مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: 11 نوامبر 2018
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98

نحوه و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سال ۱۳۸۹ یکی از مهمترین سوالات دانش آموزان واجد شرایط در این مدارس می باشد که همواره با مشاوران درخت دانش تماس می گیرند، در این مقاله سعی داریم به تمام سوالات داوطلبان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸-۹۹ پایه ششم و همچنین لیست مدارس تیزهوشان تهران، نحوه ورود به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۸ دوره اول متوسطه پاسخ دهیم لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

خبر فوری(۱۶ اردیبهشت ۹۸)

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ پایه ششم به هفتم ابتدایی منتشر شد

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس دوره متوسطه اول ششم به هفتم ۹۸ منتشر شد، امسال برای پایه ششم به هفتم (متوسطه دوره اول راهنمایی) تنها ثبت نام در آموزم تیزهوشان و استعداد درخشان داریم و ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۸-۹۹را برای این پایه نخواهیم داشت.

توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و نحوه ثبت نام در آزمون با توجه به مهلت کم باقی مانده، برنامه ریزی رای قبولی در آزمون، انتخاب بهتری مدرسه سمپاد پایه ششم می توانید با مشاوران مجرب درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون کدگیری و تلفن ثابت منزل) تماس حاصل نمایید.

دریافت دفترچه ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان متوسطه اول راهنمایی ۹۸-۹۹

برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۹۸-۹۹ و انتخاب مدرسه و اولویت بندی آنها می توانید بر روی لینک رنگی زیر کلیک نمایید، توصیه می شود قبل از مطالعه دفترچه برای ثبت نامی درست و انتخاب بهترین مدرسه با مشاوران ما در تماس باشید.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دبیرستان متوسطه اول ۹۸-۹۹

مهلت و زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ پایه نهم

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ از تاریخ ۲۸/۱/۹۸ آغاز می شود و نهایتا تا ۵/۲/۹۸ برای مدارس تیزهوشان ادامه دارد، داوطلبان میبایست حتما در مهلت مقرر تعیین شده برای ثبت نام مدارس تیزهوشان قدام نمایند.

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ یا همان آزمون تیزهوشان در یازدهم خرداد ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود. همچنین این امکان نیز وجود دارد که طبق روال سال های گذشته برای مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی ثبت نام انجام نشود . با توجه به اینکه زمان ثبت نام حتما داوطلبان می بایست با مراجعه به ثبت نام مدارس نمونه دولتی نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸-۹۹ دهه اول تیر ماه ۱۳۹۸ می باشد.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ چگونه است؟

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ به این صورت است که داوطلبان می توانند به سایت مربوطه که همان سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نمایند.

مراحل گام به گام ثبت نام تیزهوشان در azmoon.medu.ir

مراجل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ بعد از مراجعه به سایت آزمون تیزهوشان ابتدا نسبت به پر کردن اطلاعات دانش آموزی خود اقدام نمایند، سوابق تحصیلی که شامل معدل و انتخاب مدرسه وضمن این که هزینه ثبت نام تیزهوشان را پرداخت می نمایند قبل از ورود به سامانه ثبت نام مدرسه تیزهوشان حتما شرایط ثبت نام در آزمون دانش آموزان تیزهوش را در ادامه مقاله مطالعه نمایید.

توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان، انجام تمامی مراحل، برنامه ریزی برای قبولی آزمون تیزهوشان، ارائه سوالات و معرفی منابع آزمون تیزهوشان نهم و … می توانید با مشاوران مجرب درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل) تماس حاصل نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸

  1. یکی از شرایط داشتن تابعیت ایران است که البته شایان ذکر است داوطلبانی که تابعیت ایرانی ندارند درصورت داشتن شرایط خاص ثبت نامی می توانند اقدامات لازم برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ را انجام دهند.
  2. ولی شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان پایه متوسطه دوم نهم به دهم این است معدل کل سالانه پایه هشتم باید ۱۹ و بالای ۱۹ باشد و همچنین معدل پایه نهم بالای ۱۷ که شرایط عمومی پایه نهم به دهم نیز این است که داوطلبان غیر ایرانی می توانند باشرایط خاص در آزمون شرکت کنند .در غیر این صورت داشتن تابعیت ایرانی الزامیست.
  3. از شرایط اختصاصی پایه ششم به هفتم کسب کردن مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی ونیز کسب نمودن مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم ابتدایی می باشد ونیز باید دانش آموز از اشتغال به تحصیل در پایه ششم برخوردار باشد، امکان حذف آزمون ورودی تیزهوشان پایه ششم وجود دارد.

شرایط پذیرش در ازمون تیزهوشان ۹۸

  • ولی شرایط پذیرش در آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ به صورتی است که صرفا نمره آزمون تاثیر گذار است.شایان به ذکر است در پذیرش آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ معدل دانش آموز باید بالای ۱۷ باشد.
  • متقاضیان می بایست صرفا نسبت به انتخاب یک رشته تحصیلی اقدام نمایند و نیز پذیرش قطعی در مدارس دوره دوم متوسطه تیزهوشان برای رشته های تحصیلی (ریاضی فیزیک و رشته ادبیات و علوم انسانی و رشته علوم تجربی ) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق آیین نامه هدایت تحصیلی دانش آموز است.
  • تعداد ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان در هنگام ثبت نام الکترونیکی از طریق سایت ثبت نام به داوطلبان اطلاع رسانی می شود.
  • لازم به ذکر است داوطلبان می بایست با توجه به محل سکونت خود اقدامات اولیه را برای انتخاب مدارس تیزهوشان انجام دهند .تغییر رشته مدارس دوره دوم  متوسطه تیزهوشان در سال اول قبولی غیر قابل امکان می باشد ولی داوطلب می تواند از پایه های بعدی برای تغییر رشته اقدام نماید که البته داوطلب باید کف امتیاز قبولی در رشته مد نظرش را در آزمون ورودی دبیرستان کسب نموده باشد.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸

نحوه ثبت نام از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان و مدارس تیزهوشان انجام می پذیرد .داوطلبان می توانند بعد از این که اطلاعات دانش آموزی خود را وارد نمودند وثبت کردند می بایست هزینه ثبت نام تیزهوشان را پرداخت نمایند .پرداخت هزینه و ثبت نام اولیه به صورت کاملا اینترنتی می باشد.

“مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان را به مشاوران مجرب درخت دانش بسپارید”

نمونه سوالات آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ و قبولی داوطلبان پایه نهم به دهم تنها بستگی به نتیجه آزمون تیزهوشان سنجش هوش دانش آموزان دارد .آزمون سنجش استعداد و هوش براساس خلاقیت و هوش واستعداد صورت می گیرد .

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ پایه نهم به دهم شامل دوسری سوالات استعداد تحصیلی و سوالات استعداد تحلیلی می باشد . برای استعداد تحلیلی  ۱۵سوال طرح می شود که سوالات استعداد تحلیلی تنها ۲۰ درصد از نمره آزمون را در برمی گیرد .

۷۵ سوال دیگر مربوط به سوالات استعداد تحصیلی می باشد که تنها ۸۰ درصد از نمره آزمون را در بر می گیرد .که از درس زبان و ادبیات فارسی ۱۵ سوال از درس آموزش قرآن و پیام های آسمان و قرآن و معارف اسلامی  ۸ سوال و از درس علوم تجربی ۱۷ سوال واز درس جغرافی و تاریخ واجتماعی ۱۵ سوال طرح می شود

جدول تعداد سوالات و بودجه بندی آزمون تیزهوشان ۹۸

سوالات استعداد تحصیلیتعداد سوالضریب
ریاضی۲۰۳
علوم تجربی۱۷۲
زبان و ادبیات فارسی۱۵۲
قرآن و مطالعات اسلامی۸۱
مطالعات اجتماعی۱۵۱

منابع درسی آزمون تیزهوشان ۹۸

داوطلبان باید برای کسب آمادگی لازم در آزمون پرورش استعداد های درخشان ( سمپاد ) به منابع درسی آزمون تیزهوشان ۹۸ توجه خاص داشته باشند .کتاب های کمک آموزشی انتشارات گامی تا فرزانگان انتشارات خیلی سبز و انتشارات کانون فرهنگی آموزش قلم چی و انتشارات فتحی است  که داوطلبان می توانند در کنار کتب درسی این منابع رانیز مطالعه نمایند .

منابع کمک آموزشی درس علوم تجربی تیزهوشان ۹۸

علوم تجربی ضریب ۲ دارد و در مجموع ۱۷ سوال را شامل می شود. انتشارات گل واژه – کتاب خیلی سبز از منابع کمک آموزشی مناسب برای این درس می باشد که به داوطلبان توصیه می شود حتما این منابع را مطالعه نمایند .

منابع کمک آموزشی درس ادبیات فارسی و زبان فارسی تیزهوشان ۹۸

این کتاب ضریب ۲ دارد و  ۱۵سوال از این درس در آزمون طرح می شود که کتاب مبتکران – قلمچی – کتاب خیلی سبز را داوطلبان مطالعه نمایند .

منابع کمک آموزشی درس ریاضی تیزهوشان ۹۸

کتاب ریاضی شامل ۲۰ سوال است که در آزمون ضریب ۳ دارد.کتاب های کمک آموزشی خیلی سبز – مبتکران –  فارابی را به داوطلبان عزیز توصیه می نمائیم .

هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۹۸-۹۹

هر داوطلب برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ۹۸-۹۹ مبلغ شانزده هزار و پانصد تومان پرداخت می کند .که این مبلغ به حساب آموزش و پرورش واریز می شود .دانش آموزان می توانند برای دریافت چاپ کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان از طریق سایت اقدام نمایند .

مشاوره تحصیلی تیزهوشان درخت دانش

مشاوران مجرب درخت دانش می توانند اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت نام آزمون تیزهوشان ۹۸، نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸ در اختیار شما عزیزان قرار دهند . کافیست با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و با مشاوران مجرب ما در ارتباط باشید .

 

هیچ نظری وجود ندارد