 8 سوال با ضریب 1، مطالعات اجتماعی( تاریخ، جغرافیا، مدنی) 10 سوال با ضریب1، انگلیسی 7 سوال با ضریب 1، علوم تجربی 25 سوال با ضریب 2، و ریاضی 25 سوال با ضریب 3 می باشد.

*- سوالات به صورت چهار گزینه ای مطرح می شوند.

*- سوالات درس تعلیمات دینی و قرآن به گونه ای طراحی شده که داوطلبان اهل تشیع و اهل تسنن قادر به پاسخگویی هستند.

*- و اما داوطلبان اقلیت های دینی( مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان)، به جای پاسخ به درس پیام های آسمان، به سوالات ویژه ادیان خود با کد 2/135 پاسخ خواهند داد.

*- داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که به هر سوال فقط یک پاسخ بدهید در غیر اینصورت یک نمره منفی برایتان منظور می گردد. هر سوال درست 3 امتیازمثبت و هر سوال غلط یک نمره منفی خواهد داشت.

زمان برگزاری آزمون را 9 تیر ماه سال 97 روز جمعه به صورت همزمان در سراسر کشور اعلام داشته اند. و زمان اعلام نتایج آزمون تقریبا دو هفته بعد از اجرای آزمون است.

ضوابط و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی:

*- دانش آموزان پایه ششم به هفتم باید نمرات خیلی خوب در تمامی دروس، و در امتحانات نوبت اول نمرات خوب یا خیلی خوب کسب کرده باشند. دانش آموز پایه نهم به دهم نیز باید معدل بالایی 17 در نوبت اول در سال تحصیلی 96-1395 کسب کرده و نیز میانگین آزمون ورودی به حد نصاب برسد.

*- در محدوده هایی که امکان ثبت نام در دو واحد آموزشی وجود داشته باشد دانش آموزان می توانند در فرم تقاضانامه ثبت نام، هر یک از دو اولویت (اول و دوم) را انتخاب نمایند.

*- رقابت در بین دانش آموزان شهر و شهرستان، بدون لحاظ نمودن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

*- ثبت نام دانش آموزان ایرانی خارج از کشور با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و سایر مدارک مورد نیاز، می تواند توسط وکیل آنها در استان محل سکونت متقاضیان انجام پذیرد و در این خصوص ضروری است، ادارات آموزش و پرورش مناطق و نواحی همکاری و مساعدت لازم با دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور را معمول دارند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام مدارس نمونه دولتی:

1 – ارائه اصل و کپی صفحه اول شناسنامه داوطلب

2 – ارائه اصل فیش واریزی به مبلغ 110000 ریال به شماره حسابی که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان محل ثبت نام اعلام می شود.

  • – ارائه دو قطعه عکس سه در چهار پشت نویسی شده داوطلب
  • – ارائه نمودن برگه تکمیل شده تقاضانامه ثبت نام( یک قطعه عکس داوطلب به آن الصاق شود).
  • – داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم دوره اول متوسطه، باید یک نسخه از کارنامه پایه ششم ابتدایی و داوطلبان آزمون ورودی دوره دوم متوسطه، نیز باید یک نسخه از کارنامه پایه نهم دوره اول متوسطه خود را به مسئول توزیع کارت، تحویل نماید.

ظرفیت پذیرش و ثبت نام مدارس نمونه دولتی

*- ظرفیت پذیرش به تفکیک دوره تحصیلی، جنسیت، دبیرستان یا هنرستان، منطقه، ناحیه، شهرستان یا تایید دفاتر حوزه ستادی مربوط صورت می پذیرد.

* – پذیرش در پایه هفتم دبیرستان های نمونه دولتی، بر اساس نمره آزمون ورودی و در پایه دهم، بر اساس میانگین نمره آزمون ورودی و معدل کل پایه نهم( 50% نمره آزمون ورودی و 50% معدل کل پایه نهم) خواهد بود.

* – 10% از پذیرش در این مدارس به دانش آموزان شاهد تعلق دارد به ترتیب زیر:

بر اساس اولویت، فرزندان شاهد، فرزندان جانباز 50% بالاتر و آزادگان با بیش از سه سال سابقه اسارت، فرزندان جانباز 25% و آزادگان با کمتر از شش ماه سابقه اسارت

دانش آموزان سهمیه شاهد با توجه به اولویت های فوق به شرط کسب هفتاد درصد نمره تراز شده آزمون آخرین فرد پذیرفته شده مدرسه مورد تقاضای خود پذیرش شوند. لازم به ذکر است در دوم متوسطه نظری رعایت امتیاز داوطلب بر اساس رشته مورد تقاضا الزامی می باشد.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

برنامه ریزی درسی متناسب با آزمون نمونه دولتی توسط کارشناسان و مشاوران تحصیلی درخت دانش، ریخته شده و متقاضیان می توانند با یک برنامه ریزی خوب، خود را برای آزمون مدارس نمونه دولتی و همچنین آزمون تیزهوشان آماده کنند. معرفی کتاب های درسی، بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان و …. از اولویت های برنامه ریزی خواهد بود.

ورود به سایت سمپاد: sampad.medu.ir/fa

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

توسط | 2019-03-05T16:30:13+04:30 مارس 4th, 2017|تیزهوشان, مدارس نمونه دولتی|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.