مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶ 

تاریخ ارسال نوشته: 25 جولای 2017
رشته های بدون کنکور بهمن ماه گروه علوم انسانی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶

متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد بسیار زیاد است به طوری که دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله حد اقل ۵۰۰ هزار تا یک میلیون نفر دانشجو را در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرش می کند. از این تعداد قابل توجه  از ورودی های هر ساله را دانشجویان با پذیرش بدون کنکور به خود اختصاص می دهند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هر ساله در دو نوبت انجام می شود. یک بار برای ورودی های مهر ماه که از اواخر مرداد ماه شروع می شود و در صورت ظرفیت خالی تا قبل از شروع کلاس ها ادامه پیدا می کند و دیگری برای ورودی های بهمن ماه که از آذر ماه شروع شده و به مدت دوهفته تا ۳ هفته می باشد.

در چه رشته هایی می توان بدون کنکور ثبت نام کرد؟

تا کنکون بیش از ۹۰ درصد از رشته های دوره ی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد امکان ثبت نام بدون کنکور را دارد. و نیز محدودیتی برای انتخاب رشته مورد علاقه شما وجود ندارد. به این معنی که حتی با داشتن مدرک هر دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا فوق دیپلم می توانید حتی در رشته های غیر مرتبط هم ثبت نام و تحصیل کنید.

مقاطع ثبت نام بدون کنکور

داوطلبان گرامی باید توجه داشته باشند که ثبت نام و ورود به دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور فقط در ۴ مقطع امکان دارد.

  • کاردانی پیوسته
  • کاردانی ناپیوسته
  • کارشناسی ناپیوسته
  • کارشناسی پیوسته

در مقطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اما ثبت نام بدون کنکور وجود ندارد و داوطلبان تنها باید از طریق آزمون اقدام به ادامه تحصیل کنند( در دانشگاه های دولتی به شرط معدل بالا و به حالت بورسیه دانشگاه ها نجام می شود).

اما در هر یک از مقاطع نام برده شده تنها یک شرط برای ثبت نام وجود دارد. و آن اینکه در مقطع کاردانی پیوسته باید در یکی از رشته های فنی حرفه ای یا نظری دیپلم ۳ ساله نظام جدید یا دیپلم ۴ ساله ی نظام قدیم داشت.

و نیز در مقطع کاردانی ناپیوسته مدرک کاردانی یا فوق دیپلم ضروری است.

تعداد رشته های مجاز برای انتخاب(ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶ )

برای انتخاب رشته مورد نظرتان تنها به انتخاب یک رشته محل مجاز هستید به این معنی می باشد که هر رشته یی را که انتخاب کنید قبولی شما در آن صددرصد خواهد بود.

تفاوت مدرک تحصیل بدون کنکور و تحصیل با کنکور

این دو نوع ثبت نام از نظر مدرک هیچ تفاوتی باهم ندارند. حتی واژه بدون کنکور هم در مدرک ذکر نمی شود. نوع کلاس ها، اساتید، مکان برگزاری کلاس ها و… با افرادی که با آزمون وارد شده اند تفاوتی وجود ندارد. به طور کلی بعد از زمان ثبت نام و ورود به دانشگاه هیچ کس متوجه نمی شود که شما با آزمون یا بدون آزمون به دانشگاه وارد شده اید.

امکان انتقالی

تنها تفاوت مورد در ثبت نام کنکور بدون آزمون و با آزمون همین مورد است. که شما در نوع بدون آزمون امکان گرفتن انتقالی و یا مهمان در دانشگاه دیگر را ندارید. مگر اینکه بعد از ثبت نام ازدواج کرده باشید و بنا به دلیل مورد قبول درخواست انتقالی یا مهمان بدید.

طریقه ی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶  از طریق سایت معاونت سازمان سنجش انجام می شود که باید یک کارت اعتباری خرید و اطلاعات خود را به همراه رشته محل انتخابی وارد سامانه ثبت نام کرد. سپس در پایان رسید را دریافت کرد و ثبت نام نهایی و تحویل مدارک و باقی کارهای مورد نیاز را در دانشگاه مورد نظر به صورت حضوری انجام داد.

راههای ارتباطی با مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

صحفه اینستاگرام: مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد