مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا

تاریخ ارسال نوشته: 9 جولای 2017
سجا
 1. برای ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا در مقاطع (ابتدایی_ راهنمایی_متوسطه) مدارس شاهد ۹۸ جه زمانی باید اقدام کنیم ؟(برای پایه هفتم از اول تیر ماه برای پایه دهم از ۴ تیر ماه ۹۸)
 2. سایت ورود به سامانه ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ چه سایتی است ؟(سایت سجا)
 3. پیش ثبت نام میان دوره ای اینترنتی در سامانه ثبت نام را چگونه انجام دهیم ؟(پیش ثبت نام میان پایه مدارس شاهد از طریق سایت سناد در انتهای مقاله)
 4. سوال پرتکرار: آیا با ۵۰ امتیاز شانس قبولی در مدارس شاهد دارم ؟(افزایش شانس قبولی با ثبت نام مدارس شاهد درخت دانش)
 5. چه دانش آموزانی می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند ؟(دانش آموزان دارای شرایط ثبت نام مدارس شاهد در مقاله توضیح داده شده است)
 6. اولویت پذیرش در مدارس شاهد(سجا) بر چه اساسی است ؟(امتیاز – انتخاب مدرسه – معدل)
 7. نحوه  ثبت نام در مدارس شاهد سال ۹۸ چگونه است ؟(مطالعه مقاله)
 8. شرایط ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ چیست ؟(شرایط جدید ورود به مدارس شاهد در سامانه سجا!!)
 9. ضوابط ثبت نام دانش آموزان عادی در مدارس شاهد سجا چیست ؟(سهمیه های عادی نیز می توانند بر اساس شرایط و نزدیکی مدرسه شانس خود را امتحان کنند)
 10. نزدیکترین مدرسه شاهد به محل زندگی خود را از کجا پیدا کنیم ؟(لیست مدارس شاهد تهران و استانها)
 11. میزان شهریه مدارس شاهد چقدر می باشد ؟(هر سال مبلغ متفاوتی دارد برای اطلاع دقیق با مشاوران درخت دانش در تماس باشید)
 12. مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مدارس شاهد ۹۸ ؟(مطاله مقاله)

در این مقاله سعی داریم تعدادی از سوالات متقاضیان و داوطلبان ثبت نام و ورود به سامانه سجا ۹۸ saja.medu.ir مدارس شاهد، نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ که با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفتند را برای دوستان عزیز پاسخ دهیم.

ثبت نام میان پایه ای های مدارس شاهد در سامانه سجا ۹۸

امروز ۱ مرداد ماه ۹۸ آغاز ثبت نام مدارس شاهد میان پایه ای ها می باشد و مهلت ثبت نام به مدت ۱۰ روز و تا پنجشنبه دهم مرداد ماه می باشد برای اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام می توانید با مشاوران مجرب درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کد و تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

ثبت نام مدارس شاهد پایه هفتم ۹۸ در سامانه سجا

بر اساس جدول زمان بندی ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا ۹۸، ثبت نام مدارس شاهد پایه هفتم ۹۸ در سایت سجا از تاریخ اول خرداد ماه آغاز خواهد شد و دو هفته زمان ثبت نام این مقطع می باشد، ثبت نام مدارس شاهد دبیرستان دوره اول متوسطه یا همان (اول راهنمایی ششم به هفتم) کاملا با اول ابتدایی متفاوت است و امتیاز بندی و نحوه ثبت نام نیز تغییر زیادی داشته است.

تو صیه می شود: برای انجام تمامی مراحل ثبت نام این پایه، وارد کرد تخصصی نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد ۹۸ پایه های مختلف، درج امتیازهای عادی مانند: کسب مدال و مقام، نوه رزمنده (جدید) حافظی قرآن کریم و فرهنگی و فرزند رزمنده و … و انتخاب بهترین مدرسه و بالا بردن شانس قبولی بدون مراجعه به کافی نت و دریافت رسید پرین شده می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

نحوه ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد پایه دهم در سامانه سجا ۹۸-۹۹

همان طور که خبر دارید امسال پیش ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹ از طریق سامانه و سایت سجا انجام خواهد گرفت و هیچ پیش ثبت نامی را حضوری در مدارس نداریم به همین منظور نحوه صحیح ثبت نام کردن اینترنتی از سایت از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است،

نحوه ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد پایه های مختلف دارای ۵ مرحله می باشد که ما در ادامه مقاله کامل توضیح داده ایم و شما می توانید برای دریافت مراحل تصویری بر روی لینک نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ کلیک نمایید.

ثبت نام سامانه سجا چیست و شامل چه دانش آموزانی می باشد؟

قبل از هر چیز و توضیح در مورد سامانه سجا چیست؟ باید گفت که تنها سایت ثبت نام دانش آموزان شاهد و ایثارگر و دارای امتیاز که در بالا در مقاله امتیازبندی کامل توضیح داده ایم شامل تمامی دانش آموزان دارای سهمیه های:

 • ایثارگری
 • فرهنگی
 • ممتاز و دارای معدل خیلی خوب
 • جانبازی
 • سهمیه های عتدی
 • خانواده خیر
 • و …

می باشد و نحوه ثبت نام بر اساس امتیاز نیز می تواند نقش تعیین کننده در قبولی دانش آموز داشته باشد.

مشاوره ثبت نام دانش آموزان شاهد در سامانه سجا ۹۸

مشاوران درخت دانش با سابقه ی چند ساله در ثبت نام ورودی مدارس شاهد با امتیاز بندی سهمیه فرزندان شما، ثبت کد شغلی والدین، اعلام نتایج از طریق پیامک به والدین، انجام دادن مراحل گام به گام پیش ثبت نام اینترنتی در سامانه، انتخاب مدرسه در محدوده محل سکونت و درج کردن سهمیه های آزاد شامل سهمیه های حفظ هر جزء قرآن، بسیجی داشتن مدال مسابقات ورزشی و قرآنی و … در کنار شما خواهد بود، تا با وارد کردن اطلاعات صحیح و درست واردن کردن سهمیه خود و حتی بدون سهمیه بتوانید ثبت نام با درصد قبولی بالاتری انجام دهید.

برای ورود و ثبت نام در سامانه مدارس شاهد ۹۸ در سایت سجا می توانید یا با گرفتن شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت به مشاوران ثبت نام مدرسه شاهد ۹۸ درخت دانش وصل شید.

مدارس شاهد

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد ۹۸ در سامانه سجا

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا شامل:

 • کد ملی داوطلب
 • شماره سریال شناسنامه داوطلب (شش رقمی سمت راست بدون حرف فارسی)
 • کد ملی پدر
 • کد ملی مادر
 • کد شغلی والدین
 • کد مدرسه
 • آدرس دقیق محل سکونت(برای انتخاب مدرسه)
 • درج کردن صحیح و دقیق امتیاز سهمیه داوطلب(براساس دفترچه پیش ثبت نام مدارس شاهد)
 • درج کردن سهمیه عادی برای داوطلبان بدون سهمیه
 • و …

مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد

چه دانش آموزانی می توانند در سایت مدارس شاهد ثبت نام کنند؟

تمام دانش آموزان در صورت کسب امتیاز لازم، می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند؛ اولویت بندی امتیازات را در زیر به صورت موردی قرار داده ایم.

حتی دانش آموزان بدون سهمیه نیز می توانند برای ثبت نام در مدارس شاهد اقدام کنند، ولی باید حتما دارای شرایط عمومی و عملی باشند و چند نکته را حتما والدین این داوطلبان در هنگام ثبت نام رعایت نمایند.

برای دریافت محاسبه ی امتیاز دانش آموز خود جهت ورود به مدارس شاهد و شرایط عمومی و علمی فرزند خود، سامانه سجا شاهد ، فرم ثبت نام مدارس شاهد می توانید با مشاوران درخت دانش از طریق ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس حاصل فرمایید و برای اطلاع از نحوه برنامه ریزی برای قبولی در آزمون تیزهوشان پایه نهم ۹۸-۹۹ بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

بهترین کتاب برای قبولی در تیزهوشان نهم

اولویت پذیرش در مدارس شاهد( سامانه سجا) بر چه اساسی است؟

۱          فرزند جانباز تا ۲۵ درصد، خواهر و برادر شهیدو جانباز ۷۰ درصد و بالاتر

۲          خواهر زاده یا برادرزاده شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد (۵۰ امتیاز)

۳          فرزندان جانباز با حداقل ۲۰ درصد از کارافتادگی

۴          فرزندان و جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد متوفی

۵          نوه شهید و نوه جانباز ۷۰ درصد و بالاتر

۶          نوه آزاده و جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد

۷          فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی

۸          فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه

۹          فرزند جانباز ۲۵ تا ۴۹ درصد

۱۰        فرزند همسر شهید

۱۱        دانش آموز جانباز

۱۲        فرزند سهمیه های مدافع حرم(جز سهمیه مناطق امنیتی هر ماه ۲ امتیاز)

نحوه ثبت نام در مدارس شاهد سال ۹۸-۹۹ چگونه است ؟

در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول یا همان راهنمایی و متوسطه دوم یا همان دبیرستان ثبت نام مدارس شاهد انجام می گیرد. ثبت نام از طریق سایت saja.medu.ir  به صورت اینترنتی برای مدارس شاهد انجام می شود. بعد از ثبت نام و بررسی امتیازات هر داوطلب ، نتایج نهایی بر روی همان سایت سجا اعلام می شود. سپس شما باید جهت تکمیل ثبت نام نهایی به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر خود مراجعه کرده و سایر مراحل ثبت نام را انجام دهید.

ضوابط ثبت‌نام دانش‌آموزان عادی در مدارس شاهد ۹۸

رزاقی سرپرست امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش در رابطه با شرایط علمی ثبت‌نام و ادامه تحصیل دانش‌آموزان غیر شاهد در این مدارس گفت:‌شرایط ثبت نام در پایه اول ابتدایی عبارت است از دارا بودن شرایط عمومی و کسب امتیاز لازم. شرایط ثبت نام در پایه هفتم و دهم نیز بدین شرح است، در پایه هفتم کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس  یا کسب مقیاس خوب در حداکثر  یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در امتحانات  نوبت دوم پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی ۹۷ و کسب امتیاز لازم و در پایه دهم قبول خرداد در پایه نهم با معدل کل حداقل ۱۶ وکسب شرایط ورود به شاخه و رشته مورد نظر بر اساس نمون برگ هدایت تحصیلی و کسب امتیاز لازم.

وی بیان کرد: دانش آموزان پایه ششم با اولویت ایثارگری (دانش آموزان جانباز و فرزندان جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد) در صورتیکه حداکثر در ۲ درس مقیاس خوب و مابقی خیلی خوب را در خرداد ماه ۹۷-۹۸ کسب کرده‌اند، می‌توانند ثبت نام موقت در پایه هفتم را در سامانه سجا انجام دهند.

اعلام نتایج نهایی در مدارس شاهد سال تحصیلی ۹۸-۹۹

 • قبولی در ذخیره اعلام نتایج مدارس شاهد به چه معناست ؟
 • اعلام نتایج نهایی در مدارس شاهد سال تحصیلی ۹۸-۹۹ چه زمانی است ؟

برای مشاهده نتایج پذیرش در مدارس شاهد(اعلام نتایج مدارس شاهد ۹۸-۹۹)به آدرس های  saja.medu.ir  و یا ادرس سازمان سنجش مراجعه نمایید. و در فرمی که در اختیار شما قرار می گیرد، کد ملی دانش آموز و همچنین سریال شناسنامه خود را وارد نمایید. اگر کد ملی و سریال شناسنامه خود را به درستی وارد کرده باشید در این مرحله مشخصات دانش آموز و نتیجه پذیرش یا رد دانش آموز و یا این که در لیست ذخیره ها قرار گرفته باشد، برای مدارس شاهد مشاهده می شود.

میزان شهریه مدارس شاهد ۹۸

در دوره ابتدایی حداقل شهریه ۳۸۰ هزار و حداکثر ۵۸۰ هزار تومان،

دوره متوسطه اول حداقل ۴۴۰ هزار

و حداکثر ۶۶۰ هزار تومان و دوره متوسطه دوم حداقل ۵۳۰ هزار و حداکثر ۸۶۰ هزار تومان است.

ساعات مکمل در مدارس ابتدایی دو ساعت در هفته، متوسطه اول و دوم ۴ ساعت در هفته است.

آیا فرزندان شهدای مدافع حرم می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند؟

سرپرست امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش فرزندان شهدای مدافع حرم در مدارس شاهد عنوان کرد:‌ثبت‌نام فرزندان شهدای گرانقدر مدافع حرم در مدارس شاهد قطعی است.

معرفی و لینک سامانه سجا ثبت نام مدارس شاهد ۹۸-۹۹

این سامانه که به اختصار با نام سجا معرفی می شود، در بهار ۱۳۹۴ و با هدف یکپارچه سازی کلیه فعالیت های مدارس شاهد و ایثارگران راه اندازی شده و در نشانی saja.medu.ir در دسترس کاربران این سامانه قرار گرفته است..

با آغاز به کار سامانه سجا، تمامی فعالیت های مدارس شاهد و ایثارگران از جمله ثبت نام، برگزاری کلاس های جبرانی و کنکور، نظارت، گزارش گیری و دیگر اقدامات از طریق این سامانه انجام خواهد شد.

این سامانه حوزه های مختلف مدارس شاهد و ایثارگران همچنین امور مرتبط ادارات شاهد آموزش و پرورش را تحت پوشش خود قرار می دهد.

سامانه سجا جهت صحت اطلاعات و یکپارچگی و جامعیت آماری، به سایر سیستم‌ها از جمله سناد (سامانه ثبت نام الکترونیک دانش آموزان)، بکفا (سیستم های ساماندهی نیروی انسانی)، سیستم پرسنلی ، سیستم واحد سازمانی آموزش و پرورش و سامانه بنیاد شهید متصل است تا اطلاعات موردنیاز در دسترس قرار گیرد و ارائه خدمات مناسب به ایثارگران مقدور شده و فرآیندهای جاری آن تسهیل گردد.

مراحل ثبت نام در سامانه سجا (ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا)چیست؟

برای ثبت نام در سامانه سجا به نشانی sajaa.medu.ir مراجعه نمایید. تمامی توضیحات، شرایط عمومی و اختصاصی و نیز راهنماهای لازم برای ورود به سامانه، در این بخش قابل مشاهده و دریافت است.

ثبت نام میان دوره مدارس شاهد سال ۹۸ از طریق سایت سناد به صورت اینترنتی انجام می گیرد، برای ورود به سامانه سناد بر روی لینک آن کلیک نمایید.

درخت دانش در پیشبرد اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود در خدمت شما دوستان عزیز خواهد بود، در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید به سایت مشاوره تحصیلی درخت دانش مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با مشاوران مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

سایت سجاد سایت امور دانشجویان

13 نظر

 • باسلام به شهیدان بزرگو ار واحترام به خون پاک آن عزیزان ازاینکه شرایطی را برای ورودبه مدارسی ازقبیل استعدادهای درخشان .نمونه .شاهد نمونه مردمی. غیرانتفاعی.و....چه ازنظرمادی وسایرامتیازات شخصیتی درنظرگرفته شده نتیجه ای جزایجاد فاصله طبقاطی وتبعیض وضربه زدن به تعلیم وتربیت ندارد پیام این آموزش وپرورش یادآور تاریخی است که نژاد برتر می توانست به درجات عالی برسد ودیگران بطور ذاتی باید خادمین ان درصد اندک باشند مدارس دولتی هم اکنون هین نقش رادارند شمارا به خدا به خون امام حسین وبه روح امام وجان امام زمان برای نجات آموزش وپرورش که بنیاد ترقی کشور است دست ازاین رفتار ناپسند برداریدوبیش ازاین تیشه به ریشه تعلیم وتربیت نزنید که فردا درپیشگاه عدل الهی جوابگو هستید
 • با سلام به روح پاک تمامی شهیدان هشت سال دفاع مقدس من به عنوان فرزند ایثارگر که دخترم رو بردم برای ثبت نام گفتن باید پدربزرگش جانباز باشه خب پدر من هم رفته برای جنگ اونم 2 سال! خوب بنده خدا ترکشی گلوله ای خمپاره ای بهش نخورده و با اقتدار2 سال با بعثیا چنگیده برای ناموسش برای کشورش چرا از اینجور شرط و شروطا میزارن؟بعدشم دختر 7 ساله من اینجور چیزا که حالیش نیست نمیدونه بی پولی یعنی چی؟جیب خالی یعنی چی!قسط سر هرماه یعنی چی!بهکاری یعنی چی!من میفهمم که فرزند ایثارگرم!!!!!!!تورو بخدا این تبعیض و ن زاد پرستی رو بزارین کنار
  • باسلام نزدیک ده سال در منطقه مرزی سیستان پ بلوچستان , کنارک مشغول خدمت بودم چهاربار از خط استوا عبور کردم و نشان دریانورد نمونه دریافت کردم . در درگیری با دزدان دریایی سه ماه ایثارگری در باب المندب و جنوب یمن دارم نزدیک سیصد روز دریانوردی در خلیج عدن دارم آیا حق فرزندمن نیست که به مدرسه شاهد برهاز مسوولین خواهش میکنم تبعیض قایل نشوید این سهمیه حق ما کارکنان نظامی هست که جانمون رو برای وطن پیشکش می داریم نه شرط معدل و خانواده معلمین محترم و سایر عزیزان خواهشن به فکر ارتشی ها هم باشید
 • سلام من اوایل خرداد پسرمو ثبت نام کردم. ولی اواسط خرداد ماه پیامکی مبنی بر مراجعه حضوری به مدرسه جهت ارایه مدارک دریافت نکردم. حقیقتا خیلی دلگیر شدم. خیلی دوست داشتم پسرم رو اونجا ثبت نام کنم. درسته که نه خودم و نه همسرم شرایطی که در دفترچه لحاظ شده رو داریم ولی هم مادربزرگ هم پدر بزرگ پسرم دبیرهای بازنشسته هستند. پدربزرگ پسرم سابقه چند ماه حضور در جهبه رو داره. دایی خودم شهید شده. بردار خانمم جانباز هست. کاش شرایط پذیرش اینقد سخت نبود.
 • باسلام پس بقیه اقشار کارگر و کارمندو عیره از دید حضرات هیچ برتری ندارند وگویا جهت دیده شدن فقط باید بمیرند اون هم در شرایط خاص که نامشون بشه شهید اونوقت اگر وابسته به جناحی نباشن شاید مورد الطاف بزرگان قرارگیرند.... افسوس افسوس افسوس ......
  • نویسنده
   درود فراوان با توجه به اینکه ثبت نام در مدارس شاهد با اولویت پذیرش فرزندان خانواده شهید و جانباز و ایثارگران می باشد در صورت ظرفیت خالی برای خانواده فرهنگیان، معدل بالا داوطلبان ، کسب مدال در زمینه های فرهنگی هنری ورزشی و ..... تاثیرگذار می باشد. با ارزوی موفقیت برای شما بزرگوار