مطالب تصادفی

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 98 آغاز شد مطالعه مقاله)...

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶ 

تاریخ ارسال نوشته: ۳ مرداد ۱۳۹۶
رشته های بدون کنکور بهمن ماه گروه علوم انسانی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶

متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد بسیار زیاد است به طوری که دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله حد اقل ۵۰۰ هزار تا یک میلیون نفر دانشجو را در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرش می کند. از این تعداد قابل توجه  از ورودی های هر ساله را دانشجویان با پذیرش بدون کنکور به خود اختصاص می دهند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هر ساله در دو نوبت انجام می شود. یک بار برای ورودی های مهر ماه که از اواخر مرداد ماه شروع می شود و در صورت ظرفیت خالی تا قبل از شروع کلاس ها ادامه پیدا می کند و دیگری برای ورودی های بهمن ماه که از آذر ماه شروع شده و به مدت دوهفته تا ۳ هفته می باشد.

در چه رشته هایی می توان بدون کنکور ثبت نام کرد؟

تا کنکون بیش از ۹۰ درصد از رشته های دوره ی کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد امکان ثبت نام بدون کنکور را دارد. و نیز محدودیتی برای انتخاب رشته مورد علاقه شما وجود ندارد. به این معنی که حتی با داشتن مدرک هر دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا فوق دیپلم می توانید حتی در رشته های غیر مرتبط هم ثبت نام و تحصیل کنید.

مقاطع ثبت نام بدون کنکور

داوطلبان گرامی باید توجه داشته باشند که ثبت نام و ورود به دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور فقط در ۴ مقطع امکان دارد.

  • کاردانی پیوسته
  • کاردانی ناپیوسته
  • کارشناسی ناپیوسته
  • کارشناسی پیوسته

در مقطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اما ثبت نام بدون کنکور وجود ندارد و داوطلبان تنها باید از طریق آزمون اقدام به ادامه تحصیل کنند( در دانشگاه های دولتی به شرط معدل بالا و به حالت بورسیه دانشگاه ها نجام می شود).

اما در هر یک از مقاطع نام برده شده تنها یک شرط برای ثبت نام وجود دارد. و آن اینکه در مقطع کاردانی پیوسته باید در یکی از رشته های فنی حرفه ای یا نظری دیپلم ۳ ساله نظام جدید یا دیپلم ۴ ساله ی نظام قدیم داشت.

و نیز در مقطع کاردانی ناپیوسته مدرک کاردانی یا فوق دیپلم ضروری است.

تعداد رشته های مجاز برای انتخاب(ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶ )

برای انتخاب رشته مورد نظرتان تنها به انتخاب یک رشته محل مجاز هستید به این معنی می باشد که هر رشته یی را که انتخاب کنید قبولی شما در آن صددرصد خواهد بود.

تفاوت مدرک تحصیل بدون کنکور و تحصیل با کنکور

این دو نوع ثبت نام از نظر مدرک هیچ تفاوتی باهم ندارند. حتی واژه بدون کنکور هم در مدرک ذکر نمی شود. نوع کلاس ها، اساتید، مکان برگزاری کلاس ها و… با افرادی که با آزمون وارد شده اند تفاوتی وجود ندارد. به طور کلی بعد از زمان ثبت نام و ورود به دانشگاه هیچ کس متوجه نمی شود که شما با آزمون یا بدون آزمون به دانشگاه وارد شده اید.

امکان انتقالی

تنها تفاوت مورد در ثبت نام کنکور بدون آزمون و با آزمون همین مورد است. که شما در نوع بدون آزمون امکان گرفتن انتقالی و یا مهمان در دانشگاه دیگر را ندارید. مگر اینکه بعد از ثبت نام ازدواج کرده باشید و بنا به دلیل مورد قبول درخواست انتقالی یا مهمان بدید.

طریقه ی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۶  از طریق سایت معاونت سازمان سنجش انجام می شود که باید یک کارت اعتباری خرید و اطلاعات خود را به همراه رشته محل انتخابی وارد سامانه ثبت نام کرد. سپس در پایان رسید را دریافت کرد و ثبت نام نهایی و تحویل مدارک و باقی کارهای مورد نیاز را در دانشگاه مورد نظر به صورت حضوری انجام داد.

راههای ارتباطی با مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

صحفه اینستاگرام: مشاوره تحصیلی درخت دانش


Notice: get_currentuserinfo از نگارش4.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده نمایید. in /home/derakht1/public_html/wp-includes/functions.php on line 4435

هیچ نظری وجود ندارد