مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: 27 فوریه 2019
ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 98
 • تاریخ ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ چه زمانی است؟(از ۱۰/۲/۹۸ الی ۱۶/۲/۹۸)
 • زمان برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ چه زمانی است؟(کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۱مرداد ۹۸ برگزار می شود)
 • رشته های کاردانی به کارشناسی ۹۸ کدامند؟(رشته های با آزمون و بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۸)
 • شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ (گروه پزشکی و غیرپزشکی) چگونه است؟(انتهای مقاله)
 • ثبت نام کاردانی به کارشناسی ۹۸ شامل چه کسانی می شود؟ (فارغ التحصیلان کاردانی یا فوق دیپلم، دانشجویان مقطع کاردانی و…)

سوالات مطرح شده سوال بسیاری از متقاضیان دوره کاردانی به کارشناسی و فارغ التحصیلان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش بوده است که طی تماس با مشاوران تحصیلی درخت دانش مطرح نموده اند که باید خاطر نشان شد که برای سال ۱۳۹۸ در ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ در ۱۶ لیست رشته های کاردانی به کارشناسی ۹۸ امتحانی پذیرش بر اساس کنکور یعنی با آزمون و در ۵۰ کد رشته صرفا براساس سوابق تحصیلی یعنی بدون آزمون و بر اساس معدل کل دوره کاردانی صورت خواهد گرفت.

فرصت مجدد ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

خبر فوری (۲۳ اردیبهشت ۹۸): آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام ثبت نام نشده اند می توانند از روز دوشنبه مورخ ۹۸/۰۵/۰۷ تا روز جمعه مورخ ۹۸/۰۵/۱۱ نسبت به ثبت نام مجدد خود اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ تا روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۹۸ تمدید شد توصیه می شود برای اطلاع از رشته های جدید ارائه شده و انجام تمام مراحل ثبت نام با مشاوران درخت دانش در تماس باشید.

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ رشته های پزشکی و غیر پزشکی

امروز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ثبت نام کاردانی به کارشناسی ۹۸ رشته های پزشکی و رشته های بر اساس سوابق تحصیلی آغاز شد لطفا برای اطلاع از مهلت – شرایط – هزینه – نحوه و راهنمای ثبت نام – دانلود دفترچه تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

توصیه می شود: برای اطلاع از لیست رشته های جدید، راهنمای انجام تمام مراحل ثبت نام، انتخاب رشته متناسب با رشته کاردانی، ارسال رسید ثبت نام و … می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره ئو از طریق تلفن ثابت منزل) تماس حاصل نمایید.

ثبت نام کاردانی به کارشناسی 98
ثبت نام کاردانی به کارشناسی ۹۸

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ به چه معناست؟

ثبت نام آزمون و یا کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۸ هر سال یک بار در اردیبهشت ماه ثبت نامی دارد در این ثبت نام بعضی از رشته ها را که در ادامه کامل به آن پرداختیم به صورت بدون آزمون و معدل کاردانی و بعضی از رشته ها را که گروه پزشکی و مهندسی هستند به صورت با آزمون داریم.

نکته مهم این است که ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۸ سازمان سنجش کاملا با بدون کنکور همین مقطع دانشگاه آزاد فرق می کند و توصیه می شود که قبل از انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ حتما این مقاله را کاملل مطالعه نمایید و از راهنمایی های مشاوران درخت دانش استفاده نمایید.

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 98

مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

متقاضیان شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ جهت ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ از تاریخ ۱۰/۰۲/۹۸(۱۰ اردیبهشت) لغایت ۱۶/۰۲/۹۸(۱۶ اردیبهشت) مهلت ثبت نام دارند.

توجه: جهت اطلاع از رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ که پذیرش آنها بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل دوره دیپلم است و نیازی به شرکت در آزمون ندارند با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید.

سایت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

سایت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ سایت جامع سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh می باشد که خیلی از داوطلبین به اشتباه وارد سایت آزمون می شوند، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی به کارشناسی نیمسال اول ۹۸ هنوز آغاز نشده است به محض منتشر شدن دفترچه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

زمان برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ناپیوسته ۹۸ (کاردانی به کارشناسی) برای تمامی رشته هایی که براساس آزمون کارشناسی ناپیوسته هستند روز جمعه ۱۱/۰۵/۹۸ (یازدهم مرداد نود وهشت) خواهد بود لذا داوطلبان با پرینت کارت ورود به جلسه کارشناسی ناپیوسته ۹۸ در روز مذکور سر جلسه آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۸ حضور یابند، برای اطلاع از جدول زمانبندی زمان ثبت نام آزمون سراسری ۹۸ تمامی مقاطع بر روی لینک رنگی کلیک نمایید.

دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ شامل ۳ بخش کلی می باشد که مشاوران ما با دقت تمام دفترچه را مطالعه کرده و با تجربه چند ساله در امر ثبت نام این مقطع می توانند بهترین انتخاب رشته را بر اساس معدل و شرایط داوطلب انجام دهند، سه بخش دفترچه شامل:

 • فصل اول شامل: (تعاریف – شرایط – مدارک – نحوه گزینش)
 • فصل دوم شامل: (کد رشته محل ها)
 • فصل سوم شامل: (پیوست ها)

دریافت دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۳۹۸

برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ می توانید هم از طریق کانال تلگرام کنکور درخت دانش و هم از طریق لینک رنگی زیر در زمان منتشر شدن دانلود نمایید:(به محض منتشر شدن دفترچه ثبت نام لینک فعال خواهد شد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

هزینه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸ مبلغ ۳۴۰۰۰ هزار تومان می باشد که اگر داوطلبانی متقاضی انتخاب رشته های دانشگاه غیر انتفاعی کارشناسی ناپیوسته ۱۳۹۸ نیز باشند باید مبلغ ۶۹۰۰ تومان پرداخت نمایند، استفاده از خدمات پیام کوتاه نیز مبلغ ۶۰۰ تومان می باشد که به صورت اختیاری داوطلب انتخاب می کند.

شرایط ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ شامل چه کسانی نمی شود؟

 • شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ برای دانشجویان در حال تحصیل در صورتی که تا تاریخ ۳۱/۰۶/۹۸ فارغ التحصیل خواهند شد مجاز به انتخاب رشته در رشته های تحصیلی نیمسال اول می باشند و دانشجویانی که تا ۳۰/۱۱/۹۸ فارغ التحصیل می شوند تنها برای انتخاب رشته های کارشناسی ناپیوسته نیمسال دوم تحصیلی حق شرکت در آزمون کارشناسی ناپیوسته  و انتخاب رشته را دارند.
 • فارغ التحصیلان تمامی مقاطع کارشناسی و بالاتر حق شرکت در این آزمون را ندارند اما دارندگان مدرک معادل کاردانی مورد تایید می توانند در رشته های غیر پزشکی کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ شرکت نمایند.

تذکر: رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در هر کدام از رشته های امتحانی مخصوص داوطلبان شاغل رسمی و یا پیمانی آموزش و پرورش می باشد و دیگر داوطلبان نمی تواننند این رشته ها را انتخاب نمایند.

توجه: پذيرفته شدگان گروه آموزشي پزشكي پس از فارغ التحصيل شدن بايد برابر طول مدت تحصيل، تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بسپارند و در صورت استنكاف از انجام تمام يا قسمتي از خدمت تعهد شده، بايد دو برابر هزينه تحصيلات را تمام يا به تناسب مدتي كه خدمت نكرده اند،بپردازند.

نحوه پذیرش ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

نحوه پذیرش داوطلبان باآزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ بر اساس نمره کل دروس عمومی و تخصصی  کسب شده توسط داوطلب و از بین داوطلبان حاضر در جلسه آزمون می باشد و نحوه پذیرش داوطلبان بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است و بر اساس معدل کل دوره کاردانی (فوق دیپلم) در کد رشته های انتخابی صورت خواهد پذیرفت.

برای اطلاع از تجانس رشته ها، چگونه برای ادامه تحصیل رشته دلخواه خود را انتخاب کنم، با چه معدلی چه رشته ای قبول خواهم شد؟ مشاوره نحوه ثبت نام و انجام تمامی مراحل ثبت نام، شرایط ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۳۹۸ به صورت حضوری و تلفنی می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

نحوه گزینش داوطلبان ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

نحوه گزینش رشته های کارشناسی ناپیوسته ۹۸ به سه صورت است:

 1. گزینش متمرکز عادی
 2. گزینش متمرکز با شرایط خاص
 3. گزینش نیمه متمرکز

گزینش متمرکز عادی:

گزینش داوطلبان در این کد رشته ها بر اساس نمره کل کسب شده یا معدل کل دوره کاردانی می باشد و مصاحبه و آزمون عملی ندارد.

گزینش متمرکز با شرایط خاص:

در دفترچه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ مقابل این کد رشته ها عبارت با شرایط خاص درج شده است که گزینش آنها طی چند مرحله انجام خواهد شد به این صورت که پذیرش چند برابر ظرفیت این کد رشته ها بر اساس نمره کل آزمون اعلام خواهد شد و داوطلبن جهت مصاحبه و معاینات لازم توسط موسسه یا ارگان زیربط انجام خواهد شد و پس از بررسی نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

گزینش نیمه متمرکز:

پذیرش در این کد رشته ها نیز طی چند مرحله می باشد و آزمون عملی و مصاحبه دارند.

داوطلبان محترم جهت اطلاع از نحوه پذیرش آزمون کارشناسی ناپیوسته، پذیرش رشته های نیمه متمرکز، پذیرش رشته های با شرایط خاص کاردانی به کارشناسی؛، مواد امتحانی رشته های کارشناسی ناپیوسته ۹۸، نحوه پذیرش رشته های پزشکی کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸، ثبت نام کاردانی نظام جدید فنی حرفه ای ۹۸ و دیگر سوالات خود در مورد ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ می توانند از طریق شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳  با تلفن ثابت و بدون پیش شماره با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشند.

رشته های کاردانی به کارشناسی ۹۸ کدامند؟

رشته های ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. رشته های با آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۸: ۱۶ کد رشته از طریق باآزمون پذیرش دارند.
 2. رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۸: ۵۰ کد رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و بدو کنکور پذیرش دارند.

گروه های آزمایشی در کاردانی به کارشناسی ۹۸ شامل:

 • رشته های گروه پزشکی
 • رشته های گروه فنی و مهندسی
 • رشته های گروه کشاورزی و منابع طبیعی
 • رشته های علوم پایه
 • رشته های گروه علوم انسانی
 • رشته های گروه هنر
 • رشته های گروه دامپزشکی

از این میان هر داوطلب غیر از رشته های گروه پزشکی در رشته های گروه های دیگر بدون توجه به رشته فارغ التحصيلي و يا نوع مدر ك دوره كارداني (فوق ديپلم) خود می تواند تنها در یکی از رشته ها با توجه به نوع پذیرش در رشته مورد نظر در زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ اقدام نماید.

لیست رشته های مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ با آزمون

همانطور که اشاره شد ۱۶ کد رشته در آزمون کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۸ با آزمون پذیرش دارند که شامل:

 1. تکنولوژي اتاق عمل              
 2. بهداشت عمومي
 3. تکنولوژي پرتوشناسي
 4. علوم آزمايشگاهي
 5. مامايي
 6. هوشبري
 7. فوريت هاي پزشکي
 8. برق
 9. کامپيوتر
 10. معماري
 11. مکانيک
 12. مهندسي اجرايي عمران
 13. علوم ورزشي
 14. حسابداري
 15. تکنولوژي و طراحي دوخت
 16. هنرهاي تجسمي

کنکور رشته هایی که پذیرش آنها بر اساس آزمون کاردانی به کارشناسی است در روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ برگذار خواهد شد.

لیست رشته های ثبت نام کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ بدون آزمون

رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۸ رشته هایی هستند که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و بر اساس معدل کل دوره کاردانی (فوق دیپلم) پذیرش دارند.

از مهم ترین رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ می توان به رشته های زیر اشاره نمود:

 1. ساخت پروتزهاي دنداني
 2. مهندسي بهداشت محيط
 3. ساخت و توليد
 4. نقشه برداري
 5. شهرسازي
 6. پرورش طيور
 7. گياه پزشکي
 8. زبان و ادبيات فارسي
 9. مديريت
 10. نوازندگي ساز ايراني
 11. علوم آزمايشگاهي دامپزشکي

داوطلبان محترم برای اطلاع از لیست رشته های کاردانی به کارشناسی با آزمون و رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ از طریق تلفن ثابت وبدون پیش شماره با مشاوران مشاوره تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشید.

دانش آموختگان دوره کاردانی پیوسته که معدل دوره کاردانی آنها کمتر از ۱۴ می باشد در صورت قبولی در رشته مرتبط در دوره کارشناسی ناپیوسته نیاز به گذراندن واحد جبرانی ندارند در غیر این صورت ۲۴ واحد جبرانی باید بگذرانند.

مشاوره ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸

در این قسمت از مقاله نکات لازم برای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ را به عنوان مشاوره ثبت نام کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ متذکر خواهیم شد و اقداماتی که داوطلبان باید انجام دهند که پیشنهاد می شود ثبت نام و انتخاب رشته خود را از طریق مشاوران درخت دانش انجام دهند:

داوطلبان باید توجه داشته باشند تمامی مراحل ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش انجام خواهد شد و پس از مطالعه با دقت دفترچه ثبت نام و شرکت در کاردانی به کارشناسی ۹۸ نسبت به هزینه خرید سریال اعتباری ثبت نام کاردانی به کارشناسی ۹۸ به مبلغ ۳۲۵۰۰ تومان از طریق کارت های بانکی عضو شتاب اقدام نمایند.

علاقه مندان به شرکت در رشته های پیام نور و غیر انتفاعی نسبت به خرید سریال اعتباری علاقه مندی مذکور اقدام نمایند.

ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ۹۸

پس از خرید سریال اعتباری مورد نظر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی و تکمیل فرم معدل دوره کاردانی و همچنین از آنجا که ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته ۹۸ به صورت همزمان انجام خواهد شد با توجه به قوانین و شرایط موجود و علاقه مندی خود نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

چنانچه در هریک از مراحل ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته با مشکل و یا ابهامی مواجه بودید مشاوران تحصیلی درخت دانش به صورت تمام وقت و از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ و بدون پیش شماره پاسخگوی شما خواهند بود.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوران مجرب درخت دانش راهنمای داوطلبان ثبت نام رشته های کاردانی نظام جدید فنی حرفه ای ۹۸، معرفی لیست رشته های کارشناسی ناپیوسته ۹۸؛ رشته های گروه پزشکی کاردانی به کارشناسی ۹۸؛ شرایط ثبت نام کارشناسی ناپیوسته ۹۸ . مشاوره و برنامه ریزی درسی ثبت نام و شرکت در ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ می باشند.

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام کنکور: http://t.me/derakhte-danesh

سایت اطلاع سنجش آموزش کشور: peyk.sanjesh.org

هیچ نظری وجود ندارد