hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98 No ratings yet.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98-99

  • شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 98؟
  • هزینه ثبت نام تیزهوشان 98-99؟
  • زمان ثبت نام تیزهوشان 98-99؟
  • نمونه سوالات آزمون تیزهوشان 98-99؟
  • منابع درسی آزمون تیزهوشان 98-99

در این مقاله سعی بر این داریم که به سوالات داوطلبانی که در رابطه با ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98 با مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ دهیم .ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98 را می توان فرصتی برای ورود دانش آموزان دو پایه ششم به هفتم ونهم به دهم به مدارس تیزهوشان دانست .این آزمون مدارس تیزهوشان 98 برای ورود داوطلبان مستعد به مدارس استعداد درخشان یا سمپاد به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود .

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98

ثبت نام مدارس تیزهوشان 98

داوطلبان می توانند به سایت مربوطه که همان سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان می باشد مراجعه نمایند .داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه ابتدا نسبت به پر کردن اطلاعات دانش آموزی خود اقدام نمایند وضمن این که هزینه ثبت نام تیزهوشان را پرداخت می نمایند .

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 98

یکی از شرایط داشتن تابعیت ایران است که البته شایان ذکر است داوطلبانی که تابعیت ایرانی ندارند درصورت داشتن شرایط خاص ثبت نامی می توانند اقدامات لازم برای ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 را انجام دهند .

از شرایط اختصاصی پایه ششم به هفتم کسب کردن مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی ونیز کسب نمودن مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم ابتدایی می باشد ونیز باید دانش آموز از اشتغال به تحصیل در پایه ششم برخوردار باشد .

ولی شرایط ثبت نام مدارس شاهد پایه نهم به دهم این است معدل کل سالانه پایه هشتم باید 19 و بالای 19 باشد .که شرایط عمومی پایه نهم به دهم نیز این است که داوطلبان غیر ایرانی می توانند باشرایط خاص در آزمون شرکت کنند .در غیر این صورت داشتن تابعیت ایرانی الزامیست .

ولی شرایط پذیرش در آزمون مدارس تیزهوشان 98 به صورتی است که صرفا نمره آزمون تاثیر گذار است .شایان به ذکر است در پذیرش آزمون مدارس تیزهوشان 98 معدل دانش آموز هیچ کونه نقشی ندارد .

متقاضیان می بایست صرفا نسبت به انتخاب یک رشته تحصیلی اقدام نمایند و نیز پذیرش قطعی در مدارس دوره دوم متوسطه تیزهوشان برای رشته های تحصیلی (ریاضی فیزیک و رشته ادبیات و علوم انسانی و رشته علوم تجربی ) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق آیین نامه هدایت تحصیلی دانش آموز است.

تعداد ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان در هنگام ثبت نام الکترونیکی از طریق سایت ثبت نام به داوطلبان اطلاع رسانی می شود.

لازم به ذکر است داوطلبان می بایست با توجه به محل سکونت خود اقدامات اولیه را برای انتخاب مدارس تیزهوشان انجام دهند .تغییر رشته مدارس دوره دوم  متوسطه تیزهوشان در سال اول قبولی غیر قابل امکان می باشد ولی داوطلب می تواند از پایه های بعدی برای تغییر رشته اقدام نماید که البته داوطلب باید کف امتیاز قبولی در رشته مد نظرش را در آزمون ورودی دبیرستان کسب نموده باشد

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان 98 طبق روال سال های قبل که احتمالا امسال هم در بهمن یا اسفند انجام می پذیرد . به محض منشر شدن اطلاعیه آموزش و پرورش نیز مجددا اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام  آزمون مدارس تیزهوشان 98

نحوه ثبت نام از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان انجام می پذیرد .داوطلبان می توانند بعد از این که اطلاعات دانش آموزی خود را وارد نمودند وثبت کردند می بایست هزینه ثبت نام تیزهوشان را پرداخت نمایند .پرداخت هزینه و ثبت نام اولیه به صورت اینترنتی می باشد .

نمونه سوالات آزمون مدارس تیزهوشان 98

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان 98 و قبولی داوطلبان پایه ششم به هفتم  تنها بستگی به نتیجه آزمون سنجش هوش دانش آموزان دارد .آزمون سنجش استعداد و هوش براساس خلاقیت و هوش واستعداد صورت می گیرد .

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان 98 پایه نهم به دهم شامل دوسری سوالات استعداد تحصیلی و سوالات استعداد تحلیلی می باشد . برای استعداد تحلیلی  15سوال طرح می شود که سوالات استعداد تحلیلی تنها 20 درصد از نمره آزمون را در برمی گیرد .

75 سوال دیگر مربوط به سوالات استعداد تحصیلی می باشد که تنها 80 درصد از نمره آزمون را در بر می گیرد .که از درس زبان و ادبیات فارسی 15 سوال از درس آموزش قرآن و پیام های آسمان و قرآن و معارف اسلامی  8 سوال و از درس علوم تجربی 17 سوال واز درس جغرافی و تاریخ واجتماعی 15 سوال طرح می شود .

منابع درسی آزمون تیزهوشان 98

داوطلبان باید برای کسب آمادگی لازم در آزمون پرورش استعداد های درخشان ( سمپاد ) به منابع درسی آزمون تیزهوشان 98 توجه خاص داشته باشند .کتاب های کمک آموزشی انتشارات گامی تا فرزانگان انتشارات خیلی سبز و انتشارات کانون فرهنگی آموزش قلم چی و انتشارات فتحی است  که داوطلبان می توانند در کنار کتب درسی این منابع رانیز مطالعه نمایند .

منابع کمک آموزشی درس  علوم:

علوم تجربی ضریب 2 دارد و در مجموع 17 سوال را شامل می شود. انتشارات گل واژه – کتاب خیلی سبز از منابع کمک آموزشی مناسب برای این درس می باشد که به داوطلبان توصیه می شود حتما این منابع را مطالعه نمایند .

منابع کمک آموزشی درس ادبیات فارسی و زبان فارسی:

این کتاب ضریب 2 دارد و  15سوال از این درس در آزمون طرح می شود که کتاب مبتکران – قلمچی – کتاب خیلی سبز را داوطلبان مطالعه نمایند .

منابع کمک آموزشی درس ریاضی :

کتاب ریاضی شامل 20 سوال است که در آزمون ضریب 3 دارد.کتاب های کمک آموزشی خیلی سبز – مبتکران –  فارابی را به داوطلبان عزیز توصیه می نمائیم .

هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان 98-99

هر داوطلب برای ثبت نام آزمون تیزهوشان 98-99 مبلغ شانزده هزار و پانصدتومان پرداخت می کند .که این مبلغ به حساب آموزش و پرورش واریز می شود .دانش آموزان می توانند برای دریافت چاپ کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان از طریق سایت اقدام نمایند .

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوران مجرب درخت دانش می توانند اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت نام آزمون تیزهوشان 98 در اختیار شما عزیزان قرار دهند . کافیست با شماره گیری 9099072943 بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و با مشاوران مجرب ما در ارتباط باشید .

 

 

 

Please rate this

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.