مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد نیمسال اول

تاریخ ارسال نوشته: 24 آوریل 2018
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد نیمسال اول

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد نیمسال اول مهر ماه ۹۸ در سه مقطع آغاز شد که به ترتیب شامل:

 1. ثبت نام بدون آزمون کارانی ناپیوسته مهر ماه
 2. ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول ورودی مهر ماه
 3. ثبت نام بدون کنکور آزاد کارشناسی پیوسته ۹۸ ترم مهر

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد نیمسال اول کاردانی به کارشناسی ۹۸ آغاز شد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ نیسمال دوم در ۴ مقطع تحصیلی نسبت به سال گذشته دچار تغییراتی شد که از جمله زمان و مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ می باشد، ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی پیوسته از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شد و ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد ۹۸ نیز در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۹۸ آغاز شد.

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد نیمسال اول کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸

 1. عکس ۳*۴
 2. مدرک کاردانی
 3. شناسنامه و کارت ملی
 4. در مقطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد ۹۸ کسانی می توانند ثبت نام کنند که مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد ۹۸ در نیمسال اول را داشته باشند که شامل:
 5. دارا بودن مدرک کاردانی (پیوسته یا ناپیوسته ) حداکثر تا تاریخ ۳۱/۶/۹۸

مدرک کاردانی داوطلب باید مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت رسیده باشد در غیر این صورت از ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد داوطلب ممانعت به عمل خواهد آمد.

شرایط ورود به رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد نیمسال اول مهر ۹۸-۹۹

رشته هاي آموزشی یا طرح آموزش معلمان شامل رشته های زیر هستند:

 • آموزش ریاضی
 • آموزش علوم تجربی
 • تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی
 • آموزش دینی و عربی
 • آموزش و پرورش ابتدایی
 • آموزش زبان انگلیسی

متقاضیان شرکت در رشته های آموزشی که مدرک کعادل کاردانی خود را از مراکز ضمن خدمت وزارت آموزش و پرورش گرفته اند فقط می توانند رشته های متناسب و متنجانس با مدرک کاردانی خود را انتخاب نمایند برای اطلاع از تجانس رشته های آموزشی دانشگاه آزاد بدون کنکور ۹۸ با مدرک کاردانی خود می توانید از طریق شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید.

نحوه انتخاب رشته در رشته های آموزشی بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ ترم اول

از شرایط رشته های آموزشی بدون آزمون دانشگاه آزاد می توان به محدودیت در انتخاب واحد اشاره کرد زیرا هر سال تحصیلی شامل دو نیمسال تحصیلی و یک ترم تابستانه است که دانشجویان رشته های آموزشی بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند در هر نیمسال حداکثر ۱۵ واحد و حداقل ۸ واحد و ترم تابستانه حداکثر ۱۲ واحد اخذ نماید به شرط اینکه واحد های درسی دانشجو در هر سال تحصیلی از ۴۰ واحد تجاوز نکند.

آیا رشته های آموزشی را فقط معلمان شاغل می توانند انتخاب کنند؟

در جواب سوال آیا رشته های آموزشی را فقط معلمان شاغل می توانند انتخاب کنند؟ باید گفت که خیر زیرا کلیه دارندگان مدرک کاردانی می توانند این رشته ها را انتخاب نمایند با ذکر این موضوع که دانشگاه یا وزارت آموزش و پرورش تعهدی برای استخدامی دانشجویان ندارد.

شیوه پذیرش دانشجو در ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد ۹۸ نیمسال اول

شیوه پذیرش در بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد ۹۸ بر اساس معدل کل دوره کاردانی یا فوق دیپلم داوطلب و انتخاب رشته و پذیرش بر اساس اولویت بندی متقاضی می باشد و این تصور که هرچه زودتر ثبت نام انجام دهید شانس بیشتری برای قبولی دارید و یا فقط یک رشته انتخاب نمایید امکان قبولی تون بیشتر است صحیح نمی باشد لذا پیشنهاد می شود اولویت بندی انتخاب رشته خود را با کمک مشاوران درخت دانش انجام دهید.

آیا همه متقاضیان می توانند مهندسی بهداشت محیط را انتخاب نمایند؟

رشته مهندسی بهداشت محیط از رشته های با شرایط ویژه در بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد است و داوطلب برای انتخاب باید مدرک پایه یا مدرک کاردانی متجانس و مرتبط داشته باشد.

آیا مشمولان نظام وظیفه می توانند در دانشگاه ادامه تحصیل دهند؟

مشمولان نظام وظیفه که متقاضی شرکت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته هستند به نکات زیر توجه نمایند:

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند

دانشجویان اخراجی تا پایان خدمت سربازی و یا اخذ معافیت کامل مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

کارکنان وظیفه ( داوطلبان مشغول خدمت) نمی توانند همزمان به تحصیل بپردازند و در صورتی که پذیرفته شوند از خدمت ترخیص خواهند شد.

ثبت نام قطعی و تحصـیل پذیرفتـه شـدگان در دوره کارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ موکول به صدور مجوز ثبـت نـام توسط سازمان وظیفه عمومی و دوایر پلیس +۱۰ میباشد.

سنوات مجارز تحصیل در دوره کاردانی به کارشناسی چند سال است؟

سنوات مجاز تحصیل در دوره کارشناسی ناپیوسته چه در رشته های آموزشی چه دیگر رشته ها ۳ سال است و قابل افزایش نیست.

ادامه تحصیلی دانشجویان انصرافی در کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور

دانشجویان انصرافی در صورتی می توانند ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد ۹۸ را انجام داده باشند که منع نظام وظیفه نداشته باشند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد نیمسال اول مهر ماه ۹۸

با توجه به اینکه در بهمن ماه ۹۶ بدلیل تغییر شرایط پذیرش دانشجو ثبت نام بدون کنکور با تاخیر فراوان آغاز شد و تعداد زیادی از متقاضیان برای ثبت نام و همچنین دریافت نتایج خود دچار استرس فراوانی شدند، امیدواریم برای پذیرش بدون کنکور مهرماه شاهد چنین وضعیتی نباشیم.

ثبت نام بدون کنکور مهرماه ۹۸ دانشگاه آزاد از نیمه دوم مرداد ماه به بعد آغاز خواهد شد. ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول ۹۷ بدلیل بالابودن تعداد متقاضیان و داوطلبان پیشنهاد می کنیم در روزهای اول ثبت نام خود را به انجام برسانید. برای انتخاب رشته و ثبت نام خود می توانید با مشاورین مجرب درخت دانش در ارتباط باشید.

شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول ۹۸-۹۹

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی مهر ۹۸ (نیمسال اول ۹۸) هر داوطلب می تواند ۲۰ تا کد رشته انتخاب نماید که اولویت بررسی انتخاب هایی هستند که داوطلب بالا تر از همه یا همون انتخاب اولی است که انتخاب کرده، بنابرین انتخاب رشته بدون کنکور و اولویت بندی بر اساس سوابق تحصیلی از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است.

مشاوران درخت دانش بر اساس معدل کتبی داوطلب و همچنین معدل لازم ورود به هر رشته و دانشگاه بر حسب تجربه ای که در ثبت نام بدون کنکور در این چند سال کسب کرده اند، می توانند با اولویت بندی منظم و هدفمند قبولی در دانشگاه آزاد بدون کنکور را برای شما میسر کنند، برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

شرایط و نحوه ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول ۹۸

لیست رشته های بدون کنکور مهرماه ۹۷

پذیرش بدون کنکور غیر از رشته های پزشکی و پیراپزشکی تمامی رشته ها را شامل خواهد شد، نکته قبل توجه این است که تعداد زیادی از داوطلبان و متقاضیان تمایل دارند بدون کنکور رشته های پزشکی و پیراپزشکی را انتخاب کنند که متاسفانه این مطلب را باید خدمت دوستان عزیز عرض نماییم که هیچگونه پذیرشی برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی در داخل کشور نخواهیم داشت (تحصیل در خارج از کشور امکان پذیر می باشد) به غیر از تعداد اندکی از رشته های پیراپزشکی که پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور

برای مثال می توانیم رشته های مهندسی نفت، مهندسی معماری، مهندسی عمران، مهندسی نرم افزار کامپیوتر، رونشناسی، حقوق، حسابداری، مدیرت های بازرگانی، صنعتی، دولتی، صنایع، اموربانکی، مترجمی زبان های خارجه، آموزش زبان، زیست شناسی، میکروبیولووژی، دامپزشکی، تئاتر، بازیگری، کارگردانی و خیلی از رشته های دیگر را خدمت دوستان عزیز ذکر کنیم.

برای دریافت لیست رشته های بدون کنکور نیمسال اول ۹۸ به تفکیک استان و محل سکونت خود می توانید با مشاوران تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد نیمسال اول

مدرک فارغ التحصیلان بدون کنکور دانشگاه آزاد نیسمال اول ۹۸

مدارک فارغ التحصیلان بدون کنکور و با آزمون هیچ تفاوتی نخواهد داشت، و در مدرک فارغ التحصیلی افراد بدون کنکور درج نخواهد شد. شهریه دانشگاه آزاد بدون آزمون هم تقاوت قابل ملاحظه ای نخواهد داشت.

فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد می توانند بعد از گذراندن واحدهای خود مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت نمایند و این یک مزیت برای دانش آموختگان این واحد دانشگاهی می باشد.

شهریه بدون کنکور دانشگاه آزاد نیسمال اول ۹۸

شهریه ها در مقطع کاردانی و کارشناسی برای بدون کنکور نیمسال اول ۹۸ به نسبت رشته ها متفاوت خواهد بود. برای کاردانی رشته های نظری شهریه ثابت حدودا ۶۰۰۰۰۰ هزار تومان و متغیری همچون ۵۰۰۰۰۰ هزار تومان خواهد بود و برای رشته هایی که واحدهای عملی دارند کمی بیشتر می باشد. برای کارشنانسی پیوسته و ناپیوسته هم از شهریه ثابت ۸۰۰۰۰۰ هزار تومان شروع خواهد شد و شهریه متغیر ۷۰۰۰۰۰هزار تومان می باشد البته اگه بخواهیم به طور کلی در نظر بگیریم برای مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به ننسبت تفکیک رشته ها و واحد های عملی از ۱۳۰۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰۰ هزار تومان خواهد بود و برای کاردانی ها از ۱۱۰۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰۰ هزار تومان خواهد بود.

شهریه ها معمولا هر سال تحصیلی ۱۵ درصد افزایش قیمت خواهند داشت البته نسبت دانشگاه ها متفاوت می باشد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین درخت دانش دانش در ارتباط باشید.

 تفاوت دوره های پاره وقت و تمام وقت ۹۸

خیلی از دوستان اطلاعات کافی در باب موضوع سیستم پاره وقت ندارند. سیستم پاره وقت به این معناست که بعضی از افراد شاغل، خانه دار و خیلی از افرادی که درگیر زندگی خود هستند و نمی توانند سر کلاس ها حضور یابند، معمولا برای انتخاب رشته دانشگاه پیشنهاد می شود. و اینکه این دوره پاره وقت باید از لحاظ حضور یافتن سر کلاس موردی نداشته باشند و زیاد سخت گیری انجام نشود. واحد ها و حضور در کلاس های دانشگاه پاره وقت معمولا باید توسط خود افراد مشخص و تعیین شود.

نکته قابل توجه:

اما در واقع این دانشگاه پاره وقت به معنای تعریف انجام شده در بند بالا تا به امروز در سیستم دانشگاهی ما جایگاه خود را پیدا نکرده است، به طوری که کلاس های برگزار شده همان کلاس های تمام وقت می باشند.

تفاوت دوره پاره وقت و تمام وقت نیمسال اول تحصیلی

شهریه ها در دوره های پاره وقت با تمام وقت هیچ تفاوتی ندارد، به طوری که کمتر از تمام وقت هم می باشد.

تفاوت انتخاب واحد پاره وقت و تمام وقت

طبق اطلاعات بدست آمده از دانشگاه های بدون کنکور دوره پاره وقت، هیچگونه مشکلی از بابت محدودیت انتخاب واحد مشاهده نشده است دانشجویان دوره های پاره وقت همانند تمام وقت انتخاب واحد خود را انجام داده اند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال اول ۹۸

شرایط ثبت نام بدون کنکور را در پست ها و مقالات زیر کامل برای شما دوستان عزیز توضیح داده ایم می توانبد بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور مهرماه ۹۸

با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور سالهای پیش توسط مشاورین مجرب درخت دانش انجام شده است پیشنهاد می کنیم تا جایی که می توانید ثبت نام های خود را به کافی نت واگذار نکنید چون اولویت های انتخاب رشته برای بدون کنکور مهرماه ۹۷ خیلی ضروری می باشد.

انتخاب رشته خود را با خیالی آسوده و بدون هیچگونه نگرانی به مشاورین تحصیلی درخت دانش بسپارید.

مشاوره تحصیلی بدون آزمون درخت دانش

جهت دریافت اطلاعات و رفع سوالات و ابهامات تحصیلی خود همچنین ثبت نام بدون کنکور مهرماه ۹۸ دانشگاه آزاد، ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی، ثبت نام بدون کنکور پیام نور، در سراسر ایران بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت با شماره  ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس بگیرید تا مشاوران مجرب و آگاه درخت دانش شما را در رفع نیازهای تحصیلی و ارائه اطلاعات به روز راهنمایی نمایند.

موفقیت شما افتخار ماست.

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

4 نظر